Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (CinemArt)

misar3

Jít na 3D je asi tak zbytečné, jako sázet sportku. Čekáte NĚCO... a není nic. Být to dokument z futuristické budoucnosti, kde nám ukazují jednotlivé aspekty zábavního parku, bylo by to geniální. Některé atrakce byly super. Ale... vázně celou dobu naháněli jednu velkou příšeru? O tom Jurský park nikdy nebyl. PS: I v původní trilogii mi dinosauři přišli realističtější. Závěrem: Přístupnost dětem zanechala na filmu značné šrámy. Český dabing je otřesný. ()

Dantte..

I když mám Chrise Pratta hrozně rád a jeho charisma dokáže utáhnou lecjaký film, tohle je hold ale vyčpělé téma. Zde se nic nového už prostě nevymyslí a i když spousta recenzí psalo o "chytrém" scénáří, já na tom fakt nic nevyděl. Když se v půli filmu začnu dívat na hodinky, tak je něco špatně a finále také zrovna dvakrát neohromí. Výdělky to má sice veliké, ale to mají i komiksy, které tlačí přes kopírák jak v čínské manufaktuře. 50% ()

LilyDeLarge

Já tedy osobně nechápu, proč má tenhle film tak vysoké hodnocení. A to jsem se na něj taky těšila, protože filmy s dinosaury zbožňuju. Ovšem tento mě zklamal na plné čáře. Možná, kdyby se tam objevil alespoň někdo z předchozích dílů, tak by to bylo lepší. Ale...ty ochočený raptoři, ten geneticky zmutovanej dinosaurus? To mi přišlo docela směšný. A napětí nulový. A to jsem se těšila na to, jak budu mít zase husí kůži, ale tady nic. Třesoucí se voda při příchodu Rexe? Nic. To se tady prostě nekoná. Navíc nejsem velký zastánce digitálních triků a těch tady bylo víc než dost. V těch předchozích filmech byly alespoň použity figuríny, takže dinosauři vypadali vážně věrohodně. Ale co už, alespoň se tam objevila známá "jurská" znělka... ()

El Patron

Nepotřebný ale nádherný příspěvek do Jurského Světa. Autoři se snažili dát divákům přesně to co chtějí a tak trochu se báli vykročit z cesty kvůli neúspěchu. Chris Pratt a Bryce Dallas Howard byla snad nejlepší možnost, teda alespoň za mě. ()

dkas

No, celé je to vlastně jedno velké klišé, ale... Je to celkem zábavné :) Občas to překvapí nějakým tím vtípkem, kde to rozbije zaběhnuté stereotypy, občas je to předvídatelné, ale ve finále máte dobrý pocit z dobře odvedené práce. Jen ten Product Placement mohl být trochu lépe maskovaný, takhle to SAMSUNG vývojové centrum, či jak to nazývali, celkem praštilo do očí, pak třeba ten nesmyslný záběr na bahno, na kterém se vzápětí objeví noha v botě s fajfkou na boku, jedny cool sluchátka na krku, i když je vlastně vůbec neposlouchá... Ale to jsou jen hnidopišské drobnosti :) Zkrátka, byl jsem spokojen. ()

Oudee33

I po shlédnutí několika zdejších komentářů jsem se odebral do kina s jistým očekáváním... a to i pře to, že jsem byl defakto ujištěn o tom, že se nic nového nekoná... Vlastně je to tak, ovšem žánr rozhodně není mrtvý a dinosauří vykutáleniny co si na nás připravili do dalšího dílu ze série opět neznají mezí a vše jede na plný pecky! Když tedy pominu 3.díl, který nijak zvlášť neoslnil, máme tady další vymazlenou akci co umí občas vydechnout, má výborný obsazení, dobré charaktery i jakýž takýž vývoj hlavních postav a pár super nápadů (zdegenerovaný marketingový supersaurus, gyroskopové vozítko i spolupráce velociraptorů - ta byla trochu na hraně uvěřitelnosti, ale fantazie fungovala :). Film má předpokládám za úkol vydělat velký prachy a dobře bavit. Oboje splňuje nadmíru dobře, Hollywood si mne ruce a já jsem happy za nepromarněný večer. Co se týká akce tak kdybych měl srovnat s Mad Maxem tak ho Jurský svět strčí nápaditostí do kapsy. 89% a málem plná palba. ()

Lofrod

Jednoducho som im ten koniec nezozral. Na zaciatku som mal zimomriavky koli tomu, ako sa to snazilo hrat na povodny Jursky park. Neskor to spadlo do dnesnej rutiny, ktoru vidime skoro v kazdom dnesnom blockbustery. Neviem cim to bolo, ale ty dinosaury vyzerali horsie ako pred 20 rokmi. CGI tak odflaknute som necekal, v pokracovani priekopnika prave v tomto obore. Budem sa smiat ak budu nominovany na oscara v tejto kategorii. Skoda, velka skoda. ()

elent

Největší filmový podvod v dějinách! Kdyby do toho nehrál Williamsův hudební motiv, tak se to nikomu nemůže líbit... Takhle jsou všichni zaslepeni vlnou nostalgie a ta jim stříká vlny serotoninu do mozku až z toho přestávaj vnímat příšerně tupý scénař, odpudivné triky (blednoucí i před stařičkou Cestou do pravěku Karla Zemana) a celkové dění na plátně. Problém je v tom, že všichni najednou mají před očima útržky původního skvostného Spielbergova snímku. Hudba je zde totiž použita jako hypnotikum - nekecám... ()

hospoda96

Povedený letní blockbuster, který nedělá této sérii vůbec žádnou ostudu a nostalgicky pomrkává na první díl byl jsem velmi spokojen. ()

Shredder

Ach ta nostalgia, po 22 rokoch sa vraciame tam, kde sme zacinali, no napriek previazanosti na povodny film, su Jursky svet a Jursky park uplne odlisne filmy. Povodny film bol temny, s obmedzenym poctom postav, casto dazdivy, komorny, nervydrasajuci, miestami az hororovy. Stvrte pokracovanie sa vezie v styke mnodernych blockbusterov. Plno akcie, plno farieb, kvanta ludi aj dinosaurov, vtipalek v hlavnej roli, asistuje mu prsata rysavka a do problemu sa dostavaju dvaja presladeni chlapci. Dej ubieha rychlo, Trevorrow nedal divakovi sancu sa nudit, pretoze aj ked sa zrovno nevrazdi, samotny park, jeho atrakcie a prostredie su pastvou pre oci. Ako letny blockbuster to nesklamalo, aj ked zase vsetko je dost priemerne, ci uz hovorime o vtipoch, emociach, akcnych scenkach, chyba tomu napaditost. Na mnohych dinosauroch az prilis vidiet, ze su CGI, naopak CGi prostredie posobi realisticky a nebije do oci a mam pocit, ze na Indominus rexovi si dali zalezat viac, nez naprikllad na velociraptoroch, ktori posobia menej realisticky. Popri vsetkych komiksovkach a robotoch a akcnakoch posobi toto staronove dobrodruztvo naozaj osviezujuco, takze podobne ako dalsi uzivatelia som si ho aj ja patricne vychutnal ()

3mates33

Keď zaspíte prvú hodinu filmu, alebo to rovno preskočíte, o nič neprídete, no po tej hodinke to začína byť film, podľa očakávaní, výborný. Škoda toho začiatku, škoda toho a tamtoho . Dohromady dobré :D...už viete, aké zviertko, by ste chceli pod stromček, keby sta dali vytvoriť dynosaury?...keď nie, tento film Vám určite napovie :D ()

Fowl

Jurský svět nenaplnil mé očekávání. Nehodlám ho srovnávat s předchozími díly, i když odkazy ve filmu na své předešlé sourozence jsem spíše uvítal. Úžasné scenérie parku už nejsou tak dechberoucí a jsou s dnešní technologií spíše poviností, aby úžasně vypadaly. Ukázku žeroucích dinosaurů taky všichni čekali. [spoiler] Od očekávaného útěku indomina rexe jsem si připadal, že se koukám na lov godzilly v zarostém New Yorku. A i když se celý film nesl se silnou nadsázkou, tak uběhnout maraton v jungli na jehlách a pak s těma stejnýma botama utýct před t-rexem už je docela hustý. Celý blockbuster nepřinesl nic moc nového snad krom Pratta a jeho raptoří party, která vnesla tu kýženou akci. Jinak předvídatelné a vcelku nudné. Jak už tu někdo psal "Jak jim kruci mohli po všech těch předchozích filmech dovolit ten park znovu otevřít?". ()

JustFine

+ výprava hodná spielberga, + plné postavy, + zaujímavé nápady naprieč celým filmom, + ako pre nového diváka, tak aj pre fanúšika, + pocit malého chlapca na veľkom dobrodružstve ()

syphoon

Žádné překvapení. Když nevíte co točit, vezmete starý scénář, přidáte tam větší genetický paskvil a výsledkem je tohole.... Chvílemi jsem si fakt připadal jak v zábavném parku plném absurdit. Na tohle, že mají dneska lidé chodit do kina? Proboha, kam se podělala kreativita nezastíněná efekty a zvukovým "boom blázincem". Některé scenáře by měli zůstat zakonzervovány napořád, tyhle paskvily znehodnucují původní snímek! Burn it! 55% ()

Maniik88

Keď prišiel v 93. Jurský park do kín, lámal všetky rekordy. Niečo tak úžasného, prepracovaného a napínavého ľudia dovtedy nevideli. Ešte teraz si pamatám ako sa v mlákach robili vlnky pri príchode Rexa. Dalo sa teda čakať, že sa osvedčeného modelu chytia znovu a pokúsia sa na tom vytrieskať nejaké prachy. Nuž a musím uznať, že sa toho chytili statočne a že film bol veľmi pozerateľný a bavil ma. Síce námet, klišé scénky a jurský svet je otrepaný, aj tak to nebolo vôbec zlé a páčili sa mi aj herci, ušla sexi managerka s parochňou, aj Chris a aj detská. V dnešnej dobe je ťažké ohúriť, počítače zvládnu všetky efekty a nám nezostane nič iné, len si povzdychnúť a pospomínať na úžasné roboty dinosaurov z jedničky, na skvelé zábery a atmosféru, ktorej sa celkom dobre priblížil Jurský svet. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru