Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

viperblade

Zhlédnuto v (3D) kině v originále. Milla se už popáté vrací k nakopávání mrtvých zadků. A s ní se vrací prakticky všichni, kteří měli co dočinění s některým z předešlých dílů. Resident Evil: Retribution není vůbec špatný film - především začátek, jak už je zde několikrát zmíněno ostatními, je takřka geniální. Pak sice následuje trochu WTF moment, který vlastně definuje tento díl (nebudu spoilerovat, ti co film viděli, vědí, co mám na mysli) ale když to přijmete, tak vás čeká slušná zábava. Přišlo mi, že tento díl se více přiblížil hrám, hlavně ty hrátky s kamerou (postava si myslí, že je v bezpečí, podívá se nahoru a najednou je tam monstrum) byly stejně jako ve hře, když se změní kamera, tak zjistíte, že tam něco je. 3D bylo fajn, obraz byl čistý a sem tam na vás něco vyletělo z plátna, takže taky spokojenost. Je škoda, že v momentě, kdy film začne být opravdu zajímavý, to utnou (a to po čtyřce jsem si myslel, že otevřenější konec snad už nemůže být, ale přijde pětka a my zjistíme, že může). Zkrátka a dobře - pokud jste viděli všechny předchozí díly a užili jste si i přesto, že víte, že to nejsou žádné klenoty, tak by se vám i tento díl mohl líbit. V opačném případě tento film ignorujte. 80 %. P. S. Bingbing Li je nejvíc hustěkrutopřísné jméno, které jsem za posledních pár let slyšel. ()

gudaulin odpad!

Paula Andersona bych se neodvažoval přes veškerou jeho snahu označit za krále braku, i když našlápnuto k titulu má docela slušně. Šlechtický titul by mu ale v téhle oblasti neunikl zcela jistě. Dosavadní bilance říká, že má u mě šest odpadů, jedno dvouhvězdičkové a jedno tříhvězdičkové hodnocení, přičemž si vůbec nejsem jistý, jestli bych Symptomu Pandorum udělil stejně příznivou nadílku i dnes. Každopádně buď tehdy nebylo něco v pořádku se mnou, nebo s Andersonem. Protože ten, když se rozjede, stojí to za to. Z pohledu toho, co očekávám od kinematografie, by kategorický odpad zasloužila kterákoliv část série Resident Evil, ale na Andersonovi je sympatické, že neusíná na vavřínech a každý díl dokáže posunout do ještě větších sraček, zbavit ho ještě víc byť i těch nejelementárnějších prvků logiky a konzistentnosti. U Paula Andersona zkrátka nemá smysl hovořit o dně, protože pokaždé dokáže kreativně posunout své limity ještě níž. V téhle souvislosti je spíš zajímavé, že v jeho tvorbě mnozí stále dokážou nacházet to svoje. Každopádně kterýkoliv uživatel, který dokáže tohle dílko ohodnotit více než dvěma hvězdičkami, je mě vzbuzuje určitou opatrnost. Celkový dojem: 5 %. ()

sniper18

Je to slabý akčný sci-fi horor, ktorý je piatym dielom tejto vydarenej filmovej série. Má veľmi zlý príbeh o Alici, ktorá je zajatá spoločnosťou Umbrella a prevezená do jej rozsiahleho komplexu, ale pomocou Weskera sa jej podarí dostať z väzby a ozbrojiť sa, aby spolu s ďalšími bojovníkmi, ktorí jej prišli na príkaz Weskera pomôcť unikli z tohto komplexu predstavujúcim niekoľko simulovaných svetových miest plných zombií rôznych druhov. Spracovanie nie je najhoršie, kvôli krátkej dĺžke to ani nemôže začať nudiť, stále sa niečo deje a tak si film po celý čas udržuje svižné tempo, lenže čo z toho, keď celá táto zápletka je tak neskutočne stupídna. Doteraz sa vždy dej posúval a mal nejaký zmysel, ale v tomto prípade vymysleli tú najzbytočnejšiu, najsamoúčelnejšiu a jednoducho najhlúpejšiu verziu, akú si vôbec dokážem predstaviť. Celé to nemá vôbec žiadny zmysel, je to len zlátanina mnohých scén, ktoré by sami o sebe nemuseli byť zlé, ale v tomto filmovom zložení, kde o nejakej prirodzenosti nemôže byť ani reči ma to vôbec nebavilo. A k tomu ešte tie mnohé scény, ktoré takmer doslova vykrádajú rôzne kultové klasiky a plno scén, ktoré nemajú ani štipku logiky aj sami o sebe a nie to ešte v celku, nemám slov. Prakticky jedine posledná minúta ma konečne bavila a to je teda poriadne neskoro. Akcie je tu plno, ale mám z nej také rozporuplné pocity. Najhoršie na tom celom je, že kvôli tejto katastrofálnej zápletke sa už nedá užívať ani akcia, tu neplatia žiadne pravidlá, všetko sa môže stať kedykoľvek a akokoľvek, o postavy sa nedá ani trochu obávať, lebo aj tak ich znovu naklonujú aj po desiatkach, takže celé ma to tak otupilo, že som sa nedokázal ani baviť. Ale keď to skúsim rozobrať bez ohľadu na všetko ostatné, síce súboje ma vôbec nebavili, neviem, ako niekoho mohlo napadnúť miešať zombie s pomaly kung-fu štýlom. V prvých dieloch to aspoň malo nejakú logiku, likvidácie mačetami, reálne pôsobiacim lámaním väzov a podobne, ale tu je to už všetko len na efekt. No zvyšná akcia je už celkom slušná, rôzne prestrelky a naháňačky s pár vydarenými momentmi, potenciál bol síce väčší, mne hlavne prekáža tá neprirodzenosť, celé to pôsobí zbytočne umelo, ale inak som spokojný. Len ako som spomínal, potrebovalo by to lepší film, v niečom takto hlúpom sa nedá užívať ani akcia. Herecké obsadenie je výborné, vrátili sa takmer všetci moji obľúbenci z predchádzajúcich dielov, Milla Jovovich, Oded Fehr, Michelle Rodriguez, Colin Salmon a Sienna Guillory, k dokonalosti tomu chýbala už len Ali Larter, lenže samozrejme opäť pokazili, čo sa dalo a tak zo všetkých menovaných ma nebavil vôbec nikto, hlavne to neustále umieranie Rodriguez už bolo aj trápne. Z celého osadenstva za niečo stojí jedine moja obľúbená Bingbing Li, ktorá má zaujímavú postavu a tú aj ideálne zahrala. A zvyšné nové postavy nemajú prakticky žiadny priestor, aj tak umrú skôr, než sa vôbec dajú poriadne všimnúť. Réžia a technická stránka je už len jeden veľký chaos, tu už ani nie je čo hodnotiť, hromada efektov, nefunkčných cool scén, tento štýl ma vôbec nebaví. A veľkým sklamaním je aj hudba, doteraz ma bavila v každom diely, ale tu som si ju takmer ani nevšimol. Tak tomu hovorím obrovské sklamanie, Resident Evil samozrejme nikdy nepatril medzi tie najinteligentnejšie a ani najoriginálnejšie série, ale aj tak ju mám rád. Prvé tri diely sú výborné, slušné zápletky, vydarená akcia, postavy, vizuál, všetko to na seba dobre nadväzuje a aj teraz si občas tieto diely rád pozriem. Afterlife už síce zaostával, ale stále je to dostatočne zábavný diel, ktorý má aj nejaký zmysel. Ale toto je skutočne hrôza, tu už nedáva zmysel vôbec nič. Keby to bol prvý diel, tak by sa Resident Evil pre mňa stal synonymom maximálneho braku a smial by som sa z toho, ale keďže je to až piaty diel série, ktorej som fanúšik, tak je to len smutné a bojím sa nasledujúceho dielu, pretože teraz už viem, že Paul W.S. Anderson dokáže teda poriadne nepríjemne prekvapiť. 40% () (méně) (více)

Pilda17

Chápu rozčílené diváky, ale já mezi ně tentokrát nepatřím. Akce je od počátku lepší než v předchozím Afterlife a to díky pár skvělým scénám, které jsme u Residenta Evila ještě neviděli. Příběh i přes převážné negace mi nepřišel nejhorší ba naopak. Retribution nenechá diváka od začátku chladným, ale musí se trošku přemýšlet. Já se přeci jen ze začátku ztrácel a nevěděl, o co jde. Pokud divák přemýšlí, co se děje, je to jedině dobře. U předchozího dílu nešlo o nic jiného než o akci a to nebylo ono. Několik scén bylo stejně skvělých jako v Úsvitu mrtvých. Anderson se nejspíše inspiroval, ale tím lépe, udělal mi radost. Uvidíme několik dalších oblud, které jsou hodně parádní. Zombie působí daleko lépe a párkrát jsem se i dost lekl. Dojem je tedy o dost lepší než v předchozích dvou dílech a závěr je pastva pro oči. Pokud půjde další díl v kolejích tohoto a naváže se, tak se těším jak malý kluk. Jestli se tak nestane, budu rozhořčen a Anderson skončí.. 7/10 = 75% ()

T2 odpad!

Rozpočet $65miliónovTržby USA $42,345,531Tržby Celosvetovo $240,159,255Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,200,021Tržby za predaj DVD v USA $15,706,169║ no ako až kam dokáže Anderson klesnúť, vývarová vývarovosť utopená v samoúčelnosti, absolútne bezvýznamný film(porovnateľný úrovňou série Twilight) s prevažne otravnou akciou, občas sa to dá pozerať ale ako konzumnejšieho príbehu ani za mak, kameo návraty(Rodriguez, Fehr) sú fakt už smiešne, plus k tomu príde dokonca aj na kopírovanie hudobných motívov s Inception či Bourna /10%/ ()

• Jedná se o první díl ze série natočený na kamery Red Epic. (S.U.E.S.)

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy