Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

zekon

Skvělý seriál s tématem, které tímto stylem zpracované ještě nebylo. Velmi dobře se na to dívalo a po dlouhé době seriál kdy netrpělivě čekáte na další díl. Lewis a Danes zahráli naprosto úžasně, a Danes famózně zvládla svou nemoc. Uvěřitelný příběh s bordelem v CIA, velení armády USA a politicích. Bohužel, opět se projevila ziskuchtivost amíků a naprosto evidetně měl seriál skončit výbuchem Brodyho v bunkru. Protože jde ale hlavně o prachy, bude druhá sezóna a mám obavu velmi velkou, že není co nadstavovat a protahovat a kvalita půjde 100% do kopru. Sezóna 3 No a je to tu. Přesně v duchu násilného natahování US seriálů. Propad jako prase. Citelně nadstavovaná kaše, plno kopanců a nesmyslů vyvrcholí stupidním závěrem. Tohle chcete protahovat dál???!!!! 3* S04 Proč se to stále jmenuje stejně jsem nepochopil Hlavní myšlenka a postava Brody je pryč a tak nechutně natahovat seriál kvůli zájmu diváků se nevidí. CIA je blbé jak Městská policie u nás. Ne že by se na to nedalo dívat ale je nutno to brát už spíš jako akční věc než famózní thriller a to jsou k dívání i daleko lepší než nesmysly v této řadě. 30% S05 Tak i když podstata je pryč a přiblížilo se to 24h je pátá řada skvělá. Valí to směr konec pěkně svižně a CIA už nejsou úplně za blbce :) Sláva. 4* ..... no a S07 odpad To už je komedie a nevěřím že se neřehtají i Američani. ()

FlouT

Troufám si říct, že letošní nejlepší seriál, se kterým mohl SHOWTIME vyrukovat. Abych pravdu řekl, ze začátku jsem měl jisté obavy, co se týče scénáře (poněvadž filmů s tématikou o "terorismu" bylo natočeno spousty hodin a mnohdy spíše neúspěšně, než úspěšně) a musím říct, že HOMELAND mě v tomto směru mile překvapil! Důmyslně napsané a zároveň zahrané postavy, až si divák v jednu chvíli pokládá otázku, jak je to vůbec možné, že je to tak autentické??? A hle, ono to jde! Po hodně dlouhé době jsem s chutí hltal každý následující díl, který vyšel a zkrátka nebudu to natahovat, jedná se o seriál, který má prostě KOULE a těším se na druhou sérii (10/2012). ()

brody1988

Začátek parádní, ale pak je z toho takové rodinné drama. Golfista: Taky se mi to naposledy stalo u "Lostu" a taky to u "Lostu" šlo pěkně do hajzlu. Jako zde. ()

Mr.Hackels

Před posledním dílem a i během něj jsem byl přesvědčen, že napálím 5 hvězd bez debat. Jenže 30 minut před koncem se to začalo bortit a v závěru mi to sebralo názor úplně. Vůbec nevím, co autoři zamýšlejí. Nevím už kdo to tu psal, ale trefil se přesně. Tohle měl být asi seriál pouze jedné sezóny. Prostě jasný konec. Ať už by to skončilo zdařilou akcí nebo zmařenou a dopadením. Mimochodem, to selhání techniky na konci bylo jednoznačně největší stupiditou ve scénáři. Zatím tedy nehodnotím. Po další, doufejme že ne dalších, sérii se snad rozhodnu. ()

