První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

Skunkiee

Nechápu zdejší nízké hodnocení. Tenhle film se prostě nebere vážně. Je to blbost, to víme. Ale tak perfektně natočená.. Vtipy srší jeden za druhým. Herci hrají perfektně. Líbí se mi ta nekorektnost. A inteligentní humor, kterému "skvosty" jako oslavované Slunce, seno...nesahají ani po kotníky. Tempo filmu je až zběsilé, až si říkám, že škoda, že si člověk nestihne vychutnat všechny skryté vtípky a narážky...Holt to bude chtít více projekcí...... A vy zapšklí filmoví kririci, běžte se zahrabat a pusťte si třeba Amadea..... ()

copstp

A co mi brání tohle poslat rovnou do odpadu? Mno, asi to, že do odpadu posílám ještě větší kraviny a chci si tak nechta ten prostor mezi tím, co ještě snesu a co s chutí vypínám hned. Tady se sem tam alespoň objeví někdo koukatelný a trošku uvěřitelný. ()

vinducha

Pan Macháček s panem Dykem výborně , bavil jsem se skoro celý film , až do cca 1:29:54 , kdy vylezl z kočáru pan Kraus , proti kterému jinak nic nemám , tak mi přišlo , že celému štábu přesně v tu chvíli došly peníze. Peníze na ty správné drogy , které užívali do té doby celé natáčení. Nebo si naopak vzali něco nevyzkoušeného a silnějšího. Celkový dojem z filmu díky nepovedené závěrečné necelé půlhodině , šel pěkně šupem do kopru , velká škoda.. ()

Cesty timem odpad!

Njdřív jsem chtěl dát jednu hvězdu za Táňu. Ale nevydržela tam a spadlo to na dno. Neuvěřitelné co asi dala tahle zase kravina za koňskou práci. ()

zooh

Byla jsem na předpremiéře filmu. Jaký je film Wilsonov? Ideální film na dlouhý večer. Milé a veselé pobavení pro celou rodinu. Typický Macháček se svým opravdu typickým humorem a krásně najivní a rozpačitý Dyk, to je kombinace opravdu dobrá. Není to nic při čem se budete neustále válet smíchy, ale je tam spousta dobrých vtipů a poměrně chytlavý příběh. Rozhodně nečekejte nic složitého a něco co vám "změní život". Ale čekejte vtipný, příjemný film s dobrými herci, u kterého si odpočinete, zasmějete se... a to splnil Wilsonov na 100%. Určitě si jej jednou zase ráda pustím na DVD. ()

macekjoe

Za vše mluví nejtrapnější scéna, ve které vévodil Kraus, jenž se topil s českou hymnou na rtech a českou vlajkou v ruce. Tak se definitivně potopil i tento film. Hvězdu si tak akorát vysloužil za úchylného doktora Mitta a postavu majordoma Jiřího Maryška. ()

iceböss

Pro hloupého, každý hloupý. Vtipná česká parodie!! Wilsonov je film, na který když jdete do kina bez větších očekávání (díky hodnocení "expertů", žádná očekávání člověk fakt nemá) a s cílem zasmát se, pobavit se, tak příjemně překvapí. Pokud jste ale lehce povrchní člověk, který už se těší až bude moc zkritizovat další film, tak si ve filmu určitě najdete spoustu bodů, které splní i vaše požadavky. Divák který se u Wilsonova chce pobavit, tak se pobaví velmi dobře. Divák který chce jít na Oscarový drama, dechberoucí, srdcervoucí film, tak Wilsonov nebyl natočen pro něj! 9 z 10 !!! ()

Polda99

Asi je to překvapivé, ale podařilo se natočit celkem kvalitně natočený film, alespoň co se kamery, střihu a výpravy týče. Děsivé scény jsou opravdy děsivé, vtipné scény jsou...no řekněme, že se občas menší úsměv na tváři objeví. Bohužel to je asi tak vše. Kromě častých mezer v příběhu, které byste u komedie/parodie mohli i čekat a režisérovi odpustit, je hlavním problémem právě nedostatek vtipu, který by Vás opravdu rozesmál. Sice jsem v kině tu a tam občasný smích zaslechl, ale u tohoto typu filmu spíše čekáte, že se celé kino bude bavit a to se nestalo a Macháčkovo pitvoření alespoň já nepovažuji za něco vtipného nebo vůbec něco, na co by stálo koukat....možná někdy příště. ()

Y2ORSI odpad!

Mám rád Mazanýho Filipa, Hotel Budapešť a Adélu, takže jsem se na Wilsonov těšil jako na podobný mix šílený jízdy s celkem zajímavým vizuálem, plnou onelinerů a přehrávání...ale ty vole, co to bylo ? Mám velké tušení, že finální scénář se psal na podtácky poslední večer před první klapkou. Rozhodně Epstein nemá talent jako Brdečka a jeho scénář filmu nepodrazil nohy, on jej rovnou dekapitoval. Nejvíc je vidět promarněný potenciál- sehnalo se evidentně dost peněz na výpravu i na herce, Mašín to celkem zvládl kočírovat, než i jemu došlo, že scénář nikam nevede a zbytečně štědrou stopáž musí prostě něčím vyplnit. Asi mě to bude strašit jako Westernstory než aby mě to bavilo několikrát do roka jako Adéla ještě nevečeřela ()

storm23

Obsazení přesně podle mého gusta, jen doufám, že zbytek dialogů bude bohatější a ne tak nucený jako to co jsem zatím viděl v traileru... ()

andykanadan

Na túto krimikomédiu som bol zvedavý nielen preto, že sa odohráva v mojom rodnom meste (ako hrdý lokálpatriot som si to proste nemohol nechať ujsť), ale aj preto, že autorom literárnej predlohy filmu je môj obľúbený slovenský spisovateľ Michal Hvorecký, s ktorým sa mám tú česť už pár rokov poznať osobne. Nie je to film, ktorý preplačete od smiechu a potrhá Vám bránicu - ale humor je naozaj nadčasový, keď si zoberieme do úvahy, že film sa odohráva na prelome rokov 1919/1920 pri zrode budúceho Česko-Slovenska a jedna z nenápadných narážok sú "gorily", ktoré Wilsonov (alebo teda vlastne už Bratislava) zažije až takmer o 100 rokov neskôr... Ťažko sa dajú popísať rôzne "vtípky", treba to vidieť, je to situačný humor. Knižku mám kúpenú tiež, tak sa teším na "komparatívnu analýzu"... Po dlhej dobe film, ktorý som videl v kine a veľmi dobre som sa bavil ! U mňa 90%. ()

Verdolin

Je to naprostá hovadina, která je na odreagování, má důvtip, paroduje, co může a baví až do konce, neříkam, že to ještě někdy budu potřebovat vidět, ale rozhodně nechápu ty, co dali hodnocení odpad Ze všeho nejvíc je to komedie na odreagování. ()

fibur84

Velmi netradiční a originální snímek. Nenechte se odradit nízkým hodnocením a špatnou recenzí od Spáčilové. Kdo se rád zasměje až ho bolí bránice a není suchar, tak toho tento film pobaví. Macháček v průběhu filmu vystřihl několik velmi povedených hlášek, u kterých celé kino vybuchlo smíchy. Příběh mi přišel taky zajímavý a zpracování rovněž. Film rozhodně nezapadá do šedi průměrných českých či slovenských snímků poslední doby. Pro mě to byl zážitek a slušné překvapení... ()

prasjanko

Celkom ma prekvapuje koľko negatívnych emócií tento film dokázal vyvolať. A toho odpadu, čo sa tu nagebrilo. Fuj! Styďte sa! Našťastie som sa na film vybral úplne neplánovane, rozhodoval som sa až v multiplexe, bez toho aby som čo len očkom zavadil o akýkoľvek náznak recenzie. A nebanoval som veru. Malo to atmosféru. A dobre som sa bavil. Vizuálne vymakané, scénaristicky obstojne zvládnuté, miestami vtipne podané. Pauhofová je v divadle často obsadzovaná do rolí, ktoré nezvláda, a hrá stále to isté, usmrkané dievčatko. Tu jej postava sadla ako ritka na šerbeľ. Macháček sa veľmi nenadrel, ale svoj minimálny štandard dal. Dyk more, ten mi nevadil, veľmi som ho predtým hrať nevidel, vlastne som ani netušil, že je to taký lámač fanynkovských sŕdc. Jana Krausa som už dávno v žiadnom filme nevidel a jeho civilne zahraná postava sa mi celkom aj páčila. Potiaľto OK. Stankemu, Šimunovi a Kostelnému by mohol niekto (asi režisér najskôr) vysvetliť, že sa natáča film, nie skúša nová divadelná hra. Prehrávali snáď viac než naši hokejisti pod vedením Vlada Vujteka :-) Ako celok ma to však dokázalo pobaviť aj napriek nelogickému záveru s preživším Kosťelným. Ten som fakt nepochopil. ()

samo151

Spravidla sa českej a slovenskej kinematografií vyhýbam, ale keďže obdobie v ktorom sa film odohráva patrí medzi moje obľúbené časti bratislavských dejín, dal som mu šancu. A bola to chyba. Dej nebol zaujímavý, vtipy neboli vtipné (počas celého premietania tejto "komédie" sa v sále nezasmial ani jeden zo 7 zúfalcov čo tam sedeli), kriminálna zápletka bola tupá (možno až na samotné rozuzlenie) a väčšina postáv bola neskutočne trápna. Štýl "poďme zo seba robiť debilov, bude sranda" na mňa proste nefunguje zhruba od kedy som dosiahol 10 rokov. Najsmutnejšie je, že film vychádza z pomerne kvalitnej knižnej predlohy, ktorá mala obrovský potenciál, keby sa tvorcovia filmu nerozhodli prerážať dno prízemnosti. Bolo by to na odpad, nebyť tradične vynikajúceho Jana Krausa a úžasnej filmárskej roboty. Za to aspoň tá jedna hviezdička. ()