Jizni Tlapa

Varování: po shlédnutí si nezapomeňte vyklepat kaštany!!! Šediváci na každém kroku, dokonalá gradující atmosféra, věrohodnost jak má být, stopáž na snesitelné hranici a ono oblíbené mrazení, bez kterého se poctivá hororovka prostě obejít nemůže!!! ()

Johnny.ARN

Celkom dobrý mysteriozny horor, ktorý ani ma nenechal úplne chladným. Dobrý dej, gradácia, otvorený záver, stupňujúce sa strašidelné scény. Udrží to až do konca diváka v napätí. Nie sú tam nejaké zvraty, obsahuje to všetko to, čo filmy tohto žánru majú mať. Ustráchanú rodinku, desivú hudbu a neviditeľného nepriateľa. Veľmi dobré, veľmi strašidelné. 4 z 5 ()

venison

Začátek byl na pomalý hup, ale potom se příběh v přijatelném tempu rozjel.. Všechno bylo uvěřitelné a konec prvoplánový.. Celkem příjemná hoďka a půl, u které jsem se absolutně nebála, ale o to víc se mi téma drama s prvky sci-fi líbilo :-) ()

lennyd

Barretovi jsou úplně normální americká rodina, se svými starostmi a radostmi, jako spousta jiných. Dospívající syn, hypotéka i ztráta zaměstnání živitele rodiny se ale stane něčím malicherným, proti tomu co je čeká. V domě, ve kterém žijí, se začnou odehrávat podivné události - začnou se ztrácet fotografie z rámečků, spouštět alarm či jídlo z ledničky se přes noc vyskytne na zemi. Rodiče (i později přivolaná policie) z událostí podezírá děti, ale instalované kamery ukazují něco jiného. Něco mnohem hrozivějšího ... Z počátku mi film připomínal výborný Insidious, ale postupem se místo tajemna začal stylizovat více do sci-fi, a ačkoliv sci-fi patří k mým nejoblíbenějším žánrům, tento film tím kapku utrpěl. Sice samotná zápletka byla docela dost zajímavá (a bohužel i kapku předvídatelná), ale film jako celek ničím moc bohužel neupoutal. Takže je vidět, že Scott Charles Stewart má spoustu zajímavých nápadů, ale realizace zatím stále pokulhává... ()

Mishqo

Spočiatku to pôsobí len ako nejaká zlátanina paranormálnych a nevysvetliteľných javov, ktoré vôbec nedávajú filmu nejakú formu ale snažia len diváka šokovať. Záver trošku vylepšil hodnotenie, takže ako taká jednohubka poslúžil film dobre. ()

nevermore

Temné nebe je typická slátanina. Ne že by herci stáli úplně za ho*no jako v podobných brakových snímcích, nebo, že by to bylo extrémně špatně natočeno. Spíš se to utápí v segmentových nelogičnostech a nesmyslnosti jako celku. ()

Brain-D

Tak jak tu koukám, tak jdu proti proudu, ale pro mě je tohle rozhodně jeden z těch kvalitnějších hororů. Prvky, které měli děsit mě děsili a jestli je to ohraná kaše, tak co už není ? 80% ()

Guzo

Jak tak koukám, postupně roste mé hodnocení u filmů S.Ch.Stewarta. Ty filmy jdou opravdu dost nahoru co se týče režie i scénáře, tak snad se příště zase poštěstí. Dark Skies je poměrně klasickým hororovým (nebo spíše mystery) filmem a pokud od něho nečekáte zázraky, budete příjemně překvapeni. Postava malého kluka, kolem kterého se dějí zvlášní věci, není nijak originální, stejně jako zbytek filmu. Ale kromě neoriginality si není nač stěžovat, tak směle do toho. ()

blackJag

V pohodě atmosféra, není to ale dobře napsané. Přesto, pořád lepší než tuna všech těch POV pičovin, které se v posledních letech vyrojily (čest výjimkám). 60% ()

mrx.friend

"Existují dvě možnosti: buď jsme ve vesmíru sami a nebo nejsme. Tak jako tak, obojí je stejně děsivé." (Arthur C. Clark) Zase jednou jsem se mohl těšit na své oblíbené téma mimozemských návštěv a strašně rád bych tomuhle filmu udělil čtyři hvězdičky, protože je to opět jeden z těch věrohodnějších snímků na tenhle vcelku ohraný námět, i když z mé strany s tak trochu očekávatelným koho v rodině Šediví kontaktovali jako prvního závěrem, atmosféra funguje (taťka na dvoře, synáček bez očí, siluety ufounů), po sháňce score už taky žhavim teleskopický radary, ale jako by tomu ještě něco chybělo a já přitom nevim co. Nejspíš mi to bude muset někdo našeptat přes implantát. (Což mě tak napadá... vážně je to "jen" atopický ekzém, co se mi vyrazilo vzadu na krku?) ()

Kosmik 1

Od filmu Znamení z roku 2002 zatím nejlepší počin v této tématice. Kdejaké Paranormal Activity a podobné srágory se můžou jít vycpat a zakopat pět metrů do hloubky. Tohle mělo panečku pořádně hustou atmosféru a ze scény, kdy se poprvé v pokoji objevil Šedivák nad klukovou postelí, to jsem málem oněměl. Fakt paráda. Pak sice nastal mírný útlum, ale konec mě opět přesvědčil, že tohle nebude film na jedno podívání. Faktem je, že některé věci Dark Skies opravdu kopíruje z Paranormal Activity. Dalším faktem ale taky je, že tady se je zase podařilo o mnoho lépe využít. Pro mě zcela nečekaný, ale hlavně perfektní zážitek. Díky za něj. 75% ()

MichelSmith

Perfektný film s desivou atmosférou! V noci som mal problém zaspať a stále sledoval okno,navyše ked náš pes začal štekať asi po mačke,bol som zralý na náštevu psychiatra! Naštastie som potom išiel na úrad a pochopil,že bát sa musím iných vecí... :) ()

jefff

Povedený horor s tématikou mimozemských vetřelců. Úvod filmu byl takový vlažnější a hlavně nepůsobil zrovna nejlepším dojmem. Ale posléze se tenhle překvapivý žánrový skvost rozjede a nabídne opravdu strašidelnou a napínavou podívanou. Rozhodně jeden z nejlepších hororů roku. ()

Šakalík

Objektivně řečeno, film si zaslouží hvězdičky čtyři – má výborný vizuál, umí napínat i pořádně polekat, takže splňuje všechna kritéria kvalitního sci-fi thrilleru. Jenomže já ten imbecilní mimoušský námět musím ztrestat odebráním jedné hvězdy, protože mě to prostě irituje. Raději bych uvítal klasickou duchařinu, což je sice záležitost krajně neoriginální, ale pořád lepší než paranoidní konspirační teorie. Z filmového hlediska ale představují Dark Skies velmi solidní podívanou, která určitě stojí za návštěvu kina. Jen kdyby to „temné“ pocházelo ze Země... ()

BMAJTZ

Dark Skies vlastně není vúbec sci fi horor, je to naprosto klasická tuctová duchařina. To že návštěvníkům někdo říká mimozemšťané, někdo jim říká duchové a někdo zase úplně jinak je jedna věc, to že je film jinak naprosto tuctovou žánrovkou je věc druhá. Tady vás prostě nepřekvapí vůbec nic příběh je prostě průhledný a v momentě kdy odhadnete o co vlastně mimozemšťanům jde tak zbytek děje prostě odhadnete. ()

Forsberg11

Podarená tuctová žánrovka plná klišé od vrchu až po spodok. Ale nevadí, práve naopak...teda aspoň v niektorých prípadoch. Takže hororovo emzácke klišé, ktoré môžem, a ktoré sa v Dark Skies hromadne vyskytujú: vynikajúca atmosféra prostedia amerického malomesta/okraju mesta s dlhými rovnými ulicami, upravenými chodníkmi a americkou vlajkou na každej terase, typický americký drevodom s viacerými vchodmi, dlhými chodbami a fungujúcim alarmom, vyhľadanie odborníka na mimozemskú problematiku ale hlavne gradovanie a spád deja, kde keď sa človek na film dobre naladí, je to väčšinou celkom príjemná, plynulá jazda od začiaktu do konca. Klišé ktoré nemám rád: blbý policajt, neveriaci manžel, čudní malí parchanti, ktorí všetko vedia ako prví, príliš iniciatívna a histerická matka a zbytočné riešenie rodinných problémov (peniaze, deti, vzťahy). To je všekto. Film sa mi páčil. Aj by to bolo na tie 4, ale niečo mi tam predsa ešte len chýba. Alebo som až príliš náročný a pózersky parchant....kto vie? 65 %! EDIT (6.2.2014): s odstupom času zvyšujem na 4* a 75 %! TOP 10 v 2013!! ()