Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

himor

Veľmi pekne podarený, vizuálne slušný, hercami nedopackaný. Celkom som bol prekvapený, že to nieje sračka. Párkrát ma aj trhlo, dinosaurus Mix, či ako ho mám volať, bol vskutku desivý, síce prehnane inteligentný, čo mi celkom nakoniec aj vadilo. Ukončenie tohoto giganta na záver bolo celkom vtipné a tiež aj dorozumievanie sa s prehistorickými jaštermi pomocou kývania hlavou. Celkovo by som to hodnotil ako nadpriemer toho čo som čakal. 75-80% ()

ANTYCHRYST

Excelentní návrat do jurského parku.. který je na první pohled dosti zmodernizovaný..:) míchání genů.. tvorba nových dinosaurů.. yeeeeees Super..:) dost se mi zamlouval ten vodní drobeček..:) filmu nic nechybí..je tu opět spousty zajímavých prazviratek.. a má to dobrý spád. 80% sakra..tak kdy už bude takovej park ve skutečnosti..:) ()

G04T odpad!

Nechápu jak takováhle mrdkovina může mít 73 procent. Zbytečnej film s trapnejma hercema. Hnus. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Začátek pěkne navnadil - všechno nové, lepší, modernější...ale...dal nic. Hlavní děj je v nahánění dinosaura po lese z bodu A do bodu B. ()

wege

Děti to mají rády, koukají se na to docela často opakovaně. Když jsem jím pustil původní Jurský park, tak šlo krásně vidět, jak to pokročilo. Říkali, proč ti dinosauři nevypadají živí? Ok, není to nijak světoborný příběh, občas to hapruje i logicky. Ale je to pěkně natočené, má to napětí, dinosauři jsou fajn, Owen je takový typický akčňákovský sympaťák a Claire to celé odběhá na vysokých podpadcích o). Ten závěrečný fight těžkých vah je moc pěkný. ()

movemat

Dejovo takmer to isté ako Jurský park, len v modernejšom habite - namiesto vysielačiek máme mobily a namiesto tereňákov akési sklenené gule. No zároveň menej sympatické postavy a menej vtipné hlášky. Pre mňa mierne sklamanie. ()

celticek

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdu. Míšenec T-Rexe & raptorů není blbá myšlenka. Nebo je?:) Pro návštěvníky Jurského světa určitě ano:) Nefunguje "romantický" vztah, ani ten bratrský. Líbili se mi pterodaktylové, ti tam vnesli trochu vzruchu. Jako jednohubka fajn, vypnout půlku mozku nevadí. Tomu, že by někdo někdy ochočil velociraptora je velmi těžké uvěřit. ()

habertek

Uff...úleva! Vcelku jsem se obával co to bude po trojce no stále jsem se utěšoval tím, že když už to tak dlouho chystali, několikrát pozměňovali a stále oddalovali, že to snad dobré bude a bylo! Děj se pnul dobrým směrem, akce byla velmi dobrá a dnešní technologie udělala zázraky. Dinosauři působili opravdu velmi věrohodně a celkově jde vidět, že si s filmem dost vyhráli...dokonce i známou tvář z jedničky zde potkáme (B.D. Wong) a dočkali jsme se i dost narážek na ni. No zkráceně...člověk se u filmu rozhodně nenudí a jsou zde velmi dobré scény včetně závěrečné. Kdyby se chystalo pokračování a měl to na starosti stejný režisér nezlobil bych se... Hlavně jsem rád, že taková klasika, kterou ještě nikdo nepřekonal (myslím námět) má tak dobrou návaznost a není ztracená!:) ()

johnsnow

Takto vám poviem. Spielberg nasadil jedničkou latku vysoko a Trevorrow ho doslova a do písmena dohnal. Videné v 3D a nesklamalo. ()

LukeKiller

Videli sme všetci ten istý film? Herci otravní, zápletka dokopy žiadna, scenár napísaný deň po kocovine na toalete, brutálny product placement a v podstate to isté čo v roku 1993 len oveľa horšie. A to ani jednička nebola nejaké veľedielo. Nechápem to nadšenie. ()

hadoskorpion

nemá na Jurský park lepšie ako Stratený svet: Jurský park hudba bola skvela Spoiler: zaujímavé bolo ten Raptory poslúchali toho človeka a nakoniec vypadalo obrátia proti nemu poslúchať vytvoreného dinosaura príliš múdry a nakoniec prepustili Tyrannosaurus Rex, Raptory útočili toho vytvoreného s vytvoreného zožrala ryby dinosaurus. Zloduch ako každom dielu ten Jurského parku porazený nejakým dinosaurom tenetokrat Raptorom koniec spoileru ()

Maw

Skvěle zvládnuté pokračování jedné z mých nejoblíbenějších filmových sérií. Opravdu jsem se bavil od začátku do konce. Samozřejmě, že měl film i své mouchy, ale to není podstatné. Podstatné je, že dinosauři jsou zpět a opět mě neuvěřitelné baví! A Starlord je opravdu senzační! Vlastně všichni herci jsou velice sympatičtí a rychle jsem se s nimi ztotožnil. Naprosté nadšení. ()

Sparky

Těžko říct, film rozhodně stojí za shlédnutí v multikině ale nemůžu se zbavit pocitu, že tu něco chybí... ()

Guran

Jurský park se vrátil. V názvu Jurassic World a v podání režiséra Colina Trevorrowa. Stejně, jako před 22ti lety zde hrají v dnešní době ne moc známé tváře. Stejně, jako před 22ti lety i zde hrají hlavní roli dinosauři, ale T-Rex byl zde zastíněn a nahrazen novým fiktivním králem Indonimem Rexem. Na tento film jsem se hrozně těšil, protože Jurský park z roku 1993 beru jako nejlepší film všech dob a jeho další pokračování se mi také velice líbí. Jurassic World konečně dorazil. Máme tu zcela novou podívanou s efekty, které jste v žádném předchozím díle ještě neviděli. Od scénáře nečekejte, že se bude jednat o zcela nový děj, kdepak. Z mého pohledu to vypadá, že filmaři spojili všechny tři díly dohromady a vytvořili Jurský svět, ve kterém se na rozdíl od jedničky podaří dosáhnout snu Johna Hammonda a park bude navštěvován lidmi, což se před 22ti lety nepodařilo. Ty Simpkins zde hraje malého všeználka o dinosaurech a synovce Bryce Dallas Howard, stejně, jako Joseph Mazzello ve Spielbergově prvním díle, ale tenkrát to byl Attenboroughův vnuk. Film ale hrozně trpí na jalové scénáristy, kteří místo toho, aby nám zde naservírovali pořádný film s promakaným dějem, tak nám sem dali předvídatelnou hapmatilku plnou klišé a trapných scén, vyjma pár vyjímek. Nápad na hlavní dějovou zápletku s Indonimem vám sice bude připomínat několik filmových příšer, jako Godzilla, či Spinosaurus ve třetím Jurském parku, ale ve filmu se najdou i dost chytré nápady, jako například ochočení Velociraptoři, či zcela jiná ukázka filmového parku, která mi zde přišla reálněji provedená.. Film se mi nakonec líbil. Z kina jsem odcházel spokojen jen částečně a upřímně jsem čekal větší řežbu a větší zážitek. Efekty jsou bohužel to jediné, co stojí v tomto filmu za řeč, jinak co se týče herců, např. hlavního hrdiny Pratta - ten si mě rozhodně nezískal. Nebo Bryce Dallas Howard, která vlastně hraje Johna Hammonda v ženské podobě a malí kluci, což jsou vlastně Lexi a Tim z jedničky. Pokud si všechny tyhle scénáristické "nápady" spojíte, vznikne mix všech dílů a tím pádem nic nového, žádný nový děj, prostě nic. A ještě filmaři mají tu drzost a tímto snímkem ignorovat dva předchozí díly. Jedná se o nejslabší Jurský park. Částečné zklamání... Scénář bych hodil všem účástníkům na hlavu, včetně panu Spielbergovi na kterého jsem spoléhal, že na Treworrova a ostatní tyhle látra dohlídne, bohužel se tak nestalo. ()

germiny

Jee to bylo fajn :-) Taková klasická letní rutina se vším všudy - hrozná kupa klišé, romance, přerod zelenáče(čky) na gerojku, zlí vojáci atd atd. Ale prostě se na to dobře dívalo a pěkně to uběhlo. Takový příjemný výlet do první Jurrasicu v novém balení :-) ()

zuzanara

Natěšení z filmů, na kterých jste vyrostli, přijdete do kina a snažíte se vychutnat si film. Počkat, product placement, ok, ten byl nešikovný. Počkat, druhý. Celý příběh hezky začíná, ztotožníte se s malým chlapcem, který je nadšenec do dinosaurů, objeví se nedotknutelná Bryce Dallas Howard (měla už daleko lepší role). Přijmete ten nával klišé, dokud se neobjeví napumpovaný Chris Pratt. Získal si vás ve Strážcích galaxie, takže tomu Nechutnému Donaldovi dáte šanci. Jenže on za celý film nevystřídá výraz. Takže se evidentně po hraní tlustých vedlejších rolí přes pořízení si svalů a hlavní roli v dobré komiksárně, prostě zasekl. K hercům už bych dodala snad jen pochvalu za obsazení Omara Sy a Vincenta D´Onofrio (ačkoliv, v kolika filmech mě ještě znechutí to pravidlo obsazení přesně jednoho černocha?). Ohledně zbytku long story short: scénář je debilní; v průběhu celého filmu musíte odhánět do očí bijící product placements jako dotěrný hmyz a těmto negativům kraluje fakt, že si...ani to nechci říct...dinosauři povídají. Film se dá rozdělit na 40 % odpadu (toolik scén věnováno tomu, že jeden z hlavních hrdinů prostě kouká na holky...přišli jsme kvůli dinosaurům, sakra), 5 % humoru, 5 % klišé, 20 % product placementu a 30 % skvělých dinosaurů. Ačkoliv jsem si ve 3D užila pohled na monstrum požírající žraloka nebo pěknou slečnu, ani jednou mi nenaskočila ta husí kůže jako když se v jedničce má poprvé objevit T. Rex. A nebylo to ošoupaností tématu, ale prostě debilním přístupem režiséra, scénáristy a fanatickou zaměřeností na akci a třidéčko, jak je v dnešní době zvykem. I za pět let si daleko raději pustím starý dobrý Jurský park, nikoliv z nostalgie, ale protože do něj tvůrci vložili nejen hromadu peněz, ale taky mozky. ()

kubas369

7,5/10. Film, který si je vědom toho, že je pouhou atrakcí a nestydí se za to. Umně kombinující prvky prvních tři filmů, za což se taky nestydí. Nebýt totálně přiblblého konce, rovnal by se původnímu Jurskému parku. I tak je poznat, že tvůrci mají hlavně dva Spielbergovi filmy hodně nakoukaný. ()

Emjecko

Tak, jak jsem se cítil včera já v kině, si asi museli připadat i lidé v roce 1993, když na plátně viděli Jurský park. Nemám však v plánu tyto dva filmy srovnávat (vzhledem k dlouhé časové propasti to snad ani nelze provést dostatečně objektivně). Úvodní věta byla myšlena jako poklona, protože se nevidí moc často, aby někdo vytvořil "pokračování", které s nenásilnou nostalgií připomene původní dílo a zároveň si dokáže jít vlastní cestou. Jurský svět je natočen s opravdovou grácií, přičemž jeho největší (a asi i jedinou zásadní) slabinou je fakt, že už to tady všechno bylo. Přesto nebo právě proto si zaslouží svůj úspěch a váš zájem. Tohle je totiž skutečný Jurský park podruhé... ()

Riff_Raff

Hlášky, akce, trocha trapných chvil a samozřejmě souboj T-Rex VS. Velocirexe.. Nápad na znovu oživení staré klasiky dobrý. Ale na 100 % to pro mě osobně není. ()

Wooke

Fíha, takýto návrat do detstva sa podaril. Patrilo by sa opäť oprášiť knižku s dinosaurami. Chris Pratt je asi už zárukou kvality, aspoň podľa mňa. I keď nie film roka, ale stojí to za to, vidieť to. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru