Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

ivan_drago

V podstatě velmi komorně zpracované téma terorismu a národní bezpečnosti, kde jsou krásně vykreslené charaktery, se svými starostmi a radostmi, přesto zapálení pro svoji práci, a na to doplácí právě jejich osobní život... Napínavý a originální příběh, který po zhlédnutí 8 epizod nevypadá, že by ztrácel dech a doufám, že to tvůrci udrží v uvěřitelné rovinně bez nějakých scénáristických veletočů.... Herci jsou zvoleni perfektně a každému jednomu z nich je lehké uvěřit jeho profesi i osobní trápení.... Dnes 6.7. dokoukáno, famózní závěr a těším se na druhou sérii... Chudák Carrie... ()

kinghome

Skvělý seriál ale špatné vybrání hlavního "hrdiny". Do konce série jsem si Nicholase neoblíbil a vůbec mi tam neseděl. Ale i tak skvělý seriál od Showtimu. 75% ()

flawi.f

Homeland je pro mě v současné době naprostou seriálovou jedničkou, která na pozici absolutního favorita sesadila dosud neotřesitelnou pozici Dextera. Strhující příběh z prostředí teroristů a CIA stojí na mimořádně inteligentním a skvěle vypointovaném scénáři, který diváka naprosto pohltí a nutí ho bažit po dalších a dalších dílech. Co na seriálu oceňuji, tak i když námět vyloženě nabízí, že seriál by mohl být převážně akční, tak se spíše soustřeďuje na osobní dramata, mezilidské vztahy a charaktery postav, které jsou napsány snad k absolutní dokonalosti a co navíc - jsou skvěle zahrány. Standardně dobrý Damian Lewis, který už několikrát předvedl, že je schopným hercem u mě překvapení nebyl, ale zato Claire Danes! Ta se role zhostila s maximálním hereckým nasazením a naprosto seriálu dominuje. Skutečně se našlo pár momentů, kdy jsem měla z jejího výkonu husí kůži. Když to řeknu jednoduše, tak je Homeland seriálem, který zde vyloženě chyběl. Všechna čest tvůrcům a hercům!!!! ()

Mr.Husts

Homeland mě i přes zajímavý námět dost často nudí a na můj vkus se neuvěřitelně táhne. Finále první řady bylo poměrně fajn a chválím herecký výkon Lewise, protože tam si to opravdu dost silně vyndal, ale do druhé série nepůjdu, jelikož za 12 téměř hodinových dílů se stali věci, které by se vešli do pěti. Zkrátka to není úplně pro mě a nechápu co s tím všichni mají. A ta bloncka je neskutečně nesympatická kráva, kterou nemůžu sledovat, jelikož za cokoliv co udělá mám chuť jí nakopat do její retardované, histerické hlavinky. Možná i to přidává k mému rozpolčení. ()

Gothar

Atmosféra bola vo viacerých dieloch výborná, ale aj tak mi to pripadá ako propaganda. Tiež mi to pripadá tak, že ku koncu prvej série už bolo jasné, že bude druhá séria a tvorcovia pridali konšpirácie, ktoré sú uplne zbytočné. Jednoducho sa mi stále nepáči tá snaha ťahať z dobrého nápadu peniaze aj za cenu naťahovania, ktoré začína divákov štvať (Prison Break, Lost, How I Met Your Mother, atď.). Viac sa mi páči koncept krátkych seriálov, kde je každý diel plnohodnotný (Band of Brothers, The Pacific, Dead Set, IT Crowd). Po 1. sérii mám minimálnu motiváciu pokračovať, vidím to tak, že k Homelandu sa vrátim neskôr, ak vôbec :) ()

Honzíno

Rádoby serióznější 'Čtyřiadvacítka' střihlá dexterskou zvrholstí u mě boduje zajímavými postavami. Finální dojem z první série kazí pouze předvídatelné finále. 1. série_85% ()

Mrkvič

Čtyři serie tohohle??? Mám za sebou dva díly a je to... no zajímavý, ale nic extra. Zatím to zkouším kvůli Damianovi a Claire, což jsou moji oblíbení herci. Už ale z těch dvou dílů cítím takovou snahu ždímat a ždímat (a vždy si vzpomenu na Poslední základnu, která měla jednu serii a šlus, a bylo to tak k příběhu ideální). Z tohohle nejspíš těžko dokoukám první serii a stejně se asi ani nedozvím, co jak bude. V půlce pátého dílu mi už bylo všechno tak ukradený, že jsem to vypnul a zbytek smazal. ()

kivetka

Ze začátku mě to moc nebavilo a nemohla jsem se do toho dostat..Ale cca od poloviny první řady je to pro mě jako droga. Herecké výkony jsou kloboukudolůhodné- divný slovo, vím. ()

uiu

Ze zdejších komentářů jsem se těšila na seriál, který mě přirazí do křesla a stane se pro mě návykovou látkou, kdy si budu kousat nehty vzrušením, co se stane v další epizodě. To ze začátku taky fungovalo a asi prvních cca 5 dílů je napínavých, nevíte, kdo je padouch, kdo je ten dobrej, kdo z těch dobrých se jen přetvařuje. Jenže kolem 8 dílu je to už jen nastavovaná kaše a do toho 12. dílu si to odtrpíte, i když všechny karty jsou už vyloženy na stole. Samotná zápletka (mariňák, co se po 8 letech v zajetí vrací k rodině a paranoidní agentka CIA, která si myslí, že je terorista) mě nijak extra nenadchla. Kdyby seriál skončil po 1. sérii, bylo by to dokonalé, jenže díky sledovanosti se chystají pokračovat a to podle mě příběh položí. Sice zůstalo pár nezodpovězených otázek (odkud ví manželka Brodyho o jeho nevěře), ale zbytek už je chytrému divákovi jasný, tudíž je mi jasné, že ve druhé sérii to jen polopatě vysvětlí těm jednodušším divákům, přidají pár osobních dramat vedlejších postav (vůbec eskapády Saula a jeho indické manželky byly příběhu totálně k ničemu) a voalá, máme druhou sérii. Jestli ji budu sledovat, to je zatím ve hvězdách, natolik mě seriál nezaujal a dost mě udivuje, že byl nominován na cenu Emmy za nejlepší seriál roku nebo že o něm někteří mluví jako o "nástupci" Dextera, ačkoliv s Dexterem nemá nic společného, jen stanici Showtime, na které se vysílá. Celé je to jen o nastavování zrcadla terorismu chtivé Ameriky a nesnášenlivosti vůči Arabům. "Proč se nenávidíme? Jen proto, že nám řekli, že se máme navzájem nenávidět." (parafráze) ()

PetrVabruscak

Claire Danes je Carrie Mattinson. Celé ty roky sledujeme její vzestupy a pády a těšíme se i letos (už pátá sezona). Tvůrci dokážou seriál v každé sérii neuvěřitelně vyhrotit. ()

lennyd

Zhlédnuty 2 řady / 24 epizod. Seržant amerického námořnictva Nicholas Brody se vrací po osmi letech v zajetí v Iráku zpět domů. Oslavy návratu ztraceného amerického syna jsou trochu narušeny podezřením agentky Carrie Mathison, že Brodyho návrat domů je velmi pečlivě naplánovaným teroristickým aktem jednoho z islámských vůdců Abu Nazira... 1. řada .. z počátku mne seriál moc nebavil, ale autorům se podařil jeden dobrý kousek - každý díl skončil natolik zajímavě, že mne to donutilo podívat se na díl následující. Celá řada byla sice trochu předvídatelná, ale závěrečné díly řady byly dostatečně překvapivé, že musím celou řadu hodnotit velmi kladně. 2. řada ... už od prvních dílů druhé řady se tato začala vyvíjet úplně jiným směrem než jsem očekával, což mne velmi překvapilo i potěšilo, a s přibývajícími díly mne seriál bavil víc a víc, a poslední díl této série mne dostal naprosto nejvíc, a fakt se těším na třetí řadu. Jediné co bych fakt vytknul byla příběhová linie s automobilovou nehodou Brodyho dcery, která s ústřední příběhovou linií vůbec nesouvisela, a v seriálu byla pravděpodobně jen pro to, aby se dosáhlo požadované délky... ()

noriaki

První série byla jako zjevení. Napínavá, atmosférická, paranoidní, skoro dokonalá. Producenti měli s triptychem Damian Lewis, Claire Danes a Mandy Patinkin šťastnou ruku a ještě větší terno je námět. Vypadalo to že nemůže přežít víc než sezónu, ale scénáristé mě usvědčili z omylu a napsali dokonce dvě série, navíc na sebe logicky navazující. Jenže potřetí už do stejné řeky nevstoupili. Nastavování působí křečovitě a přepjatě osudově. Sled událostí si pořád drží svoje tempo, vrší se katastrofa za katastrofou, jenže původní myšlenka už zmizela někde v dálce. Tímhle stylem může seriál běžet třeba padesát let, stejně jako sama válka proti teroru. Pro svoje postavy totiž žádný přirozený konec přichystaný nemá a nejspíš ani mít nemůže. ()

geklon

Pilot jsem viděl a jediný co mě přinutí dívat se dál, je to Vaše blábolení a seriálové dokonalosti. Spousta účelový vaty, která svý mimikry dává na odiv, než aby je schovával. Což je plus. Scénář nemá námět na 5 sérií, ale s klidem rozplizlosti, se s tím vypořádává, dál a dal. Úhlavní trojice je kurevský poctivá. Claire a Damián válí až se mi z toho chce narukovat. Příjemná oddychovka, u který můžete v poklidu povečeřet s rodinou. 1. série 84%. 2. série 80% ()

Pavlínka9

Skvělé téma, vynikající Damian Lewis a prostředí, které je tak autentické, že se člověk až pomalu zarazí, jako by to byla zrovna probíhající situace...Ve chvíli, kdy postava Nicka šla do garáže s červeným kobercem - věděla jsem, že je to fakt v hajzlu. Ale co s tím dělat? Těžká situace :) Mám za sebou 8 dílů a těsím se jak to bude pokračovat dále :) ()

sochy.zirafka

Maniodepresivní psychóza je mou zdaleka nejoblíbenější poruchou hormonální rovnováhy v mozku. (Každý má svou úchylku...) To, jak se s ní poprala Claire Danes, nelze dostatečně vychválit. Když připočtu neustále se rozšiřující záběr a závažnost rozehrané hry s nejasným cílem, vychází mi jasný vítěz mezi seriály loňského roku. ()

Unnamed

Co říct. Bavilo mě to, zažil jsem spoustu překvapení, ale upřímně jsem na konci doufal v konec ke kterému to celou dobu směřovalo. Scéna v bunkru mi sice krásně zrychlila tep, ale nedočkal jsem se. Smůla. 4* protože je to kvalitní seriál, kdyby skončit již první sérií, dostal by 5*, teď se spíš bojím, že další série mi nebude mít co nabídnout. ()

hroubek

S Hrou o trůny asi nejzajímavější projekty co televizní stanice vypustily. Toto si troufám tvrdit, protože ze seriálů, kterých jsem za posledních pár měsíců viděl jsou ty to dva nejlepší. Homeland strašně klame tělem, což je jen dobře.Protože, divák do poslední chvíle neví na čem je, i když finále výběr možností hodně zmenší. Největší přednosti Homelandu jsou postavy, o kterých to samozřejmě je. Vynikající Claire Danes, která v závěru vyráží dech takovým způsobem a dokazuje, že Homeland není žádná jednoduchá podívaná. A jen díky tomu jí je Damian Lewis skvěly spoluhráčem a jeho Brody strhává pozornost pokaždé, kdy je na scéně. Velmi zajímavý seriál, u kterého doufám, že si své kvality udrží v dalších sérií. S04 - Konec třetí řady byl geniální a já se obával, že čtvrtá nebude mít co nabídnout. Hodně jsem se spletl. Čtvrtá řada je skoro bezchybná, tolik nervy drásajících epizod jsem dlouho neviděl a samotné finále, které je komorní tento dojem jen potvrzuje. S05 - Porušení statusu quo. Podobně jako v předchozí řadě dostáváme úplně nový příběh se starými známými. Rozdíl je v tom, že pátá řada funguje samostatně a nepotřebujeme znát události z předchozích řad. Další obrovským plusem je, že je neskutečně tematická a trefuje se do současných problému jako málo co. Postavy mají nové životy a najednou jsou opět vrženy do nečekaných a hlavně nemilých situacích. Nové postavy krásně zapadají mezi staré a taková Miranda Otto je perfektní. Pátá řada má výborné tempo, je správně napínavá a místy dost překvapivá. Homeland opět potvrdil pro patří mezi top seriály současnosti. S06 - Homeland mě opět dokázal překvapit. Myslel jsem si, že už jsem za těch let viděl v tomto seriálu dost věcí, ale že se tvůrci odváží až takovýchto změn jsem nečekal. Tato řada je hodně dojemná a emocionálně silná. Ze začátku to vypadá na něco poklidnější, ale o to více jsem byl překvapený jakým způsobem to vygradovalo ve své konci. Paráda. Temnější zítřky čekají. S07 - Po konci šesté řady jsem byl zvědaví jaký směrem se příběh vydá. A co jsem dostal, jsem opravdu nečekal. Tato série opět velmi dobře klame tělem, a vlastně první pět dílů nás krásně vodí za nos. Ale vodí nás naprosto sebejistě a skvěle. Je tu spoustu skvělých a napínavých okamžiků ze kterých mrazí, a my si uvědomíme, jak moc s námi lze manipulovat pomocí medií. V půlce se to změní, a příběh dostává konkrétního záporáka a problém. Jeho řešení je samozřejmě složitější, působivější, akční a mnohem lepší, než jsem čekal. Po herecké stránce je to opět perfektní a hlavně nové postavy dostanou dost prostoru se předvést. A naši starý známí se budou muset poprat s novými výzvami, které nebudou snadné a jejich rozhodování bude dost bolet. Sedmá řada se povedla, jen mě trochu mrzelo, kam se příběh stočil. Osobně by mě více sedělo, kdyby se zůstalo u toho co prezentovaly první díly. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace