Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

ortoncz

Návrat starých známých, ale kvalitu to nezvedá a jde to čím dál tím více do háje. Zombíci nejsou co bývali a ani zbytek není tak super. Ale aspoň potěší těch několik monster. Bohužel nedostanou tolik prostoru co by si zasloužili a tak sledujeme spíše koloběh událostí, které jsou tak rychlé, že si ani člověk neuvědomí co se stalo před 5 minutama. Scénáristi to tlačí hodně na pilu, takže čím víc tím lépe. 45% ()

Patriot.X

Zatím nejslabší díl celé serie. To masakrování různých mutantů mi přišlo dost jednotvárný. Poslední záběr byl hezky apokalyptickej, ale stejně musím jít poprvé u této serie pod 4 hvězdy. ()

Hpatrik

Technicky je film na vysoké úrovni, efektní byly i ty slow-motion souboje, hlavně na začátku, a příběhově to nemá smysl řešit. Jinak naprosto souhlasím s KASUGIho komentářem. A mimochodem viděl jsem už hodně, ale ruského zombie tankistu s motorovou pilou poprvé :) ()

Pekisan

Dufam, ze ten nasledujuci Final Chapter bude naozaj posledny, lebo toto uz je celkom velky pruser. Uz ani Milla v kozi to nezachranuje. To uz co je. ()

Kingjiri

A jedeme dál. Když už nevíte kudy kam, naklonujte starý známý postavy a naučte Alice znakovou řeč, aby mohla budovat dojemnej vztah se svojí nově "vytvořenou" dcerou. Aspoň, že souboje se tentokrát často odehrávaj taky mezi lidma samotnýma a akční scény tvořej většinu stopáže, díky čemuž člověk nakonec nějak zkousne jak dementní příběh, tak návrat tragickýho záporáka. ()

koljan

... viděl jsem v rámci projekce CSFD, takže touto cestou děkuji. Slíbil jsem si, že budu v hodnocení korektní... Podtitul akční horor moc nevyšel, protože největší hrůzu jsem prožíval ve chvílích - a bylo jich dost - kdy mě volně poletující myšlenky přivedly k představě, že bych za to byl býval dal skoro dvě stovky. Ještě NIKDY nevznikl tak plagiátorský akčňák, doslovné citace z nejrůznějších zdrojů jsou bezostyšně okaté: Úsvit mrtvých /Milla vs. zombíci/, Vetřelci /Milla vs. slizová vajíčka/, Iron sky /Milla vs. strážci v maskách/, Silent hill /Milla vs. obří vykosťovači s palicemi/, Hellboy2 /Milla vs. nádorové monstrum/ a hlavně Počátek /Milla vs. sněžná pevnost - vč. dekorací/. Anderson se tentokrát "překonal", je to jako obědvat bramboráky z mletého Blesku a Aha! ()

Chrlič

Sakra, mělo se to vrátit do starých stísněných prostorů, věčné tmy a ustrašených lidí. Tak bych si tu zombiárnu užil víc, tohle je prostě jen bezhlavá akčňárna s nadlidskou Millou (která vůbec není nadlidská, spíš čím dál tím víc nadplochá). Holt na špatný efekt se nehraje, takže stejný jako předchozí Resident. Hvězdičky prakticky jen za Bingbing Li, na kterou se teda fakt prímově koukalo. ()

martyraz

Čo sa týka príbehu o ničom, to v poho, ale niektoré nelogickosti ma totálne zabíjali, dotiahlo to: efekty, soundtrack a Milla. Jediné čo sa dá odniesť z filmu je kolotočárský zážitok, ktorý vyprchá akonáhle skončí. ()

vygamba

Efekty ve 3D byly super, co si budeme povídat, ale je to hovadina od začátku do konce. Nějak mi zde uniká spojitost s prvním dílem (kde mimochodem bylo, že T-virus nekontrolovatelně pohltil svět, zatím co tady uvádějí, že bylo vše počlivě vypočítáno a nasimulováno) Čert ví jak to všechno bylo, třeba se to dozvíme z dalších pokračování, které s ohledem na to, že Umbrella má, jak vidno, zázemí po celém světě a fabriku na vyrábění lidí, budou nekonečná. ()

Nocturno culto

No vida,už se přidali další postavičky z herní série a to Leon S. Kennedy a Ada Wong ..sice tu bylo až přehnaně bezedných zásobníků ve všech různých zbraních ale třeba souboje s mega Hunterem stály za podívanou :-) .. jen jsem ani nějak nezaregistroval že by Alice byla jakkoliv slabší nebo méně odolná,bez toho T-virusu,ikdyž asi neměla schpnost telekineze a zapalování ohňů pouhým pohledem :-) ..opět otevřený konec,tak uvidíme jak bitvu v okolí White house zvládnou :-) snad to nebude dlouho trvat ... ()

vincchuppo

Parádní ''třidéčko', parádní ''slowmou'', parádní akce, která se nikdy nezastaví a žene stále dál! Trošku jsem se ztratil v příběhu, co to povídám, jaký příběh. Ale to rozhodně nevadí, kde jsem to skončil? Jo, parádní 3D a dubstepový soundtrack! ()

Acrobat odpad!

...keby to bol aspoň sen (noci svätojánskej). Nie. Tragédia značky RE spočíva v jej bohapustom páde na samotné dno bangladéšskych stôk. Nejde ani tak o najkomickejší posledný záber - vo filmoch roka 2012, ale o snahu W.C. Andersona robiť RE gýčovo okázalejším, a tým šliape po minimalizme prvej snímky, ktorá bola bez diskusie najlepšia. Nulové nápady, to isté dookola, úvodné 5-minútové zoznamko je dôkazom vyprázdnenej gebule. Bezduché pálenie štyroch umelých mužov z pláže do prebudenej sovietskej armády, či modrý Rolls po Červenom námestí. 1:20 výsmechu sebe samým, tvorcom a divákom. Snáď „dandy“ spravil dobrú robotu, pretože po zhliadnutí som sa rýchlo pustil na youtube.com. Facka nám všetkým a zločinné potupovanie RE. Veď ono Ong Bak v závere pri lakťovom útoku na hlavu ponúkol kývajúce sa prsia modrého latexu a nie ufúľaného Tonyho. Nepomôže ani modlitba o koniec série, pretože zisky sú zisky, a záver otvorený. Och, aká to škoda ! (videné 30.11.2012, BDrip) ()

Xeno.morpH odpad!

Ano, Paul Anderson to konečně dokázal. Konečně se mu sérii Resident Evil podařilo změnit v dokonalé fekal porno, kde je vše na svém místě, herci na hovno, scénář na hovno, režie na hovno :)...Jedna zkrachovalá stárnoucí herečka a parta ozbrojených ochotnických buzerantů se plácají v hovnech a sekundují jim v tom zombie...Tohle už je skutečně dno, když už se herci ani nenamáhají něco předstírat, prostě to jen odběhají a odstojí na place . Jediného koho to nejspíš bavilo byl retard Anderson, který honil kačera při natáčení infantilních patetických záběrů, které pro jistotu ještě zpomalil .Těch 90 mega co tahle sračka stála měli radši věnovat na dobročinné účely :)... ()

Franc1s

Nééé, prosím už nééé.. Jak tohle mohlo patřit mezi výdělečné novinky v kinech? WTF? Příběh o ničem, efekty jak z Céčkového filmu, zombící skoro jako z pohádky, soundtrack zase na *****, Jovovich nasoukaná v latexu hrající si na maminku? No s tímhle běžte už někam.. A to jsem myslel, že po předešlém dílu to horší už být nemůže.. Ty spomalovačky, cákající krev a ta jakože kung-fu mela, trapas - happy tree friends by to zvládly lépe :D A co sakra bude v dalším díle? Snad už posledním? Nechoďte nato do kina i když jste fanoušky zombíků. 3/10 ()

LabySo69

Pane Andersone, měl bych takovou poznámku, strčte si ten bullet time do prdele! Vlastně..vyserte se na to úplně, to bude nejlepší! Jedna hvězda za Bingbing Li, která jako jediná neměla absolutně "disgusting suit", ba naopak byla sexy. ()

ISAJ odpad!

Normalne filmy ktore som ohodnotil odpadom nekomentujem, ale pri mojom filme cislo 600 musim urobit vynimku. Co sa tyka vsetkych filmovych principov, tak piaty Resident Evil je odpad, no a z tychto vod ho uz nevytiahne ani fakt, ze ma lepsie uvodne titulky ako Mendesov Bond. Lenze okrem nich uz Odveta nic zaujimave neponuka. Po celkom vydarenych traileroch som sa tesil na epicku bitku na Arcadii, no dostal som iba asi minutovo zle natoceny a zostrihany spot, po ktorom mi zamrzol usmev ktory mi ostal uz po zmienenych uvodnych titulkach, pretoze som ich povazoval iba za predzvest niecoho velkeho, no nakoniec sa nic take nekonalo. Odveta je vlastne film bez scenara a logiky, no co je najhorsie, je aj bez zabavy, o ktoru sa mala starat hlavne samotna akcia. Tej akcie je sice film plny, lenze je na velmi biednej urovni kedze je velmi zle natocena a este k tomu ju sprevadzaju hnusne CGI pixle tej najnizsej triedy. Fajn atmosfera z Afterlifeu je uplne prec, no a co sa tyka hororoveho zanru, tak ten tu tiez netreba hladat pretoze napatie tu neni. V Odvete sa vlaste nepodarilo vobec nic co bolo v Afterlife celkom cool. Dalej uz nemam chut vymenovavat vsetky nedostatky, pretoze je to jednoducho velmi zly film, ktory ak moze, tak moze zaujat vylucne jeho torjrozmernou strankou v kine ktoru som nevidel. 0/10 ()

sarfian

Tento film môže dokonalo poslúžiť ako vzor pre chaotické scenáre. Potešily ma dalšie postavy z hernej série, ale zároveň to Anderson celé posral s kopou chaosu, nezaujímavým príbehom a nevyužitým potenciálom. Modlím sa za to (aj keď ja sa nemodlím nikdy), aby sa Anderson už na to vysral a natočil radšej ďalší Mortal Kombat. Nie že by to bola zábava, ale tam netreba moc rozprávať a ani nejaký zložitý príbeh to teda nepotrebuje. Modlím sa ešte aj za to (aj keď sa ja nikdy nemodlím), aby sa našiel nejaký schopný režisér, ktorý by natočil BIOHAZARD v kvalite, akú si táto herná séria zaslúži a nie kadejaké pičoviny. Urobiť film podla tejto hry mi nepripadá nijak zložité, veď samotná hra je takmer hotový scenár, ktorý stačí už len trochu rozvinúť. P.S. Anderson ... Jeb ... Už ... Na ...TO. VIDENÉ 1x ()

BLabaKAn

Tohle je poctivá bláznivá akční oddychovka, rozhodně lepší než předchozí díl i když jsem dvojku a trojku dodnes neviděl, snad časem to napravím. Uvidíme zde pár starých dobrých tváří, jako je např. královna - která nemá s nikým a s ničím slitování. A o čem tento resident evil vlastně je?Po celý film přímočará akce se vším, co už jsme viděli. Je to úplně jednoduchý, dle mě stále o tom stejným dokola, virus a k tomu nesmrtelná Alice, která furt a stále drtí tím stejným způsobem dokola, což se v průměru jednou za dva roky dá v klidu skousnout. Když nebudete koukat na okolnosti apod., tak si tuto akční jízdu v takovém tom slabším nadprůměru v klidu užijete . . . ()

M1911

Že se na to nevyserou, takhle kazit značku... Někdo by měl Andersonovi a kol. taktně naznačit, že nestačí do filmu nacpat co nejvíce postav z her i filmu, nějaký ty bouchačky s bezednými zásobníky a jedem. Nevadí mi obyčejnej akčňák, co si nehraje na nějaký filozofický velkofilm, ale když polovinu stopáže strávím tím, že si v duchu říkám "WTF?", je něco špatně. Jak to teda Wesker přežil? Co tam proboha dělá Leon a spol.? Kde se v New Yorku vzali ti třímetroví týpci (mutace, oukej, ale stejně) a hlavně, kde sebrali ten outfit, hřebíky v těle a superhlavně, kde a od koho sebrali ten sekáček na slony (to mi vrtalo hlavou už v Afterlife)? Měla to přece být rekonstrukce ne? Jestli tihleti frajeři normálně chodí po New Yorku, tak to potěš prdel. A od kdy má ruská armáda ve výzbroji motorové pily? Zkrátka po celkem dobrém RE: Zánik Andersonovi došly nápady, a tak jako pomocné scénáristy zřejmě zaměstnal své dvanáctileté synovce, a podle toho to taky vypadá. Ale abych to teda jenom nehanil, docela to odsýpá a hlavně to není moc dlouhé. Takže dvě Umbrelly, teda hvězdy, s odřenýma ušima, tváří, bradou, zlomeným nosem a kamínkem v oku. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy