Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

krumlajs

1. serie jedna z nejlepších serií za dekádu něco takového už tu nebylo sakra dlouho a dlouho nebude všechno naprosto špičkový 5/5. 2. serie největší zklamání za dlouhou dobu, možná jsem očekával až moc, ale takhle blbej, nezrozumitelnej a nudnej příběh tu už dlouho nebyl vůbec nevím jestli chci třetí serii 2/5 ()

CrazymanM

Dlouho jsem se tomuhle seriálu vyhýbal,no a vidím,že celkem zbytečně,opravdu to bylo skvělé,výborní herci,skvělý scénář a režie(pokud teda mohu posoudit),prostě skvělý zážitek!!!Jsem velmi zvědavý na druhou řadu,jak obstojí v porovnáním s tímhle!? ()

lobo87

Po prvej sérii kompletne v réžii Fukunagu musím skonštatovať, že seriál (a vlastne ani film) s takou hutnou atmosférou a s takými hereckými výkonmi som veľmi dlho nevidel. Nie je tu čo vytknúť. Rovnako ako vyšetrovanie zaujme aj súkromná linka. Všetci herci presní, Harrelson a hlavne McConaughey fantastickí... 85% II. séria je kvalitou úplne niekde inde. Síce je to nadpriemerný kriminálny seriál s fakt hviezdnym obsadením, ale atmosféra a ústredné duo prvej série sa zdá byť nedostihnuteľné. Pokračovanie prinieslo viac postáv, z ktorých si každí môže vybrať tú svoju obľúbenú a komplikovanejšiu zápletku s niekoľkými mafiánskymi gangami a politickými väzbami... 75% ()

pollstro

Geniální a mistrovské dílo v oblasti seriálů. První série se s vámi nemazlí a ihned vás vhodí do děje a nechápavě jsem sledoval, jakým způsobem se Matthew McConaughey a Woody Harrelson vžili do své roli a byl jsem naprosto ohromen jakým způsobem si tito dva pohrávají s mými pocity, byla to opravdu nádhera vidět tyto dva bok po boku a zrovna v těchto rolí. Napětí a tempo si film drží každou epizodu a vy budete prahnout po tom, aby jste mohli vidět další díl. Seriál jakoby si vzal to nejlepší ze všech kriminálních thrillerů a rozložil to na osm dílu, kde vás každý z nich položí na kolena. Každý záběr, každý dialog je skvěle načasován a divák prostě prahne po více informacích. Tohle je prostě mistrovské dílo a já jsem ještě teď ohromen nejen příběhem, ale hlavně hereckými výkony hlavních postav a když k tomu všemu přidám grandiózní vyvrcholení finále první série, jedná se o nejlepší seriál jaký jsem měl možnost vidět. *** Druhá série je podstatně slabší oproti první. Příběh se ale krapet rozvinul, je mnohem obsáhlejší a také se přidalo na počtu hlavních postav, což podle mě docela pomohlo. Collin Farrell byl opravdu překvapením pro mě, jeho role byla vynikající a celkově to byla radost ho sledovat. Atmosféra se trochu více ukryla do pozadí a už to není tak temné a záhadné jako v té první. Tempo si seriál neustále drží a pořád se dějí všelijaké zvraty a každá epizoda má rozhodně co nabídnout. Závěrečné finále je až moc natáhnuté a zbytečné dlouhé. Velká škoda toho, že druhá série se nepovedla tak dobře jako ta první, ale i přes to si myslím, že to rozhodně stojí za zhlédnutí, protože i přes všechny zápory se jedná o nadprůměrný a vynikající seriál. *** Třetí série se vrací ke kořenům první série a více méně si z ní bere to nejlepší. Tento krok se dal očekávat, jelikož experimentální druhá série se nesetkala zrovna s kladnými ohlasy a tvůrci se vrátili k tomu, co zaručeně fungovalo v první sérii a vše oblékli do nového kabátu. Opět zde máme zpětné vyšetřování vraždy, která se odehrála v minulosti a k tomu tři dějové linie, které se mezi sebou proplétají. První epizody mají opravdu vynikající a temnou atmosféru a cliffhanger je zde vysoký. Hlavní představitelé Mahershala Ali a Stephen Dorff tvoří vynikající dvojici s rozdílnými vlastnostmi a skvěle se doplňují a to jejich přátelství, které mezi sebou v průběhu celé série mají je neskutečné. Po příběhové stránce není co vytknout, samotný příběh je výborný a samotná zápletka vám nedá spát a neustále budete přemýšlet nad jejím rozluštěním. Samotné finále je až dechberoucí a ohromující. Nostalgie a vůbec atmosféra z první série je zde sakra cítit a já se tomu rozhodně nebráním a ani to nepovažuji za jakousi kopii první série. První série pravděpodobně nebude nikdy překonána, ale pokud budou další série v tomto duchu, rozhodně budu více než šťasten. ()

swinevenca

Jedinečný projekt kladoucí důraz na odzbroující řemeslnou preciznost. Herecký výkon Matouše a jeho multidimenzionální kecy dávají první sérii neskutečný koule, kterých dvojka přes hereckou snahu nedosáhla, i kvůli "nezajímavé složitosti" případu. ()

Uroboros

Hodnotil bych radši jen první sérii, k té druhé mám zatím docela neutrální vztah. Každopádně tu první dělá dokonalou jedna věc - Rustin Cohle. Takhle promakanej a špičkově zahranej charakter jsem snad ještě neviděl. Žeru jeho monology a filosofování o cyklickém pojetí času. Time is a flat circle. ()

Vasyl

1. série super, na další bez téhle hlavní dvojice herců seru. Jenom bych uvítal, kdyby to nebylo tak roztahaný. Jinak to má všechno - správně hnusnej kus země plnej správně hnusných vidláků, baráků, přírod a atmosfér. Woody by mohl soutěžit se Slyem a možná i Ransdorfem ve křivení rypáku. Z Matta se stal vážně dobrej herec (nebo to byl vždycky a jen měl smůlu že musel hrát hezouny?). Do posledního dílu člověk neví na čem je. A nejen Sáša DD vyvalí kozyven. ()

Don.Quijote

"I think human consciousness is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware. Nature created an aspect of nature separate from itself. We are creatures that should not exist by natural law. We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feelings, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody's nobody. I think the honorable thing for our species to do is to deny our programming. Stop reproducing. Walk hand in hand into extinction. One last midnight, brothers and sisters opting out of a raw deal." ()

Phex

Symfonie namíchaná ze základu Sedm a Akt X, okořeněná perfektními reáliemi amerického jihu. Někdy možná moc tlačí na pilu, aby tam jako bylo všechno - motorkáři, závěr v Carcose, ale to se dá odpustit. Hlavně kvůli perfektními prokreslení vývoje povah dvou hlavních protagonistů, které spojuje jako správné policajty jedno - touha po vyřešení případu. ()

laple

Moc nerozumím tomu, že je to tak oblíbený film. McConaughey je mystickej tak, že se mi otvírá kudla v kapse a ježí chlupy na zádech. Škoda, že mu není rozumět. A ten dlouho očekávaný výbušný a extatický závěr je totální propadák. Není snad v pravidlech správného režiséra detektivek nepoužívat nadpřirozené efekty, kor v závěrečném rozhřešení zápletky? Tady zřejmě někdo nevěděl kudy kam... cožpak jste se všichni zbláznili? ()

hwnd

S01: Utahané, rozvleklé, místy nudné, v monotónnosti mi občas zapadne kdo je kdo, proč chytají koho a co je vlastně cílem. Taky začínám být alergický na nezúčastněneě odříkávané komentáře, které jsou poslední dobou tak moderní a umělecké. Ale ústřední dvojice je fajn a své kvality to má, tak to asi dokoukám a třeba zjistím, kde se vzalo to nadšené hodnocení ostatních. S02: Zatím máme dva díly a je to ještě horší než první série. Vlastně nevím, o čem to bylo a jestli se tam už konečně něco řeší. ()

AndrewNewman

Totálne nevyužitý herecký potenciál dvojice Harrelson-McConaughey. Inak je tento nadhodnotený seriál úplne klišé. Tvorcovia pozbierali kúsky Sherlocka, Monka a seriálu Cold Case a zaobalili to do desivejšej pochmurnejšej atmosféry. K tomu prípad sa tu vôbec nerieši, a aj keď sa začína niečo diať už vás to nezaujíma, pretože to tvorcovia dlho odkladali a ako sa hovorí-ušiel im vlak. Po prvej epizode môžem pochváliť akurát tak kameramana a zvukára, pretože okrem hercov, len oni odviedli dobrú prácu. ()

DandaPiper

Asi nejlepší miniseriál, co jsem viděl. ___1. Série - naprostej TOP, herci, postavy, příběh. Zločin a "villain", jenž je taková lidská zrůda, že máte pocit, že snad ani není člověk. To vše zasazené do ponuré, špinavé, depresivní Louisiany. Co víc si přát. K tomu skvělá hudba, díky ní se mi při různých záběrech ježily chlupy. Je to hnus a ve stejné chvíli i krása k pokoukání. Takhle si představuji 100 procent. ___2. Série - Los Angeles, moje oblíbené město. Nicméně konkrétně tady jako by nezahrnovalo nic z toho, proč mě tak fascinuje. Postavy jsou opět skvělé, Rachel McAdams v roli, ve které bych si ji jen těžko dokázal předtím představit. Něco málo z toho náboje prvotní série to ztratilo, je to něco jiného, jiný příběh, často skoro jako jiný seriál. Dost doplácí na neoblomnou kvalitu série první, nicméně i tak hodně nadprůměrná druhá série. Znělka a Opening každopádně za mě lepší než ten předchozí. Rozhodně i tak doporučuji, 85 procent. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)