Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Mezonito

Mam rad zombie filmy - beru to jako sub-zanr. A u takoveho typu filmu nehledam zapletku na oskara, ani perfektni prokresleni charakteru postav. Hledam vizualni efekty, akci, krev a trochu toho klise - vsechno jsem tu dostal vrchovatou merou. Pro me letos jedna z nejlepsich filmovych podivanych - jak me zklamali expendables a prometheus, tak me RE: retribution prijemne prekvapil. ()

Crowus

Resident Evil je přesně tam, kde bych ho chtěl mít. Je to pro mě kultovní záležitost od 90. let kdy jsem začínal pronikat do jeho světa pomocí tehdejších našlapaných herních mašin a dodnes se snažím držet krok. Netvrdím, že příběh tohoto konkrétního filmu je silný, ale každý film, případně hru, je podle mého názoru nutno vnímat jako střípek skládačky, která dotváří celkový obraz apokalyptického světa. Ten komu pak jednotlivé střípky chybí, a to nemluvím jen o filmech, pak snímek hodnotí jako samostatný celek a to je samozřejmě špatně. Lidé potom netuší co že si to Michelle Rodrigez na konci šlehla a proč jí to potom tak pěkně kopalo :). Proto, pro každého hráče a fanouška RE světa je tento film nutnost! Pokud na to chcete jít jako na něco co uvidíte poprvé, připravte se na přímočarou 3D akci, kde Vám může unikat, o co vlastně všem hlavním postavám jde. Za mě ale SUPER! ()

da_silva

Stručně - super slabý tři hvězdičky jenom za IMAX. Pokud nepůjdete na IMAX 3D verzi, nechoďte na to vůbec, fakt. Opět to nemá co nabídnout kromě 3D a tradičně Andersonovské super technicky provedené akce (které je ale tolik, že je to ubíjející až jsem ke konci usínal). V paměti mi zůstane jen skvělý rewindovaný úvod a to, že Sienna Guillory je skutečně nejhorší herečkou pod sluncem, jelikož dokáže přehrávat i v roli postavy co má za úkol pouze monotónně mluvit bez mimiky a občas vystřelit. ()

Ace.A.T.L.

Když se začalo mluvit o RE 5, tak jsem se jen nevěřícně kroutil v nejistotě. Dlouho jsem to odkládal, protože čtyřka byla tak nebetyčná hovadina, že jsem neměl moc odvahu se na to chtít podívat. Přesto jsem to v sobě zlomil a můžu říct, že RE zase drobet spádu měl. Určitě to nemá na luxusní 3 a nebo originální 1, ale tím, že se zpátky vrátil starej tým, i hřebíkama prošpikovaný rarášci se sekerama, tak to mělo závan kouzla. Soundtrack parádní, akce některý perfektně vygradovaný. Bohužel je tady opět většina hovadin, který celej film táhnou dolu. 3D zpomalovačky jsou místama až protivně zbytečný a to co vydrží některý jedinci, je k povážení. Jako náhrada za zbytečnou 4ku to docela ušlo. Za mě 2* a hodně opatrně DOPORUČUJU(možná pouze pro fanoušky hry a skalní diváky filmů). ()

kikin01

Tohle bylo naprosto nemístné, a pro mě nejslabší díl celé série je zrovna tenhle. Samozřejmě se určitě dočkáme dalšího, po tak zdárném konci. Michelle Rodriuez druhá hvězdička. ()

MUNRO

I když mám pro Resi-sérii slabost,nemůžu jinak než hodnotit jako průměr.A to ještě třetí hvězdu zachránily tradičně vytuněné efekty a krásní digitální nemrtví.Série se opět vrací do kovových a bílo-černých prostorů korporace Umbrella,což z mého pohledu jednoznačně škodí.Zpustošelá města,či vyprahlé pouště,viděné v předchozích dílech dodávaly jednotlivým dílům na záživnosti a především atraktivnosti.Druhá věc je příliš lineární a nezábavný děj.V podstatě jde jen o to,dostat se z bodu A,do bodu B,a to vše právě jen v komplexu Umbrelly.Závěrečný souboj na ledové pláni byl jen slabou,několikaminutovou útěchou.Oproti předchozímu dílu znatelný sešup-bohužel. ()

Hookins86 odpad!

Já už nevím co k téhle patlanine vůbec napsat. Je to úplně bezmozkoidní sračka a ostuda značky Resident Evil! Film, byl natočen podle hry, ale podle jaký to už nevím. Už se jen používá název a jména postav, jinak příběh, ten je už vedlejší. Do frasa, už by to tomu blbcovi měli zatrhnout a buď s tím skončit, bo ať už nerežíruje další díl a dát to někomu jinýmu. Věděl jsem podle režiséra, že budu sklamanej a i přesto jsem se na to podíval, jakožto fanda herní série. Jestli bude další díl s již zmiňvaným režisérem, tak se na to z VYSOKA VYSERU! Jedna velká chyba Capcomu, že tohle veledílo svěřili do megašpatných rukou... ()

Legie

Proboha něco tak blbýho už snad ani nemůže mít další pokračování. Tu jednu hvězdičku jsem dal spíš ze soucitu. ()

Ondrew

Mno, tak toto fakt nie. Cela seria ide pomaly, ale iste ku dnu. Ked to tak mam hodnotit... z doterajsich piatich dielov sa mi pacili len dva. Prvy a postapokalypticky treti (a este, samozrejme, animovany diel "Degeneration"). Zvysok je len uplne zbytocna vypln, tazenie zo znacky "Resident Evil". Sice ma potesilo, ze okrem Milky Jovovichovej si vo filme opat zahrala i Michelle Rodriguez, no jej ucinkovanie na scene by sa dalo zrejme spocitat na prstoch jednej ruky... priblizne :). Zombici, alfa a omega vsetkych "Resident Evil" pozitivnych pocitacovych hier, sa tu takmer vobec nevyskytuju, co je priam do neba volajuce. A tak sa zo snimky stava akurat tak akcia, akcia a dalsia akcia. A co na to moja malickost? Vravim len jedno: nuuuuuuudaaaaaa!!! Nuz... Pozerat sa na to sice dalo, ale doteraz sa cudujem, ze som, vzhladom na pokrocilu nocnu hodinu, nezaspal. Nebolo sa totiz, v podstate, na co pozerat. Podpriemer, to je iste. 30%. ()

halberdier

Tohle už není film v pravém slova smyslu, ale v podstatě jeden velký akční klip. Koukat se na to dá, akční scény a triky jsou celkem povedené. Děj to ale moc nemá, návrat postav z předchozích dílů nedává příliš smysl. Pořád tu ale je celkem cool Mila Jovovich a pár slušných scén. Oproti minulému dílu mírné zlepšení. (5/10) ()

Sethiel

Tentokrát už se nikdo ani neobtěžoval se scénářem. Jediný rozdíl tohoto filmu a opravdu špatné, tupě mlátící videohry, je ten, že neovládáte žádnou postavu. Gesta a symboly jsou přehrávané a teatrální, hlášky vynucené a recitované, stará schémata recyklovaná nejen z předchozích filmů série (poslední cigareta), ale i ze spousty dalších filmů. Opravdu, opravdu bych rád, aby Milla Jovovich a ZEJMÉNA Sienna Guillory dostaly role v nějakém lepším filmu. ()

RomaS

Poslední pokračování RE jde cestou maximální stylizace videohry. Od startu se prostřílíme několika levely s nepřáteli s velmi slabou AI, včetně ochutnávky několika bossů s velmi tuhým T-kořínkem. Na logiku a fyzikální zákony nedbáme, jediné co hraje prim je hratelnost. A ta je na jedničku. K lepšímu vychutnání cákanců krve nám pomáhá všudypřítomná slow motion. Různorodost každé úrovně je opravdu jedinečná. Projedeme se Moskvou, proběhneme Tokiem, prohlédneme domky na US předměstí a do konce se podíváme i za polární kruh. Zbraňový arsenál je mimořádný. Naštěstí máme nekonečný zásobník, takže se nemusíme trápit s nedostatkem munice. A samozřejmě v každé pořádné pařbě nemůže chybět sexy kočka v přiléhavém latexu. Nejlépe několik. Jako největší mínus je, že jsme jen v roli pasivního diváka. GAME OVER ()

Georgeton

Neviem si pomôcť, ale toto je najhoršia časť tejto série o zabíjaní zombíkov. Nielenže to bolo tupé, kedže príbeh zostal niekde v strede Anktartídy zakopaný 10000 km pod zemou, ale bolo to neskutočne zlé natočené, strašne zle do seba zapadali jednotlivé scény a robilo to z filmu dobabranú babračku. O poslednej scéne, ktorá bola tak smiešna jak tie japonské priblbé bitky a o tých zombíkoch ala Startrek osemdesiatich rokov vychádzajúcich spod ľadu radšej nebudem písať. Bitka s veľkými monštrami tiež bola krátka ani som si nestihol zívnuť a bolo po nich. Oproti Afterlife , kde som dával 5* je toto za slabé 2*. ()

@nthr4X

Nepochopil sem a nikdy nepochopím smysl tohoto pokračování...takhle pohřbít tuto sérii, nemám slov, jedna * opět jen za vizuální stránku... ()

kishi_SO

co ja viem. Lepsi pocit ako z Afterlife. Hoc podla pravidla cim viac tim lepsie a hlavne za kazdu cenu ci to je aj potrebne alebo nie (2 obri mačovia zo sekerami, naci zombie). Miestami trochu vadil god efekt postav. Ale aspon konecne Milla bola sexi (hlavne ako mamicka :P) ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy