Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

JayZak

Podceňovaný díl, s lehce dřevěným Lazenbym, ale kvalitně odsýpajícím příběhem a hlavně srdcervoucím finále, na které bohužel nebylo nikdy navázáno. ()

Blofeld

Jsem velký fanda bondovek a tahle patří mezi ty nadprůměrné. Na rozdíl od ostatních mi těch 140 minut nepřišlo dlouhých, ale naopak právě tak vhodných. Lazenby jako Bond je ovšem doslova ubohý - kdyby tu hrál Connery, mohlo to být skoro tak skvělé, jako Goldfinger. A ačkoliv je tu pár dobrých vtípků ("To by se Connerymu nestalo..."), nejlepší vtip na tom celém je, že film režíroval STŘIHAČ! Peter Hunt, který skvěle sestříhal například Srdečné pozdravy z Ruska, se asi při střihu akčních scén opil, protože jinak to nechápu. ()

M.Macho

Ani průstřel hlavy Bondovy nevěsty nezachránil moje značné zklamání z tohoto dílu. Nedivím se, že představitel JB si zahrál jenom v tomhle dílu... ()

Padme_Anakin

George Lazenby není zdaleka takovým průšvihem, jakým je střih tohoto snímku (?!). Nový Bond je jiný, to je fakt, nicméně není to vůbec špatná volba, s odstupem času a množstvím nakoukaných dalších filmů hodnotím kladně a zvyšuji o hvězdu. Má to své kouzlo, lyžovačka, sníh a chumelenice, Alpy a chlap, co umí dát ránu a vypadá u toho věrohodně.. Telly Savalas potěšil, ostatně jako vždy.. Tuším, že zarytí odpůrci téhle Bondovky jen dětinsky lpí na Connerym a zaběhnutých klišé.. ()

corpsy

Film vôbec nekazí zmena hlavného predstaviteľa. Naopak, George Lazenby síce nieje najideálnejší Bond, do filmu však celkom sadne. Je to značne premrštená stopáž, ktorá ničí celkový dojem filmu. Obsahuje totiž veľa nudnej vaty a film brzdí. Posledná nabúchaná polhodina to už nezachráni. Aj napriek týmto nedostatkom je to kvalitná bondovka s úžasnou kamerou a nádhernými zasneženými scenériami. ()

curunir

,,PÁČITE SA JEJ. VIDÍM TO." ,,PREDSTAVÍTE MI SVOJHO OPTIKA?" __ Aj keď sa k bondovkám zvyknem vracať (veď aj ich reprízy bývajú v TV časté) ,,V tajnej službe Jej Veličenstva" som pred súkromnou reprízou videl len raz, je tomu viac než 15 rokov a okrem prostredia v ktorom sa dej odohráva, zostal v mojej pamäti natrvalo vrytý len netradičný smutný záver. Dovolím si tvrdiť, že Connery so svojim uštipačným humorom (síce typická Bondova charakteristika, ktorú však Lazenby sčasti zotiera) by takúto scénu nedokázal zahrať, alebo by aspoň vyznela neprirodzene. Lazenby za svojim predchodcom (i nasledovníkom) nijako nezaostáva, postave tajného agenta sa snaží dať mierne civilný ráz a žiadnu vlnu kritiky by som na neho nevznášal. Navyše, odhliadnúc od zápletky, je film v mnohom odlišný od iných dielov série. V úvode nezaznie titulná pieseň (príde až v priebehu deja), Bondovi chýbajú vynálezy od Q a z veľkej časti sa odohráva v nemenných Alpských kulisách. K českému dabingu môžem napísať len toľko, že v prípade Savalasa a.k.a. poručík Kojak som očakával hlas Miroslava Moravca a hláška ,,To by sa Connerymu nestalo." je oproti originálu veľmi voľným žartíkom prekladateľa. Nadpriemerná bondovka, ktorá by si zaslúžila vyššie hodnotenie. (4020. hodnotenie, 348. komentár k filmu) ()

ConanVJ

Určitě další povedený Bond, ve kterém mi nevadila ani změna představitele a ani ta romantická vsuvka o zamilování a nakonec svatbě. Prostředí filmu hezké. Akce je tu spíš až ke konci a Bondovských hraček tu také moc není. Navíc má film pár parádních hlášek, které mě vždy pobaví. Za mě 80% :) ()

bloom

"Tohle by se Connerymu nestalo." Naprosto výborná bondovka s vůbec ne špatným Bondem. Přijde mi, že to měl být úplně nový začátek, vždyť tu máme i novou instrumentálku (a i stokrát lepší), která asi měla provázet všechny filmy s Lazenbym. No a ohlédnutí v titulcích za všemi dobrodružstvími Conneryho je vlastně máváním mu na rozloučenou. Ono nebylo chybou obsazení Lazenbyho jako takové, spíš obsazení Lazenbyho právě do tohohle dílu. Je to jeden z mála dílů, kde JB není pouze hláškující střílející gentleman, ale kde je taky tak trochu člověkem (to je i u Povolení zabíjet a nového Casina Royale). A kdyby se producentům podařilo přemluvit Conneryho na poslední výstup tady, tak by vlastmě svatbou uzavřel svojí kariéru a mstít by se mohl přijít Lazenby. Jenže v Diamantech jsem na Conneryho zvyklý (i když bych byl ochotný tu výměnu podstoupit, protože tam není potřeba kdovíjaké citové herectví) a kdyby hrál chvíli místo Rogera Moorea, tak by pak Moore zůstal pouze na díly, kde vypadá jako dědek. Lazenby vůbec není špatným Bondem, škoda, že nedostal příležitost hrát dál. Jenže to je zase jeho chyba, že se nedokázal přizpůsobit natáčení. Film je to opravdu povedený, takhle si představuju realistického Bonda, ne Casino Royale, které vlastně ubralo Bondovi na jeho "poetice". ()

fannah

Perfektní bondovka s naprosto skvělými lokalitami i dobrým hlavním představitelem. Opět jde o film na svůj rok výroby nevídaný! Kojak na lyzich, to je proste ono… ()

Adman

Pro mě jeden z nejlepších dílů o tajném agentovi 007, Jamesu Bondovi. Právě tím jak se liší, jak svým celkovým charakterem vybočuje z řady mě absolutně nadchnul. Už to není takový suchar. Přijde mi že je tento díl více zaměřen na milostný vztah, který k závěru vyvrcholí svatbou Jamese Bonda! Byl to šok, to ano, ale zde nám všichni dokázali, že i sebevětší tvrďák se může zamilovat - což je lidské. Konec je vyřešen docela elegantně. Zloduši co přežjí, jeho nevěstu zastřelí. S tou elegantností jsem to myslel jen ohledně nezávislosti Bonda na jiných osobách. Nechat ho ženatého do dalších dílů by bylo přeci jen moc. Nesmí chybět automobilové honičky, vrtulníky a dojde nám tu i na sjezdové lyžování v Alpách a na jízdu v bobu po ledové dráze. Občas jsem kroutil hlavou: Jak ohle točili. Lavina vypadá nadmíru skutečně. A vůbec celé je to hezky natočené, nenásilně podáváné a jak se s tím vypořádá divák je už jen na něm. Film jako celek na mě působí velice dobře. ()

Z0oMb3E

To, čo muselo niekedy prísť, tak to prišlo. Ale, že to bude až takéto sklamanie som nečakal. Nielenže Lanzeby nesiaha Connereymu ani po členky (čo paradoxne priznal aj v úvode) ale scenár sa nejako nesnažil zachrániť vzniknutú situáciu. Aby toho nebolo málo pridal sa aj strihač a človek, ktorý má na starosti zvukové efekty, a pochovali film úplne. Lanzeby nielenže je nemohúci vo flirtoch ale aj jeho neprofesionálne správanie sa v niektorých scénach viď nahánačku, kde nechá šoférovať ženu a namiesto navigovania, či sledovanie situácie jej dava božteky ako na páse. Bond nám začal rebelovať, čo mu tak isto nepridáva na profesionalite. Špiónska technika sa tak isto nejak stratila, jediné čo vytiahli je nejaká kopírka 50x50x30, na ktorú museli použiť stavebný výťah. Vo filme je vidieť mraky filmárskych chýb a nedostatkov, nevravím že v predošlých častiach neboli, ale tu sú strašne okaté. Prostredie je asi jediná vec, čo zachraňuje film. Pravý Bond=Connerey. ()

MartinezZ

Tak tohle se nepodařilo :) Nesympatický Bond, který mi připadá spíš jako klon Bruce Campbella a Jana Čenského, nijak zvláštní bondgirl, prazvláštně pavtipné "Tohle by se Connerymu nestalo.", reklamní výlet do Švýcar, poněkud hloupá zápletka a chování postav a vůbec... 1,5* ()

mysiak

Najhoršia paródia na Jamesa Bonda...ten herec je asi tak dobrý ako Paris Hilton...režisér ukrižovať za to čo natočil, jedine čo zaujme je Telly "Kojak" Savalas, a to je všetko...pretože ten film je zosmiešnením a strápnením celého Jamesa Bonda...ešte hral len jednu časť, bohvie prečo... ()

Historik

Navzdory většině hodnocení jsem měl tento díl vždy velmi rád. Nedokážu přesně říci proč. Je to skutečně poněkud jiná bondovka: je takřka bez akce, první větší akce přijde po hodině a půl, a přitom mi to nechybí. Moc dobře se to sleduje. Souhlasím ale s tím, že volba hlavního představitele byla špatná. Lazenby skutečně minimálně nemá charisma, a to Bond musí mít. 90% ()

javak810i

Lazenby není tak špatný, jak jsem se obával, ale Connery to prostě není. Jeho bond tím ztratil své charisma. Co ovšem této bondovce uškodilo více, je prasácký střih, který dost kazí akci. Film drží nad vodou velmi pohledná bondgirl a Telly Savalas, ale na víc, než 3*, to není. ()

Laxik

Ponechme rozbor legendární hlášky "Tohle by se Connerymu nestalo," stranou a mrkněme se na film samotný. Tahle bondovka vlastně není příšerná, víme?. Její jednotlivé sekvence jsou fajn. Bohužel na sebe půlka scén nenavazuje, a co se týče replik postav, "shluk slov" je asi to nejpřesnější politicky korektní hodnocení. Rozhodně to nejsou dialogy, mluva, řeč, ba ani věty... OK, kecal jsem, tahle bondovka není příšerná až do poslední půl hodiny. Do té doby jsem se bavil, pak jen kroutil hlavou... A jen pro pořádek, tradiční klání hračky vs. kočky tentokrát i pro absolutní absenci hraček vyhrávají kočky. ()

Pierre

Připravme se na komentář plný Spoilerů. Bondovi je nabídnut sňatek, je na chvíli uvolněn z tajné služby jejího veličenstva, uvažuje o jiném zaměstnaní, sňatek nakonec chce sám, doopravdy se ožení a manželku mu Blofed zabije. Tyto věci dávají značit, že se jedná o dost neobvyklou Bondovkou. Někteří skalní příznivci jí asi opovrhují. Mě, ale některé změny (až na sadend) nevadily a přišly mi naopak jako osvěžení. Dost se mi taky líbil Blofedův plán a to prostředí falešné soukromé kliniky kdesi v Alpách bylo skvělé. Vadila, mi ale velká roztahanost (o cca 30 minut to mohlo být kratší, hluchých míst je celkem dost) a Lazenby, který byl až neuvěřitelně nějaký.Jinak to mohli být čtyři. ()

numi

Předchozím filmům s Jamesem Bondem jsem vyčítal přepálený začátek plný akce, která postupně uvadala a uvadala, až nakonec uvadla zcela a film začal nudit. Tentokrát je to naopak. První hodina vás absolutně zdrtí nudou, infantilními dialogy a - vsadím kalhoty - že na mol ožralým střihačem. Od útěku Bonda z "léčebny" však film nabere nečekané obrátky a najednou je tu něco, co bych od špionážního filmu čekal v první řadě - napětí. A právě napětí předchozím "bondovkám" chybělo. Lazenby samozřejmě Connerymu nešahá ani po kotníky, ale scénář vše zachraňuje. Konečně jsem s Jamesem Bondem nenudil a nebýt toho začátku, který by šel celý prostříhat na jednu desetinu stopáže, uvažoval bych i o čtvrté hvězdičce. Tři a půl. [srpen 2006] ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg