Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

Kahlo

Čakal som teda niečo lepšie, keď som uvidel ukážky na film. Najviac mi tam vadí ten amaterizmus a nepravdivé prostredie. O tme v ktorej sa najviac vecí dialo ani nehovorím, tá ma štvala asi najviac. A hlavne, ak sa točí nejaký dokument, alebo thriller jak je to písané, nehodí sa k Černobylu také (znehodnotivé) dejstvo, že prišiel nejaký Vratko ktorého ani nebolo vidno a uniesol Jurija. Dobre, uznávam, síce som v Černobyle nebol, je dosť možné že tam niečo podobné existuje, ale až na toľko prehnane jak to je vo filme? nie, to sa sem naozaj nehodí. Jednu hviezdičku dávam zato,že som odhadol, aký to bude mať koniec a tú druhú preto, lebo tá herečka ktorá prežila najdlhšie ma zaujala. ()

in flames

Obstojní herci, krásne atmosferické prostredie, (až mám chuť si zahrať stalkera a metro 2033) a kamera vôbec nebola taká mizerná akoby sa dalo čakať, príbeh sa možno dal aj rozvinúť, ale mne v rámci žánru stačilo. Myslím, že je film v rámci csfd podhodnotený... ()

soulless

On to zas takový odpad není a ne že ne. Casting se příjemně povedl a proto když se zrovna na place nemihne na 0.002s rozmazaná "zombie", je na co se dívat. Nicméně autoři mohli ještě víc přitlačit na pilu, tak film prakticky utekl, aniž by se něco dělo. 5/10 ()

Trinactka

Já jsem si říkala, že mi je jeden z té partičky povědomý, a hle - on to Jesse McCartney :D Bože bože... Na tento film jsem se hrozně moc těšila, říkala jsem si "Jo, konečně po dlouhé době něco s touto tematikou." Film je vcelku normální, párkrát jsem se u toho i zasmála.... Nevím proč, ale musím tomu dát 5* :D ()

Kazatop

Lekavý, akorát tak dlouhý, atmosféra celkem bojavá. Konec pěkně šmahem bez zbytečnejch nesmyslů. Na téma horor/zombie úplně v cajku. Existuje tisíc dalších blbostí a nad nima tohle v pohodě vyčuhuje. Nějaký nesmysly a klišoidní scény samo byly, ale nic u čeho bych nedokázal přimhouřit oko. Medvěda jsem se leknul... :-) Divím se 47 pct, podlě mě 70-75 pct na tento žánr. ()

adelinka1999

Vcelku dobrý horor až na uřvaný ženský který mě v hororech s***, ale jedno sem nepochopila co se stalo s Jessem McCartneym oni řekly že sou kromě té ženské všichni mrtvý ale jeho tělo neukázali, to fakt nechápu. ()

samurraj

Tak takhle si představuji hororový film. Nechápu tak nízké hodnocení. Film určitě nebyl tak nákladný finančně, ale přesto se náramně povedl. Trošku mi to připomnělo styl "záhada Blair witch". Každopádně u mě plný počet hvězd. ()

Major776

Ach jo -celkem dobré téma, ale to zpracování - škoda.Kdy se už konečně amíci zbaví toho dementního systému?Výždycky to začíná stejně - napřed je všechno cool a samá přetvářka a když nastane průser tak se chovají jak debilové zmateně pobíhají a pořád řvou věty typu "Já ho tam nenechám!" a zařvou všici! Závěr trochu zvedá hodnocení - dobře tak! ()

culo7

Veci týkajúce sa Černobylu ma vždy zaujímali, preto som sa odhodlal aj k tomuto filmíku. Ale toto, že je horor? Musím sa zasmiať, pán Parker. Občasné "Baf!" vyskočenie z tmy, absolútne dementní herci a zas a znova amatérska kamera (netrasie sa ako obvykle). Raz pozrieť a už nikdy si na tento film nespomenúť. ()

p.hubicka

Tak jako nápad je to super to se musí uznat ale nic víc... je tam opravdu hovno vidět, lekačky tam sou asi dvě.... hm.,.. tak 30% ()

srotak

Nic nového pod sluncem ale na mě to z nějakýho důvodu zapůsobilo. Podle mě parádně natočený i když to neni ve stylu hollywoodských trháků, po skončení filmu jsem měl pocit že sem ten příběh prožil já sám. ()

BStone

Poměrně nevýrazný,klišovitý horůrek,zato s pro mně zajímavými exteriéry. Ten pocit opuštěného města, ve kterém se stala tato tragédie,mi navozoval opravdu pocit napětí a slušné atmosféry. Horší už to bylo s chováním postav a celkovým pojetím snímku. Přiznám se,že jsem očekával, že tam najdou něco jiného,než bandu zmutovaných pacientů. V tomto směru jednozančné zklamání.Mohlo to být podstatně lepší,druhá půlka už docela nezvládnutá a předvídatelná,ale celkově se na to určitě dalo jedenkrát slušně kouknout. 45% ()

m.dodoss

Trochu trapná etuda na to jaké to je zamknout pár pokusných králíků do klece mno nebylo to nejhorší ale taky jsem od toho čekal trochu víc tak snad příště... ()

CostOnerOne

Na mě to udělalo dobrý dojem, pár lekaček, levná kamera sympatický herci, mám rád filmy z takovýchto areálů, a koneckonců proč ne.. Dal bych o hvězdu víc kdyby to nemělo otevřený konec, bude další díl? Kdo ví.. ()