matestlust

Tak tohle bylo špatný. a to je dost škoda, jelikož to mělo v sobě víc potenciálu, než možná samotný tvůrce tušil. Téma známé, mnohokrát ohrané, přesto zase trochu jinak podané. Ale výběr herců je tragický, protivní neumětelové, kterým nevěříte ani půl slova. Do toho opravdu dementní - pro Ameriku typické - vsuvky, které ve filmu nemají vůbec co dělat a opravdu kazí celý dojem ( např. první polibek kluka a jeho jízda na kole domu za doprovodu romantické hudby, atd.. ). Konec předvídatelný, nešokuje, naopak spíš zklame. Pár scén mělo pěknou atmosféru, ale rozhodně ne dostačující pro nějaké lepší ohodnocení. ()

Morholt

Ach jo! Typická nefunkční americká rodinka neschopná platit hypotéku s hysterickou matkou, otcem debilem, puberťákem na pěst a jednim nesympatickym harantem, kterýho bych ufounům s chutí nabídnul místo toho sousedčinýho čokla, co na mě blafe každý ráno cestou do práce. No a teď jim do toho všeho přiletí emzácká návštěva a začne řádit v kuchyni. Asi si dovedete představit, co to s celou famílií udělá. Slátanina patlající klišé na klišé s naprosto nedůvěryhodnejma hercema a Kerri Russell zprasenou k nepoznání. Jediný, co jakž takž ušlo, byly emzácký scénky, přičemž jednou jsem se fakt kurevsky lek. Ale jinak Stewart zklamal a u mě klesl opět o hvězdičku níž. Příště to vidim na odpad. 10% ()

Lucasion

"Jsou jen dvě možnosti... Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. - Obě jsou stejně děsivé." Na Dark Skies jsem se těšil. Už jen co jsem viděl trailer. Od tvůrců Insidious a Sinister. O obojím mi přátelé řekli, že si cvrkli do trenek. Ovšem Temné nebe se netýká bubáků ani ďábla. Je to prostě sci-fi. Temné a děsivé sci-fi. Nejsem odborník na horory a nevidím důvod proč se bát u filmů. Ovšem tenhle snímek mě vyvedl z omylu. Herci, i když jsem je snad nikdy neviděl, tak jsou sympatičtí. Délka je akorát a nechodí okolo horké kaše. Jde přímo na věc a to už od desáté minuty. Od půlky filmu vám dá vždy vydechnout na pět minut, aby vás držela znovu v napětí. Sám jsem musel některé scény dlouho vydýchávat. Ne nelekal jsem se, ani jednou. A ne, nebál jsem se, ale byl jsem opravdu uzemněn napětím a nejistotou jak to dopadne. Jediné, co mi k dokonalosti chybělo, byl David Duchovny, co by zaklepal na dveře s odznakem FBI. Ten mi chyběl. (70 procent) ()

Khalesi

Musím priznať, že som sa celkom bavila. Nie, že by som verila na existenciu mimozemských civilizácií, ale je to fakt, ktorý sa nedá ani absolútne vylúčiť. Pár napínavých momentov ma vyslovene potešilo. Netvrdím, že film neobsahuje podobné scény, ktoré už v tomto žánri videné boli, ale ja nie som asi až tak náročný divák, aby som sa cez tento fakt nedokázala preniesť. Celkový dojem bol hodný slabších 4*. Môžem doporučiť milovníkom sci fi thrilerov. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Vaše největší obrana je rodina pohromadě, pane Barrette !!" Americký režisér a původně především uznávaný odborník přes vizuální efekty Scott Charles Stewart, jehož společnost Orphanage se podílela na tvorbě spousty hodně velkých bijáků, se pomalu a jistě zařazuje mezi tvůrce velmi atypických, a logicky tak i divácky silně nevděčných, žánrových crossoverů, přičemž právě Temné nebe toto tvrzení nejvíce potvrzuje, a bohužel právě ten mix několika žánrů mu také nejvíce podráží nohy u náročnějšího diváka, který si však často plete kvalitu s originalitou, za niž se dnes prostě platí zlatem !! Oproti divácké lobotomii v podobě epického béčka s názvem Legie působí právě jeho zatím poslední snímek naprosto fantasticky, ačkoliv mě osobně silně překvapuje, jak moc zde ustoupil akčnějším pasážím na úkor budování atmosféry a psychologie postav !! Jistě, v první řadě lze cítit zejména silně mysteriózní nádech, divák, který se dokáže oprostit trailerů rozhodně notně dlouho dobu může jen hádat, o co tu vlastně jde, když sleduje průměrnou americkou rodinku Barretových, která žije ve vlastním domě kdesi na předměstí a řeší obyčejné rodinné problémy, finanční, protože otec, architekt Daniel, v podání slušného Joshe Hamiltona jen hodně těžko hledá práci, staršího syna Jesseho Dakoty Goya, který právě zmítán nastupující pubertou objevil porno, a zejména benjamínka Sama, jehož si zahrál Kadan Rocket, ten mě bavil skutečně moc, který šeptá cosi o záhadné postavě, o strašidle, které má nejspíše něco společného s velmi záhadnými událostmi v domě, když mizí fotografie z rámečků, alarm se spouští sám od sebe, případně si dům vyberou tři různá hejna ptáků jako místo svého konce.. Zde bych ještě Scottu Stewartovi, který má na svědomí i samotný scénář, tleskal vestoje, především to počáteční vykreslení vztahů mezi jednotlivými postavami funguje naprosto skvěle, osobně jsem hodně dlouho v podobném filmu neviděl tak parádní civilní dialogy, nicméně velmi záhy se dostavuje docela zásadní zlom, když se Stewart rozhodl, že to dobře fungující pozvolné budování napětí rozmělní raději pod tíhou několika hodně silných momentů, často orámovaných geniálními lekačkami podpořenými skvěle zvládnutými zvukovými efekty, polovinu filmu mi běhal mráz po zádech, většinou však cituje, byť často opravdu doslovně, scény z jiných filmů a odkazuje se na ně, ať už jde o Paranormal Activity, první Insidious, Znamení či seriálovou legendu Akta X, která Dark Skies připomíná ze všeho nejvíce !! Tohle vše jistě většinu diváků vede k negativním ohlasům, když Stewartovi spílají, že zcela bezostyšně vykrádá mnohem lepší filmy, aniž by jim vlastně přidal jakoukoliv svoji vlastní myšlenku, přičemž bych si však rád položil otázku, kde končí vykrádání a kde začíná skládání pocty, na niž lze jen velmi těžko odpovědět, osobně si myslím, že skládat podobné komplimenty plagiátorstvím či parafrázováním scén může s klidným svědomím a bez diváckých remců pouze režisér, který sám už podobný film hodný onoho vykrádání natočil !! To sice Scott Charles Stewart nemůže říct ani omylem, nicméně se jedná o člověka filmařsky v jistém smyslu velmi schopného, a já mu tedy tak rozhodně toto vyčítat nebudu, ačkoliv kdyby přeci jen trochu více fanouškům emzáckých konspiračních teorií, potažmo právě i starých dobrých X Files, dopřál trochu hřejivější pocit zadostiučinění v podobě malinko zřejmějších náznaků, že se jedná o adoraci právě těchto zdrojů inspirace i jinak, kupříkladu úderným užitím nějakého nezaměnitelného jména v rámci některé z postav či užitím chytrého dialogu, přiznám se, že bych si asi rochnil blahem !! Samotné projevy mimozemšťanů také nepůsobí zrovna moc originálně, ať už mluvíme o již zmiňovaném obcházení domovního alarmu, bizarním skládání kuchyňských předmětů na sebe, pomatených dětech i zvířatech, nevěřících nadutých policajtech jako ideálu ignorantství, nicméně je třeba si uvědomit, že právě tato žánrová klišé prostě ani nelze obejít, chcete-li parafrázovat právě ty nejzásadnější snímky !! Rozhodně nemohu opomenout zmínit, že zvukaři pracují bezchybně a způsoby, jejichž prostřednictvím nám tvůrci odhalují postavy šediváků, kteří se tady tou sympaticky minimimalistickou explicitou povedli jako v málokterém jiném scifíčku, mi připomínají, že bych měl děkovat za své zdravé srdce, i pasáž s ptáky kamikaze po technické stránce nestrpí výhrad, ostatně Joseph Bishara se svým vymazleným soundtrackem už mě nemůže překvapit, tenhle borec u mě prostě boduje na plné čáře !! Závěrečná pasáž po technické stránce vypadá rovněž výborně, David Boyd se svojí hodně zajímavou kamerou dokazuje, že ušel hodně velký kus cesty a při práci na Živých mrtvých, které tahle záležitost stylově dost připomíná, neskutečně vyrostl !! A tak jako hodně rozporuplný vyznívá nakonec znovu nevyrovnaný scénář, když divák musí nejednou přestát scény a dialogy, které jsou jen dost obtížně popsatelným způsobem komické i zoufalé zároveň, mezi nimiž jasně dominuje vážně míněná debata o tom, zda za masovým náletem ptáků do domu nemůže být ptačí chřipka, i když to možná jen Stewart připomíná, že se příběh odehrává v Americe, kde průměrné IQ často připomíná stopáž krátkometrážního hororu !! ;) Když však přichází na scénu Edwin Pollard, kterého výborně zahrál J. K. Simmons známý napříč projektem Law and order, který představuje chlápka, co už něco podobného zažil a možná bude mít odpovědi, možná i pomůže, dojde konečně na objasnění dříve viděného a rozplétání klubka nejasností, a ačkoliv právě jeho charakter znovu patří mezi hodně monstrózní klišé žánru, paradoxně i zde musí divák uznale přikývnout, že Stewart dokázal spoustu věcí objasnit přesně tím ne zcela konkrétním způsobem, který říká vše a vlastně vůbec nic, což opravdu oceňuji, nebýt toho film by si v závěru s předchozím dějem vytřel prdel, a nedalo by se tak už mluvit o ničem jiném než o totálním průseru !! Škoda, že to dodatečného odhalení jde ruku v ruce se správně hollywoodsky nezbytnou rekapitulací pro tupce, díky čemuž vyznívá naprosto do ztracena, totéž se částečně týká i hereckého obsazení, když s nejčistším štítem vychází právě J. K. Simmons a maličký Kadan Rockett, Keri Russell sice svou vystresovanou maminu podává hodně věrohodně, zato je mi však silně nesympatická a především jako žena na mě působí až asexuálně, oproti třeba o polovinu mladší Annie Thurman, takže tu rádoby erotickou usmiřovací scénu bych vystřihl úplně !! Ve výsledku tak Temné nebe opravdu není natolik špatný film, aby mohl diváka urazit, věřím, že milovníci podobných témat, mezi něž se počítám i já sám, rádi přimhouří oko a opravdu si ho užijí, byť by mě docela zajímalo, jak by tenhle biják dopadl v rukou třeba takového Jamese Wana, který právě podobně provařené náměty plné klišé dokáže vycizelovanou precizností posunout kvalitativně někam úplně jinam, jeho snímky totiž zoufalou absencí osobitosti a vlastní invence netrpí !! To Scott Charles Stewart prostě neumí, byť si určitě dokáže volit atraktivní témata, potažmo i zápletky, nevěřím však, že by se v budoucnu posunul do vyšší ligy, a ačkoliv Dark Skies jednoznačně platí za jeho dosud nejlepší film s parádní audiovizuální stránkou, v tomhle směru se totiž cítí jako ryba ve vodě a umí si vybrat schopné a řemeslně nadstandardně vybavené spolupracovníky, zřejmě navždy zůstane pouze béčkovým režisérem bez větších ambicí, což však nevnímám jako stav, za který by se měl stydět !! () (méně) (více)

Litsarch

Chápu, že někoho, či většinu, film zklamal. Nic extra nového nenabízí a jede víceméně podle klasické šablony. V domě rodiny začne strašit, otec nechce o jiných bytostech ani slyšet atd. atd. K tomu to ještě připomíná pár scénami Paranormal Activity a kdoví co ještě. Mě to ale do děje naprosto vtáhlo, postavy mi byly i sympatické a tak opravdu nebyl pro mě větší problém to prožívat s nimi, jelikož styl natočení a atmosféra mi prostě káply do noty a já si film jen užíval. K tomu několik psycho scén, super děsivý Šediváci a i zajímavý konec. Takže ve výsledku, proč ne? Na vrchol žánru to sice smutně kouká, ale i tak je to velmi slušný nadprůměr. ()

Ouwen

Musel jsem se pochlupit a zčeknout něco, co mi vybije dech. Prvních deset minut působí dost obyčejně, chválím ještě v té době slušný smysl pro humor, tři skvělé hlášky. Náhle na mne vykukla časomíra, píše se jedenáctá minuta a atmosféra se překope na nasáklej nátřesk, kterej mi fakt nedal vydechnout. Nápady působí docela originálně, ještě zpočátku je to takové připravování se na to co přijde, rozházené žrádlo po zemi na mne neudělalo dojem, ta hradba z toho jídla mne však donutila prokličkovat do svého psychického stavu, abych ho strikně připravil na to, co na mne vybafne. Nejvíc mne rozsekala ta třetí noc, malej kluk si s někym povídá, máma se tam jde podívat, to co následovalo mi málem nahnalo infarkt. Nutno říci, že jsem měl chuť si tuhle scénu zopakovat, to však nebylo všecko. Ptáci nalétávají do oken, rodiče dětí mají příšerné sny, máma mlátící hlavou do skla, fotr a jeho proud krve z nosu, s následně suchou otázkou, nevím jak jsem se dostal tů de garden. Jedná se spíš o velký řetězec nápadů a depresivních událostí, které nahání strach. Ta atmosféra je špičková, naposledy jsem tohle zažil u Proroctví z temnot, či Znamení, či Varování. Nebudu však srovnávat. Chování postav je úplně prvotřídní, kolikrát nastala scéna, při který jsem si řekl "udělej tohle" a fakt se to stalo. Musím taky vynachválit starého plešouna, který mi posolil moje představy o návštěvnících z jiného světa, máme tu ještěry, nějaký šedivý Slendermeny a ještě se najde spousta potvor. Co se týče samotných šediváků, jde z nich docela respekt, objeví se někde ve čtyřech, či v pěti záběrech, trošku bych je zviditelnil víc, no. Potom tu jsou otázky, na kterých mám víc odpovědí, ale žádná není přesná, takže nevím co si mám myslet. Hudba famózní a konec působí otevřeně a při nejmenším zajímavě. Namíchaný koktejl hereckého obsazení nemá chybu, ta rodina a ten plešoun, co má barák plný novin s tématikou ufous jsou bezchybný, potom ten policajt, co byl dvakrát u nich v domě, ta zrzka, to byla kočka a zbytek taky fajn, až na to, že nemají moc prostoru. Celkově to vidím na skvělej zážitek, po kterým se mi moc spát jít nechce a tenhle účel se povedl, tempo je navíc v tempu. Dávám 10/10, potom si zachovávám naději v odvetné pokračování, či nějaký kraťas, abych našel správnou odpověď na svoje otázky. Konec je mega psycho, kdyby to nedopadlo tak jak to dopadlo, strhávám bod, jinak napínavé jak vosk po těle. Skvělá práce, jdu s tímhle kouskem otravovat lidi po FB ve tři ráno. ()

JohnCZ

Nejsem zrovna častým divákem hororů a asi možná i proto mě Dark Skies nesmírně překvapil. Vyloženě miluju tématiku únosů mimozemšťany - ať už jsou to ti dobří a nebo ti oškliví. Dark Skies mě tedy vyloženě přikoval k obrazovce a nebýt toho, že v závěru chyběla nějaká ta výraznější pointa, neměl bych výhrad. Atmosféru to určitě má, herecky je to též solidní. Velká spokojenost. ()

Marek1991

Mám pocit, že vystrašiť sa dokážem veľmi ľahko, no keď to celé opadne, aj tu si uvedomujem, že je to v podstate variácia na film Znamenia, ktorý mi však vo svojej podstate ani tak desivý ako tento film nepripadal. Vzhľadom na to, že tento tiež neponúkol niečo extra, akurát, že po vyhľadávaní na internete nie je tou strašnou vecou HAARP a ani nič podobné, ale mimozemšťania, tak to asi vážne nie je vhodné pre staršie osoby, ktoré filmy berú veľmi vážne. Mimochodom, ak si to pustíte aj dvakrát zrýchlene, o veľa neprídete. Súhlasím s tým, že dnes už niečo takéto asi veľmi neosloví hlavne náročnejších a znalých fanúšikov hororového žánru, aj keď to malo niečo do seba a hrozné to nebolo. Zbrojárske firmy sa asi tiež opäť potešia, psychiatrické liečebne asi získajú nových klientov, no prečo sa nepokúsili osloviť sprvoti napríklad kňaza, to mi nejde do hlavy. Škoda, aspoň hudbou to mohli zachrániť, no nestalo sa. ()

Padme_Anakin

Hodnotím kladně, bubákovská atmosféra skvělá, hudba plus zvuky naprosto dokonalý, herecký výkony všech zúčastněných příjemný. A příběh? Mě bavil, aspoň jsem si nezavařila závity. Mimochodem já mít ve tři ráno takhle srovnanou kuchyň, pokoušejí se o mě mrákoty. Kdyby mi druhý den zmizely všechny fotky, měla bych namále, ovšem po ataku opeřenců bych byla jasná. Takže u mě dobrý, velmi dobrý. ()

corpsy

Prvá, väčšia polovica snímku sa nesie v ( pre fanúšika žánru ) príliš komornom a minimálne napínavom tempe. Potom príde zaujímavý záver a je koniec. Prečo sa vlastne tvorcovia rozhodli dostať sa k nemu práve takto nemastno neslano mi príde pomerne zvláštne, hlavne pri rejžovi ako je S.CH.Stewart, ktorý už predtým dokázal, že síce nieje originálny, ale aspoň vizuálne a komerčne cítiaci. ()

Ajinka126

Zdejším komentářům moc nerozumím. Z některých mám dojem, jestli pisatel ten film skutečně viděla a celý ;). Řeknu to takhle.. pokud máte rádi záhady spojené s mimozemšťany, přijdete si na své. Pokud jste ale skeptici, tak to ani nepoustějte. Odpovědi vás tam nečekají. ()

liquido26

Horor, který si bere všude, kde se dá. Tak trochu Paranormální aktivita, tak trochu Blízká setkání třetího druhu a přiletí i nějaký ty Ptáci. Celkově vzato v pohodě, ale rozjezd mohl být kratší a svážnější. Ideální stopáž u tohoto filmu by byla tak 85 min. ()

DDT

Jediné co se v tomhle filmu zatemnilo byl mozek scénáristy/režiséra. Tolik klišé a nesmyslných scén už jsem vážně hodně dlouho neviděl. Navíc je to typ filmu, který bohužel není tak dementní, aby bavil alespoň jako nechtěná komedie. Jen nuda a utrpení. ()

PauloZ

Jsem Paranormal Activity nepoznamený, tudíž na mě vůbec nedolehlo to, jak moc se to podobá, ale je mi jasné, že žánrově to nemá daleko. Každopádně, z mého pohledu je Dark Skies poctivá sci-fárna, kde v podstatě všechno, od budování stísněné a bezradné atmosféry a "lekačky" až po chování postav, funguje jak má. Atmosféra v polovině filmu drtí obrazovku a několik vytříbených scén vyvolávajících dlouhosáhlé mrazení po těle udělalo své. Určitě to není dokonalé a rámcově ve dvou místech by pravda zasloužilo trošku zpomalit a promyslet situaci, ale nebudu v tom hledat chyby, protože důležitý je prožitek s konečným dopadem a ten byl opravdu velice silný a mrazivý. Pustil jsem si to já vůl sám začínajíce s úplnou tmou a konče s celým rozsvíceným barákem :-)). Může si to být podobné Paranormalu, Znamení a v závěru jsem našel i pokoj 1408, jenže kdo má rád tenhle žánr, tak si bezpodmínečně pošmákne. Já dostal víc, než jsem čekal... velmi obstojně realizovaný konec, pohrávající si s myšlenkou únosu. PS: Stewart pomalu, ale jistě roste. ()

ConanVJ

Pěkný horůrek, kterej se pomalu rozjíždí, ale později má parádní atmosféru. Horůrek s mimozemšťany jsem dlouho neviděl a celkové poletí a vyvrcholení filmu se mi hodně líbilo. Triky jsou povedené a hudba filmu sedne. Za mě 80% :) ()

Marsik

Teda ale já mám silné nutkání dát 5 hvězdiček, protože tenhle horor mě moc potěšil a od začátku až do konce mě bavil pořád stejně. Mělo to hodně zajímavých hororových prvků, pár dobrých lekaček, hutnou hororovou atmosféru a také ne nelogicky se chovající postavy - což u hororů je celkem neobvyklý jev :) Buď mi Temné nebe dnes parádně sedlo a přišlo vhod, a nebo nejsem tak vybíravý divák. Protože zde vidím dosti pesimističtější komentáře, než je ten můj a celkové hodnocení 64% mi přijde také velmi při zemi. Minimálně by měl být film v červených barvách. Já tedy pouze chválím a šetřím si další procenta na příští projekci. Prozatím to je u mě "jen" 84%.¨// (9.3.2018) - Na podruhé mi to sice už tak fantastické nepřišlo, ale i tak to hodnotím jako jednu z těch nejlepších USA duchařin. Šediváci, Sandmani nebo prostě mimozemšťani naháněli pěknou hrůzu. 80% ()