Jersey Boys

• USA Jersey Boys (více)
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min (Alternativní 129 min)

Z dílny režiséra Clinta Eastwooda přichází příběh čtveřice mladíků z chudinské čtvrti New Jersey, kteří společně stvořili hudební ikonu 60. let, rockovou skupinu Frankie Valli and The Four Seasons. Jejich pokusy a úspěchy doprovází hity, které formovaly celou generaci: „Sherry", „Big Girls Don't Cry", „Walk Like a Man", „Dawn", „Rag Doll", „Bye Bye Baby" a mnoho dalších. John Lloyd Young (znovu coby frontman skupiny Frankie Valli, za jehož portrét si už dříve odnesl ocenění Tony®), Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) a Vincent Piazza (Tommy DeVito) jako The Four Seasons a Christopher Walken v roli gangstera Gypa DeCarla. (Magic Box)

Marze

Hudební životopis Jersey Boys se hraje úspěšně od newoyrské Broadwaye po londýnský Wets End. Vypráví příběh legendární skupiny The Four Seasons a jejího lídra Frankieho Valliho; společně se z ulice vypracovali ke hvězdné slávě díky hitům Sherry, Big Girls Dont Cry nebo Oh, What a Night. Hlavní roli si ponechal John Lloyd Young, který už za jevištní výkon v roli Valliho, "malého kluka s velkým falzetem", získal několik cen včetně výroční divadelní trofejí Tony. Z hvězdných jmen teď završil obsazení oscarový herec Christopher Walken; představuje gangstera jménem Angelo "Gyp" DeCarlo, který měl v úspěšné kariéře skupiny klíčovou roli, ale držel muzikanty stranou podsvětí. ()

classic

„Chlapci z (Nového) Jersey” už viac krát excelovali na Broadwayi, kde sa priam zaskvel predstaviteľ Frankieho Valliho, John Lloyd Young, ale čo zafungovalo na « divadelných doskách, ktoré znamenajú svet » , nemusí zákonite zožať úspech i na » striebornom plátne « . Ako je to vôbec možné ? Jestvuje úplne prostá odpoveď: J.L.Young je celý Frankie Valli, a to „od päty až po hlavu” , keď ostatní členovia už nemajú ani najmenšiu šancu trochu sa viac predviesť, lebo sa to už nedá... ? On je tak dynamická osobnosť s falzetovou technikou spevu, že zvyšná hudobná kapela The 4 Seasons, by sa pravdepodobne bez neho vonkoncom nezaobišla, alebo takému Tommymu DeVitovi už ostávajú iba oči pre plač, kedy sa šialenou rýchlosťou zadlžuje až po uši... ? Síce sú štyria, ale aj čochvíľa prichádzajúci, liverpoolski "Chrobáci" na scénu, nakoniec majú JOHNA LENNONA, čiže všetko je to v podstate iba o jednom frontmanovi... ? Mne osobne to tak prišlo. Nevravím, že títo, väčšinou neznámi herci nemajú ani čo hrať, ale „Mladý” ich dokáže tak hravo zatieniť, až je to normálne neuveriteľné ! Clint Eastwood precenil svoje sily ! Zaujímavosťou ostáva to, že postavy sa prihovárajú priamo nám divákom, je to tým pádom nadčasové... ? ()

MontyBrogan

Až budem veľký, prípadne zreinkarnovaný v jedinca obdareného talentom, stanem sa hudobníkom. Ten môže totiž spievať ako žena, vyzerať ako priteplená verzia Josha Radnora, sústrediaca celý svoj objem testosterónu do dobových bokombrád, a stále nestratiť pozornosť žien. Alebo to mohlo byť tou dobou. Až budem teda veľký, nech je zo mňa stroj času. Asi by som sa neudržal a prezradil tomu drsnému Eastwoodovi s ponchom, ako raz bude s kamerou jamovať pred pár mladými uchami a točiť tak film pre pamätníkov, akým je on sám. ()

luka4615

Přijde mi, jako by poslední dobou při vyslovení věty "Clint Eastwood režíruje nový film!" každý hned automaticky předpokládal, že to bude další filmový mezník a masterpiece. Přijde mi, jako by si to myslel i samotný Eastwood, který očividně usnul na vavřínech své vlastní dokonalosti, na něž ho dostali jeho starší snímky. Nicméně i zarytí "opakovači" této fráze by si měli uvědomit, že pokud se Eastwood znovu umělecky "nenastartuje", nic ho na jeho hroutícím se piedestalu neudrží. Jersey Boys je v rámci životopisných filmů jen standard s neúměrně dlouhou stopáží který sice neurazí, nicméně za pár dní zapomenete, o co že tam vlastně šlo a proč. Avšak musím uznat, že práce s kamerou a s kompozicí barev je úžasně vybroušená a spolu s chytlavými písničkami i navozující tu správnou atmosféru. ()

Lacike

Prijemny dobovy film o vzniku kapely ktorej nazov mi sice nic nehovori, ale pesnicky pozna aj taky antiznalec hudby ako som ja. Eastwoodovi sa podarilo velmi dobre vykreslit dobovu atmosferu. Herci v hlavnych ulohach su tiez skveli. Ale chyba tomu nejaky poriadny dramaticky obluk. Pôsobi to trochu ako sled nahodnych prihod zo zivota tejto kapely bez pointy. Ale su to celkom zaujimave prihody a nenudil som sa ni na chvilu. Najviac ma pobavila "ucast" Joe Pesciho. Vysledok je prijemny film od ktoreho necakajte nic vynimocne a budete spokojni. 6/10. ()

Tommassi3

"Možná by sis měl změnit jméno na Sinatra !!" - "Budu velkej jako Sinatra !!" - "Leda když si stoupneš na židli.." ;) ()

Dale

Tak som spoznali ďalšiu zabudnutú hudobnú kapelu, ktorej názov mi veľa nehovoril, no ich piesne áno. Je to fajn, keď si tie známe hity môžem prepojiť s konkrétnymi ľuďmi a ich životným príbehom, no to je asi tak všetko, čo tento film ponúkol. Ako každí hudobníci, aj oni prežili rôzne búrlivé obdobia, no nič také významné, že by to divákom zatriaslo. Ďalší z mnohých životopisných príbehov, na ktorý sa dobre pozerá, no dlho v pamäti neostane. Boli časy, keď Eastwood točil zaujímavé filmy so silným príbehom, no to už je asi preč. ()

JohnCZ

Ačkoli o téhle kapele slyším prvně a všehovšudy jsem z doslechu poznal pouze jednu jedinou písničku, ocenit musím tu parádní dobovou atmosféru a pevnou konzervativní režii Clinta Eastwooda. Hudebně velmi fajn, John Lloyd Young je jako Frankie Valli výbornej - jak hereckým projevem, tak hlasem. Ale jinak mi kluci nepřišli ani trochu sympatičtí a k srdci mi nepřirostli ani v průběhu filmu. To je asi i dáno dobou a prostředím, ve kterém jejich předobrazy vyrostly. Koneckonců, on to Tommy DeVito v úvodu sám řekl. "Z téhle čtvrti se dostaneš pouze třemi způsoby: přidáš se k armádě a možná tě zabijí. Přidáš se k gangu a to možná nepřežiješ taky. Nebo se staneš slavným." A kluci, protože měli talent a asi i pevnou vůli, si zvolili tu třetí možnost. ()

corpsy

Je na počudovanie, čo primälo pána Eastwooda k rozhodnutiu zrežírovať tento projekt. Ako látka samotná, nejde o nič burácajúce, proste klasicky stavaný životopisný príbeh. A pod jeho taktovkou akosi aj nevýrazný, a čo je horšie aj nudný. Keby celý film mal aspoň taký šmrnc, ako záverečné titulky ( chytľavé, tanečno-muzikálové ), bola by to šupa. ()

DEXTER099

Clint Eastwood natočil film ze kterého je cítit ,že je to jeho citová záležitost a oblíbené téma.Příběh z jeho mládí o vzniku skupiny Frankie Valli které proslavily hity jako Sherry a další výše zmíněné a kdo by neznal hit od Frankieho Valliho Can't Take My Eyes Off You i když jsem popravě nevěděl ,že je to zrovna od nich.Dobře natočený životopisný film,který se nám snaží nastínit příběh čtyř chlapců co měli jeden velký sen..Za mě celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

GodComplex

Dobre Clinte, vypada to jako nejaka vymyslena hudebni gangsterka a pritom je to realny biopic skupiny o ktere jsem ani nemel poneti a to posledni dobou retro na Spotify sjizdim docela zodpovedne. Babiiiiiiii 8\10 ()

kaylin

Clint Eastwood klasicky dobře režisérsky zvládl životopisný film podle muzikálu stejného jména. Na ten film se dobře dívá, ale na druhou stranu zde není cítit nějaká výrazně přidaná hodnota. Je to prostě dobré, ale v rámci životopisných filmů prostě standard, který neurazí. Hudební výkony jsou ale dobré a já konečně vím, kdo tyhle písně složil a nazpíval. ()

slunicko2

Pro historiky americké pop music...možná. 1) Neústrojně dlouhým snímkem mě provázel kastrátský falzetový hlas zpěváka a eastwoodovský patos, který mu (režisérovi) asi otevírá americká srdce. Mě však rozšafné tempo ani zobrazení mafie jako party přísných, pravda, nicméně hodných strýčků moc nebere. 2) Zaujal mě 38letý (!) pěkný Vincent Piazza (šéf kapely Toni nebo Tommy de Vito) a 29letý svěží Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio). ()

salalala

Nebyl by to Eastwood, aby příběh odvyprávěl klasicky a standardně. V případě Jersey Boys si pomáhá dost rozporuplným zcizujícím efektem v podobě promluv postav do kamery, což je na jednu stranu osvěžující, na tu druhou to někdy působí zvláštně, ale vesměs to funguje. Je vlastně dobře, že muzikál, s nímž se v době vzniku filmu hodně operovalo, se vlastně nekoná a až na výjimku u závěrečných titulků tu žádné vyloženě muzikálové číslo není, ale jde spíše o biografické drama s prvky gangsterky a krimi. Je vidět, že Eastwood má The Four Seasons hodně rád a skládá jim vlastně poctu a Jersey Boys je tím pádem velmi dobrá dobovka, která má skvělou atmosféru, povedenou hudbu, nechybí jí vtip a některé výtečně zvládnuté scény. Obsazení tvořené v drtivé většině neznámými herci (s výjimkou výtečného Christophera Walkena) se vyvedlo na výbornou, ačkoli pěvecké výkony mnohdy zastíní ty herecké, to ale v tomto případě nevadí. Na druhou stranu je pravda, že stopáž mohla být prokrácena a písně tu nemusely znít v plné délce, protože děj se jimi nijak neposouvá a občas se najde i pár hluchých míst (zejména v úvodu, který je rozvleklý a plný dialogů). Problém nastane u diváka, který skupinu vůbec nezná, protože z filmu bohužel nepochopí, jaký byl její přínos hudební historii a jak významná vlastně byla. Škoda také, že osobní život kvarteta tu nebyl alespoň naznačen, protože pak se obtížně chápala některá rozhodnutí jednotlivých členů. Vzato kolem a kolem je asi dobře, že naše kina Jersey Boys minuli, protože jsou jen lehce nadprůměrnou biografií skupiny, kterou zřejmě mimo USA zas tolik lidí nezná a ve filmografii žijící legendy se řadí k těm méně výrazným, přesto ale pozoruhodným snímkům. 60% ()

radektejkal

Režisér ve věku (Clinta Eastwooda) by se už neměl pouštět do žádných experimentů, inovací, ani výzkumů; měl by už jen rekapitulovat svoje vzpomínky a zážitky, a to, že se budou vztahovat k jeho mládí je jasné. Vzpomínkový film o významné předrockové - a zřejmě jeho kultovní, kapele - "Frankie Valli & The Four Seasons" v podstatě nenese žádnou další informaci. Přesto je to svižný snímek s šikovně vloženými remixovanými hity. Doufejme, že i mezi mladší generací se nejde režisér, který se podobně zaujatým a seriozním způsobem způsobem zpodobní některou z prvních rockových kapel (třeba Yardbirds, Fleetwood Mac nebo Spencer Davis Group). Nebo raději ne? Oliveru Stonovi se to v případě Doors moc nepodařilo! ()

GrungeChild

Občas, i když všechno předem hraje ideálně do karet, ozve se na scéně jakási disharmonie, kterou nezachrání ani obhvězdičkovaný tvůrce, mladý herecký výkvět z Boardwalk Empire či dokonce příjemné, divácky vděčné téma. Clint mi dal jasně najevo, že bych měl cítit úctu k tomu chlapovi se srandovním hláskem, o kterém jsem doteď nikdy neslyšel, ale jde mi to dost těžko, když každou chvíli někdo uhodí na velmi falešný tón. Jersey Boys je po všech stránkách standard, co přes svou rozlehlost (a místy lehké muzikálové prvky) nudí jen málokdy, ovšem nezaujatý "konzument" se neubrání dojmu, že mistr tentokrát jede jen na půl plynu. Škoda. 3* ()

lioncel

Nemám sice dokonalý hudební sluch, ale mám The Four Seasons tak trochu za ta leta naposlouchány a proto musím konstatovat, že po hudební stránce byl pro mě tento film poměrně hrůzný zážitek - tedy díky zpěvákovi - stačí porovnat s originálem .. normálně se u hudebních filmů tetelím blahem, obzvláště, když mohu poslouchat starý dobrý palby se zvukem v dts či dolby digital .. tohle bylo ale utrpení, žádná radost ani nadšení ... Clinte, ty jsi hudební sluch prý měl, to jsi o něj věkem přišel?, nebo, co to mělo jako znamenat? ... ()

Aljak

Po dejovej stránke síce dosť priemerné a miestami veeeľmi monotónne, ale tá úžasná atmosféra The Four Seasons to dokonale vynahradila. Tieto staré vokálne kapely ma vždy bavili, a v tomto odvetví samozrejme práve The Four Seasons patria k tomu najlepšiemu, čo táto planéta vyprodukovala. Film vytvára taký celkový prierez tejto kapely - od jej vzniku až po neskoršie spory a s nimi súvisiaci rozpad. Príbeh zahŕňa okrem viacerých hudobných výstupov aj široký náhľad do zákulisia a vzájomných vzťahov, ktoré neboli až tak ideálne ako sa asi mnohým väčšinou zdá. Škoda, že tých hudobných vsuviek tam nebolo ešte viac, pretože tie boli najlepším oživením celého filmu. Ale aj tak, solídne 4* za pripomenuti nesmrteľných The Four Seasons. ()

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

22.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,… (více)