Mefistofelle

Pravda je, že v rámci emzáckého subžánru se Dark Skies nijak nevymyká z obvyklého klišé a šablonkovitosti. Pravda ovšem také je, že mě to bavilo a tak bych to tak úplně nezatracovala. Stewart si s tím sice mohl dost pohrát, prostoru pro originální nálady zde bylo hodně, ale jak to tak vypadá, vsadil radši na jistotu a zejeté motivy. Skoro jako kdyby se bál experimentovat. Je to trochu škoda, na druhou stranu však rozhodně nenatočil podprůměrný film. Osobně mi na tom vadila snad jediná věc a sice odporně kýčovitá otevírací scéna z amerického předměstí. Taky si myslím, že mohli trochu víc zapojit do děje postavu ufologa, u kterého hledá rodina pomoc, mohla to být docela zajímavá postava. No, do tří hvězdiček se to tak jako tak vejde... ()

bourec

No, tak ta druhá projekce ukázala,že zas taková paráda to není.Spíš komorně laděnej filmek,takovej psycho-thriller s emzákama,který jsou tady v provedení čmouhy na kameře.Co jediný posouvá film trochu vejš,je ta bezmoc rodiny.Asi si umim představit rodiče,kterejm bude vysvětleno,že si jdou pro jejich dítě,a skoro nic s tim nejde udělat.Ještě že to je zatim fantasmagorie.60%. ()

cariada

S duchařiny se to pěkně přeneslo v solidní Sci-fi horor, který začne divně poskladanými věcmi v domě, samozřejmě, že si všichni myslí, že za to můžou děti, ale i rodiče brzo pochopí , že to má nasvědomí někdo jiný. A celé to směřuje k odhalení, že nejsme na světě jediný, jenže kdo by nám věřil? Slušná psychárna. ()

Streeper

Párkrát jsem se lekla, ale ne mimozemských postav, ale spíše hudby, která je vážně dobře udělaná. Klobouk dolů a zbytek filmu je takový nijaký. Napětí sem, tam nějaké je, ale čekala jsem od toho daleko více. ()

Abes

Je to jasný, mám slabost i pro jiná blízká setkání než jen ta Spielbergova. Dark Skies je klasická šedivácká látka říznutá poltergheistem, člověk to už všechno někde viděl. Kopa klišé, mamka věří taťka ne, noční vidění, zkrátka je tady kopa aktuálních hororových nešvarů ale funguje to. Ve skutečnosti nemám co vytknout, lekačky jsou překvapivě kvalitní, zvuky nejsou přepálené a děsí především obraz, z většiny scén opravdu mrazí. Mám nutkání dát plný počet ale trochu mi to kazí konec. Kdykoli se mandlovocí na plátně objeví, a to hovořím obecně (např. Shymalan - Signs) působí to strašně komicky. Dokud se jednalo o stíny na instalované kameře, bylo u mě vše v pohodě, i toho Slendermana v dětském pokoji bych uvítal. Jakmile to ale před kamerou začalo vypadat jako na modelingové přehlídce jisté fabriky na gaťky, začala atmosféra trochu řídnout. Do toho závěrečná světelná show degradující scénu z kočičího kumbálu, kde se v rámci testu (zažili jste opravdové setkání nebo jen UFO) shazuje spojitost mimozemského kontaktu se světelnými obrazci na obloze. Tuhle drobnou pihu ovšem ihned vykompenzuje scéna prolínání reality s Jesseho vizemi, naprostá paráda. ()

dubinak

Větší marnou snahu jsem už dlouho neviděla. Už mě to UFO přestává trochu bavit a s tímto snímkem mě zájem o toto téma pomalu, ale jistě zcela opouští. To je jak dokola vařit čaj z jednoho sáčku. Všechno, co se tu objevilo, jsme viděli už nesčetněkrát. Ono by to možná i fungovalo, ale já už tomu nehodlám dávat šance, protože jsem u toho sotva vydržela mít víčka otevřená. Herci byli absolutně nepřesvědčiví, nenašla bych tam jedinou sympatickou tvář, taky mě vcelku překvapil výběr hlavní herečky, která ve mně evokovala spíše její komediální působení. Ani ty dvě hvězdy tomu dát nemůžu. Ale jo můžu a dám tomu i tři. Sice slabší, ale přece. Když jsem se nechala po několika pokusech překecat od přítele, ať tomu dám druhou šanci, musím přiznat, že jsem tomu hodně křivdila, nicměné nehodlám tento film obhajovat. Co k tomu řeknu je, že nejsilnějším faktorem tohoto hororu je rozhodně kamera, která se tam divákovi stará o ty nejnepříjemnější pocity a pár scén za to opravdu stojí. Takže jo, přiznávám, trochu jsem to původně zhanila. ()

Juto

Väčšinou sa však všetko skončí ako stratená, menšia epizóda „Aktov X:“ Trochu strašidelná, trochu hlúpa a chytľavá pre tých, ktorí chcú veriť. 6/10 ()

Iwus.ka

O tom, že je to jedno velké klišé, jistě není pochyb. Pár podobných kousků už tady bylo, takže v podstatě nic nového, to ale vůbec nevadí. Film se sice krom mimozemšťanů a různých nevysvětlitelných úkazů zaměřuje i na rodinné problémy, napětí však nepostrádá a rozhodně je zde pár dobrých "poser spodky" okamžiků. Já mám tyhle mimoušské filmy ráda, takže jsem si přišla na své. ()

Nivenx

Scott Charles Stewart je kapitola sama pro sebe a co od něho můžeme očekávat už se dá i nějak odhadnout. Popravdě Dark Skies je jeho nejsložitější a nejtemnější dílo co kdy stvořil. Atmosféra filmu je na velice dobré úrovni a véct herce mu jde také dobře. Jediné co zaskřípalo byl konec, který podle mého názoru mohl gradovat mnohem lépe jak takhle lemplácky. Naprosto odfláknutý konec, který rozhodně potřeboval alespoň o 10-15 minut minimálně natáhnout a pořádně to tam rotjet, ale kvůli tomuto musím jít s hodnocením zkrátka dolů. 55% ()

URBAN

Horory nemám obecně rád . Jsou pořád to samé a když nemají aspon temnou atmosféru tak u mě nemají šanci . A tento horor je přesně ukázkou toho co na nich nemám rád . V podstatě nulová atmosféra a příběh alá Paranormal Activity křížený s Insidious tomu taky moc nedodává . ( 8.2.14/MAC ) ()

SeanLSD

Prekvapivo civilný film na Stewarta po tých jeho cirkevno-biblických flákoch... - a to je na ňom najprekvapivejšie! Ale nie je to zlé - taký malý znepokojivý komorný filmík, ktorý pripomenie Shyamalanove ZNAMENIA, a hoci nie je zďaleka tak precízne zrežírovaný, scenáristicky je to podobná úroveň. Problém je skorej jaksi v tom, že prišiel s krížom po funuse... - dávno po boome emzáckych invázií v 90. rokoch, a nikomu preto nepríde nie že úžasný, ale aspoň dostatočne zaujímavý... Ale ja, hoci som tiež sledoval Mulderove peripetie a študoval Areu 51 už pred 20 rokmi, na to kašlem. ()

Mr.Ripley

Scott Charles Stewart upustil od biblických témat a pustil se na neznámou půdu. Po vtipné Legii, brakově zábavném Kazateli přichází Temné nebe, které ve výsledku není příliš temné - spíše hutné. Otázkou zůstává, opravdu tvůrci tak nebetyčně vykrádají X-Files, Paranormal Activity, Sings a Polltergeista? Nebo jim pouze neohrabaně vzdávají hold doslovnou citací? Obávám se, že správná bude první varianta. Tak či tak, pobavilo, nenudilo, místy děsilo hutnou atmosférou a především překvapilo, jak tento civilní styl Stewartovi sedí. ()

Estrellita

Já se pořádného hororu prostě nedočkám. Nicméně, budu tady asi za exota, ale mně se Temné nebe docela líbilo - slušná atmosféra, relativně dobrý (přestože příliš předvidatelný) příběh a úměrná stopáž. Každopádně ty tři hvězdičky si tento film získal jedinou myšlenkou: "Oni nás pozorují, studují nás. Ptáte se, proč si vybrali zrovna vás... Nevím. Jakou odpověď by pochopil potkan od vědce v bílém plášti, který mu zapojuje na mozek elektrody a způsobuje mu rakovinu?" ()

LiborGondek

No, bylo to rozhodně zajímavé a do jisté míry velmi originální. Spojení psychologického hororu s mimozemšťany zjevně dobře funguje. De facto bych neměl sebemenší problém jít s hodnocením ještě víš, kdyby to tak blbě neskončilo. Já vím, zastánci otevřených konců mohou jásat, ale já bych v tomhle případě opravdu mnohem radši viděl konec dobrý, nežli žádný. Ptáte-li se, jestli je to horor? Ano je, bez násilí, bez zbytečných kýblů krve a jiných podobných prasáren. A i když se v tomto případě také jednalo spíše o scifi, které mozku jasně napovídá "neboj, je to jen film", tak ten blbec to ne a ne pochopit... :-D 70% ()

viperDavid

A tak jsme volným tempem přešli z duchařin na ufo. Njn to se občas stává, když jsou všude znamení, třeba rozházené odpadky. Čím se totiž takový šedivák asi tak může živit co ? Taky je potřeba si místo řádně o očkovat, tak zmlátíme pubertální parchanti, aby si sousedé u bazénu měli o čem povídat. Naštěstí jsme na ně velmi dobře připravení, máme čokli co je štěkáním vylekaj až se poserou, sem tam po nich vystřelíme z brokovnice, zapneme televize abychom je řádně viděli a třeba netrefili letícího ptáka a když už se nedá nic dělat, tak jim podstrčíme jedno dítě, to blbější oni si toho bez tak nevšimnou. 4* ()

filmmovier

Co si budeme povídat, docela mě to překvapilo, vskutku povedená záležitost - ale, stejně jako skoro všechno, jak v čem. Začnu tím, co se mi nelíbilo: lekačky - naprosto všechny, do jedné, byly trapné, zbytečné, předvídatelné a hlavně vůbec ne děsivé, to znamená bez překvapení. Dále pak závěrečné velké odhalení - sice snadno odhalitelné, ale i tak mě příjemně mrazilo v zádech, takže si není nač stěžovat, i když tam pár divných momentů bylo (například ta sebevražda). Divné momenty ale nebyly jen na konci, ale v celém filmu, naštěstí většinou nejde o nic významného. Ta zápletka s první láskou se sice taky dala vynechat, ale zase ta holka byla pěkná, navíc fajn erotický napětí, tak proč né. A teď klady - výborná práce s hudbou, něco tak dokonalého jsem dlouho neslyšel, obraz a zvuk - funguje to spolu naprosto bezvadně a hudba je tím pádem jedním z největších filmových kladů. Líbila se mi i podoba šediváků (bezvadný) a týpek J.K.Simmonse, výborná postava. Herci sice nic moc, ale příběh, i když to tak nemusí ze začátku (ani v průběhu) vypadat, se postupem zlehýnka buduje a ještě méně z lehýnka graduje, takže já jsem spoojený. Nic hororového to sice není, ale konečně je zase něco o mimozemšťanech, je to povedené a nejsou to Akta X. Rozhodně se na to ještě podívám, neboť překvapení to bylo pěkné, (a slovy M. Spáčilové) leč mohlo být větší. 81%. ()