Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

Pytlicek

Film aj spracovanie deja sa mi nesmierne páčili. Bol som vtiahnutý do deja a trošku som sa aj vžil do postavy mladého spojára :) Celkový pocit je príjemný. Páči sa mi, že je tu ešte niekto kto vie natočiť film, kde sa to len nehamží nadávkami, drogami, alebo iným svinstvom. U mňa zaslúžených 5* ()

pekos

V slovenskej produkcii nevzniklo mnoho filmov, ktoré by boli prelomové a Nvotov Eštebák to určite nezmení. Ja, ako občan, ktorý prežil v socialistickom Československu 30 rokov, som veľmi rád, že vznikol film, ktorý približuje mladým ľuďom bezprávie tohto zvráteného systému. Pritom mi vôbec nevadí, že dejová línia sa skladá zo scén, ktoré sú krátke a v náznakoch, no ako celok je príbeh potom jednoznačný a samozrejmý. Zostáva len dúfať, že mladí ľudia, ktorí nezažili osobne tento teror, pochopia správne na tomto filme zvrátenosť socialistickej ideológie krutosti a následnej ľudskej bezmocnosti. Po skončení filmu som osobne pocítil práve závan bezmocnosti, ktorí sme zažívali v socializme. A tento nepríjemný pocit bol pre mňa po rokoch opäť frustrujúci, a preto zostáva len dúfať, že súčasný politický systém je stabilný a nezvrátiteľný. Lebo ako povedal Mr. Churchill, /parafrázované/: Nepoznám nič horšie, ale ani nič lepšie, ako je demokracia. A v samom závere dodávam, že najpríjemnejším prekvapením bolo moje zistenie, že Jirka Mádl je skvelý herec a zároveň mi z presvedčivého podania komunistických gaunerov naskakovala husia koža. Ďakujem, p. Nvota. ()

Indio

Hodně dobrej námět a herci.Mělo to ale na víc.Tomuhle filmu by slušelo víc času na rozvinutí děje možná i dát větší prostor všem těm technyckym hračičkám, lámání pana učitele, sestavování tajné radiostanice (i když to mělo byt asi překvapení na závěr) a práce na útěku, zastřelení borečka na útěku v začátku filmu to by se mi líbylo víc rozebrany. Ve výsledku film neurazí je tam dost silnejch chvil u všech je skvělej hlavní hrdina (Mádl jede) a já se na něj rád kouknu znova. ()

waldstein

film ukazuje dobu, kterou jsem nezažil, nedokážu tedy posoudit, zda-li to tak bylo. Jsem rád, že takové filmy vznikají, abych věděl, proč nechtít tento zrůdný režim zpět. Mádl mi v této roli vůbec neseděl, byť se snažil sebevíc. "Obdobná" Pouta mě dostala daleko víc. ()

radan

velke + za sceny z letiska Slavnica pri Dubnici nad Váhom....... to ma ako Dubničana moooooooooc potešilo... film je taký český priemer - pozreš,- usneš - zapomeneš... ()

3logix

cele zle... dialogy su trapne, herecke vykony biedne, hlavna postava sa hodi skor do raftakov ako do podobnej ulohy... a vobec cele mi to pripada ako propaganda na objednavku terajsej vrchnosti v style "my, vam sice rozkradame cely stat a tajne sluzby si veselo odpocuvaju koho chcu aj bez sudnych prikazov, sposobili sme totalny ekonomicky marazmus, mame skoro pol miliona nezamestnanych, ale pozrite ako bolo zle pred 40-timi rokmi"... :D ... mimochodom tie osarpane budovy si mohli odpustit, kedze v tych rokoch boli postavene a osarpane este nestihli byt ;) to su az teraz... ()

bonscott

na základě zde přečtených zpravidla kritických komentářů příjemné překvapení. ten film není špatný, u žánrově podobného filmu Pouta mi hrající disidenti přišli herecky nevěrohodní , v tomto snímku o něco lepší, samozřejmě kvalitní exteriéry jsou otázkou rozpočtu. dávám 3 a půl ()

Martinaa.Tru

Super/, mě se to naopak líbilo nahlídnout do této doby (možná je to tím že jsem jí nezažila) . Mádlíka mám sama o sobě velice ráda jako herce tudíž jeho filmy sleduju a on je prostě nepřekonatelnej. Jen konec byl takový trochu zvláštní :) ()

klukcz

dobře ukázaná bezmoc "řadového" člena StB,pokud se rozhodn naoko spolupracovat. Každý sleduje každého a situace se nakonec stává bezvýchodnou. A tuto atmosféru mi film pěkně ukázal.Co jsem od filmu čekal, to mi dal. ()

Calvus77

Ma to prišlo celkom vydarené, ale čosi tomu chýbalo... Ále čo? Jirku Mádla mám rád jako komika a byl jsem na něj zvědav jak se popere s touto rolí, a musím říct, že se ctí. Já jsem mu toho kluka, co si podal ruku s ďáblem, věřil. Ale je pravda, že tam některé motivy, jsou nevyužité nebo i zavádějící, ale pro ilustraci doby to stačilo. ()

pravda1

Vcelku podarený film až na pár zbytočne rozťahaných scén a na trochu čudný záver.Tri hviezdy v pohode obháji.... ()

maros612

Film bol vynikajúci, aj keď do značnej miery romantizovaný, miestami zase naopak az gýčovo dramatický. Občas pôsobil ako lakomý na scény, na dobové kulisy, automobily, uniformy, atď. Jirka Mádl v hlavnej postave bol na svoj nízky vek a príliš mladícky zjav zrejme riskantnou volbou, ale zahral to tak dobre, že to nevadilo. Svojej postave dokázal dodať veľmi uveriteľnú charizmu, prostredníctvom ktorej sa film lepšie konzumoval. Film bol uspokojivou drámou odohrávajúcej sa v ére socializmu, v ktorej poukazoval na absurditu doby a mnohotvárnosť, ktorá tá doba vyžadovala. Nemožno ho však považovať za príliš výpovedný. To zrejme ani ambíciou autorov nebolo. Postavy boli napísane a zahrané fantasticky. Ondřej Vetchý nesklamal, jeho herecky výkon bol excelentný. V snímku sa tvorcom mimoriadne úspešne znázorniť rozporuplnosť postáv, ich vnútorný konflikt, pocity neistoty a ohrozenia a potreby konformného správania. Celkovo film hodnotím veľmi dobre, treba brať na vedomie, že to nebol výpravný film, že sa musel zmestit do realizovateľného rozpočtu, a taktiež by bolo od neho nerozumné očakávať, že vyrozpráva široké súvislosti v Československu počas niekoľkých dekád. Film v populárnej forme a populárnymi prostriedkami poukázal na dobu, ktorou si Češi aj Slováci prešli a mohol tak hovoriť na generáciu, ktorá si to pamätať nemôže. ()

JerryPilsen

Křečovitá snaha o vykreslení poměrů sklouzává do nechtěné parodie.Plno věcí zobrazeno ad absurdum.Plno věcí nedomyšleno.dialogy a situace pro blbý. ()

ciapok

herecky zvládnuté, každý splnil zrejme očakávania, no mne tento film skôr pokazil chuť; prečo sa títo režisérski kmeti neustále púšťajú do ohrievania tých istých jedál z chladničky ? Ako "prínos" prelety stíhačiek a la Top gun, dramatická hudba ako z upútavky na akčný triler... Rozohraté závažné ľudské osudy, ktoré ostali akože poeticky nedokončené, tak to bolo hanebne surové a nedozreté. Rozpichal to ako decko mravenisko a utekal sledovať odozvy divákov a kritikov. Nemať tam vcelku solídnych hercov, ktorí nesklamali, tak je to na úrovni študentského filmu. No a tá "progresívna" kamera a strih ?? Zúfalé. Chem to uzavrieť aj plusmi, prvý je, že som to dopozeral, pretože aj napriek závažným kazom, film nebol nudný, mal miestami nábehy správnym smerom a výnimočne dostala priestor nová tvár pred Pauhoufovou. Podčiarknuté, spočítané, od chlapa, ktorý tu straší už aspoň 150 rokov a ktorý musel len na jeden štart stíhačky minúť 5000€, je to slabé. Lepšie stroje lietajú v Black hawk down :D ()

jiri88

Tenhle film se snaží ukázat, že ne každý, kdo spolupracoval, musel být "zapálenej rudoch", pro kterýho bylo práskání smyslem života. Jenže scénář je trochu na hliněných nohách. Některé dějové linie se tváří tak, že budou důležité, aby potom tak nějak vymizely, bez většího smyslu pro následný vývoj děje. Průměrný film, kde nejvíce vyčníval Budař a pro mě novinka ohledně způsobu likvidace malých letadel :) ()

v1791

Aj napriek nekompletnosti, by som film dnes dal ako povinný pre všetkých dnešných priaznivcov vlády jednej strany. Aj pre všetkých stredoškolákov, ktorý by tomu samozrejme aj tak neuverili. ()