Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

st.jim

K tomu snad nemám už ani co napsat. Další Andersonův svět je tady. Svět, kde čím pomalejší záběry jsou, tím delší bude film a divák nemůže přehlédnout ani kapičku krve. On si snad řekl: "Kadím na scénář, koho zajímá, když to vydělá nějaký chechtáky". A vo tom to asi je :D ()

DJ Rocco iNc

Slabučké, veľmi slabučké. Tvorcovia už vyťažili z hry asi všetko čo mohli a tak sa púšťajú do jazdy na slepo. Ztrhujúci zážitok vám prinesie pocit sledovania krátkeho náučného seriálu o humánnosti a vzájomnej pomoci. Väčšiu blbosť som doposiaľ nevidel. A čo je celé na tom najlepšie, koniec filmu je asi najlepšia a najzaujímavejšia časť. To, ako sa dostať z jednej pokusnej haly do druhej, pritom na vás striehnu mutantíky, dolámu vám rebrá, prepichnú srdce a aj napriek tomu sa postavíte akokeby nič a strieľate ďalej je totálny shit. To už nech rovno bude každý vo filme nesmrteľný, nech má super schopnosti a nech vystrieľa dieru na mesiac. A tak som sa tešil. Ako som spomínal, koniec bol najlepšou časťou a ak bude pokračovanie, čo ešte nie je jasné, tak dúfam, že to nebude ešte väčší shit, len aby sa na tom niečo zarobilo. Lebo inak je to zbytočné. ()

DivX

Zacatek byl opravdu slibny. Tesil jsem se jak decko. Bohuzel postupem jsem se zacal ve filmu ztracet. Tohle uz opravdu neni ten dokonaly Resident Evil (2002). Jednu hvezdu za efekty a druhou za odvahu Mill si to zahrat. 3/10 ()

LiborGondek

Čekal jsem epické zakončení, nebo prostě nějakou pecku, která mě usadí a já budu beze slov čumět na závěrečné titulky až do konce. Přitom si říkat: "Wau, to bylo něco...". Bohužel nic z toho se nekoná. Je to jen další z mnoha dílů Residenta, kde se navíc nic nestalo a podle mě je to snad úplně to nejhorší, co zatím vzniklo. Uvěřitelný Resident nebyl nikdy, ale první díly se dali ještě pochopit, pak to důvěryhodnost jen a jen klesala. No a co se děje v Odvetě? To už mozek nebere vůbec, důvěryhodnost tohoto filmu je asi taková jako Mayská předpověď konce světa, který nastane pozítří. Naprosto zbytečný film, nuda a alespoň pro mě hrozné zklamání. 30% ()

Johnny.ARN

Videl som všetky diely a stále tomu nemôžem prísť na chuť. Jednoduchý scenár, ktorý sa však hrá na super komplikovaný, neustála recyklácia tých istých hercov v tých istých postavách ( nie žeby mi Rodriguez vadila ) a samozrejme neobmedzené množstvá munície. Fajn na vyplnenie času, ale nezamýšľať sa. Pri takom otvorenom konci sa ďalšie diely len tak pohrnú. 2 z 5 ()

viperDavid

Absolutně sračkoidní pokračování, které by mělo být odstraněno z důvodu kurvení vkusu. První a druhej díl byla fantazije, trojka se dala celkem bez újmi na zdraví přežít, ale čtyrka a teď pětka už je k nekoukání. Fantazie scénáristům asi zaslepila sláva a tak se rozhodli vydělat si na chleba kravinou, hlavně že tam bude v latexu navlečená krásná Milla Jovovich. Ale proč se tomu ona podala ? snad umí číst ne ? musela vědět, že to nemá ani příběh ani nápad, asi jsou prachy silnější než film ()

majxik

Pěkné zpracování 3D, nejen využití efektů ale i lepší a akčnější příběh než v minulém díle, bohužel všaak tam bylo dosti blbostí a nedomyšleností, ale v celku se to dalo překoustnout. ()

Barvoj

Film do puntíku splnil má očekávání.. je to naprostá sra*ka. Bohužel.. V tomto ohledu se mu vyrovná snad jen předchozí díl série. Začíná to přestřelkou, pokračuje to přestřelkou, končí to přestřelkou, ale kvůli čemu tam vlastně pořád střílí? Těžko říct, asi je to baví.. To už se ale nedá říct o divácích.. Nuda, nuda a nuda.. Jedná se vlastně spíš o jakousi reklamu na další díl.. trochu mi to připomíná některé seriály - 22 a 9/10 dílu je úplně o hovně, aby v té poslední 1/10 posledního dílu série mohli udělat neuvěřitelnou zápletu, hned ji utnout a tím nalákat diváka na další sérii.. ale nenechte se klamat.. hnedka první díl další série bude zase o hovně.. Takže tento film berte jako jednu sérii, která končí hodně zajímavě, ale další díl.. no snad aby ho už radši ani netočili.. Pokud jde o mě, tahle série již dospěla do bodu, kdy by bylo nejlepší to celé restartovat po vzoru Spidermana.., do role Alice vybrat nějakou novou hezkou herečku a bylo by... Nebo by ani nemusela být nová.. úplně by stačilo, kdyby Mille přestaly dávat ty strašný latexový oblečky a pro změnu si zase najali kadeřníka, protože její účesy jsou snad to jediné, co dokáže ještě trumfnout to šeredný oblečení. No nic, radši přestanu, protože čím víc o tom filmu přemejšlim, tím víc jsem naštvanej (a mrzí mě) že to dopadlo tak, jak to dopadlo.. ()

adli

odpad nedávam jen kvůli povedeným "mazlíkum" a proto, že odpad si zaslouží horší filmy , jinak je to totální brak bez nápadu, děje a o hereckých výkonech ani nemluvě, lituju lidi kteří si koupí vstupenku ()

anli

Pátý residentovský film(to se nám ten příběh hezky rozrostl),který začíná tam,kde čtvrtý skončil a to doslova.Opět se setkáváme s Alicí v podání Milly Jovovich,která pokračuje v záchraně světa před smrtícím bio-virem.Film trpí stejnými nešvary,jako díl minulý(který ale sérii slušně nakopl),ovšem jeho vizuální kabát je opět téměř dokonalý.To téměř říkám kvůli tomu,že Anderson si zbytečné opakovačky prostě neodpustí a opět tak jedině dokázal to,že i mě začly lézt na nervy.Nejsou totiž smyslové,jsou jen na efekt a zcela zbytečné.Nic neukazují ani neprozrazují,jen chtějí diváka ohromit.To by musel Anderson o pěkných pár let se svým filmem zpátky.Pak možná.Scénář je opět velmi plochý a vše vlastně vypadá jako videohra-jdeme tam a tam,uděláme to a to a jdeme na další level.Navíc se tu naprosto beze smyslu objevijí postavy z dílů minulých(i ty,které už jednou zahynuli) bez nějaké logiky a příběhu.Vše zachraňuje prostředí,skvělé lokace a atmosféra,která jako by ze hry vypadla.Moskvu jsem si opravdu užil.Haldy zombíků a dalších skvělých monster potěší hororové diváky,i ty akční a zejména fanouška videoher.Akce je tu opravdu přehršel a některá přesně kopíruje videohru,i když míchá jejich několik dílů dohromady a děj má logické chyby a neznalci videoher budou asi s chápáním děje úplně na štíru.Je tu několik opravdu lahůdkových scén a nejvíce jsem si užil asi úvodní scénu pozpátku(což je vůbec nejlepší scéna filmu),dva katy a honičku s motorkama.Moje residentovské srdce při nich zaplesalo.Anderson zvládá akci(opět jasná inspirace"Matrixem" a tentokrát jsem cítil na sto honů i Cameronův vetřelčí majstrštyk),střihá moc a moc a taky moc a zbytečně zpomaluje.Co ale nezvládá je příběh samotný,i když pařani rádi konečně uvidí svoje oblíbené postavy,i když ne přesně tak,jak jsem si je představoval já.Místy to totiž působí jako parodie na sebe sama.Příběh je příliš jednoduchý,jeho návaznost na díl předchozí a pokračování příběhu je utopené,skoro,jako by se příběh odsunul stranou a zastavil.A také nemá opět s hrou nic společného(přebírá jen prostředí,kostýmy a výpravu jako takovou),i když se moc snaží a je vlastně poměrně chaotický.Přesně tohle jsem ale čekal a i díky skvělému 3D jsem si to užil.Zůstává ovšem za dílem minulým a stále nepřekonaný je u mě třetí"Zánik".Díky několika skvělým scénám,hudbě kameře a residentovské atmosféřeře(a taky díky spoustě skvělých monster a MIlle)dávám slušných 60%.Některé scény jakoby z videohry prostě vypadly a moc jsem si je užil,ale pořád čekám,že někdo natočí stoprocentního residenta,neb právě vychází šestý díl videohry,ale Paula W.S.Andersona prosím za všechny pařany s residentovským srdcem,aby se mu raději vyhnul. ()

noriaki

Ne nijak zvlášť kvalitní, ale asi nejstylovější díl série. Od úvodní zpomalené scény puštěné pozpátku a podbarevné skvělým hudebním motivem, přes sovětsky monstrózní námořní základnu Pacifické flotily, po závěrečnou scénu která vypadá jako kdyby se otevřely brány Pekla. Co na tom že děj se s logikou vůbec nepotkal, ale ani s z dálky nezamávali. Vrací se dávno ztracení přátelé kteří jsou najednou nepřátelé, objevují se dávno mrtvé postavy, Umbrella znovu přeformátovala svůj účel i dějiny a superschopnosti má každý druhý. Akce popírá fyziku, anatomii člověka a občas snad i kauzalitu. Ale proč ne. Vypadá to dobře a díky fakt skvělé hudbě má film i slušnou atmosféru. Kdyby někdo tvrdil že je to břečka, vyvracel bych mu to jenom těžko, ale já jsem se bavil. ()

ywo666

Tak toto je iba pre skalných. Výhodou snímku, je to, že predchodcovia boli tak nevýrazní, že si z nich nič nepamäňtám. To znamená, že som ani nemal pocit, že sa jedná o piaty diel. Pozor. Dialógy nie sú zlé. Sú ešte horšie. Ja viem, že PWSA nešlo nejaké vykecávanie. Občas to už ale bola groteska. Dej sa dá zhrnúť jednou vetou. Postavy sa presúvajú z bodu A do bodu B, kde musia poraziť niekoľko xy nepriateľov. To je všetko. Žiaden ďalší dej. Ďalšie mínusy. Zlé herecké výkony. To čo tu predvádza Urb je hrôza. Zamrzí aj, že Oded Fehr má čierny pás v hapkide a hovno z toho. Je tu však jedno veľké ALE. Akcie je tu brutálne veľa. A občas je aj dobrá. Len už to pán PWSA prehnal s tými spomalovačkami. Čo je úplne mega je vizuál. Ten fakt vydaril. Príšery sú parádne. Postavy na pohľad vyzerajú kruto. Ženským to sekne. A najobľúbenjšiu postavu tu stvárnil Kevin Durand. 198 cm vysoký borec nabalil aj nejaké svaly a jediný ma herectvom neurážal. Jeho postava a schopnosti sú síce nevyužité ale aj tak potešil. Chcel by som ho vidieť v akčných filmoch častejšie. Dávam 3 hviezdy. Za tie akčné a vizuálne orgie. Je to lepšie ako posledné dva diely. Aspoň sa mi to zdá, lebo si z nich pamätám len pár scén. V 3D to mohlo byť super, ale komu sa chce vyhadzovať keš za takéto niečo. ()

Bobik9

Nebylo to tak špatné, jak bych čekal podle všech reakcí. Rozhodně to bylo o trošku lepší než předešlý díl. Pozitivem je jistě návrat Michell Rodriguez a několika dalších. Horor prvek se už úplně vypařil a souboje se zombíky jsou totálně pryč. Nicméně jako akčňák to nebylo zlé a soundtrack je parádní. Závěrečná scéna ve mně budí naděje na kvalitní pokračování, protože bitva vypadala vskutku epicky. ()

lennyd

Alice (Mila Jovovich) se probouzí v tajném komplexu korporace Umbrella. Při náhlém výpadku energie se jí podaří uniknout z cely, ale jen aby se dostala do výcvikového centra Umbrelly, které duplikuje některá světová velkoměsta, a kde zkoumá možnosti T-Viru. Alice v tom ale není sama - k úniku jí pomáhá Ada Wong (Bingbing Li) i skupina po zuby ozbrojených žoldáků. Proti ní ale stojí dávná přítelkyně Jill (Sienna Guillory), i dávná známá Rain (Michelle Rodriguez), ale hlavně armáda hladových zombies... Dávám průměrné tři hvězdy, protože se nějak nejsem schopnej rozhodnout, jestli jsem či nejsem zklamaný. Film vůbec nevybočuje z řady předchozích dílů, jen je okořeněn drobnými vylepšeními (tréninková centra, závěrečný souboj), na druhé straně příběh je oproti předchozím trochu slabší (nejde tu o nic víc, než aby se Alice dostala ven z komplexu Umbrelly). Efekty odpovídající sérii i možnostem Paula W.S. Andersona. Určitě nejde o žádný propadák, a už se docela těším na další pokračování (předpokládám 2014)... ()

BS

Tato série je takové moje guilty pleasure. Tento poslední díl byl ale i na mě moc, tupá střílečka bez příběhu s úděsným koncem. Aspoň, že to mělo jen 95 minut. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy