Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Skillersky

Efekty,souboje byly výborné taktéž herecké obsazení bylo výborné, jediné co bych tomuto filmu vytknul je poměrně jednoduchý příběh. ()

TOPmoovie

kino + 3D + IMAX. aj tak nepomohlo na viac hviezd. do polovice filmu celkom strhujuce, a naozaj fascinujuca grafika / technicke spracovanie. nevnimate nic a ste mimo realitu , preneseni na platno. potom zacnu amerikanyzmi, a velmi to vyrusuje a preberiete sa z platna do realneho sveta. a to uz v 2/3 filmu. ()

HonziKaja

Nostalgie. Někdy až vnucovaná. Kouzlo vyprchalo ale i tak se Jurský svět svojí sebereflexí dostává i s pomocí už zmiňované nostalgie na jinou úroveň než ve skutečností má. Hezký zážitek ale cítíte že byl vytvořen jako 3D hlučná a zubatá svatyně prvnímu dílu a hlavně jako vydělávač penízků, né jako ambiciózní film který mohl jít do souboje s prvním dílem. ()

Meniha

Původně jsem na tento film jít ani nechtěla, ale navnadil mne ohlas z kin. Takže jsem původně neočekávala nic, pak šla do kina s docela velkým očekáváním. A byla bych udělala líp, kdybych zůstala u prvního stavu. Film zbytečně natažený, plný klišé a rádoby ekologických myšlenek. Herecké výkony nic moc, ještěže to zachránili dinosauři. I když ten hlavní - byl to vlastně vůbec dinosaurus? Celý film na mne působil jako solidní supermoderní slátanina, aneb jak dotáhnout Jurský park výše a dále... ()

nudlis

Na tom filmu není skoro nic špatně, ale stejně je to pro mě průměr. Triky pěkný, příběh celkem normální (předvídatelnej, ale co dneska z podobnýho žánru není, že jo?), klasickej americkej otravnej hepyend. Prostě je tam všechno. Ale celkově je to pro mě tak trochu nuda. Právě proto, že je to tak moc předvídatelný. Pro producenty sázka na jistotu a tučnej výdělek. ()

snupko13

Pre mňa sklamanie, očakávania boli sľubnejšie. V tomto prípade platí, čo vydá trailer, to vydá za celý film. Bohužiaľ podľa mňa recyklovanie po štvrtý X už je príliš. A trapná myšlienka hlavného ľudského záporáka, použiť raptory vo vojsku, je hriešne úbohá na dnešnú dobu. Obsadenie bolo fajn, a aj všeličo iné pozitívne sa nájde (nálet pteropotvor) ale nie je toho mnoho, vždy ide iba o ryčanie prehistorických oblúd do kamery. Ja by som osobne privítal temnejšiu formu jurského parku, ale to sa v dnešnej ére popcornu asi len tak ľahko neudeje. Buď pochválen aspoň za Mad Maxa. A hor sa teraz na piateho Terminátora ()

Strid

Není to špatný ale není to ani nic přelomovýho je to spíš taková hovadinka z dobrejma efektama a taky to nebylo brutální a ja nemám rád nebrutalní filmy. ()

Film2

Ide vlastne o remake ktorý sa hrá na pokračovanie. Postavy úplne nezaujmavé, nepodstatné, keby tam všetci pomreli vôbec by mi ich nebolo lúto. Najväčší výsmech oproti geniálnej jednotke je tu geneticky upravený a inteligentní dinosaurus klon T-Rexa a velocraptora a ďalších jašterov, cvičení a kamarátsky velociraptori a na koniec najväčší kamoš T-Rex. Akože fakt nechápem tak vysokánske hodnotenia. To už Jurský Park 2 a 3 boli na tom lepšie a pritom sú to najslabšie diely. Jednoducho dokonalý Jurský Park 1 ostáva stále neprekonaný. ()

Rodgar

Legendární série o dinosaurech od Spielberga se po dvaadvaceti letech dočkala pokračování. Ačkoliv jsem původně nevkládal velké naděje do nového režiséra Trevorrowa, byl jsem víc než mile překvapen jak se popral s postupně, díl od dílu propadající se sérií. V původní trilogii stojí za zmínku spíše první dva filmy, třetí už byl jen takové završení jedné ságy. Ovšem Jurský svět opět naburcoval všechny dinofily, dinouchyly a vlastně všechny kategorie, do kterých spadám já. Dějová linka byla sice předvídatelná, ale i přesto dokázala překvapit - a hlavně konec. !SPOILER! Film nese typické znaky tragedie: Expozice - loučení se s rodiči, příjezd do parku; Kolize - seznámení se s Indominus Rexem a jeho klece, expedice do klece a nebezpečí personálu; Krize - Indominus útočí na sourozence, napadne voliéru, ocitá se v centru parku; Peripetie - nabízí se útok velociraptorů na Indomina, ti selžou a nastupuje T-Rex, který taky selže; Katastrofa - nakonec celou situaci zachrání Mosasaurus spapáním Indomina. !KONEC SPOILERŮ! Nehledě na to, že je tento film postihnut typickým hollywoodským happyendem, kdy se hlavního záporáka snaží zneškodnit 2 hrdinové a nakonec až třetí hrdina onoho záporáka zlikviduje. Díkybohu, že všichni tito hrdinové jsou dinosauří a nedochází zde k velkému zásahu lidí a mohli jsme si vychutnat epický fight sauropodů. Co mi však nejvíce chybělo, byl Tyrannosauří řev z prvního dílu, který by se krásně vyjímal na konci Jurského světa. Nezbývá nic jiné než čekat na další díl ze ságy Jurrasic World. ()

Thug_Leo

Plno klišé, žádná krev, dialogy stejné jako v dalších 100 filmech, mimo digitální vizuál nuda. Afmosféra jako pro náctileté. 50% ()

JJaannee

Dinosauři jsou zpět, ale tentokrát ve zmutované podobě....napínavé scény, nostalgie (návrat ke scénám v prvním díle) , dobré herecké obsazení...trochu předvídatelný děj, ale co se dá ještě vymyslet...po nudné trojce, překvapivé nasazení ...film doporučuji vidět v IMAX 3D.. ()

Damnsinead

První půlhodina o ničem. Čekala jsem dinosaury, ne otravné děcka a jejich neschopnou tetu. Potom se objevil Chris Pratt, "cvičení" raptoři, zubatý mazlíček (Indominus rex?!?) se urval ze řetězu a konečně se začalo něco dít. Otravné děcka sice zůstaly a podle všech pravidel hollywoodských filmů to přežily až do konce, ale co už. Mělo to prostě svoje mouchy. Bryce Dallas Howard si logicky ty pitomé lodičky nevyzula (a to nemluvím o tom, že zůstaly poměrně čisté, když se v nich proběhla v blátě) a všichni byli tak trochu troubové, poněvadž nezjistili, že se uprchnutý dinosaurus umí maskovat, i když to bylo jasné hned jak utekl. Prostě popcornovka jak se patří. Ale bavila jsem se u toho dobře. 75% ()

mirodevil

Asi jako každý fanoušek jsem se převelice těšil a i já měl mírné obavy....Zbytečně. Návrat k původnímu Jurskému Parku, vychytané odkazy právě na jedničku... Při sledování filmu, jsem se cítil tak, jak před 20 lety....Sem šťasten :-D 90% ()

MishuCz

Jako milovník Jurassic Park jsem se tesil a byl hruzou bez sebe co s tim asi vyvedou.. Vyvedli to paradne, podobne uzasna atmosfera jako u jednicky (nikoliv ve smyslu kopirovani) vcetne nekolika malo odkazu na ni pusobi prijemne a cela tahle zalezitost (film) se proste moc moc povedla. Akce a zabava skrze cely film. Netusim co dodat .. asi je to kazdeho vec, ale u me cistych 100%, coz jsem fakt necekal!!! A to finále, TO FINÁLE!!!!!!! NEJVYSTIZNEJSI KOMENTAR "POMO" ()

james11

I když je tenhle film hit tohohle léta, já jsem nečekal až zas tolik a asi díky tomu jsem byl celkem příjemně překvapen. Sice jsem se chtěl koukat, jak si dva bráchové užijou víkend se svojí tetou, ale prostě se vždycky najde ňákej hloupej blbec, co tohle všechno pokazí a pustí toho smrtícího dinosaura na svobodu. No alespoň mu tu jeho vycházku pěkně spočítali. Zasloužené 4 *. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru