Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

The Viper

Bylo tu určitě hodně chyb a nesouvislostí, ovšem to vše předčí výborné herecké obsazení, parádní hudba a výživný scénář, který dal filmu náboj po celou dobu. Vzdaný hold 80 a 90-kovým trhákům v podání dvou největších kapacit. ()

herr_carter

Slušná pocta akčním filmům nedávné minulosti s výborně německy nadávajícím Arniem. Do momentu odhalení, kde že se to vlastně vězení nachází a proč z něj vlastně není útěku hodně solidní režie, samotný závěr je ale dosti laciný - i tak ale příjemná záležitost s oteklými legendami v hlavních rolích...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

štísko

To bylo poprvé, co se mi Arnold líbil jako herec. Možná i proto, že už se nemohl pochlubit svalovou hmotou, tak začal konečně hrát. Občasná rvačka ale lehce připoměla jeho akční minulost. Dobře sledovatelné, ale tak jednou a dost. ()

Kaceris

Arnie a Sly to ťahajú spolu, a v tomto filme sa toto duo už ani nedalo ukázať lepšie. Čakal som od toho predsa len trošku viac, ale film bol bez tak vynikajúci. ()

Circumscriptor

Film má veľmi inteligentný a do poslednej bodky premyslený scenár, ale celkové prostredie filmu mi nie je vôbec sympatické. Pravdepodobne to bol zámer režiséra, predsa len si však na svojom názore budem trvať. Nakoniec, kto by bol povedal, že Schwarzenegger so Stalloneom budú vedľa seba naozaj seriózni herci a vydajú zo seba to najlepšie. ()

Koři

Sly předvádí kousky jako McGyver v nejlepších letech, Arnold stále udrží kulomet v jedné ruce ( u této scény jsem zamáčknul slzu), hlášek je také plno ("Mlátíš jako vegetarián!"),pro mě naprostá spokojenost. Ale i po tomto filmu stále nedokážu zodpovědět otázku, kdo je víc drsnější? Snad se najde nějaký odvážný režisér a postaví je proti sobě! ()

charlie_ando

Akční ikony Sly a Arnie poprvé jako rovnocenní partneři ve vymazleném Béčkovém akčním thrilleru z vězeňského prostředí. Ač oba veteráni počítají šestý křížek, jasně dokazují, že určitě nepatří do starého železa. Režisér Mikael Håfström vcelku dobře kočíruje tenhle přímočarý příběh rychle vpřed, takže nedává divákovi šanci nudit se. Naopak prokládá drsné bitky povedenými hláškami a tak vykouzlí nejeden upřímný úsměv. Zápletka je jednoduchá. Profesionála na útěky Raye Breslina (Sylvester Stallone), který prověřuje děravost státních nápravných zařízení, si najme CIA, aby otestoval jejich poslední výtvor. Ve své podstatě nelegální kriminál pro nepohodlná individua z celého světa je postaven podle jeho představ, jak by mělo vypadat nedobytné vězení. Jenže něco se zvrtne a tohle je dovolená bez zpáteční jízdenky, a aby utekl z vězení, ze kterého se teoreticky dostat nedá, musí spojit síly s charizmatickým rakouským bodyguardem Emilem Rottmayerem (Arnold Schwarzenegger), který taky sedí ve stejném lapáku. Z filmu čiší pohodová nálada a zvlášť na obou hlavních představitelích je vidět, že si natáčení náramně užívali. Povedená akční jednohubka, která překvapivě nehraje na strunu nostalgie. ()

Testament

Viděno, opravdu viděno, narozdíl od jiných... Escape Plan je v podstatě přemýšlivý thriller, akce jde stranou, přijde na ní řada až na konci. Šokující závěr nechybí, jen mi přijde, že tento typ filmu do kina nepatří. Popichování mezi Arniem a Slyem fungovalo, ale chyběla tzv." Vyšší hodnota." Za mě 80%. ()

Kuny27

Ano dámy a pánové. Na plátně se nám představují dvě hvězdy, a to společně na tom samém plátně. A dokonce se na nás i usmáli v kameře: "řekněte sýr!" Super téma. Vězeňský Haudini nám ukázal, co je v něm. Kombinací Ramba a MacGuyevera nám vzniká Ray Breslin. Kombinací terminátora, a pana "i´m back" (expendables 2) se nám vytvořil Emil Rottmayer. Není to kombinace? Napínavé, ikdyž předčasně předvídatelné. Když se nám Arnold ukázal s kulometem v ruce a v kinosálu se ozvalo "To je on. Tak jak ho známe." Zasmál jsem se, ale pak už to začínala být recese. Tyto vtipy nám sedí do již utvořené akční (budoucí) trilogy-komedie Expendables. Je škoda, že takové hvězdy ze sebe dělají šašky i v jiných filmech, do kterých to zas tolik nesedí. Ale co. Když se nám perou důchodci asi se na to nejde dívat jinak než obrovská nadsázka. Hodnotím velmi kladně ale mám prosbu: Prosím absurditu a vtípky si nechte na jiné filmy, již zmiňované Expendables, a necpěte je do jiných. Nepasují! ()

Chipsonator

Aneb když se u nás dědci poperou....tak je to kurva nářez, protože ti dědci jsou Sly a Arnie kteří si přímo vychutnávají každou sekundu na scéně (hlavně tedy na Šwarcíkovy to je vidět). Stallozenegger (tož dobrů přezdívku jsem tomuhle duu vymyslel což?) rozdávají rány, hlášky a stihnou si i zastřílet to vše s úplnou lehkostí a na diváka se tak valí nostalgie zlatých akčních 80 a 90 let kde tihle svalovci vládly pevnou rukou. Co se týče zbytku filmu, tak scénář je fajn (nápad s takovou věznicí potěšil, jelikož zbožňuji vězeňské filmy), akční scény jsou skvělé (vždyť tam řádí Stollozenegger tak ještě aby ne!) a akční finále? No řekněte komu se nerozbušilo srdce nadšením když se Šwarcík chopil kulometu a začal dělat ratatata-ratata-ratatata-ta! Plán útěku je prostě skvělá békčová zábava na večer s největšími legendami akčního žánru! 80% ()

joora1

Zpátky do 90.let s nesmrtelnými hrdiny akčního filmu. Líbil se mi příběh - přímočarý, jednoduchý a přesto nápaditý. Borec, který testuje věznice, aby se z nich nedalo upláchnout. Jednoduchá zápletka se lehce dá vyvodit chvilku po začátku filmu, ale tím se nic nezkazí, ba naopak. V momentě, kdy je na scéně i Arnie je vidět, jak ústřední duo šperkuje celý film. Užijeme si i kopec srandy, bohužel někdy neplánovaně i u scén, které jsou myšleny vážně. Ale čert to vem, u filmu jsem se bavil, byť díky mnoha skutečnostem to nemá o chlup na 4 hvězdy. ()

Wally

Euforie....nadšení....prostě tyhle dva dohromady vidět je zážitek a jde na nich vidět, že si to fakt užívají a s nimi si to užíváme i my....filmový fanoušci, kteří na jejich filmech v pubertě vyrůstali....super! ()

Pyth

Ne Postradatelni, ale Plan uteku je pro me krasnej navrat do osmdesatek. Logika obcas dostava poradne na prdel, ale super odsypajici dej a akce vsechno vrchovate vynahradi.. a arnie s tezkym kulometem proste musi zahrat na srdecku :)) 4,5* ()

klukluka

Sedmdesátníci lepší dvacetiletých. Jo jo. :-) Sly s Arniem už to nedají, ale věřím, že za pár let budou excelovat v hlavních rolích akčních filmů devadesátníci. Vejdělek nám dělá pomyšlení nahou sedmdesátkou Balzerovou, Renč nás nedávno rozrajcoval k nepříčetnosi nahou šedesátkou Stašovou, Švandovou otisknul Playboy, když jí bylo padesát, a od té doby se ji prý snažili zlomit ještě několikrát. A tenhle trend se rozmohl a dál se posouvá směrem k vyšším a vyšším metám ve všech zemích s převahou bílé rasy. Jinak ale zůstává všechno při starém. Nebo se snad v Plánu útěku objevil JEDEN jediný PŘEKVAPIVÝ moment? To jsem v tu chvíli asi musel být na hajzlu. ()

wooozie

Čekal jsem cokoliv, ale Escape Plan překonal veškerá má očekávání. Toto byl naprosto dokonalý dárek pro každého fanouška akčních filmů z 80. let, čekajícího na blížící se The Expendables 3. Děj celkově nijaký a občas to i logiku postrádá, ale co naplat, když se sejde Rambo s Terminátorem, tak se čeká na akční scény a kultovní hlášky a právě těch je tady více než dost. Celou stopáž jsem si užíval a málokterý film mě letos tak bavil, jako právě tenhle. I told you. No talent. ()

radecacek

Je škoda, že se asi tvůrci nemohli rozhodnout, jestli natočit promyšlený thriller, nebo akční komedii. Takhle vznikla docela splácanina - první série seriálu Útěk z vězení je na tom například o několik desítek tříd líp. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)