Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

Recenze uživatele mima33 k tomuto seriálu (7)

Prvních 100 (2014)

Tento seriál bol pre mňa obrovským prekvapením. Prvá séria sa niesla v rozpačitom duchu, mala veľa slabých chvíľ a hluchých miest, no časom dej nabral spád, scenáristi sa prestali báť a začali riskovať. Jednoznačne jeden z najlepších seriálov, ktoré sú aktuálne vysielané. 1. séria 85% 2. séria 100% 3. séria 90% ()

Thirteen (2016) (S03E07)

Ach jaj... diskusie na internete ohľadom tejto epizódy ma privádzajú do šialenstva. Ako môžu ľudia sledovať seriál kvôli jednej postave a rovnako kvôli jednej postave s ním aj končiť? Nemá to absolútne žiadnu logiku a ja nechápem, ako môžu momentálne všetci riešiť len Lexu, keď táto epizóda bola nadupaná informáciami. Už len tie flashbacky boli úžasné a čiastočne sa naplnili moje teórie. A ten koniec - resp. tá vec, ktorú mala Lexa v krku - no páni. A to niektorí tvrdili, že City of Light nie je dobrým námetom - práve že sa to momentálne ukazuje ako dokonalá záplatka a všetky skladačky do seba pomaly začínajú zapadať. Neviem sa dočkať ďalšej epizódy - promo vyzerá viac než sľubne. ()

Fallen (2016) (S03E10)

Tento diel nebol ani zďaleka tak dobrý ako predchádzajúce tri, no stalo sa v ňom tak veľa. Najmä cítim obrovské zadosťučinenie kvôli Pikovi (dúfam, že bude sakramentsky trpieť). Potešil "návrat" Clarke do Arkadie a naozaj som si obľúbila Ontari - neviem sa dočkať jej stretnutia s Kaneom - bude to zaujímavé. ()

Join or Die (2016) (S03E13)

Celý čas som čakala či sa naplnia teórie ohľadom Luny, ktoré kolujú internetom a som rada, že nie a ešte radšej som, že povedala nie. Aspoň to nebudú mať také ľahké, o čom by to potom bolo :P A tá záverečná scéna ma dostala - vyrazilo mi to dych! Nemôžem uveriť tomu, čo teraz poviem, ale Pikea mi bolo dnes normálne ľúto a premýšľam nad tým, ako by to asi vyzeralo, keby ho Jaha na začiatku poslal so stovkou. Flashbacky boli úžasné a Radioactive len podčiarkla dokonalosť a emotívnosť tej scény. Mala som zimomriavky pri sledovaní, ako nakladali stovku do výsadkovej lode. Kanea mi je ľúto, ale snáď ich z toho dostanú - už aspoň vieme, ako sa všetci dostali do CoL. Ten Jaha je najiritujúcejšia postava vôbec! #BellarkeHug ()

God Complex (2017) (S04E08)

"I bear it so they don't have to" ... "Whatever the hell we want" ... halucinogénne oriešky ... v tejto epizóde bolo toľko odkazov na prvú sezónu, až som sa cítila nostalgicky. Nechápem, čo sa tunajším hodnotiteľom stále nepáči. Od prvej sezóny je The 100 béčkovým seriálom s množstvom dejových dier - to ste si to, vy mudrci, všimli až teraz? Je to trápne. Mňa štvrtá séria baví takmer rovnako ako druhá - ktorú som doteraz považovala za najlepšiu. EDIT: Stitch7 - Aký seriál si to doteraz pozeral? Poznáš aspoň okrajovo kultúru Grounderov a chápeš ich zmýšľanie? Sú to divosi, ktorí iné ako boj nepoznajú a bez veliteľa, ktorý by ich viedol, sú defacto nezvládnuteľní. A okrem toho, kto by pri konci sveta myslel na iné ako záchranu svojich ľudí (či už sa tu bavíme o rodine alebo priateľoch je v tomto momente irelevantné) každý človek by uprednostnil svojich pred cudzími. V tomto seriály boli klany od začiatku striktne zadefinované, každý klan má iné zvyklosti a spôsoby, to že riešia záchranu svojich ľudí je tá menej nerealistická časť celého problému, "kamaráááte". Mne by sa skôr zdalo nerealistické, ak by sa všetkých 13 klanov zavrelo do jedného bunkru - koľko by trvalo kým by tam medzi nimi vypukli boje? Najprv Azgeda proti Trikru a potom všetci ostatní medzi sebou, až by sa navzájom vyzabíjali a z ľudskej rasy by nezostalo nič. Ak ťa príbeh tak veľmi nebaví, že na ňom nedokážeš nájsť jedno pozitívum, tak načo sa obťažuješ jeho pozeraním? Nebeží tak dlho, aby ti bolo ľúto skončiť so sledovaním a ani sa nechýli ku koncu, takže tomuto tvojmu postoju naozaj nerozumiem. ()

Praimfaya (2017) (S04E13)

Odkedy sa na začiatku epizódy Clarke lúčila s Bellamym, tak mi bolo jasné, že s nimi nepoletí. Skok v čase na konci ma viac než prekvapil - čakala som to až v budúcej sérii. Toľko otázok - čo sa stalo s Bellamym a ostatnými? Čo sa stalo v bunkri? Kto je to dievča s Clarke? Aj napriek veľa nezrovnalostiam v sérii (najmä čo sa radiácie týka) hodnotím 4. sezónu veľmi pozitívne. Naozaj ma bavila hádam od prvej časti až po poslednú. A teraz rok čakať. ()