Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

muti

pacilo sa mi realisticke zobrazenie pripadu kde sa na zaver nedostavame pomaly az do Bieleho domu, ale chytame len "tych nasich", rozpravanie pribehu, ktore sa na zaver zacne menit a vidime ako si postavy zaicnaju upravovat verziu a zistime aj preco je to tak. cakal som asi prilis vela, ale aj tak je to vyssi nadpriemer. “Once, there was only dark. Ask me, the light’s winning.” ()

NeMiQ

Isteže to nebola úplná dokonalosť a niekedy človeku lezie na nervy tá uspievaná, nosová, rednecká, americká angličtina a na môj vkus sa rozšupli s filozofovaním Matthew-ovej postavy. ALE srať všetky tie neskutočne nasilu poprekrúcané 5, 7, 50 sériové seriály ako Prison Break, Lost, Walking dead a iné. Správne rovnomerne pridelené napätie v každej časti, samozrejme ku koncu gradácia ako má byť. Žiadne zbytočne naťahujúce, z päty vytiahnuté zvrat(k)y v deji. Seriál presne podľa môjho gusta, pretože takto som naposledy žral jeden diel za druhým pri Lost Room. Nuž, HBO vie robiť seriály. ()

BVA

Oceňujem atmosféru počas celého seriálu, až na posledný diel. V ňom sa všetky dlho budované indície zlomia do smiešneho vyvrcholenia, ako keby tvorcovia potrebovali rýchlo vymyslieť záver a nevedeli celkom, ako na to. Škoda... ()

Zoltar78

Můj nejintenzivnější seriálový zážitek od dob Twin Peaks. McConaughey je famózní !!! On je tou největší devízou tohodle seriálu. ()

Epinglier

Překvapil mě britskej humor, jakej měl scénárista.... prostě vrahem je zahradník...!!! jinak fajn na zabití nudnýho dne. ()

maresakjan

Skvělá znělka, zajímavý příběh, který z minulosti plyně přechází do přítomnosti a člověk nemůže přestat sledovat.. Skvělé obsazení první řady, už se těším na druhou :) ()

Schmitke69

Už tomu bude asi rok, co jsem si jako žhavou novinku pouštěl první díly - dokoukal jsem s nudou dva a pak se na to vysral... Chyba!!! Přišli dlouhé zimní večery, plytký přísun kvalitní kinematografie a tak jsme si řek že to zkusím znova - Nechyba!!! Pravdou zůstává postřeh z prvních projekcí, že ty první dva díly nejsou zrovna přesvědčivý a svižný, ale od třetího se v tom člověk konečně zorientuje a začíná porno - ano filmařský porno. McConaughey září víc jak v Dallas Buyers Clubu a víc a víc mě ten jeho ksicht baví, Woody si krásně po Texasku sobě vlastním žvejká hubu při každým slově co z něj vypadne a krásně spolu štymujou dohromady... Seroš si drží příjemnou a lehce stravitelnou temnotu po celou dobu, a pozadí let ve kterých se odehrává mi spíše vnuklo pocit že se to děje okolo let 70' , ale opět to k tomu krásně sedí... Pominu-li úvodní dejme tomu tři díly tak zbylých pět je vrchol seriálovýho žánru za poslední dekádu (někde na úrovni GoT, nebo BBT ale tyhle žánry a naprosto odlišný rozsahy se těžko srovnávaj) 10/10 ()

nikus120

you fucking kidding me -_- Konečne niečo skvelé!! McConaughey a Harrelson boli fakt výborný. Žiadne americké sračky ani omáčky. Priama línia, jeden príbad, zaujímavý príbeh,... Zo začiatku ma seriál ničím neuchvátil. Trošku mi prišli prvé epizódy akoby zo seriálu Hannibal. Ale cca od 3-4 časti som sa nedokázala odtrhnúť. Keby som mala na každú časť čakať týždeň tak asi nedožijem. Bravúrne spravený seriál to sa musí nechať. ()

JoeM

Velmi povedená kriminální série, která má atmosféru, napětí a bravurně pracuje s charaktery postav. Nevím proč, ale v hlavě mi zůstal závěrečný dialog obou hlavních postav, který dle mého názoru vystihuje celý jeho nadčasový motiv. Závěrečný dialog: Marty: „…Koukat na hvězdy a vymýšlet si historky. Jaký třeba?“ Rust: „…Je jen jedna historka. Ta nejstarší.“ Marty: „Která to je?“ Rust: „Světlo proti tmě.“ Marty: „…Připadá mi, že tma si zabrala mnohem větší území.“ Rust: „Jo, to máš pravdu.“ … Rust: „Koukáš na to úplně špatně, s tou oblohou.“ Marty: „Jak to?“ Rust: „Protože kdysi byla jenom tma. Podle mýho světlo vyhrává.“ ()

elanista1

Veľmi pozitívna vec je tá, že nie v každej epizóde je nová vražda a nestane sa z toho stereotyp ako v mnohých kriminálnych seriáloch. Na druhej strane tiež pozitívum, že tu nie je len jedna vražda /aj keď v reálnom čase je len jedna/, ale krásne sa ostatnými dopĺňa príbeh a neustále sa to hýbe dopredu, preto seriál vôbec nestagnuje, ale ani sa veľmi nehrnie dopredu. 8 dielov je ideálny počet. Má to chytľavé intro, naozaj perfektné herecké výkony oboch detektívov, a tiež manželky jedného z nich, ktorá zahrá dôležitú úlohu v jednej najvyhrotenejších scén celého seriálu. V jednej z epizód je dlhá a intenzívna 6 minútová scéna s prepadom. Záverečná epizóda má tiež výborné vyvrcholenie. Nie je to seriál len o vrahoch a obetiach, ale aj o charakteroch dvoch hlavných postáv, ktorých dialógy je niekedy radosť počúvať. Niekedy sa vedú dosť vznešeným slovníkom, ale stále lepšie ako nadávať v každej druhej vete. Nakoniec už len spomenúť fakt, že nie som seriálový divák a zhltnúť 8 dielov za menej ako tri dni je pre mňa dôkazom, že je to jedna z najlepších kriminálnych vecí, čo som videl. ()

kuki164

Škoda že sa tu nedajú hodnotiť jednotlivé série. Po druhej sérii musím znížiť hodnotenie na 4/5*. S výnimkou možno troch dielov som sa počas sledovania vyslovene nudil. S prvou sériou sa to nedá zrovnávať, ani omylom..... Druhá séria sklamanie roka. Ale nech vás to neodradí, prvá séria je u mňa v top 3 seriáloch ever. EDIT: Tak konečne bola pridaná možnosť hodnotiť jednotlivé série. 1.séria 5/5* 2.séria 3/5* ()

m.xFuck

Tak tahle sedla jak prdel na hrnec už od titulků. Nicméně chápu, že velmi poooooooooooooooozvolné tempo vyprávění, který se topí v množství vzpomínek a odboček pryč od děje, není pro každého. Akorát po tom všem jsem čekal poněkud spektakulárnější konec tenhle mi přišel takový trochu prázdný ale co už, nikdo není dokonalý. Nejvíc mě mrzí, že se s Hartem a Cohlem už asi víc nesetkám, jsou to sice dva pořádní kreténi, ale něco do sebe mají. Asi půjdu hledat znamení žluté... ()

Vakosik

První série pro mě byla zjevením, už první díl mě vtáhnul do úžasné, stylové atmosféry a těšil jsem se na následující díly. Vystřízlivění přišlo kolem pátého dílů, kdy jsem měl pocit, že se tempo na začátku přeci jen přepálilo a do příběhu se vmísily rodinné problémy detektivů a jiné kraviny jen proto, aby to nakonec dalo osm dílů. Celkově slabší rozhřešení záhady v posledním dílu mi pocit moc nezlepšilo. Vzhledem k excelentní první půlce to pro mě bylo velkým zklamáním a na druhou sérii už jsem se nechystal. Názor jsem změnil až s informací, že nebude nijak navazovat na první (což považuju za dobrý nápad, protože nemám rád příliš dlouhé seriály) a budou v ní obsazeni jiní herci. Druhá série se v mých očích poučila z první, rozjíždí se pomalu, ale postupně vtahuje víc a víc a i vedlejší příběhy zde mají nějaký význam (vyvíjejí se od počátečních dílů na rozdíl od první série) a jsou celkově povedenější. Přesto mi dojem z ní zkazil přehnaný závěr, který chtěl být velkolepý, ale připomínal mi spíše akční filmy z béčkové kategorie. True detective je velice originální seriál, který má skvělý styl, oceňuju dobrou hudbu (však ji má taky na svědomí výborný hudebník), temnou, záhadnou atmosféru, nic podobného jsem dosud neviděl. Ale obě série mají podle mě zbytečně velké vady na kráse a štve mě o to více, že se jedná o opravdu dobrý počin. ()

Stepa777

1. série naprosto parádní krimi mysteriózní thriller plus drama s perfektními herci. Tohle byl opravdu TEMNÝ případ. Začátek, první asi 3 epizody byly rozjížděcí, víc drama, hlavně kecy u výslechu atd, ale to do toho krimi příběhu zapadlo skvěle, kdy do toho úplně spadnete a začne Vás to neskutečně bavit. Nejlepší je právě film nebo seriál, kdy teprv vše začíná být lepší a lepší a začíná to nabírat obrátky, než ty filmy, kde je dobré něco na začátku ale pak už to nestojí za nic. Od půlky série, kdy přišli po letech na nové skutečnosti se mi to líbilo úplně nejvíc. Dějové zvraty a napětí úplně super ! 2. série. Pro mě dost velké zklamání. Prvních 5 dílů jsem se FAKT nudil. Tady fakt přebrali, a to dost ! Tady je jen samé drama, ukrutně ponurá atmosféra, až moc postav a řešení nějakého případu se vůbec nekoná. Tohle NEBYL žádný TEMNÝ případ, tam se jen řeší nějaké osobní problémy lidí, a když se ten seriál na chvíli věnuje případu, tak jsem z toho stejně nic neměl, neboť je tam tolik gangsterů a postav, že jsem nestačil pobírat, kdo co vlastně udělal, nevěděl jsem ani kdo je kdo, nestačil jsem nic postřehnout, takže jednotlivé stopy v případu mě nic neříkaly, strašně moc informací naráz. Ažposlední 3 epizody se to trochu vrátilo k tomu případu, poslední díl asi nejlepší, ale spíš než temný případ to byla nějaké gangsterka, kde jsem stejně nepochopil návaznosti...Nejvíc na co jsem se vždy těšil při sledování dalších epizod byly úvodní titulky s hudbou - to byla PECKA. Herci tady byli super, ale bohužel potenciál díky nehodícímu se příběhu nevyužit ! 1. série 5 hvězd, 2. série bohužel max. 3. Výsledná 4 za celý seriál. ()

Jarlaxle

Druhá série už bohužel nemá úplně čím překvapit. Sice se stále jedná o precizní zpracování, nicméně děj a chování postav místy postav pokulhávají tolik, že si u velkého množství scén divák jednoduše pomyslí, že to prostě nemohlo dopadnout jinak... A to je docela škoda. Zvlášť, když očekáváte kvalitu srovnatelnou s první řadou. ()

McMurphy

Hodnotím pouze první sérii, druhou jsem neviděl. Není tomu co vytknout, jen občas je to trochu natahované a možná, že by se to dalo o 2 epizody zkrátit. Jedno z nejlepších děl ve svém žánru. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)