pajuscherry

Velmi se mi líbil tento film, jsem moc ráda, že konečně češi natáčí zajímavé komedie s velmi dobrým příběhem, obsazení bylo také velmi dobré jirka mádl ztvárnil svou roli velmi dobře. ()

MaximusMax

Tedy na to, jak kladné reakce jsem na tenhle film slyšel a četl, docela dost slabé. České sci-fi komedie z 60. a 70. let patří podle mě k tomu nejlepšímu, co se u nás kdy točilo. Jenže právě ve srovnání s těmito skvosty film Probudím se včera brutálně zaostává po všech stránkách. Zatímco filmy jako Pane, vy jste vdova nebo Zítra vstanu a opařím se čajem bez problému obstojí i čistě jako poslech bez obrazu díky precizně napsaným a skvěle předneseným dialogům, v Probudím se včera už první věty šustí papírem a herci se pitvoří a koulí očima. Pokud se v komediích ze 70. let objevily sci-fi prvky, jednalo se o věci jako cestování v čase za účelem změny chodu druhé světové války nebo o transplantaci mozků. Největším úletem současné české sci-fi komedie je, jak se zdá, návrat do minulosti za účelem balení spolužačky z gymplu a největším "časovým paradoxem" je zpěv písně od Chinaski v roce 89 následovaný udivenými reakcemi přítomných, kteří jeden po druhém konstatují, že píseň neznají. Dobové reálie zde reprezentuje fronta před Tuzexem, vysoko vytažené džíny a příslušník VB, který se ve filmu objevil zřejmě jen proto, aby se využil kostým příslušníka VB. Zbytek působí buď jako pokroucená současnost nebo naopak jako touha vrátit se do 60.let, protože ty tak nějak letí. A celé to završuje šklebící se Mádl s šíleným účesem, který chvílemi vypadá opravdu strašidelně, nehledě na to, že se povětšinou nechová ani jak 18letý student, jehož tělo obývá, ani jako zkušený čtyřicátník, jež okupuje jeho mozek. Zřejmě jde o následky způsobené cestováním v čase, jinak si nedokážu vysvětlit, proč se hlavní hrdina po opětovném návratu do minulosti rozplývá nad tím, že se znovu shledává se svými rodiči, které vídá i v současnosti. SPOILER(i když nepředpokládám, že vyzrazením "pointy" bych nějak zásadně změnil potenciálním divákům zážitek z filmu): A závěrečný happyend, no nevím, ale vrátit se z minulosti a doma najít dvě vcelku odrostlé děti, jejichž dětství ani jména si člověk nepamatuje, to mi připadá docela depresivní. KONEC SPOILERU Jinak 2* za sympatické výkony některých mladých herců. ()

petrxx

vtipy typu kameňák, pár dobrejch, ale jinak jde o nevyužitý potenciál, protože právě nápad s cestováním v čase zpět do mládí mě zaujal... ale to je tak všechno... vždy mě dokáže vytočit nelogičnost chování postav a prvoplánovitost, proto se tento film zařadí mezi většinu námi natočeného odpadu... ()

Punkies

Konečně slušný český film, co jsem v posledních letech shlédla. Česká kinematografie nestojí za nic, ale tenhle kousek mě mile překvapil. Až na přehnaný product placement a "efekty" tipu přenášení do minulosti :) ()

funkysen1

Jako první bych podotknul, že filmy s cestováním v čase mám velmi rad. A tenhle film byl vážně pěkný, jenomže mi na něm pár věcí nesedělo. Jako první bych vytknul to, že kdyby se někdo mohl vrátit do doby, kdy byl mladý, tak by se určitě všemu víc divil, žasnul a vzpomínal, nebo prostě projevoval nad vším mnohem větší emoce. To mi u tohodle filmu nejvíc chybělo. Staral se jen o svou milovanou což samozdřejmě je v pořádku, pač je to v ději. Jenže na to, že je film tak dlouhý, tak mi tam chybělo i to, že každy kdo by měl takovou možnost by se staral i o jiné věci a né jen o ni. Jako druhou věc bych vytknul to, že si vše pamatoval, přišlo mi jako kdyby se vrátil včase jen o rok i co se týče těch emocí. A třetí věc co bych vytknul je ta, že když se vrátí do minulosti, tak cokoliv co řekne jiného a hlavně co učiní jiného, tím se změní jeho život. Tím pádem mi tam nesedělo to, že když žil sám a měl svůj byt, tak jak mohl, když si změnil vlastně celí zivot tím, že žil s eliškou, bydlet v tom samém bytě. Přece když si změní polovinu života, tak je asi dost nepravděpodobné, že bude vše stejné jako kdyby si ho nezměnil a žil sám, jen že přibily jeho děti a eliška. Tak to je vše co bych vytknul jinak, když opomenu tyhle tři věci, tak je to pěkný, dobře obsazený, vtípný český film, který ani na chvíly nenudí a je vážně dobře, že vznikl. ()

smike

Na české poměry docela překvapení. Ale chtěl bych konečně vidět dobrý český film, ve kterém NENÍ ztvárněna doba před rokem 89. ()

Ramoneez

Kdyby se ve filmu nevyskytovalo tolik nápadných reklam. Kdybysme dokázali vzít sci-fi pevně do rukou, tak z toho mohla být celkem příjemná komedie. Hlavně mi to nepřipadalo jako 80. léta nýbrž jako 60. léta s příměsí 21. století. Díky dobrému hereckému výkonu Mádla musím dát aspoň 2 hvězdy. ()

EddyT3

Cesky pokus o Navrat do budoucnosti. Je pravda ze kdyz je pribeh v soucasnosti,tak je product placement skoro v kazdy scene,ale musime si uvedomit,ze bez podpory sponzoru by film asi jinak nevzniknul. Takze tohle tvurcum odpoustim. Jinak je to prijemna komedie,ve ktere se sice nedeje nic tak prevratnyho,ale bavi me to. opravdu po dlouhy dobe me pobavil film taky od nekoho jinyho nez od Hrebejka. Nebylo by vubec spatny vratit se do 18 let s myslenim 40ti letyho chlapa. Jeste k tomu se to odehrava v roce 1989. Vykresleni doby je paradni. Herecky vykony super. Potesil me nestarnouci Viktor Preiss,ale vsichni hrajou perfektne. Jirka Madl spolupracoval na scenari. Je tam znat takovej mladej pristup. Dialogy nejsou takovy ty trapny fraze vo hovne,ale je to vsechno krasne prirozeny a nenuceny. Fajn film,kterej urcite stoji za to. ()

Kinderr

Bohužel to nesplnilo mé očekávání.Nejvíce mě zklamal ve filmu jasně viditelný a amatersky udělaný Product placement konkrétně na Big shock a Orbit.Jinak děj filmu byl celkem ok. ,ale nápad, který už tu několikrát byl.A konec filmu mi přišel nedotažený a nedomyšlený. Takže za mě mínus ač herecké výkony byly v pořádku tak děj mizernej:-( ()

StreeX

Pokud se přimhouří oči nad sci-fi složkou(, která se tam nějakým způsobem musela zahrnout) tak je to na českou ligu nadprůměrná komedie, která pobaví jak studenty, tak dospělé. Na českou ligu super film. S přimhouřenýma očima za podařený humor 4**** ()

Reyak

Mělo to nakročeno ke slušnému sci-fi, námět cestování do minulosti byl dobrý, ale velmi nevyužitý potenciál, plný dobových chyb (to opravdu nikdo z tvůrců v té době nežil? Okna, orbit, vesnický Tuzex u kterého se stojí ohromná fronta, šaty, vypínače) Oproti tedy, ku příkladu, takovému Občanskému průkazu jsou tyto chyby velmi mrzuté. Dále bych rád, jako největší rýpal v historii lidstva, zmínil sestříhanou reklamu na Volkswagen vloženou mezi jednotlivé snímky. Škoda. ()

Dosty85

Plus: Vtipné scénky, občas jsem se opravdu hodně pobavil. Mínus: Návrat do roku 1989 nabízí mnoho skvělých filmařských možností, které ve filmu vůbec nejsou využity. Celý film je reklama na žvejky a energiťák. Šílený zpracování jediného sci-fi prvku, který ve filmu je (nemluvě o hrátkách s časem). Slabší příběh a hlavně konec. ()

vrgulnik

Ačkoliv jsem čekal naprostou blbost, velice dobře jsem se bavil. Je to tím, že jsem taky "maturoval za revoluce", takže jsem se vcítil do hlavního představitele a prožíval s ním svou vlastní cestu do minulosti. Spolužáky, soudruhy učitele, esembáky i holky. Asi by nás všechny zajímalo, jak by vypadala naše nástěnka s "Licoknígou". ;-) Film je sice průměrný, ale zábavný a příjemně nostalgický. Humor není křečovitý, což není u tohoto typu filmů běžné. Časový paradox je uchopen naivně, ale je to alespoň "po česku". Za odvahu natočit v Čechách něco nového si 3* zaslouží. EDIT: Po opětovném shlédnutí zvyšuji na 4 hvězdy. ()

Petr325

Velmi povedená novodobá česká komedie. Líbil se mi každý moment z "minulosti" a narážky na tehdejší dobu. Možná tento film není přímo na 4 hvězdy, ale po shlédnutí 30 minut Babovřesek (odpad!) si této komedie mnohem víc vážím. 75% ()

Eradin

Česká komedie o tom, jak sbalit jednu buchtu. A protože ve středním věku už jiště stojí za zlámanou grešli, je lepší se za ní vypravit do časů, kdy ještě byla štabajznou. Je to vtipný, dobře zahraný, holky pěkný a i když to mělo trošku delší stopáž, nebylo to špatný. Když už to bylo zdlouhavý, pěkný holky to zachraňovaly. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012