Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

jura-roy

Eastwoodovo loučení s hereckou kariérou? Možná oficiální odchod do důchodu. Však on by se už měl pouze válet u bazénu a popíjet long drinky. Stále ostrý a kritický jako v Milionové bejby. Hodnocení musí jít na top, protože je to hodně vyklidněná filmová pohádka. (Ano, všichni co říkají, že je to dopředu čitelné a nalajnované jak středová čára mají pravdu! A já se ptám: no a co?) ()

owwidius

Z nejakeho dovodu som si myslel, ze tento kusok Eastwood aj reziroval. Nastastie to tak ale neni, lebo by to bolo rozhodne velke sklamanie, v porovnani s jeho ostatnymi kuskami. Dost sa divim kolko znamych hercov tu hra, pretoze samotny pribeh je veeeelmi sablonovity a plny klise, a v nicom inom nevytrca z radu, teda okrem tych dobrych hercov. Totalne priemerna oddychova jednohubka - ale kto nebude mat vysoke ocakavania, moze sa celkom prijemne bavit. [#104/2013] ()

Ben Nevis

Čirou náhodou jsem před pár dny viděla Moneyball a zápletky obou filmů si naprosto protiřečí. Však taky je Moneyball jenom suchý racionalizující pohled do světa profi baseballu, zatímco "Curve" se tváří jako rodinné drama. Eastwood nejspíš poslední roky hraje sám sebe, ale mě se ti na první pohled žlučovití dědci líbí. Bohužel jeho postava byla ve filmu nejzajímavější, protože Amy Adams a Timberlake akorát nudí klišovitou a nefunkční romancí. Do toho přidejme daddy issues a konec jako z pohádky o Popelce. Celé je to předvídatelné a průměrné. ()

Slava4

Film není vyloženě špatný, ale popravdě dobrý tak akorát pro fanoušky baseballu a plný docela otřepaných klišé... A ta Eastwoodova dcerka to na muj vkus všechno nějak moc žrala. Na druhou stranu, oddychovka docela dobrá. ()

Lyžař

Velká pohodovka. Justina Timberlakea mám prostě rád. Jeho herectví se mi zdá tak moc přirozené. Ze staříčka Eastwooda zase čiší zkušenost. No a Amy Adams? Snad bez komentáře :-) Neodehrává se tady nic zásadního natolik, že bych si příběh do detailů pamatoval ještě třeba rok, ale ona pohoda se táhne celým filmem od začátku do konce. Režie: ***; Scénář: ***; Herci: *****; Hudba: *** ()

BOURQUE

C. Estwood sa predsa len rozhodol, že sa opäť postaví pred kamery. Bolo to správne rozhodnutie. Z hľadiska hereckých výkonov všetko v poriadku až na J. Timberlake, ktorý až tak presvedčivý nebol. Príbeh dobrý možno réžia by mohla byť lepšia. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

hazaba

Další ze skvělých baseballových filmů, který může být vnímán jako odpověď na Moneyball - hlavním motivem filmu je, že počítač nedokáže odhalit drobné nuance, které dobrý scaut vidí, nebo dokonce slyší. I když se jedná spíš o takový slaďák, mi se film hodně líbil. ()

Olík

Upřímně řečeno jsem tak nějak počítal, že Eastwoodův návrat do hry, bude více fungovat jako sportovní snímek....klidně stokrát omleté klišé o outsiderovy, který až na konec světa došel, ale zkrátka více o odpalování kožených balónků....mám to prostě rád. Tady je však bohužel baseball použit jako jakýsi nástroj ke rozehrání průměrného vztahového dramatu...a když dramatu, tak na první pohled tuctově jalového. Takže pálky a rukavice do kouta a pojďme se šťourat v nevyřešených otázkách mezi stárnoucím hledačem talentů a jeho dcerou, ambiciózní právničkou. Nevím jestli předešlá spolupráce s Robertem Lorenzem přiměla "dirty Harryho" ještě jednou osedlat hereckého oře, ale dříve avizovaná poslední role v Gran Torino by byla důstojnější derniérou. ()

Faila

Nic nového pod sluncem a zejména ta "romantická" linka mě nesmírně štvala svou neoriginálností a nenápaditostí. ()

Killingjoke

Trouble with the Curve je velmi solidně natočený film. Kdo v něm však bude hledat pouze sportovní drama, mohl by se hodně spálit. Ano, je to sice film o baseballu, ale sport je zde až na druhé koleji. Rozhodně mne ale bavil více než nedávný Moneyball s Bradem Pittem. Film vypráví o znovunalezení cesty mezi otcem, stárnoucím hráčským agentem a jeho dcerou, úspěšnou právničkou těsně před povýšením na její vysněné místo ve firmě. Vlivem několika okolností však nic nebude tak, jak bylo plánováno... Moc jsem nepředpokládal, že se ještě po Gran Torinu odhodlá Clint Eastwood k návratu před kameru. Nikdy neříkej nikdy se tady však zcela naplnilo a tak se tento legendární představitel drsných chlápků s obrovským srdcem, vrací ve své zřejmě již opravdu poslední roli. Jeho role tentokrát postrádá onen velký cynizmus z Gran Torina, přesto umí být pořád hodně tvrdý. Jeho věk je již opravdu vidět, ale s tím si i režisér Robert Lorenz dokázal poradit a z nedostatků udělal přednosti, které zakomponoval do příběhu. Clintovu dceru výborně zahrála Amy Adams, která v mých očích představuje jednu z nejtalentovanějších hereček současnosti. Za zmínku stojí rolička Johna Goodmana jako dobráckého přítele a pak Justina Timberlakea, kterého už v poslední době celkem snesu (pouze však ve filmech). Matthew Lillard se rolí idiotů zřejmě nezbaví ani po čtyřicítce… Takže, Trouble with the Curve není žádný velký film o sportu, který by diváka usadil, přesto je dobře napsaný, režírovaný a zahraný. Navíc je plný emocí, jednoho velkého rodinného tajemství a Clinta s Amy… ()

Torgal

Vývoj deja nikoho neprekvapí (platí to hlavne o konci, ktorý je extrémne klasicky happyendový) a film sa často ťahá ako sopeľ, no pozerá sa naň príjemne, a to hlavne vďaka hereckému obsadeniu. Clintovi nabručený dôchodcovia svedčia, Amy je sladká ako vždy a Justin tiež nesklamal. 6+/10 ()

ozeki

Bolí mě, když vidím jednu z mých neoblíbenějších postav Hollywoodu pří posledním tažení. "Rozloučení" je to ale milé, nevtíravé a režisérovi do toho ten starý mrzout určitě kafral, protože tempo je eastwoodovsky pomalé, rozhodně ale ne nudné. Randění Adams s Timberlakem, jestli se to tak dá vůbec nazvat, je jako z deníčku pro náctileté a ten konec velmi očekávaný. Přesto ale, jak už bývá u "Eastwoodových filmů" zvykem, docela dojemný. A vůbec - slova jako hezký, milý, příjemný nebo oddychový mi po celou dobu sledování filmu ležela na mysli poměrně často. ()

Ondr@932

Pro někoho možná dlouhé, táhle, nemastné a nudné sportovní drama, ale pro mě přesně naopak! A navíc nemohl jsem si nechat ujít zřejmě naposled Clinta Eastwooda v nové filmu. Další plus bylo sympatické herecké obsazení ze kterého byl samozřejmě nejlepší jako vždy ten náš stařec. Jako obvykle... Všechna čest. Normálně bych dal 3*, ale za Clinta Eastwooda dávám 7/10. ()

Petyas

Jednoduchá zápletka, ale skvěle zpracovaná. Taková klasika s dobrým koncem. Eastwood pořád hraje brilantně a když se nasere a vycení zuby, nechtěl bych ho potkat někde v lese, ani v jeho více jak 80. Příjemný odpočinkový film, který má všechno pro navození dobré pohody. Na Timberlake a hlavně Amy Adams se dalo dobře koukat. Velmi dobrá podívaná. ()

Johny M.

Příjemnej film s přestárlym, přesto nestárnoucím Eastwoodem v jeho poposlední roli (to neni překlep). Možná lehce klišoidní a předvídatelný, ale ne tak jako ti, co to filmu vyčítaj... ()

darkreider

Priehľadné od prvej minúty v presnej schéme bez odbočiek, ale Clint to má v oku a podrží si aj napriek všetkému klišé vysokú úroveň. Asi jedna z tých slabších Clintoviek, ale spokojný rozhodne som. ()

zliteonit

Dokud bude pan Clint hrát, nikdy nebude nouze o skvělé drama se specifickým humorem. Role mu sedla, příběh zamotaný, ale ne natolik aby z toho byl divák zmatený. ()

Hpatrik

Možná malinko povrchní, předvídatelné a závěr příliš naivní, ale přesto všechno je to příjemný feel good movie, hlavně díky výborným hercům, v čele s nepřekonatelně hláškujícím Clintem a okouzlující Amy Adams. "If this is a robbery, just take anything you want. But leave that flat-screen. You take my flat-screen, I'll kill you!" ()

Lucas87

Tohle mě naprosto divácky potěšilo. Tenhle starý a zkysnutý Clint Eeastwood jako v Gran Torinu neměl chybu. I jeho talentovaná dcera :) Ten Timberlake mi tam moc neseděl. ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)