poster

Ghost in the Shell / Kótaku kidótai

 • Japonsko

  Ghost in the Shell / 攻殻機動隊

 • USA

  Ghost in the Shell

 • Velká Británie

  Ghost in the Shell

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Režie:

Mamoru Ošii

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)

Scénář:

Kazunori Itó

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  *****

  Nádherný príklad dokonalého dospelého anime. Človek až žasne koľko si toho bratia Wachovski z Ghost in the Shell prevzali. No nezazlievam im to. Hudba a animácia na ten rok, no klobúk dole.(24.12.2006)

 • Reiniš
  *****

  Už chápu, kde vzali Wachowski Brothers tolik inspirace pro Matrix. Úchvatná manga, která položila základ cyberpunku, je možná citově rezervovaná, rozhodně ale nepostrádá nápaditý děj a povedené akční scény. Matrix o čtyři roky později dotáhl intelektuální myšlenky skloubené s akcí do dokonalosti, Ghost in the Shell mu ale prvně ukázal cestu.(17.11.2009)

 • berg.12
  ****

  Podle zdejších komentářů by mě zajímalo, co všechno si dotyční představují pod pojmem filozofie a jestli třeba tuší, že existuje něco jako "Kritika čistého rozumu". Dále by mě zajímalo, co si představují pod pojmem "hlubokomyslný". Jestli iluzi tvořenou množstvím řečí a myšlenek, které mozek nedokáže tak rychle vstřebat, nebo třeba zážitek, který se bez jediného slova dokáže dotknout těch nejhlubších myšlenek, které v sobě člověk chová. Tohle anime spadá spíš do té první kategorie. Přemítání o duši ve stroji mě nechalo celkem chladným v "Blade Runnerovi" a nechává i tady. Cyberpunk také není moje krevní skupina, ale narozdíl od "Akiry" má tohle daleko stravitelnější příběh a opravdu krásnou atmosféru, ke které to hloubání nakonec tvořilo celkem harmonický a stylový kontrapunkt. PS: Jako jeden z filmů bych tohle doporučil i těm, kteří si stále myslí, že "Matrix" je ryzí originál.(20.1.2006)

 • Spiker01
  ****

  Povinnost před stejnojmenným filmem, který příliš nadějí nevzbuzuje, splněna a je to opravdu paráda i po letech. Možná jsem si mohl dát spíše remaster 2:0 z roku 08,´ ovšem i původní verze je neuvěřitelně dobře naanimovaná, nekorektně brutální a neodolatelně nasnímaná. Ta kooperace svižné hudby a slow motion záběrů je vyloženě neodolatelná.(7.3.2017)

 • Lynn
  *****

  Geniální dílo a Wachowski Bros. ať se jdou vycpat! Jejich vykrádačka Matrix (mimochodem dlouho jsem ji zbožňovala) na tohle dílko nemá ani náhodou. Film s takovou hloubkou, že pouhé jedno shlédnutí je zatraceně málo.(3.12.2005)

 • - Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy od Masamune Shirowa. (Claude Speed)

 • - Bratři Wachowští prohlásili, že jeden z filmů, kterým se inspirovali při vymýšlení trilogie Matrix, byl i tento. (Claude Speed)

 • - Kód běžící na začátku filmu na pozadí reprezentuje zakódovaná jména filmového štábu. (gauron666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace