Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Nugat

V krátké době jsem dala všechny 4 série a musím říct, že kvalita neklesá - všechny série na 100%. Výborně hodnotím i dabing Carrie. ()

Horác

Klárku Danešovou mám pořád rád, i když vlastně nevim proč. Je děsně afektovaná, neurotická, dělá hrozný ksichty, přehrává. A všude, kde jsem ji viděl, hrála stejně. No, asi má pro mě nějaký utajený kouzlo. Každopádně, ten seriál je dobrej, jeho téma je pro mě extrémně zajímavý. A navíc není ideologicky úplně černobílej. ()

Crejdl odpad!

Jeden nejlepších seriálů, které jsem viděl. Špičkově natočené i zahrané. Škoda jenom toho tématu CIA a terorismus, kvůli kterému dávám odpad, jinak bych dal 5*. Propaganda dobročinných a ušlechtilých cílů ve veřejném zájmu, zločinecké CIA. ()

Tempest

Co k tomuto seriálu říci? Naprosto úžasná podívaná, která diváka nenechá vydechnout od prvního dílu do posledního, od první série do poslední. U celé řady seriálů dochází tvůrcům invence, kvalita klesá, někdy i dost strmě. Hlavní hrdinka Carrie, v naprosto úchvatném ztvárnění Claire Danes, je agentkou CIA s nepřiznanou bipolární poruchou. Kupodivu tato porucha ji někdy pomáhá v práci, někdy je díky ní neskutečně výkonná. A, když opomenu tuto poruchu, je naprosto šílená. Takové oddání a obětování se práci, to je něco nevídaného, a patrně i nereálného. Člověk ji někdy miluje a někdy by ji zase zabil. V seriálu hraje spousta skvělých herců, kteří ztvárňují nezapomenutelné postavy. Z nich musím vypíchnout jednu, a to Saula v podání Mandy Patinkina. Mentor a šéf Carrie, ke které má vztah jako spíše k vlastní dceři. Postava, která projde všemi sériemi, která má velmi komplikovaný vztah s Carrie, který projde řadou peripetií a změn. Homeland - to je pro mě Carrie Mathison a Saul Berenson. S tímto seriálem jsem strávil řadu hodin, ale nelituji, je to úžasná a nezapomenutelná podívaná. Pro příznivce špionážního žánru naprostá povinnost, jinak doporučuji všem, kterým se líbí skvělé filmařské řemeslo. ()

Tillia

Po dokoukané první série mne to tedy moc nenadchlo. Vezmu-li v potaz vynikající hodnocení, tak tolik WTF momentů je zklamáním. Stačila by mi polovina dějových zvratů a to větší realističnost. ()

Kecana

Výborný napínavý seriál, při kterém si člověk myslel, že je v realitě. Hltala jsem každý díl a nemohla se dočkat další řady. Rupert Friend byl neodolatelný. 10/10 ()

Cheyenee

Obyčejně seriály po prvním dílu nehodnotím, ale tady jsem musela už po pilotu dát hned 5 hvězd. Fakt super, super napínavý, super herci :) Doufám, že budou držet kvalitu, kterou nastavili. :) EDIT po 1. řadě: Moje hodnocení se nemění, úroveň stále skvělá a Clair Danes si ten Zlatý Glóbus za její výkon rozhodně zaslouží. ()

Agent24

Od producentů nejlepšího seriálu na světe 24 hodin. Proto musím dát 100% je to prostě super drama kterých se moc nevidí. Nicholas Brody je Jack Bauer!!! ()

zipS

seriál má po mnou videných 6 dielov 1. sezóny pekne "našlápnuté" ... len už ma unavuje pozerať sa na vzťahy, tak ako ma to prestalo baviť aj vo Walking dead .. v Homeland-e to má však asi svoje opodstatnenie, uvidíme. Zatiaľ 3* ()

cyberMythius

Díl od dílu lepší a lepší. Perfektní atmosféra, kvalitní herci. A po celé sérii se to nezměnilo. Minimálně nejlepší seriál tohoto roku. ()

Diceros

1.série: jednoznačných 5* Jeden z nejlepších seriálů za posledních několik let. Výborně ale opravdu výborně zahrané postavy charismatickými herci a herečkami. Promyšlený děj od začátku do konce. V každém dílu se stane, něco co vás nutí nad seriálem přemýšlet a láká vás okamžitě na další díl... Když už si myslíte, že jste rozluštili kdo je kdo, nebo o co jde, stejně vás vždy dokáže seriál něčím překvapit, nebo nadchnout. Seriál jednoduše má koule, de do všeho s vervou a nebojí se ničeho. Televizní stanice Showtime dokazuje, že jejich seriály stojí za to. Souhlasím také s golfistou, už hodně dlouho se mi nestalo, že bych tak netrpělivě očekával další díl. Za 12 dílů jsem nenarazil na epizodu u které bych se nudil, nebo byl nějak zklamán, nejsou zde žádné vsuvky, žádná zbytečná vata a promrhané epizody, prostě jednoznačných 5*. ()

VanThomass

Pro mě pokud mám hodnotit celou sérii, tak je to mírné zklamání, jelikož jsem po dlouhé době čekal něco ve stylu seriálu "24". Jasně, Homeland není v žádném případě tak akční, ale co mi asi vadí nejvíce, je absence nějakých větších zvratů, podrazů, intrik, napojení teroristů na Američany atd. První série se dá podle mě shrnout do následujícího, Brody se vrátil z dlouhého zajetí u teroristů, pro lidi je hrdina, Carrie mu na to neskočila, šla po něm, pak se ale moc sblížili, Carrie trochu vyměkla, a pak z ní "udělali blázna". Brody lže kudy chodí, a nakonec vyměkne při sebevraždném útoku. Nic víc, nic míň žádné složitější záplety prostě nic. Doufám, že za rok se scénáristi polepší a to mít větší spád, protože námět je opravdu zajímavý. I přes všechny výhrady, které jsem popsal mi Homeland stejně vychází jako příjemné pokoukání, od kterého když člověk nic nečeká, tak bude spokojen. ()

stepanvaj

1.SEZONA - Na můj vkus je to trochu přehnaně vykonstruovaný příběh o bezchybné práci CIA, která jde na základě pochybných důkazů po národním hrdinovi za pomoci Big brother stylu (v zemi, kde je snad i trestné si uprdnout na veřejnosti)...Homeland má slabší chvilky ovšem strhující závěr 1.serie patří mezi vůbec to nejlepší co kdy na poli seriálů vyšlo...2.SEZONA - S odstupem času vnímám Homeland ještě intenzivněji než po 1. shlédnutí a na 2.sezónu jsem se vyloženě těšil! Série má trochu odlišný charakter od té úvodní, zdá se mi že tempo s přibývajícím počtem dílů mírně upadá. To co jsem obdivoval na 1.sezóně seriálu a sice vyšponované momenty napětí se sice dostaví i v sezóně následující ovšem již ve skromnější, mnohdy umělejší verzi! Příběh lásky na pozadí velké zrady aneb Carrie + Brody je pro mě tak trochu trnem v oku, ale vzhledem k vývoji děje a ohlášené 3. sezóně se stím dalo počítat....U samotného vyvrcholení této řady jsem měl přeci jenom trochu větší očekávání. Seriál je navzdory všem pochybnostem tím nejlepším co v současnosti běží v amerických TV. U ostatních seriálových hitů se u mě zkrátka dostavují pocity nudy...Jsem rád, že i příští podzim se o slovo přihlásí HOMELAND a věřím, že ta úroveň nepoleví....3. SEZONA úroveň bohužel značně klesla. Ve 3. sezoně sledujeme stereotypní příběh lásky, které překáží údajná teroristická minulost jednoho z našich hrdinů x! Minimální účast Brodyho se na kvalitě značně podepsala. Příběh je až moc spjat Carrie, které má divák po 3. epizodě plné zuby - její neustálé psychické problémy, spolupráce/nespolupráce s CIA a do toho všeho těhotenství? omg....Odstavení všech postav, znamená že 4. sezona snad příjde s něčím novým a dokáže, že HOMELAND je stále pecka... ()

Stealth2

Opravdu výborný seriál jak má být, dobrý scénář, téměř filmové zpracování a Claire Danes hraje jako o život. Měl jsem sice občas chvilkama pocit že to sklouzne zase "k mávání hvězdami a pruhy" ale vždy přišel nějaký kvalitní zvrat a bylo to zase v pořádku....jsem zvědavý jak z toho vybruslí v druhém pokračování. Tak jsem konečně zkouknul druhé pokračování a dal bych za něj 3 hvězdy. tady už to trochu v druhé polovině všech dílů logicky kulhalo, ovšem poslední díl všechno vrací zpět a opět zasloužené 4 hvězdy.........takže po 8 díle třetí řady měním na 5 bukvic, autoři si s náma hrajou dokonale, pro mě jednoznačně nejlepší "spy" seriál !!!! Zaděláno na 4 řadu. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace