Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

Heero

Když bych to měl porovnat s Hory mají oči, tak se tu dostáváme o level níž. Mutantíci prakticky nebyli k vidění a zároveň byli dost vyměklí, což se pak odráželo na celém hororu. Celkově mi tam chybělo víc napětí, celý to bylo proběhlé moc rychle, jak video hra. Na konci se ocitli v reaktoru elektrárny, o které na začátku bylo řečeno, že je 20 km daleko od Pripjati. Divný, jak se tam dostali, když zaběhli jen do nějakého baráku v Pripjati? :) ()

nessbeal

No čakal som niečo viac, bol to viac menej film toceny roztrasenou kamerou s vybornym ale moc urychlenym koncom. Ruske pasaze v nemeckom dabingu celkom potesili. Tvorca Paranormal Activity sa nezapre. Videne v ramci Orange Kino Donnerstag v Cineplexx Wienerberg, Wien 12.7.2012 ()

Game90

Po zhliadnutí traileru som mal pocit že nás čaká naozajstná pecka odohrávajúca sa v Černobyle. Ale prišlo sklamanie, toto bol ďalší horor do zbierky neohúril-sklamal... ()

Marcin

Račej by som to bral ako tú kľudnú exkurziu po Pripjati ako to bolo prvých 30 minút než tú somarinu čo sa z toho stala potom. Roztrasená kamera tomu moc nepomohla a ožarení mutanti dostanú tak akurát malé deti. No za tie peniaze čo ten film stál sa nato dalo aj celkom pozerať... ()

jorgus

Mno celkove bych měl jít ještě o hvězdu níž,ale nemohu si pomoct..ručněkamerove filmy mam prosté rád..první třetina filmu nadstandardní,ale pak se to už klasicky vezlo:/atmosféra ta tam a ani závěr to nezachránil:-) ()

dawe787

Dobré téma, hustá atmosféra, herecké výkony v pohodě, nemám co vytknout, skvěle jsem se bavil a aspoň vím, kam příště pojedu s Čedokem :-) ()

Socom

V celku priemerný horor, ak sa dá vôbec nazvať hororom. Miestami vydesí, avšak scenár je veľmi oklepaný, režisér nepriniesol v skutku nič nové. Nebyť skvelého miesta kde sa dej odohráva akým je bezpochyby Černobyl, bolo by moje hodnotenie o niečo kritickejšie. Šedý priemer. ()

Noomi

Je pravda že nápad to bol celkom dobrý, ale nevyužitý. Po 15 minútach som si pri tom začala listovať v časopise, ďalšiu hodinu som hrala online poker a že je koniec som zistila až vtedy, keď ma na to upozornila No Reflection od Mansona, ktorú tam strčili k záverečným titulkám. Zároveň je to asi jediný dôvod tej osamotenej hviezdy, inak by svietil odpad. Pozdravujem Bradleyho Parkera : si zabil! ()

Aluminium

Celý čas sa tam nič nedeje. Nikoho nie je poriadne vidieť. Postavy sa chovajú debilne. Prečo sú vždy všetci zmutovaní, zdegenerovaní alebo inak postihnutí kanibali. Veď je to už nuda. A hlavne, ako mohli zmutovať do takejto formy, za necelých 30 rokov. A koniec? Tento film je čistý výplach. ()

THE_Joko

Film o Černobyle kde nebol jediný zaber skutocneho Černobylu a preto ma to ako fanusika STALKERa silne uraza. Orenovi by mal niekto povedat, daj si banan...aspon na 20rokov nez dostanes zmysluplnejsi napad. ()

jasanka

Na film jsem se podívala z nudy a našla ho čistě náhodou. Nic povedeného to zrovna není, ale když má člověk náladu na tento žánr, tak proč ne. Americká klasika s krvelačnými zvířaty a zombíky na opušteném místě. ()

Chundys

Horor, který asi nehraje moc na lekačky, ale lacinou nudu, která to alespoň vytáhla výš než Paranormal Debility! Jenom mi prosím řekněte, jak se do paneláku dostal medvěd? A proč neukázali trochu více zmutované lidi? Pravda je ale, že po zhlédnutí jsem měl bobky jít ze schodů než jsem našel vypínač se světlem... ()

Vaiollet

Nečekala jsem od toho mnoho, ale jednoduše se mi to líbilo. Dusná atmosféra, který se táhla až skoro do konce, skvělá práce z kamerou a to co jsem oceňovala nejvíce, bylo podle mě naprosto reálné a uvěřitelné chování postav. Až tedy na to, že jsem nepochopila, proč neodešli ještě před první nocí. Herci sympatičtí, líbila se mi absence hudby a postavy umírali v zcela jiném pořadí, než jsem si tipovala. SPOILER Atmosféře hodně dodávalo to, že skoro až do konce nebyli mutanti ukázaní. Někteří si na to stěžují, ale podle mě to to dělá děsivější. Kdybych už od začátku viděla skákat mutanty, neděsilo by mě to jako to, když čekám kdy se konečně ukáží. KONEC SPOILERU Malé minus za pro mě trochu předvídatelný konec a za to, že když mutanty ukázali, tak mohli být lepší. Nicméně 80% ()

Matli

Laciné jak víno ze spodního regálu v Alebertu, který zrovna ruší svoji existenci kvůli nízkému zisku a má vše výrazně zlevněno. Ale na druhou stranu obdivuju záběry a natáčení v lokalitách, které hodně připomínají Pripjať, jen ty záporáci, kterých tam i tak moc nebylo mohli být trošku lépe udělaný, no prostě každá koruna (nebo rubl (nebo dolar)) dobrá. 41% ()

Wolvie

Věřte či ne,ten film v mnoha svých složkách funguje překvapivě dobře a atraktivní prostředí využívá skutečně velmi slušně.Má v sobě samozřejmě spoustu menších i větších zaváhání,chyb a nedotažeností a pod jistějším režijním dohledem mohl dopadnout ještě mnohem lépe,ale i v této podobě drží pohromadě výrazně lépe než tolik populární Paranormal Activity a k objektivním dvoum hvězdám přihodím jednu navíc za poměrně příjemné překvapení. ()

Filec

Mal som v pláne ísť niekedy v budúcnosti do Pripiaťu, najskôr budúci rok ale jediné čo viem je že na noc neostávam...Inak celkom fajné ja som sa bavil a neľutujem 90 min. sledovania tohto filmu..4* ()

hororwatch

Slabý průměr. Černobylské téma ještě zdaleka není tak oprýskané na to, aby se na to nedal natočit alespoň jeden opravdu pořádný unikát se všim všudy,co by měl kvalitní horor mít. Ne že by snad tady chyběla atmosféra, ale na druhou stranu je vytvářena pouze dobrým modelem města. Zbytek, jako je odhalení vraždících monster, herecké obsazení, napětí které by se dalo vytřískat z jednotlivých scén atp. je docela špatné. Bradley Parker má pod čepicí a věděl kam sáhnout tak, aby natočil něco alespoň průměrného i přesto, že toho moc neumí. Kdyby tohle natočil někdo, kdo už má v hororové branži něco za sebou, bral bych to jako těžkou podpásovku. Lepší 2. ()

Eluin

Inu, ubohost. Doufal jsem v cosi ve stylu sice nic moc nápaditých, ale minimálně působivých hororů, ale tady se to jaksi nekonalo. Ta hvězd je za několik málo zajímavých scén. Fůra klišé a nelogičností (a to jsem ještě celkem mírný). ()

Zajdo

Jedna hviezdička za námet, druhá za Pripjať, ktorý vyzeral celkom vierohodne nato, že sa tam nenatočila ani sekunda filmu. Ostatok ako kamera (tmavé), lakačky, príšery (na sekundu rozmazané v zábere), navodenie strachu, atď. bolo slabé. Prvých 20-30 minút exkurzia ma bavila viac, ako samotné dianie, čo je pri horore asi zlé, pri dokumente by som to uvítal. Herecké výkony mi nejak extra nevadili, neboli zlé ale ani dobré. ()