Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Joachim36

Mě se na filmu líbí jeho sdílnost. Je napsán a natočen tak, že by snad i divák ze západu nemající přímou zkušenost se životem v totalitě, mohl pochopit vo čem to asi tak bylo. Bohužel je ve scénáři také pár hluchých míst a lehce přihlouplý závěř (Je to ale vyváženo opravdu velmi silnými a originálními momenty). Každopádně je to lepší film než jakékoliv nostalgické vzpomínání. Pět hvězd protože je film silně podhodnocen. Solidarność ()

Trescha

A já dám bůra!!! I přes toporně hrajícího Mádla,i přes to že Michalka ukázala kozy jen na vteřinu. Narozdíl od zbytku zdejšího osazenstva nejsem filmový exprd tak si to můžu s klidem jednobodového kritika dovolit. Každý film z naší produkce po roce 1989 patří do filmového bahna...... Toto je pravidlo csfd:-P ()

ssarka

tento film PATŘÍ do červených čísel...výborná hudba,scénář,kamera, svižnost filmu,prostě se mi na tom líbilo vše...herecké výkony a dialogy perfektní,žádné přehrávání..není jediný herec,který by mi tam vadil...Mádl,ač se to tady evidentně 99% hodnotících nelíbí, JE čím dál lepší a lepší... ()

mammutcz

.... snad se jednou dočkám filmů bez socialistických, komunistických a eštebáckých stigmat ...mozky se vymývají dál, nic se nezměnilo :-( ()

moorks

Boj s komunistickou érou je pro naše filmaře těžký oříšek a tak vznikají takové slátaniny, kterým může uvěřit jen hodně otrlý filmový divák. Obsazení Mádla do hlavní role byl velký přešlap. Mádl není pořádný herec! Doba Snowboarďáků, Rafťáků a podobných konin je prostě pryč! A Vetchý s Budařem?Že se nechají obsadit do takových rolí? Vzbuzují dojem, že jsou na tom finančně asi hodně zle a navíc ty role odehrají, jako by šlo o nějakou televizní pohádku! Ach jo, točit tyhle filmy je zbytečné a hloupé, taková díla patří rovnou do koše! ()

DrifterSoul

Poněkud prkenné a schématické. Nicméně atmosféra doby je v hrubých rysech zachycena. Hlavně ty podivné parazitující postavy, pro které byl minulý režim rájem. Neuškodilo by zahrnout zhlédnutí filmu "pro obveselení" do školních osnov (nejlépe) středních škol. Abychom si vážili toho, v čem nyní žijeme. ()

futislav

Velmi naivní a nereálný film o tom, jak fungovala STB. Vtírá se otázka, zda je ta naivita jen hraná, nebo poplatná protikomunistické propagandě, která z filmu přímo tryská a docela ho kazí. Neomlouvám špatnosti, které se tehdy děly ale ta forma je až trapná a za každou cenu. Hodně věcí za socializmu bylo špatných ale současný stav také není ideál. ()

oskiii

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože Mádl, protože opakovaný námět. Teď mě k tomu přinutil Netflix a tak jsem ze zvědavosti shlédl. Na české poměry jednoznačně nadstandardní film. K ději a hereckým výkonům zde už bylo víceméně vše napsáno. ()

gombikdrobna

Myslím , že toto je ten film, kde nemôžete čakať strhujúcu dejovú líniu. Je to film charakterov a opisov doby a to sa Nvotovi podarilo výborne. Nájdu sa tu aj vtipné scény s veľmi trpkým podtónom, ale väčšinu filmu ma mrazilo a ako mladšiu generáciu šokovalo, že takto to kedysi fungovalo. Scéna a rekvizity bola úžasná a celkový návrh ešte lepší. Radila by som to pozrieť asi všetkým vekovým kategoriam. Tí starší tam uvidia kúsok toho, čo zažili a my deti demokracie uvidíme, že tá doba nebola vôbec úžasná. ()

P/\/EL

Havenohome * má pravdu, ale já občas ulítávám na špatnejch filmech a tak.......maj svý kouzlo......jinak je to hardcore, Ing. Mádl, no, to tak, jasně, možná komedie roku (což je na jednu stranu zajmavý z čeho si lze utahovat, ale nevim..), možná i shit roku, technicky je to prej epic fail, obsazení, no au, au, Budař byl sice dicky správně slizkej, ale jako pár Mádl a tamta, to nejde dohromady, iritující kombinace, buďto vona nebo von, ale spíš jeho pryč, maximálně do hodně hodně maličký vedlejší roličky...Vetchýho mám rád a je fajn, ale co ostatní, děláte si legraci? Jako téma je to fajn, dělo se to, ale né takhle, ale jako jasně, lepší než retromrtky jako Vyprávěj.....jo a všecko působilo děsně zatuchle, problém i Vyprávěj, dělá se retro, používaj se zachovalý rekvizity, jenže jsou trošku vošuntělý a prostě to nesedí, chápu, nejsou prachy, ikdyž tohle určitě stálo..ale tak......myslim, že kritika a odborníci by si na tomhle mega smlsli........ale jako Občanskej průkaz byl slušnej, jasně, né všecko, resp. zajmavý téma, ale...dobře nejsou to nejpodařenejší filmy, co se retra týče (socialismus), je tam hodně témat, jasný, nezpracovanejch, ale stejně je to kalkul..a ještě s timhle obsazenim..no.......žádnej art :) ()

Moco

Konfident je po dlouhé době skutečně zajímavou filmovou studií temné stránky totalitního Československa. Herecké výkony mě v dobrém slova smyslu pobavily i zamrazily. Jiří Mádl dostal možnost ukázat, že umí zahrát i dramatickou roli, kterou naplnil velmi dobře. Jan Budař uplatnil svoji komediální stránku, která tentokrát působila v kontextu příběhu spíše nebezpečnou zvráceností. Ondřej Vetchý dotáhl postavu velitele Dravce ještě dále, zajímalo by mě jen, jak vypadal Dravcův soukromý život, což snímek neukázal. Něco takového si nedokážu představit... ()

Lucanio

Veliké překvapení, rozhodně pozitivní. Film je emotivní, skvělá kamera, nouze není o vtipné scény. Rozhodně jeden z nejlepších filmů české kinematografie posledních let. ()

prez.i

Po dlouhé době český film, u kterého jsem si neklepala po prvních pěti minutách na čelo, jestli to jako autoři myslí vážně. Mádl tady odvedl kus dobré práce, i když mě trochu mrzí, že některé postavy jsou schematické a není mi jasný jejich účel - třeba polský agent a celá linka s tím, že Mádlovi svedl ženu. Stejně tak bych chtěla vědět víc o knězi a třeba i to, jak se nakonec Mádl vykecal v Rakousku z toho, kde pracoval. Taky mě to nutilo přemýšlet, jestli fakt stačilo tak málo, aby člověk podepsal a přesně jak píše Stars Fans občas mi to přišlo i jako snaha "omluvit hodné soudruhy z STB". Nebo je to spíš snaha ukázat rozpolcenost člověka, který chtěl být i přes zlou práci hodný? Nevím. ()

WalgettCz

Film zdařile vykresluje strach, beznaděj a sílu politického postavení. Mádla bych v tomhle snímku chtěl ocenit asi nejvíc, protože podal výkon, kterej sem od něj nečekal. Strach v jeho podání byl až mrazivě reálnej. Vetchý si na druhou stranu střihnul snad jednu z prvních zápornejch rolí... a šlo mu to dobře. Film oslovil, zapůsobil a zanechal dojem - a to je to, co jsem od něj chtěl. ()

Michalinkaa

Jeden z vážných filmů o normalizaci, který se snaží ukázat ukázat dobu ve skutečném světle. Přesto ve mě nezanechal ty pocity, které bych od takového filmu očekávala. Nevtáhlo mě to do děje, chvílemi to bylo hodně ucourané a některé pasáže podle mě zbytečné. Mádl mi překvapivě v této roli vůbec nevadil a byl přesvědčivý. To se ale vůbec nedá říct o O. Vetchém, protože po všech jeho sranda rolích jsem mu to zkrátka neuvěřila. Závěr byl hodně hodně zajímavej a hlavně za ten bych dala 70%. ()

karmalat

Mně se líbilo. Docela poutavý příběh, dobře vykreslená doba šedivých paneláků. film není perfektní, ale naprosto super je atmosféra neustálého strachu a lží. takové to tenkrát bylo, všichni si museli dávat pozor na všechny. Dnes bohužel tento film asi neosloví moc lidí, ale já jsem byl mile překvapen. Doporučuji. ()

tuberaq

Nevím, co proti tomuto filmu všichni mají, ale mně to přijde jako smutný příběh smutné doby v zajímavém pojetí, kdo kde na koho práskal. ()

dr.who

Skoda je len ta, ze z 10 ceskych, alebo slovenskych filmov su 4 o nevere a podvodoch, 3 o casoch davno minulych, 2 rozpravky a iba ten jeden o niecom sucasom a skutocnom... ()