Nellie Lovett

Co o tomhle seriálu říci/napsat? Nic - to musíte vidět. Chytne vás to a nepustí a přispívá k tomu nejen téma a atmosféra, ale i skvělé výkony hlavních představitelů. První série byla perfektní, a tak nezbývá než doufat, že se kvalita udrží nahoře i v té příští. 2. série - SPOILER Začátek byl dobrý, svižný, napínavý. Ale čím dále tato série postupovala, tím víc se tam začaly objevovat události, u kterých jsem si říkala "to jako vážně?". U první série jsem si říkala, že je děj je tak neuvěřitelný, až člověk začne přemýšlet, že možná k něčemu takovému může dojít. U druhé série se objevilo mnohem více do očí bijících nesmyslů a zesílila "američnost" (v tom smyslu, že když dělám seriál, který má vypadat realisticky, nemůžou pořád všichni přežívat jednu hroznou událost za druhou. I v Downton Abbey zemřelo více postav než tady). Takže Carrie se sice na začátku série sotva drží na nohou a sbírá zeleninu, s obtížemi zvládne třídenní výlet, je na hranici sebevraždy, ale o dva díly později už je v pohodě, běhá tam a zpátky, řeší problémy a jen občas si zabrečí. Na chycení superzlého padoucha Abú Nazíra skrze Brodyho je z celé CIA vyčleněna pouze malá skupinka - jeden operativec, jedna bipolární bývalá agentka, která už u CIA vlastně ani není a šéfuje tomu podivný chlápek "kde se vzal, tu se vzal". To, že Carrie téměř okamžitě naváže s Brodym zase osobní vztah nikomu vlastně tak moc nevadí, hlavně když z něj získá informace (v reálu by ji vyměnili už v půlce první série a na případ by si už ani nesáhla. Chápu, že je potřeba udělat ten seriál zajímavý, ale to, jak se k tomu stavěli v téhle sérii bylo už trochu moc.). No a naprostý vrchol - superpadouch se záhadným způsobem dostal do USA (jak se tam dostal se moc neřeší) a po propuštění Carrie se schová ve staré továrně. Tu důkladně prohledává několik taktických týmů a nic nenajdou. Pak Carrie dojde, že se tam Abú Nazír vlastně asi ještě schovává, vlítne tam s jedním týmem, neozbrojená, nepochopitelně zůstane jen s jedním chlápkem, protože zbytek se oddělí a na první pokus najde tajnou skrýš superpadoucha, kterou předtím všichni přehlídli. No a poslední díl byl pak už jen odrazovým můstkem pro natáčení příští série, který se tvůrci ani nesnažili zakrýt. Alespoň, že Saul přežil a Rupertu Friendovi to sluší. Přesto snížení hodnocení na ****. 3. série - SPOILER Po dost špatné druhé sérii se seriál zase vrátil na slušnou úroveň. První čtyři díly si člověk sice říká, jestli blázinec, kde je Dana a potom Carrie, není náhodou skoro to stejné místo jako CIA, kde všem taky solidně hrabe, ale přibližně v půlce série se vše vysvětlí a pak už to stojí za to. Jsem ráda především za dvě věci - že s Carriiným těhotenstvím nedělali tvůrci zbytečné ofuky a že měli "koule" na to zabít Brodyho. Protože navzdory všem fanynkám, tenhle seriál se prostě nejmenuje Superman. Trochu se však bojím série čtvrté, která by podle mého názoru vůbec nemusela být, to ukončení série třetí by bylo pěknou tečkou za povedeným seriálem. Pokud ale čtvrtá série bude a objeví se v ní nějaký potenciál na kvalitní pokračování, tak osobně prosím, aby se tam mnohem častěji objevoval Peter Quinn. (P.S. Zajímavé je, že od té doby, co se Dana pokusila spáchat sebevraždu a scénaristé jí ubrali textu, takže její pomalá mluva nezabírá půlku dílu, ji mám mnohem raději :) 4. série - SPOILER Ehm. Takže v CIA stále nemají nikoho jiného, koho by posílali na mise, než bipolární Carrie a Quinna na cestě k vlastní psychiatrické diagnóze? No dobře. Nicméně první půlka série je téměř nesnesitelná, psychotické pobíhání hlavní hrdinky v podstatě zabíjí celý příběh a to svádění sotva zletilého chlapce je nechutné. Druhá půlka nabírá o něco zajímavější obrátky (když pomineme, že celá pomoc od pákistánské vlády stojí na tom, jak se rozhodne velitel, který má pochopitelně ke Carrie citové pouto). Zůstává spousta WTF momentů, které z původně dobrého seriálu udělaly popcornovou zábavu. () (méně) (více)

Zizou_

Dokonalost. Od začátku do konce nevíte co je Brody vlastně zač a v seriálů je takové množství zvratů a nových faktů... Ještě jsem neviděl žádný seriál ohledně teroristických útoků, ale myslím, že ostatní mají hodně co dohánět. Už se těším na druhou sezónu, na každý nový díl, na každý dialog. S01: 100 %. | Podle mě už druhá řada nebyla tak dokonalá jako první, ale pořád je to velmi kvalitní. S02: 80 %. | To nadšení ze seriálu se tak nějak pomalu vytrácí, a i když třetí řada není o moc horší než druhá, řekl bych, že čtvrtou řadou to už půjde dost z kopce. S03: 80 %. ()

Sathine

Seriál po velmi dlouhé době, který mě naprosto nadchnul a uchvátil. Většinou mám problém vydržet nerušeně sledovat, když má díl 40 minut, tady měly díly 50 minut a první i poslední dokonce trval hodinu a půl. Uteklo to tak rychle, že mi celkový čas nikdy nepřišel. I když se jedná o téma, o kterém si myslím, se ani moc nedá udělat něco strhujícího, tak zde se to tvůrcům povedlo tak dokonale, že jsem opravdu věřila, že Brody nic neudělal a je do toho zatažený nevinně. Doufám, že druhá série bude tak našlapaná, jak ta první. Mám z toho docela strach, na konci už se mi to zdálo trochu natažené, jak jí nikdo nevěří, on zase ze sebe bude dělat hodného hrdinu a bude to pokračovat dalšími díly. Ale nechám se překvapit a doufám, že příjemně. ()

Mort09

Mistrné seriálové drama, těžící ze zajímavého námětu, propracovaných postav a napínavého děje, ve kterém nic není tak, jak na první pohled vypadá. Navíc všichni hlavní aktéři odvádějí ve svých rolích perfektní výkony, zvlášť Lewis je pak doslova skvostný. Vytkl bych snad jen jedinou věc, a to poslední díl. Příliš mnoho „náhod“ a jasně otevřené dveře pro pokračování, zanechávají lehký pocit okradení o to, jak to vlastně dopadne. I přesto, ale dávám 5*, protože něco tak dobrého se jen tak nepoštěstí vidět. ()

naytsirk

Homeland si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení, protože to je moc dobře koukatelný seriál, který při sychravém víkendu slupnete jako malinu a ani Vám to nepřijde. Jen si pak řeknete ach jo, škoda, že už to skončilo.... Příběh jako takový je hodně zajímavý, hlavní postavy jsou dobře vybrány a napětí by se občas dalo až krájet.... Jsem trošku na vážkách, jestli to autoři měli zapíchnout hned po první sérii s tím, že by konec dopadl jinak (v daný okamžik jsem si to i přál), ale teď.... no uvidíme, co nám přinese sezóna číslo dvě .... ()

macoslavek

Claire Danes jsem viděla jen ve Stardust a proto pro mě bylo zcela nepředstavitelné, že by měla hrát agentku bojující proti terorismu.. a světe, div se - je výborná. stejně tak je skvělý i Damian Lewis (i když už nikdy nepřekoná sám sebe z Band of Brothers).. velice zajímavý námět a oku-libé zpracování dělá ze seriálu atraktivní lákadlo, které každým dílem zaručeně vyrazí dech.. jeden z nejlepších novodobých seriálů. ()

Mia Zoldy

O tom, že televízna tvorba ide stále dopredu a na kvalite naberá každým dňon je dôkazom i tento seriál. Napriek nezvyčajným takmer 50-minutovým častiam dokáže diváka udržať v napätí takým spôsobom, že prekvapene pozrie na hodinky pri záverečných titulkách. Damian Lewis ako americký vojak, ktorého po dlhých ôsmich rokoch oslobodia sa vracia domov ako hrdina. Je však skutočným hrdinom? Alebo dokonalým teroristckým nástrojom? Claire Danes ako tajná agentka, ktorá sa prikláňa k druhej možnosti sa stoj čo stoj snaží dokázať, že seržant Nicholas Brody nie je ani zďaleka americkým hrdinom. Domov, ktorý prišiel o otca a manžela teraz čelí veľkému návratu hlavy rodiny. Spätné pohľady do minulých rokov plné mučenia, ale aj lásky a vznikajúceho puta medzi americkým vojakom a členom teroristickej organizácie. Vynikajúci námet, skvelá zápletka a výborné herecké výkony. ()

cajda77

Seriálová sezóna již je v běhu, nové Boarwalk Empire, nová série Dextera, ale hlavně Showtime uvedla nový seriál Homeland. Po prvním dílu hodnotím velmi kladně, pokud to takto bude pokračovat, tak tu máme nový nadějný seriál! ADD: Po druhé série musím říct, že je to jeden z nejlepších krimi-mystery seriálů!! ()

platzman

Po 1. sérii si nechám ještě jednu hvězdičku v záloze. Zejména začátek 100%ní opravdu není. Ale alespoň už mě přestala (zhruba v 8mém díle) štvát Claire Danes. ()

Allein4

Dobrý seriál. Trochu mi tam chybí hlubší (skrytý) smysl, jako třeba v Person of Interest nebo The Event, ale má to spád, není tam tolik zbytečných scén a navíc reálnou zápletku. Herecké výkony ujdou, někteří přímo září, jiní jsou naprosto nevýrazní, ale celkový dojem je průměrný. Občas dokáže i překvapit, což je důležité. ()

athena07

S každým dílem se stupňuje mé napětí a očekávání, které tento seriál stále naplňuje. A ten závěr druhé série, oh..... Kdy už bude třetí? U tohoto seriálu nikdy nevíte, co se může stát, a to můžete říct opravdu o málo seriálech i filmech. ()

Radim98

Homeland, aneb když pět hvězdiček nestačí...Famózní podívaná! Ani Dexter mě nedokázal tolikrát překvapit a udržet napnutého jako strunu...Claire Danes a Damian Lewis-snad až brečím jak jsou dobří!!! (A do Claire bych to býval neřekl :) Patinkin jako Saul je postava, se kterou bych byl v klidu i v padajícím letadle...Tetelím se blahem v očekávání třetí řady! Po shlédnutí 3. série: Zpočátku rozpačité dojmy z celého pojetí téhle řady se rozplynuly asi 2 hodiny po shlédnutí posledního dílu. "Tohle je zřejmě nejlepší seriál, který jsem kdy viděl-v napětí trumfuje Dextera, v koncepci trumfuje i Breaking Bad", pomyslel jsem si. A pak přišla panika. Ona ta řada není poslední. On to není konec seriálu. Jakto? Jen to ne. Netetelím se blahem v očekávání další řady, jsem strachy bez sebe. Bojím se, že ztratím nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. EDIT- 4.-5. řada: No né, kdo by to byl řekl...Homeland je ve sračkách a to se vším všudy. Gratulace tvůrcům-zničit něco tak vzácného, to se musí umět. Tady se to podařilo na výbornou. 4. a 5. řada nemají s předchozím příběhem ba dokonce ani postavami absolutně nic společného, celé je to vycucané z prstu, každou epizodou víc a víc patetické (teď je řeč o 5. řadě), děravé a především ubohé. Řady 4 a 5 se měly pojmout jako spinoff postavy Petera Quinna-i to by bylo bolestné ale ne tolik. S Homelandem končím, nevím pro koho to vlastně ještě točí. Ještě nikdy jsem snad neviděl, aby nějaký seriál ztratil atmosféru tak, jak ji ztratil právě Homeland-kam se hrabe Dexter i Lost dohromady. ()

skrob

Právě končím 2. sérii. Musím přiznat, že první série se mi hodně líbila, ale ve druhé sérii zvlášť ke konci se začínají objevovat skutečné logické kraviny. Což mě docela vytáčí, zvlášť proto, že začátek seriálu je dost "realistický". Příklad: hlavní hrdinka - agentka CIA - se vydává beze zbraně zatknout hlavního zlouna - ozbrojeného teroristu ... ...zřejmě měla v plánu ho ukecat. ()

TOPmoovie

napinave. vyborne putave, pribeh prepracoavny, vtiahne do deja, zabudnete na realny svet ked to pozerate. je tam, ale niekolko naivnych scen, akoby ich odbornici a poradcovia omylom prehliadli. ()

Shaman::..

Myslím, si že tento seriál je v současnosti trochu přeceňovaný. Srší ambicemi být něčím víc, něčím odlišný, ale kvalitativně na to nestačí. Kdybych měl srovnávat s jinými špičkovými seriály napříč žánry, chybí mu akce 24 hodin, hloubka, propracovanost a vývoj postav Mad Menů. I když jsem nikdy nepracoval v tajných službách, některé scény v seriálu a jednání postav na mě působily vyloženě nerealisticky, až komicky. Hlavně mi leze krkem hlavní představitelka. Přeci normální člověk nemůže věřit, že tak labilní, hysterický, člověk by mohl být na pozici špióna/analytika u CIA zaměstnán?! I přes všechny zde zmíněné výtky budu seriál dále sledovat, protože přes všechna negativa zde zmíněná, seriál špatný vyloženě není. A bohužel poslední sezóny stejně televizím, kromě Hře o trůny, chybí nějaký zásadní seriálový trhák. Hodnoceno po 1. sérii. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace