Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

MutantMarana

Mutant honi lidi, papa je, jen tak z prdele, mutant lita po louce, mutant nema kamarady a taxe jde podivat ven, suchej a trapnej zapornak, kterej se napravi, parecek debilnich pubescentu (ultradebilnich serednejch magoru, kteri si ve vsudypritomny reklamne na AMG kourej ptaky) a jedna prihloupla nadherna zenska ála Polly Perkins, ktera v satickach, podpatkach a s debilem v pazoure bali zpocenyho svalnatce, kteryho posloucha kdejakej raptor. OMG za todle nekdo plati? Vystraha vsem, dlouhou dobu tu dinosauri nebyli, zamerne je cileno na tupe obecenstvo, tak prosim, neplytvejte svym casem a kackama. 3* za Bryce, pac neco tak krasnyho tu dlouho nebylo k videni a dosahuje ratingu Míly Jovovič, kera kde se objevi, uz procenta skacou. Tak doporucuju toto jurske zmrdstvo pouze fanouskum Bryce. Jinac viz. Viktooorka, tak trapnej moment na pusu tu leeeta nebyl. Des bes. To se fakt vyplatilo vysrat se sousedovi na vedlejsim sedadle do krku a masirovat co sily stacej zaverecnou mlaticku radsi propit k nejblizsimu baru tim nejlevnejsim sracem do ostrikovace Škůdky Fóbie... Dalsi z kusu NIKDY VICE!!! ()

Kortexo

Jediné, co tenhle film dokazuje, že dinosauři jsou už dávno mrtvé téma.Pointa filmů je komická ( křížení dinosaurů s jinými zvířaty ) a celkový děj je jasně předvídatelný a konec je danný, odletí helikoptérou na konci 3,4 nebo 5 lidi?Cílová skupina, pro kterou je tenhle film natočený jsou malý kluci kolem 10 let, který jsou z dinosaurů vyjevení.Tržby v kinech udělali malý kluci, který sebou do kino musejí přitáhnout rodiče jako doprovod, aby film mohli vidět.Je to stejný princip, jako pixarovský animáky.Každý děcko, musí mít doprovod dospělého, takže vždy je lístek nejméně jednou tak drahý.Na tomhle vydělávají... Zbytečný film bez nových myšlenek, který se udělal jenom , aby vydělal a to se povedlo, ale chodit na to do kina.Proč??? Lepší je si každý rok pustit Jurský park a královsky se bavit... ()

dzberry

Až budou dávat dohromady další díl, tak bych si přál, aby apgrejdovali i způsob pojídání všech těch nepoučitelných Homo sapiens – třeba že by nás ty zmutované potvory šňupaly. To by bylo efektní. A zvukově tutově i dost originální. Anebo by mohli být okolo zdrhající človíčci vymrkáváni obřími dinovíčky, vždycky by to lehounce louplo, jako když otevíráte ústřici. A velkolepou akci by zajistila i možnost servírovat nás v podobě rektálních čípků proti dinohemeroidům. Anebo by nás dinomaminy používaly jako dinotampíky... Tahle čtyřka je dost odbytá. Větší a „vyšlechtěnější“ mrška s blbou náladou a průkazkou z Mensy ve stále stejné odrhovačce...tse...pche!! ()

darthvader77

Jeden z jasných důkazů, že miliontý díl lze natočit způsobem davající mu i jiný účel než jako sprostá vykradačka starého nápadu na ždímání peněz z fanoušků. Celá první polovina se veze tak nějak na obyčejné vlně, divák netuší nic o překvapení čekající na něj v závěru. Jede se podle šablony prvního dílu máme tu rodinku, problémy v Jurském Parku a nepoučitelného boháče. Pár změn je k dobru. Bryce Dallas Howard je potěšením pro oko, Pratt jako mariňák velice sympatickej, D´Onoforio jako slizký vojenský pohlavár správně zákeřný. Nic nebylo špatné, ale také člověka nic nepřekvapilo ani nějak zvlášť nezaujalo. Pak ovšem přichází zlomující okamžik v momentě, kdy dva synovci najdou starý Jurský Park a film se přesune do úplně jiné polohy. Brutální záběry akce (speciálně to jak pterodaktyl hodí tu sekretářku na krmení Mosasaurovi), spousta krve, spousta zbraní a spousta roztrhaných těl. Ta prává lahůdka ovšem přichází v závěru v souboji mezi T-Rexem a Indonimem a Raptorem, nápaditá, trikově zvládnutá a s dobrou ironickou pointou v závěru. Navíc útěk toho čínskýho doktora ve vrtulníku dává naději, že v podobném duchu se ponese i případné pokračování, které tak nebude úplnou ztrátou času. A Treworov nemohl lépe přesvědčit diváky, že Star Wars v jehou rukou budou v pořádku. ()

Vocoun

Ani oslňující, ani propadák. Takový průměrný Blockbuster. Měl jsem tedy z toho větší strach, ale výborný film to rozhodně není. Tempo tedy nebylo zvoleno vůbec dobře, protože "úvod" trval až moc dlouho a než se člověk dostal z té nudy a rozhovorů o ničem do nějakého pořádného děje, uplynula skoro hodina. Akce už to pak samozřejmě nemohla dohonit, protože ty nudou odumřelé buňky již nedokázaly fungovat správně. Nejsem tedy vůbec fanda předchozích filmů, jediný koukatelný je první díl a to taky s přivřenýma očima. Ti dva haranti byli ještě víc na facku než v Jurském Parku, to už je taky co říct. Celkově to byla vlastně kopie a vykrádačka prvního dílu s jinými postavami a lehce odlišným dějem a řekněme motivací postav. Atmosféru to ovšem totálně postrádalo, prostě jen obyčejný hon na super smíchaného dinosaura a k tomu pár mrtvol. Trochu nad vodou to pro mě držel Pratt, kterého docela můžu a sem tam i nějaká ta hláška. Jednoduše řečeno, z těch dvou hodin filmu se člověk bavil dejme tomu půl hodiny a zbytek byla prostě jen vata aby film nějak držel při sobě. Režisér si na tom teda jméno asi neudělá. Stejně jako u posledního Riddicka, který byl taky skoro stejný jako jednička, jde vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž. Slabší 3* a 60% ()

arbeit

Ústredná detská dvojica je vrcholne nesympatická, a dvaja bratia tak ťahajú celý film výrazne dolu. Krotenie (pardon, získavanie rešpektu) raptorov je zase na smiech a len čakáte kedy si dá Chris Pratt s niektorým z raptorov "high five".Posledná polhodina však zaujme a nový dinosaurus vyzerá super. Trikovo som mal pocit že sa to od jednotky výrazne neposunulo (ak vôbec). Suma sumárum slušné 3.5* ()

moznazitra

Po pár letech tu máme další film, dnes už legendární série filmů o dinosaurech. Škoda nudné první poloviny filmu. Ve druhé polovině, kdy se rozjede akce na plné obrátky, se můžeme těšit i na pár vtipných komentářů. Velociraptoři mají důstojného protivníka, kterého porazí až největší badass skrývající se pod hladinou. Opět jsem se utvrdil v názoru, že další Indiana Jones by měl být Chris Pratt. A dočkáme se i legendy T. ()

Ivoman

Čtvrté pokračování ještěří ságy neubírá na tempu. Konec je dost předvídatelný, ale potěší člověka, jak přesně umí předvídat. :-) Ve 3D a s DTS zvukem nádhera. Hodně odkazů na jedničku také potěšilo, ale červená světlice na Rexe bylo už trochu moc. ;-) ()

Romeroo

Jedna z nejlepších vaginálních zábav za poslední rok ve stylu: "vypnu mozek a nakrmím hlupáky akcí a laciným humorem"...pár akčních scén dech beroucí. ()

Ernie_13

Skvelá vecička, ktorá nič nenecháva náhode. Proste tvorcovia riadne nakukali jedničku a posunuli je ešte o kus ďaľej! ()

Athree

Celkem zklamání, přišlo mi to jako solidní směsice předešlých dílů. Efekty a hudba ovšem skvělá. Stačilo vidět jednou. ()

Brano

Dopadlo to presne tak, ako som očakával. Nastavovaná kaša, ktorá veľa nových veci neprináša. S jednotkou sa to zrovnávať samozrejme nedá. Síce vizuálne a trikmi to bolo prvotriedne, ale dejovo to mohlo mať lepšiu výpravu. Najviac ma z filmu zaujala záverečná polhodina, kvôli ktorej zvyšujem hodnotenie. Takisto nápad, vytvoriť puto medzi človekom a dinosaurom sa mi veľmi páčilo, ale chcelo to lepšie, emotívnejšie rozvinúť. Samozrejme nesmiem zabudnúť na starý, nádherný nostalgický soundtrack. A čo sa týka hercov, tak to bola strašná bieda! Tie dve deti mi prišli trochu od veci, akoby ich tu nasilu natlačili, pretože aj v jednotke boli. Ale v deji veľkú úlohu nezohrávali, radšej mohli dať viac priestoru velociraptorom, ako tým dvom malým buľom, s ktorými ma nebavila ani jedna scéna. Navyše dvojka Howard a Pratt nesiaha ani po členky charizmatickej dvojke Neil a Dern z jednotky. Celkovo ak to mám zhrnúť, tak ma to trochu sklamalo. Očakával som trochu originálnejšie a dramatickejšie pokračovanie. Ale zas na druhej strane je to pozerateľnejšie ako dvojka a trojka. Takže až také hrozné to nebolo a dalo sa to pozrieť. V kine musel byť z toho zážitok. /65%/ ()

RafaKrakal

Po 14 letech od posledního Jurského parku jsem očekával, že Jurský svět tuto sérii zase někam posune, ale bohužel se tak nestalo. Ano dinosauři jsou větší a krvežíznivější, ale to je tak jediné co se změnilo. Děj je strašně předvídatelný a hlavní postavy se chovají po čas celého filmu absolutně nelogicky a takřka neprojevují žádné známky emocí. Na druhou stranu, pokud divák od Jurského světa pouze oddechovou zábavu, tak se mu jí dostane v míře vrchovaté. Mě osobně film nijak neurazil, ale také mě ničím výjimečným neoslovil. 55% ()

matobystro

Sympatické postavy, akčný, dobrodružný a priehľadný dej no a scenáristi sa z niektorými postavami nebabrali. Ja som nenudil a skvele zabavil. ()

Rameno

Připomínalo mi to tu novou Godzillu. Velká zvířátka rozumí dobru a zlu lépe než komisař Rex a papají se vlastně jenom aby byla matka příroda v rovnováze. Akorát mi přišla ta Godzilla o něco zajímavější a ne tolik vyčpělá. ()

nK_!

Jurský svět pro mě představuje příjemně nostalgický návrat do prehistorických devadesátek, ale rozhodně nic víc. K dnešnímu datu nadprůměrných 74%? To jako opravdu? A za co? Za tuctový příběh ne nepodobný tomu z jedničky? Za ne moc sympatické hlavní postavy a ústřední zamilovaný páreček, mezi kterým to absolutně nejiskří? Za naprosto nepochopitelné vypěstování laboratorního superzabijáka, o němž ani po dlouhé době výzkumu neví nikdo zhola nic? Za ohařské raptory a projížďky na motorce? Za finální souboj? Jediné, na co budu v souvislosti s Jurským světem vzpomínat, jsou povedené digitální efekty a působivý úvodní průlet parkem za doprovodu staré dobré znělky. I tak mi to přijde ale trochu málo. ()

tartan

Ani sympatickí herci, ani super efekty a ani mega akcia nedokážu prekryť fakt, že Jurský svet je iba prevarená kaša. ()

Pavlunka

Proč? Proč točit něco co už sme viděli, se stejným příběhem, s nesympatickýma dětma. Absolutně to nemá co říct. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru