Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

jojinecko

S Lazenbym, na rozdiel od konzervatívcov ktorý uznávajú len Conneryho, nemám absolútne problém- naopak si myslím, že je minimálne tak dobrý ako prvý Bond! Výborná bondovka s vynikajúcim scenárom, odohrávajúca sa v nádhernom prostredí a množstvom suchomumorných situácií a bonmotov. A samozrejme s odporným zloduchom v podaní Tellyho Savalasa... ()

sharky

Blofeld vyměnil nitro sopky za základnu na vrcholcích Alp a honičky na sněhu jsou opravdu vydařené (každý kdo někdy zkusil jet jenom na jedné lyži pochopí, před tím kaskadérem opravdu smekám)....bondovka, která má hodně nej ale dvě zásadní ale: 1) křečovitý špalek v sukni s nulovým charizma, co hraje Jamese Bonda (a přitom stačilo tak málo a hrál v tomhle filmu Connery, protože měl být původně zfilmován už po thunderballu místo žiješ jenom dvakrát). 2) možná mnohem větší vadou na kráse než Lazenby je chaotický stříh, protože Bond je v tomhle příběhu spíš vedlejší postava. po více shlédnutí se dá na Lazenbyho zvyknout a už mi to lik nevadí, možná, kdyby dostal k dobru ještě jeden film, nebyl by tak špatný Bond (Moore v žít a nechat zemřít a connery v Dr. No taky ještě nejsou úplně ve formě). I přes tyhle minusy ma sesta bondovka sve velke kouzlo a plne chapu proc ho ma chrostopher nolan ve svem top 10 filmu. Navic john berry slozil pro tento film asi nejudernejsi a mozna i nejlepsi bondovskou melodii. ()

Jinny

"Mezi přáteli a milenci by se měla říkat pravda." Touto a podobnými nesmrtelnými pravdami nás obšťastnil George Lazenby. Souhlasím s ním ovšem v tom, že tohle by se Connerymu nestalo. ()

honajz

Možná je škoda, že Lazenby nedostal víc příležitostí, protože sice není až tak typický Bond, ale umí se hýbat, člověk mu věří útěk ze strojovny lanovky i to, že tu holku má opravdu rád, ta chemie zde funguje skvěle, a nezachraňuje ho často jen náhoda jako u minulé bondovky, ale skutečně buď tvrdé svaly, nebo trocha intelektuálního přemýšlení. Škoda snad jen zadních projekcí, jinak je film vypiplán do posledního detailu (včetně odrazu pistole od kapoty bobů nemuselo to tam být). Navíc je zde spousta hlášek a ironických průpovídek, dokonce v úvodu vzkaz Connerymu. Líbil se mi vtip s obrazem královny, opětovné odhození klobouku, chuděrka Moneypenny, ale především využití reálií míst - býci a korida (dnes už zakázaná), dušení lyží, bitka mezi kravskými zvonci, rvačka v bobech (!). Vadil mi snad jedině poněkud zdlouhavý začátek s hraběnkou a budování vztahu - ale o to lépe to pak fungovalo. Navíc scénář do sebe přesně zapadá, kamera je naprosto skvělá a kouzlí, co to dá, a to nejenom ve Švýcarsku. Takže nakonec pět hvězd, byť slabých, film fungoval jako film, jako bondovka, pobavil i napnul. Párkrát jsem se přistihl při myšlence, že tvůrci restartBonda měli začít u tohoto filmu, pokud chtěli koketovat s rádoby realističtější špionážní akcí. - Poznámka: ústřední melodie pod titulky není výjimečně zpívaná, i když v průběhu filmu se dvě písničky objeví, jedna zpívaná Louisem Armstrongem. ()

Othello

Problém s Lazenbym mohou mít hlavně nejspíše ti, kteří považují Conneryho za dobrého herce, takže v mém případě problém nenastal. Ba naopak jsem ten nový ksicht (uvedený na mé oblíbené portugalské pláži Praia de Guincho) po tom unavenym fotrovi z You Only Live Twice snad i přivítal. Ačkoli začátek naznačoval, že půjde o jednu z klasických scénáristických, bondovských matlanic (mafiánský boss žádá agenta, proslulého tím, že obtáhne čtvrt hotelové lobby ještě k snídani, aby se oženil s jeho dcerou a utáhnul jí řemen), postupně začíná film těšit svojí soustředěností, která nikam nespěchá a umožňuje si tak pomalu užívat unikátní natáčecí lokace, kostýmy a pomalé odvíjení zákeřného plánu bondovo nemesis. Příjemná změna od minulého dílu, kdy skákali ninjové do falešné sopky, aby zastavili spuštění rakety, která bude žrát jiný rakety. Telly Savalas byl zde pro roli Blofelda mimochodem výbornou volbou, díky své verzatilitě. Táhne z něj ono pomalé, hluboké charisma s přimhouřenýma očima. Charisma člověka, který nemusí vstávat z křesla, protože všechno ostatní za něj někdo udělá. Když pak vyjede pronásledovat Bonda na lyžích společně s ostatními gaunery, člověk si začne uvědomovat, čeho všeho ještě může být schopen a tím přesně vyvolává ten respekt a nervozitu, kterou bychom z něj měli mít. Když už jsme u akčních scén, tak tento díl zatím přeskočil s přehledem nastavenou laťku a od poloviny filmu solí jednu fantasticky nasnímanou sekvenci za druhou. Ruční kamera při lyžařské pronásledovačce bere dech i po letech, téměř plynule navazující honička na automobilových závodech zase uchvacuje perfektními kaskadérskými výkony. Často se dočkáme opravdu netypických úhlů snímání a střih akčních sekvencí je v zásadě formalistické dílo samo o sobě. To, že Bondovské puristy tenhle film vytáčí do běla je dobře, protože to tak nějak dokazuje, že po dementním You Only Live Twice, se začalo uvažovat o tom, jak s Bondem přežít éru nastávajícího Nového Hollywoodu a bez změny přístupu, by sedmdesátá léta tahle série vůbec nemusela ustát. ()

eraserhead666

Bla, bla, bla. Říkejte si, co chcete, ale George Lazenby vůbec není špatný Bond. Ono teda podle mě ze čtveřice Connery, Lazenby, Moore, Dalton nelze vybírat nejlepšího Bonda, protože každý z nich ho pojímal jinak a přesto stejně dobře a každý z nich má něco do sebe, ale kdybych už to měl říci, Lazebny je pro mě nejlepší představitel Bonda (kam se na něj hrabou poslední dva). Navíc tato šestá Bondovka je nezvykle zajímavá, už jen tím, že patří k jedněm z nejdelších, nejvíce ze všech dosud natočených (myslím tu šestici), se věnuje Bondovu osobnímu životu, Bond se zde ožení (opravdu, ne fingovaně jako v předešlém díle), Diana Rigg patří k jedněm z nejzajímavějších bondgirl (a to nemyslím jen fyzický vzhled).... Jen ten Blofeld je nějaký divný.... ()

Necrotongue

Mnóóóho a mnóóóho kritiky dopadlo za ta léta na tento film, ale já to vidím tak, že si to vůbec nezaslouží. Chápu, že hlavním problémem je George Lazenby a s tím rozhodně souhlasím, protože i na mě působí prkenně a navíc trochu slizce, ale s výjimkou obsazení hlavní role nemám větších výhrad. Příběh mě bavil, obsahoval i vtipné hlášky, když si odmyslím úvodní nesmyslnou narážku na Conneryho, měl spád a navíc souboj Bond vs. Kojak! ()

Bauer

No , podle mně hodně dobrá Bondovka ale co ten George Lazenby?........To že je představitel Jamese Bonda??? To fatk jako ne.Nebýt jeho, tak by to bylo za 5* ()

luka4615

007-6 Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Snímek On Her Majesty's Secret Service doplácí zejména na výměnu charismatického Seana Conneryho za nevýrazného George Lazenbyho či třeba na šílený střih, ze kterého mě po chvíli začala bolet hlava. Co se příběhu týče, tak právě tato bondovka je v tomto aspektu jednou z nejzhuštěnějších, což je korunováno i výborně zvolenou zápornou postavou v podání Tellyho "Kojaka" Savalase. Co se vozového parku týče, tentokráte uvidíme 1969 Aston Martin DBS nebo nádherný kabriolet 1969 Mercury Cougar XR7. (HBO GO) „It's all right. It's quite all right, really. She's having a rest. We'll be going on soon. There's no hurry, you see. We have all the time in the world.“ ()

Lucasion

On Her Majesty's Secret Service. Conneryho Bondovky pomalu končí a za Conneryho zaskakuje George Lazenby. Moc se tu neohřál. Akorát nám dokázal, že by mohl být velmi dobrým agentem 007. Lazenby je přesvědčivý James Bond. Příběh se opět točí okolo Blofelda a je pouze na Agentovi Jejího Veličenstva aby mu zatrhnul tipec. Bond poprvé předvádí své umění na lyžích a dokonce si nalezne svojí první lásku. Rychlé střihy, akční hudba a až překvapivě dojemný konec. Lazenbyho věta na začátku filmu : "To by se Connerymu nestalo.", mě odrovnala. (82 procent) ()

aniiicka

Rozhodně výborná Bondovka! Jediné co mi vadí, je častý skutečně zběsilý střih. Člověk pak během souboje neví, kdo momentálně leží na zemi:). Lazenby není můj nejoblíbenější představitel Bonda, ale určitě se mi moc líbil a měl to po Connerym těžké. S Dianou Rigg byli krásná dvojice. Film má skvělý příběh, skvělého padoucha a nádhernou hudbu (spolu s melodií z ''You only live twice'' a pár dalšími patří k mé nejoblíbenější hudbě v Bondovkách). Nezapomenutelná píseň (John Barry/ Louis Armstrong) - We Have All the Time in the World. Tu když slyším:)) Krása! http://www.youtube.com/watch?v=qQqWO0GNBU8&feature=channel_video_title ()

Shaqualyck

Vůbec ne špatná bondovka. Jenom ten Lazenby je nějalej divnej. Fešák, to jo, ale postrádá Conneryho pověstné charisma a líp na tom není ani ve srovnání s Rogerem Moorem či Piercem Brosnanem. Jenže arcilotra Blofelda tu ztělesnil sám Kojak. A pak jsou tu ty parádní scény na sněhu, skvostný Barryho soundtrack a tragický závěr, který nepřemožitelného agenta sráží na kolena a nečekaně jej polidšťuje. ()

ScarPoul

V tajnej službe jeho veličenstva osobne považujem za jednu z najlepších bondoviek aj keď jej dávam nedostačujúce hodnotenie. V prvom rade prečo je odlišná od ostatných. Za prvé po Connerym nastúpil Lazenby a je veľká škoda, že jeho talent nebol zúžitkovaný aj v iných bondovkách, pretože od prvej scény mi do filmu sadol ako detská riť na šerbeľ. mal eleganciu, skvelé hlášky, hŕbu pekných dievčat okolo seba a hlavne vedel rozdávať rany. Skvele mu sekudnuje jedna z najlepšie využitých Bond Girl vôbec Diana Rigg a samozrejme starý známy z britskej tajnej služby bez ktorých si už Bonda ani neviem predstaviť. Lenže všetko padá na zloduchovi. Blofeld ako Bondovo nemesis má byť diabolské a tajomné - v podaný Tellyho Savalasa je skôr smiešne, nevyužité a až príliš akčné keď uvážime že Blofeld bol vždy muž v pozadí. Inak nemám čo vytknúť. Akčné scény sú o krok ďalej ako predošlé, aj keď bystré oko postrehne naozaj veľa chybyčiek aj v nich. Celkovo som mal z neho dobrý pocit a keby bol záporák naozaj záporný tak by to predčilo aj Goldfingera a Thunderball. V bondovom svete záporák jednoducho musí predstavovať hrozbu. ()

Lacike

Prvy Bond bez Bonda, teda toho pôvodneho. Namiesto neho tu je nejaka australska kopia. A aj ked je o triedu horsia ako Connery, tak je to stale solidna kopia. Lazenby sa nesnazil prist s niecim novym. Prave naopak. Conneryho sa snazi kopirovat. Ci uz ucesom, tak aj stylom. V cz dabingu ma dokonca aj rovnaky hlas, takze zase tak velky rozdiel oproti Connerymu to nie je. Akurat ma mensiu charizmu a menej chlpaty hrudnik. No a film? Prva Bondovka, ktora obsahuje aj nejaky osobny motiv, kedze tu zabiju Bondovu zenu. Ale tempo filmu je strasne nevyrovnane. Na zaciatku je niekolko solidnych bitiek, potom nekonecne dlha cast v sidle v Alpach a nakoniec zaverecna akcna 40minutovka s akciou premenlivej kvality. Postava Tracy s ktorou sa Bond ozeni mohla byt v tom sidle medzi ostatnymi zenskymi a tam sa s nou mal dat Bond dokopy. Jednak by sa stihol medzi nimi vyvinúť poriadny vztah a zaroven by sa mohol film vyrazne skratit, lebo 140 minut je na tak chatrnu zapletku strasne vela. Zase dalsi Blofeldov sialeny plan ako na vykupnom trhnut kopu penazi. Tentokrat to nie je prilis zaujimavy plan. Aspon, ze predstavitel Blofelda sa tentokrat vydaril a Telly Savalas je adekvatny super. Len ma cely cas stvala logicka chyba, ze sa Bond s Blofeldom nepoznaju napriek tomu, ze sa na konci minuleho dielu stretli. Asi ich zmiatlo to, ze obidvaja zmenili hereckych predstavitelov. :) Bondgirl je tentokrat nadherna a po case sa dalo zvyknut aj na to, ze je strasne rozmaznana. Akcne sceny su miestami dost divne. Bitky su nenadväzne strihane, aby boli dynamickejsie a k tomu su este zbytocne zrychlovane. Ale to som este akceptoval. Viac ma stvalo cele finale. Ci uz nahanacky na lyziach alebo v boboch. Pretoze na jeden pôsobivy zaber kaskadera pripada jeden trapny zaber herca so zadnou projekciou, co pôsobi strasne rušivo. Vystrielanie sidla je uz tak nejak naviac. Napriek tomu vsetkemu sa jedna o nadpriemernu Bondovku a Lazenbyho by som si vedel predstavit este v par dalsich dieloch. Mozno keby dostal sancu v nejakej klasickej Bondovke, tak by bol uznavany viac. 6/10. ()

GeusX

Už je to nějaký pátek, co jsem to viděl. Ale kdysi jsem na bondovkách ujížděl a dával jeden díl za druhým - poté, co mi ještě v "temných rudých" dobách kamarád pustil na jednom z prvních VHS přehrávačů z tuzexu úvodní sekvence z některých dílů agenta 007 na nějaké pirátské kopii :-) ()

MrCreosote

Problém téhle bondovky není ani v Lazenbym, ani ve špatném příběhu. Jde spíš o mylná očekávání diváka, který nedostane hravou akční nálož jako v případě Žiješ jenom dvakrát, ale spíš do sebe uzavřený milostný příběh s několika povedenými akčními scénami a neobvyklým koncem. Trochu si naběhli i sami tvůrci, kteří jako by se ze začátku styděli za změnu hlavního hrdiny, a tak ho poodhalují postupně skrz záběry na cigaretu a pohledy ve zpětném zrcátku. Sám hrdina se dokonce v závěru první rvačky shazuje slovy: "Tomu druhému by se tohle nestalo!" Přitom se jedná o nadprůměrný příspěvek do série, vždyť i Christopher Nolan prakticky okopíroval celou akční sekvenci na lyžích a vložil ji do svého Počátku. Přílišná osobitost se holt u nadhrdiny Bondova formátu moc necení. ()

JohnCZ

Až na místy hodně podivný střih dějově i prostředím poměrně bohatý Bond, byť Lazenbymu chybí Conneryho charisma. Zaujme jak prostředím, tak sympatickou Dianou Rigg. Ale pořád je to jen bondovka, zápory předchozích dílů přetrvávají - především hodně kolísavá zábavnost. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg