Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

koksak176

Uputávky nás nijak nezaujali a pôvodne sme na Revival nechceli ísť. Ale stalo sa a musím povedať, že som sa dávno tak dobre nebavil. Nič ma nerušilo, nič mi nevadilo, herecké obsadenie tak akurát, Mirek Krobot je skutočne skvelý a Marián Geišberg ani Bolek Polívka mi nevadili tak, ako som si myslel, že mi budú. Naopak. Ľahký letný príbeh, ktorý ale pri troche premýšľania má aj iné roviny, len treba nebyť lenivý a vidieť ich tam. Veľmi hľadať ani netreba. Skvelý záver popri titulkoch, ale pozrite si sami. ()

karmalat

Vtipné, přesně na hranici vkusu, doporučuji pro chvíle, když je člověk unavený a nechce se mu přemýšlet. Nedostatků má film spoustu jako třeba product placement, ale to nakonec nevadí. A navíc je to optimistické ...v nejlepším slova smyslu. ()

Ihor

Tak kvůli tomuto filmu jsem se zapojil do této diskuse (ohodnotil 200 filmů, vyplnil test filmových znalostí). Proč ?, Protože mi udělal radost. Takové to pohlazení, dobře na duši. Že by to bylo přítomností mé manželky po boku ? Po dlouhé době si totiž můžeme vyjít do kina, jelikož máme hlídání našeho prcka. Ne, manželkou ani výjimečně nekřoupajícími popcorndiváky to nebylo, ten film je prostě milý, s vynikajícími hereckými výkony a skvělými dialogy. Pánové Geišberg a Krobot u nás vedou, ale skvělá byla i Jenovéfa Boková, Polívka, Genzer. Skvělá postavička "slepúňa" (zajímalo by mne, jestli bylo ve scénáři, jak ho nechal Polívka v nemocnici - to byl skvělý fór). Co se týče dialogů, byly šité na míru hercům , Krobotovy hlášky ("slečna cyklistka") jsme si přeříkávali a přehrával ještě několik hodin po filmu. Prostě Alice Nellis - díky!!! Proč se vlastně film jmenuje Revival - to je pro mne záhada, hodnocení však nesnižuji. ()

Bruno.Emons

Já se bavil výborně. Nehledám ve všech filmech nepředvídatelnost,šokující zvraty, nebo potoky slz nad procítěnými výkony herců. Sem tam se jdu do kina pouze pobavit, sednout si do křesla a relaxovat. A to mi REVIVAL splnil na 110%. Co mi na filmu vadilo, byl vtíravý a všudypřítomný podnik SaSaZu, který předpokládám zaplácl alespoň polovinu rozpočtu a tu druhou dočepoval Gambáč. Miroslav Krobot je zase geniální, a Marián Geišberg, tomu chlapovi jsem věřil každý pohyb. Za mě 80%. ()

TOMASINI

Film a jeho hodnocení je bždy o tom, co od něj kdo očekává. Divím se těm, kteří kritizují... Copak šli do kina na dokument? Jedná se o komedii, a jako taková asi nemá vyšší ambice, i když se jedná o Alici Nellis. Samozřejmě, že není ani jako komedie dokonalá, ale při odchodu z kina litovat nebudete. ()

DavidKovar

Milí úsměvný snímek. Jaká si sonda do českého šoubyznysu a českého bulváru avšak točená pro průměrného českého diváka. Nelze od filmu očekávat geniální humor ani geniální zápletku. Film je natočený velice srozumitelně, nenutí diváka nad ničím přemýšlet, domýšlet. Místy je humor dost laciný, až trapný. Ale to je přesně to co v dnešní době vydělává v českém filmovém průmyslu peníze. A myslím, že autoři filmu to moc dobře věděli. Je to nejslabší snímek, který jsem od Alice Nelis zatím viděl, nic méně vezmu li v úvahu fakt, že filmaři chtěli natočit film, který prostě "vydělá" povedlo se jim to. Budu-li film hodnotit v kategorii "továrny na peníze" jedná se o jeden z lepších snímků, který mě při sledování rozhodně nenudil, chvílema bavil, ale zároveň ničím nepřekvapil ani neohromil. ()

Krtekcb

Letní oddychovka, kdo čeká nějakej vyloženě uměleckej dojem, tak nepochodí. Ale černej humor je rozhodně můj šálek čaje a já jsem celý film poměrně bavil. Krobot toho sice moc nenamluví, ale vetšinu z toho co řekne tak zabíjí, ()

Irma.

I přes moji obavu, zvláště pro herecké obsazení, jsem se odhodlala a šla jsem se podívat, co se to objevilo na našich plátnech tentokrát pod názvem česká komedie. A upřímně, nemohla jsem být více překvapená. Když se sejde pár starejch pardálů a začnou se řídit heslem "čeká nás smrt tak si to užijeme", nemůžeme asi čekat nic jiného než sex, drogy, trochu lásky a hlavně dobrou muziku! Samozřejmě je i zde, několik nepovedených pasáží, ale ty se nějak ztrácí v jinak skvělém filmu, který mě pobavil od začátku až do konce. Nelituji času stráveného na Revivalu, doporučuji. ()

85swat85

Niekedy mam dojem, ze komentare tu pisu, len zatrpkli ludia znudeni zivotom :) Co sa tak pre zmenu troska uvolnit? Presne na vas by som poslal tu postavu, ktoru stvarnil Geisberg, trosku vas nakopnut do tych vasich perfekcionistickych zadnic... Som fanusikom klasickeho hard rocku a tento film sa mi pacil. Pozeral som ho bez predsudkov k modernemu ponatiu rocku a uzival si dobrej muzicky, ktora sa tam na koncertoch hrala. Hlasky boli vtipne a aj ked som sa nevalal po zemi, zanechalo to vo mne dobru naladu. Stari pani si este naposledy uzili srandu a vyrovnali sa s minulostou a aj s pritomnostou :) Super! ()

golf78

Kdyz jsem na CSFD nasel hodnoceni 75% a porovnal to s filmem VE STINU 79%, tak nebylo co resit a vydal jsem se do kina. Bohuzel nastalo velke zklamani, ktere me poslednich minimalne 10 let u ceskych filmu vubec neprekvapuje. Nejen, ze to nebylo vubec vtipny, ale bylo to i dost blby. Vlastne to byl takovy film o filmu. Scenaristi ve skutecnosti pouzili ve skutecnosti tu samou kašírku, jako v pribehu filmu. Vojta Dyk si zahraje malou rolicku syna, a to bude stacit, aby o ten film vubec nekdo zavadil, mlade holky ve snaze spatrit sveho idola vyprodaji kinosaly, napisou pochvalne recenze a cely film se s tim sveze. Staci to ale na 75%?? No urcite ne. Kdyz porovnam uroven filmariny, scenare, hereckych vykonu, dialogu, hudby atd. s filmem VE STINU a ten by mel mit tech 79%, tak revival bude nekde na 50-60% max. ()

Lesina

No, popravdě je to spíš na čtyři hvězdy než na těch pět - ale tenhle film tak dýchal životem, že se nedalo než přimouřit oči a jednu hvězdu přidat. Nešťastný a smutně pragmatický Heřmánek, dokonale slizký Genzer, výborné trio Polívka, Krobot a Geišberg v kombinaci s Vojtou Dykem a Jenovéfou Bokovou s přimícháním dokonalé Bydžovské. Prostě parádní zábava, ze které mám báječný pocit a ani trochu trapnosti. Na tohle se podívám ráda znovu. Jo a líbila se mi muzika. Moc. ()

Gwater

Vynikající Miroslav Krobot a překvapující stárnoucí hvězdy Polívka a Heřmánek. No a pro mě úplně neznámý Marián Geišberg - jediný, komu bych to rockování věřil. Rád jsem si zavzpomínal na minulá léta. Od filmu jsem očekával zábavu a tu jsem dostal. Kino náročného diváka si vychutnám doma po dvaadvacáté hodině. ()

Cumacbegyc

Podle mě příjemná komedie, dobré obsazení. Po všech těch těch babokravinách a šutrácích 1až 100, je to příjemný úsměvný film, ano neoplývá super hláškama a skečema ala mimoni nebo podvraťáci a pod., ale pohladí na duši, neurazí a pobaví, pro mě hodně příjemně strávený čas s tímto filmem. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz