Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

moudnik

Vynikající výkon Claire Danes, která když pláče, tak pláče doopravdy. Nepředvídatelné drama snad dopadne šťastně, protože to chceme. Kdo ? My, diváci. Diváci zhýčkaní skvělými seriály (Dexter, The Wire, Haven, The Lost etc.) Diváci schopní přijímat serály jako malá umělecká díla, kterým některé kasovní filmové trháky nesahají ani po kotníky. Diváci vděční, diváci věrní. Většinu seriálů jsem viděl v jednom celku, tehdy, když jsem již měl stažené všechny díly. Pouze Homeland a Grey's Anatomy sleduji po týdnu tak, jak titulkáři dokážou sestavit k jednotlivým dílům titulky. Díky jim za skvělou práci. Jsou to nervy čekat na každý nový díl a nevědět ani, kolik jich ještě bude. Přál bych si hodně, ale opravdu hodně vysoké číslo. ()

taupobraf

Toto hltám i s navijakom. 7. epizóda prvej série je možno jedna z najlepších seriálových častí vôbec. Veľmi blízko k dokonalosti ()

brodži

Viděl jsem zatím 12 dílů a ten poslední vypadá, že už asi další nebudou. Ale i tak konec seriálu šel nějak moc rychle a začínal se dávat směrem zmatenosti, absence logiky a nudy. Už mě u 11tého dílu nebavilo sledovat záchvaty agentky a tak jsem se to spíše snažil překlikávat. Výsledek posledních dílů snížil mé hodnocení o *. ()

Rian_witcher

Myslím si, že by spousta lidí měla své hodnocení zde přehodnotit po dokoukání celé série. Tahle slátanina tvářící se chvilku jako méně akční klon 24, posléze vystrkující růžky v podobě špionážního thrilleru aby přešla do psychologického dramatu a skončila u romanticko-rodinného sbližování... Tvůrci zřejmě chtěli zaujmout ženy. muže, černé, bílé, batolata i seniory. Ze skvělé počáteční zápletky se stane neuvěřitelně nesmyslně překombinovaný plán, za který by se nemusel stydět tvůrce komixového zlouna, který pase po Supermanovi. To ale nemůže fungovat v reálně se tvářícím seriálu, který měl z počátku šanci na 5 hvězdiček. Seriál je slušný, koukat se na něj dá a opravdu v počátcích zaujme, ale díky nevyhraněnosti žánru a nelogičnosti si víc jak 65% nezaslouží. ()

Andre.w odpad!

Skvělý seriál, který je ovšem zabitý posledním dílem, ****SPOILER****kdy si Brody rozmyslí rozmetaní celý zatracený americký administrativy ****KONEC SPOILERU**** Z toho důvodu dávám odpad!, neboť další díly už nedávají smysl. šance, že dojde k opětovné šanci k atentátu je malá a nevěřím, že scénaristé udrží napětí. ()

jgregory

Výborná série, Showtime zase nezklamalo! Opravdu to stojí za to, úplně nové téma, výborní herci a celková atmosféra - fakt paráda. Dexi máš těžkou konkurenci i Brody je zrzavý a uhrančivý :-) Už teď se těším na další várku. ()

Elassar

Poctivě vypracované plné hodnocení. Tento seriál je pro mě velmi kladným překvapením. Vcelku realisticky vykreslené téma o velmi aktuálním terorismu a válkách na blízkém východě, propracovaný scénář, a velmi kvalitně zvolení herci (vynikající Damien Lewis, ale i představitel Saula. Naopak Claire Danes jako agentka Carrie mi dost lezla na nervi, ikdyž s postupem času, kdy seriál více temněl a blížil se k závěru, si přeci jen "napravila reputaci") - tohle všechno tvoří tento skvělý seriál. SPOILER: Musím říct, že závěr první série mě velmi potěšil (a že jsem se zapotil teda...). A abych pravdu řekl na sérii druhou se tolik asi ani netěším, protože se bojím, co bude muset Brody "udělat". - To je právě na tom zajímavé, nejraději bych mu fandil, protože mi je ze všech aktérů nejsympatičtější, ale jaksi nemůžu... ()

luke86

Shlédl jsem celou první sérii a je to pecka. Každý díl je napínavý a sedíte u TV jak přikovaní. Neotřelé a aktuální téma. Druhá série startuje 30. září :) ()

Yossarrian

Maskovaná telenovela se vším, co k tomu patří...afektovaní herci, stupidní dialogy, statická kamera a uměle natahovaný děj. Jediná Claire to trochu drží pohromadě. Sama na to ale nestačí. ()

Scaevola

(spoiler) Po první sérii skvělý pocit z dobře odvedené práce a výborného napětí, škoda jen těch několika málo scénaristických nedokonalostí, například mne hrozně štvalo, že s pravdou ven šli už někdy v polovině a zbytek zachraňovalo jen šílenství agentky. Hrozím se jen druhé řady a zcela očekávatelného ředění, protože finále bylo jak úžasné, tak i zároveň strašné svou otevřeností. - (a zase spoiler) Druhá řada se vlekla dle očekávání: Do čtvrtého dílu stejná úroveň a zábava jako předtím (zvlášť díly v Bejrútu jsou výtečné), ale pak se Brody sesype a seriál lavírující promyšleně mezi různými pravdami sklouzne do typicky amerického rytmu. Od toho okamžiku se koukáte jen na další z mnoha klonů 24. Bojím se třetí sezóny. ()

piskotnik21

Claire Danes je úžasná! Aj keď som pri prvej sérii váhala, druhá séria ma presvedčila, že seriál si zaslúži 5*. Vynikajúce herecké výkony, inteligentný scenár, momentálne jeden z mála seriálov, kde sa vývoj deja nedá 100% predvídať. No a v posledných mesiacoch sa na ďalšie časti Homelandu teším trošku viac, než na Dextera..... a to už je čo povedať :) ()

MatZ

Po dlhej dobe seriál, ktorý ma fakt odrovnal. A čo si budeme nahovárať, stojí to hlavne na perfektnom herectve ústrednej dvojice Damian Lewis & Claire Danes, ktorým sekundujú výborné vedľajšie postavy a inteligentný scenár, pri ktorom máte často pocit, že sa všetko vyriešilo - a vzápätí zdanlivé riešenie problému rozohráva ešte zamotanejšiu dramatickú situáciu. S každým novým dielom netrpezlivo čakám na ďalší. A mimochodom - tak trochu SPOILER, je zaujímavé porovnať vnímanie Brodyho americkými a neamerickými divákmi (viď diskusné fóra). Zatiaľčo pre Američanov je to často jednoznačný záporák a prajú si jeho koniec, neameričania by radšej videli jeho katarziu. A ja proste musím fandiť obom stranám - pretože ma ich hra neskutočne baví a verím, že druhá séria rozhodne nebude poslednou! ()

Dacsus

Zle, vsetko zle. Pocinajuc nosnou myslienkou, ktora uz zo svojej podstaty vobec nie je vhodna ako motor serialu, nasledujuc castingom, (Claire Danes mam rad, avsak do tejto role mi vobec nesadla). Herci su divni, najma vsak Damian Lewis - tohoto cloveka povazujem za jeden z dokazov toho, ze i robot navleceny do ludskej formy moze v amerike urobit herecku karieru (narazam na neschopnost tohoto "herca" "zahrat" viac ako tri grimasy, a absolutnu neschopnost akokolvek hrat vyrazom v ociach). ()

Ace.A.T.L.

Ani po pár dílech nejste unavený. Chcete víc a víc. A obsazení Damianem Lewisem je skvěle vymyšlený. Je málo seriálů, co by mělo mít zaslouženou sledovanost. A to HOMELAND si zaslouží mnohonásobně :o) Za mě 5* a jen a jen DOPORUČUJU ()

luciasce

Zase takový kredit bych seriálu jako takovému nedávala, prvních pár dílů jsem se nudila a říkala si, že už bylo dosti teroristů vs.národní hrdosti. Zpracování v delší koncepci, jako v kterémkoliv jiném americkém filmu. ALE... tenhle seriál ode mě všechny hvězdy, které mu kdy udělím, jsou se stoprocentním podílem dány hereckému výkonu Claire Danes. Upřímně, ten film dělá ona, všechny ostatní si dovedu představit jako nahraditelné, ji ne. A navíc úplně přesně vím, jak jí v první serii bylo, mě se tohle stává pořád :) SPOILER: ne genius, ale blázen vidí pravdu DOPLNENI po třetí serii: první dvě serie byly super, ale ta třetí nestála za nic. ()

vofo

Tohle je dílo, které mne neustále překvapuje vynikajícím scénářem. Ten je vyšperkovaný, každý motiv je tam předem promyšlený. Herecké výkony jsou na jedničku a Zlaté glóby Lewise a Danesovou jsou zasloužené. Nevím, jak zvládnu čekat tak dlouho na třetí sérii. ()

Hawaitypek

1. séria 4* 2.séria 4* Pozrieť sa určite oplatí len to nebol ten typ ktorý by ma udržal v napätí po celý čas... Ale to bolo možno tým že som to pozeral naraz a nemusel som sa týždeň tešiť na ďalší diel. ()

Fzux

Hodně dlouho sem čekal na seriál u kterého sem klidně nezahmouřil oka dokud sem neshlédl poslední díl a pak týden po týdnu jak čekání na velký déšť. Konečně hl. hrdina který není žádný " přizdisráč" nebo naivní loutka. Mám rád prostředí tajných služeb a tohle zpracování vypadá dost profesijonálně, někdy až moc zdlouhavě, že si někdy přeju aby se další díl stalo něco velkýho. PS : Nevím čím to je, nebo zdá se to jenom mě , ale mají všechny herečky ve filmu malá poprsí ?! Zajímalo b mě jestli je to shoda náhod nebo si někdo léčí komplexy:D. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace