Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Zagros

Klasická dvojka se všemi neduhy. Ty, které mohla mít, tak má. Je to akčnější, rychlejší a efektnější a pro mě nudnější a méně přehledné. Obsahuje hromadu klišé, spoustu patosu a až příliš často se snaží využít oblíbenosti prvního dílu a brnká na sentimentální strunu. Obsazení většiny starých známých je ale vlastně jedním z mála pozitiv. Bohužel nakonec negativa výrazně převáží a ty dvě největší jsou lehce předvídatelný děj a minimální emoce, které se nemohou prodrat přes načančané vizuálno. To přesně kopíruje poslední vývoj tvorby Rolanda Emmericha. Na jeden film bych mu zakázal používat jakékoli efekty a se zájmem bych sledoval, zda bez nich je vůbec schopný natočit nějaký film. ()

jakeer

Bolo to tak blbučké, až sa mi to páčilo. Dej je naozaj béčkový, ale šikovne ťaží z nostalgie a vám sa dostaví pocit, že sledujete skutočný old school. ()

Krabak

Totální vykrádačka jedničky. Bohužel na dost trapné úrovni. Průměrné efekty a pár vtipných hlášek tento film rozhodně nezachrání --->30% ()

HArna

Roland Emmerich a den nezávislosti podruhé. Vše je oproti prvnímu dílu snad desetkrát vetší, ale to neznamená, že nepřátelská loď o rozloze atlantiku bude budit desetkrát vetší strach. Ve filmu mě přišlo, že Emmmerich si vědom na svůj předchozí počin ladil až moc nostalgickou strunou, ve filmu nesčetněkrát uslyšíte: Před dvaceti lety nebo v roce 1996... A bylo to až moc do očí bijící, navíc ve filmu je určitě přes deset hlavních postav. Je v tom guláš a většína postav je NAPROSTO nezajímavá. Utkvěl mě opět Goldblum, ten má nějaké charisma, naopak Charlotte Gainsbourg v roli "experta" je naprosto špatný tah a krok vedle. Nevím, jestli to stále německý režisér myslí vážně, ale točit filmy, které jsou více USA než americké je divný. 30% ()

Junglista

Milý POMO, ANO! Někoho tohle baví. Srovnávat Interstellar, který se snažil hrát si na něco víc - a upřímně, spíš mu to nešlo - s ID:R, je trošku hloupost. Roland nikdy inteligentní film nenatočí, jeho trademark je prostě tuna logickejch kravin, patosu a megalomanie. A já jsem z těch, kteří mu to rádi odpustí, protože dnes jsem omládl o dvacet let a užil si to stejně jako tenkrát, po třech návštěvách kina a nesčetněkrát přehrané VHS. Roland se tentokrát pustil ze řetězu jako nikdy a já si dvě hodiny vrněl blahem. Nicméně, dokonalý to rozhodně nebylo. Míň humoru, hudba až na původní motivy nevýrazná a opět příliš okatý genderový a multikulti vyvážení (jděte s tím už do tý díry,co emzáci stihli vyvrtat). Průser se ale nekonal, narozdíl od Jurský kraviny, kterou bych do tý díry hodil taky. Výplach mozku dokončen a za rok se budu těšit na repete. ()

Fary

Ještě větší blbost, než byla jednička, jenom víc high-tech. O to pitomější je bohužel scénář. Pominu-li všechno ostatní, tak kdyby se někdo fůzním vrtákem o průměru 1 míle pokoušel navrtat jádro země (spoiler alert!), a dvě minuty před dokončením by mu to někdo přerušil, tak vzniklá díra (po vypnutí silového pole toho vrtáku) by jednak vcucla slušnou část oceánu ve kterém to vrtali a jednak by ji to pravděpodobně i odpařilo, protože nevím, jak 2 minuty vzdálenosti od zemského jádra, ale samotné jádro má přes 5000°C, takže kousek od něj bude mít voda taky nejspíš teplotu varu, tím spíš, že už v nejhlubším lidmi vytvořeném vrtu (13,5km hloubka) je průměrná teplota kolem 180°C. Mimochodem v roce 1993 museli přestat vrtat, protože teplota v původně plánovaných 15km hloubky by podle zjištění byla už 300°C. ()

Corpsegrinder

Emmerich udělal chybu už v tom když vše posunul ve sci-fi měřítku ještě dál, tim pádem se zde lítá ve vesmíru už od začátku, na Zemi je technologie jak z Blade Runnera a akce se rozjede bez jakejkoliv trochu atmosferičtějších příprav (přílet emzáků v prvním díle byl dost mrazivej, tady je akorát dost hlučnej a nadělá hromadu bordelu). Všechno je to o tolik větší že to člověka začne nudit, pokusy o vtip jsou naprosto nemístný a jedinej kdo se tak nějak drží je Jeff Goldblum kterýho bohužel zastiňujou postavy mladejch pilotů který nikoho nezajímaj. Stupidita scénáře se taky nedá popřít - 20 let staví na Měsíci velkej obrannej laser, načež přiletí mimozemšťani a okamžitě jim ho zničí. :)) Dávám dvě hvězdy z nostalgie a za tradičně super efekty. ()

dopita

Průser! Nic nefunguje. Akce o hovně, napětí žádný, herci tragičtí, děj pitomej (no dobře pitomej byl i minule) a Emmerichova režie odfláknutá až hanba. Ani žádná nostalgie se nekoná. Zůstává jen pár pěknejch vizuálů a solidních triků. ()

SpaceOdyseus odpad!

Digitalni sum. Vic k tomu snad ani neni potreba rikat, ale stejne se o to pokusim. Neni tu nic, co by bylo nejak zajimave. Meritko je tak absurdni a akcnich scen tolik, ze neexistuje zadne napeti, zadne zajimave postavy, zadne riziko, nebo alespon nejaky smysl. Nepamatuju si jedinou scenu. Ten tam je britky humor jednicky (kterou mam opravdu rad), ty tam jsou az intimni sceny plne napeti (jako napriklad let na materskou lod), je tu jen debilni cgi bordel, kteremu chybi vse, co dela dobry film. ()

Hanys_

Klasický Emmerich. Pořád něco vybuchuje, patos by se dal krájet a sem tam se někomu podaří slušně zahláškovat. Zatímco v jedničce tohle fungovalo perfektně, ID2 je jen takovým slabým odvarem, který dolů tahá hlavně hodně nesmyslný scénář. Takovýhle příběh bych čekal v nějakém céčkovém sci-fi a ne v blockbusteru za 170 mil dolarů. ()

beba789

To samé, co první díl akorát s větší lodí, větší destrukcí Země a podivnou mluvící koulí. Ve výsledku zbytečnost, na kterou se čekat dvacet let opravdu nevyplatilo. Nuda zabalená v pěkných efektech. 50%. ()

divak84 odpad!

na filmu je koukatelných možná pár scen. goldblum v africe , přilet královny na Zemi, zaparkování královny na Zemi. od toho okamžiku je film neskutenče hovno. ()

aquiver odpad!

Otřesnost po všech stránkách - postavy, vůbec celý casting, stupidní scénář, klišé, všechny ty proslovy prezidentů, dokonce i střih jsou na těžký odpad. Tomuto filmu nepomůže už vůbec nic a Roland Emmerich je naprostý filmový zoufalec... 5 % ()

Ebon

Rolanda už naplno pohltila nezvladatelná megalománie, která není schopna zakrýt blbost scénáře, vše místy převálcuje trapnost scén. A kdo vymyslel, že emzácká královna bude honit autobus s Goldblumem, dědkem a fakany? To je co za klauni? ()

Alt.64

Kdyby mi bylo zase šest, asi by to šlo. Ale že jsem o 20 let starší, bylo to smíš směšný. Všechen ten patos, rychlost, nelogičnosti. Žádnej fit prezident, jen větší lodě a potvory :( ()

Sufferer

Kolosálne a ultrahlučné pokračovanie dvadsať rokov starej klasiky je popravde minútou ticha za inteligentný veľkofilm. Jediným prejavom zápalu bol ten na mojich hlasivkách, keď som sa v duchu snažil z plných pľúc vykričať režisérovi, že ulahodenie očných a ušných receptorov už dávno nestačí a nedvíha zo stoličiek. Áno, Nový útok utečie pred očami ako robota mechanikov formuly jeden, lež koncentrovaná bezduchosť scenára otupuje ostrie atrakcii a vo svojej snahe o ikonické obrazy, patetické vyťahovanie vreckoviek alebo vystrúhanie filmovej hlášky hodnej miesta na samolepke sa Emmerich trepoce ako ryba na suchu. A nie, nemusíte mať prístroj na vymazanie pamäti ako muži v čiernom, aby ste na tento Deň nezávislosti zabudli. To príde samo. ()

Hanes88

Dlouho jsem uvažoval, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Tento druh filmů mám hodně rád a bavím se většinou od začátku do konce. Jenomže jenom díky tomu nemůžu pořád dávat takovým filmům jen výborné hodnocení když si to nezaslouží. V tomto případě to nebylo vůbec špatné, ale i tak je to "pouze" na tři hvězdy...65%. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)