Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

POMO

Príjemná oddychovka, je mi ľúto jej nedať 4 hviezdy, ale keď poznáte to najlepšie od Shanea Blacka, viete, že netrafil úplne do čierneho. Dvojka Crowe / Gosling je super, hlášky fajn a retro atmosféra osemdesiatkového L.A. možno najlepšia od L.A. Confidential. Ale zápletka, ktorú borci riešia, je tak vodnatá a nezaujímavá, akoby tam ani nebola. ()

verbal

Za oceánem frajer kvet, já všechno jsem mu žral. Cokoliv kdysi vyplodil, z toho jsem smíchy chcal. Ten borec s tváří kojence skvělý scénáře psal. On byl jako Skaut poslední, nikdo ho nestíhal. Léty však kolty vystřílel a navlhnul mu prach. Teď plácá sračky dementní, ze kterých jde až strach. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Ač Gosling s Vránou snaží se to hovno zachránit, já na pissálkovi vyčpělém nenechám suchou nit. Viděl jsem řvoucí logiku chcípat pod kopyty stád. Viděl jsem tumor debilní, co mě nepřestával srát. Z té pojebané grotesky já místy studem blil, a místy nudou usínal či utrpením vyl. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Čekal jsem mačo spektákl a dostal buzní řiť. Čekal jsem hlášky peprné, pak modlil se „Konci přijď!“. A že to bejval pistolník, co v očích měl chladnej cejn! Už ale přišel o koule, ten chcípák jménem Šejn. Byl to Šejn, byl to Šejn. Kdybych to předem nevěděl, zhnuseně bych se ptal, kdopak tu trapnou pičózu narychlo uplácal. Byl to Šejn, byl to Šejn … ()

Tom Hardy

Určitě to Black umí s větší ulítlostí (Kiss Kiss Bang Bang) nebo s větším počtem nezapomenutelných hlášek (Poslední skaut). Pokud ale ten film někde na body prohrává, je to čistě ve své vlastní kategorii, kterou si můžeme označit (např.) jako "blackovinu". Jinak je to mnohonásobně lepší, co běžně nabízejí podobné žánrovky (když už je někdo točí). Herci přesní (snad jen Kim Basinger je tu tak trochu omylem), slovní střelivo podávané v pravidelných dávkách a několik scén jasně kultovních. Celá pasáž "držím vás v šachu" by se měla tesat do kamene a záměrně podvratný vývoj děje baví každou minutu. Kolikrát ten film pro své i divácké pobavení uhne od běžného konceptu a přitom ani jednou nesklouzne k tomu, že by přímo parodoval. Black by měl točit jen filmy, kde nažene dva losery k nějakému zapeklitému případu. V téhle rovině je vážně bezkonkurenční. ()

Matty

Laurel, Hardy a záhada ztraceného pornofilmu. Gosling nikdy nebyl tak zábavný a zároveň tak neodolatelný. Jeho nihilistický soukromý detektiv je sice trochu imbecil a docela dost alkoholik, který si plete sen s realitou a „eunucha“ s „munichem“, ale když jej jednou za čas osvítí múza, jeho okolí na chvíli oněmí. Ve filmu šlapajícím hlavně díky slovním přestřelkám dvou až tří postav k něčemu podobnému logicky nedochází často, ale jsou to právě bezeslovné (splatter) slapstickové scény, které dokazují Blackovu rostoucí režisérskou suverenitu. K některým velmi vtipným situacím (např. hned úvodní scéna s řítícím se autem) nestrhává naši pozornost, nechává nás, abychom si je v záběru sami našli. Stejnou důvěru v divákův intelekt projevuje také při nečekaném zakončování očekávaných scén. Lidé umírají bez jakéhokoli varování, postavy se často zachovají s větší bezohledností nebo brutalitou, než jaká je v hollywoodských žánrovkách normou (nechybí ani násilí na dětech), případně učiní chybné nebo naprosto stupidní rozhodnutí a musí nést jeho následky. Zásadní odhalení jsou učiněna díky náhodě nebo nekompetenci postav, nikoli díky soustředěnému sběru a rozboru dat. Na Goslingovi a ostatních postavách vám bude záležet také zásluhou náhlých, ale přesvědčivých změn tónu. Black ví, kdy se hodí nasadit vážnou tvář a posílit tím náš soucit s hrdiny, zároveň ale téměř nemoralizuje, jakýkoli náběh k patosu nebo podřízení se požadavku na „backstory“ jednotlivých postav dokáže včas utnout (při vážném dialogu o hrdinství například jedna z postav bezostyšně zalomí) a jako náplast na deziluzivní (a tedy poctivě noirové) finále nabízí akorát hlášku „Aspoň, že už zase piješ.“ Vůbec mi nevadí, že Black od Smrtonosné zbraně píše v zásadě pořád totéž, komediální noirové detektivky o dvojici cynických kovbojů, kteří mají život na háku a jsou okolnostmi donuceni znovu se dát do kupy, pokud to bude nadále stejně zábavné a dost výrazně odlišné od zbytku hollywoodské produkce, která zatím – až na čestné výjimky (Deadpool) – podobně vyzrálou schopnost sebereflexe, která by zároveň nepřebila zájem o postavy, neprojevuje. Z komerčního hlediska budou Skvělí chlapi pro Blacka pravděpodobně jenom zanedbatelným intermezzem před rebootem Predátora. Z hlediska skýtané cinefilní slasti jde prozatím o film roku. 90% Více tady. ()

Enšpígl

Já mám slabost pro chlapy co se neberou vážně a komediálnost kterou zde předvádí Ryan s Russellem založenou především na legraci "sám ze sebe" jsem v podání ani jednoho ještě neviděl, ne v tak velký a tak povedený míře. Mnoho scének i dialogů jsem ocejchoval svým smíchem a to je pro film hodně dobrý vysvědčení. Trošku zbytečná mně přišla postava Hollandovy dcery a posledních dvacet minut se mně zdálo, že filmu docházel dech, ale za ty opakovaný smíchovský dodávky si Správní chlapi ty čtyři hvězdy s přehledem zaslouží. ()

Cervenak

Na hrane sklamania. Furt je to obstojná zábava, ale najlepšie vtipy boli fakt v traileroch a okrem nich je tam dosť veľa hluchej vaty. Zaskočilo ma, ako veľa "hlášok" a dialógových výmien (hlavne keď sa ich zúčastňuje "Goslingova dcéra") vôbec nefunguje. Niektoré scény sú úplne zle a neviem sa celkom rozhodnúť, či je to hercami alebo réžiou alebo aj tým, aj tým. Takže fajn, ale rozhodne jeden z najslabších Blackov a na svätú trojicu Smrtonosná zbraň, Posledný skaut a Dlhý bozk na dobrú noc to nemá ani náhodou. ()

Isherwood

Black je hláškař, umí parádně rozepsat figury, plnokrevně polidštit a pak je v dialogových výměnách nechává sypat (nejen) verbální humory, které diváky kácejí pod sedačku. Celé to ale zastřešuje tak strašně chabou a v mnoha momentech průhlednou kriminální zápletkou, že by neobstála ani jako retro epizoda CSI. Kdyby se ta vyšetřovací nota nebrala tak vážně (záběr tolika silných společenských témat) a přistoupila na více sebeshazovačné pitomosti, je z toho žánrová trvalka jak vyšitá. [Den po zhlédnutí to rychle vyprchá.] 3 a ½. ()

Malarkey

Russell Crowe a Ryan Gosling se pro takové role vysloveně narodili. Dělají si ze sebe legraci, ale přitom to nedělají úplně na oko. Stejně takový je i samotný film. Je vtipný, ale přitom nehraje primárně na humor, jako spíš na klasickou detektivku ze sedmdesátých let. Nicméně jakmile se objeví nějaká legrační scéna, tak většinou s takovým důrazem, že si ji budete chtít zopakovat ještě několikrát po prvním shlédnutí. Po zbývající čas pak doufáte, že každou další minutou dorazí pro změnu něco jiného, co Vás uzemní a tak stále pozorujete, číháte a vážíte si každého momentu, který Vás rozesměje. Každý další vtip je tu totiž natočen s takovým nápadem, že Vám bude až smutno ze samotného konce. Ačkoliv mě první půlka krimi-příběhu moc netankovala, tak druhá už byla daleko lepší. Humor to ale ovládal celé dvě hodiny. Až mám pocit, že legračnější americký film v roce 2016 neseženete. ()

MrHlad

Co jsem chtěl, to jsem dostal. Je ale dobré uvědomit si, že Shane Black, který napsal Posledního Skauta, byl o pětadvacet let mladší, takže Správní chlapi mají blíž k jeho režijnímu debutu Kiss Kiss Bang Bang než k řádění Joe Hallenbecka a Jimmyho Dixe. Russell Crowe a Ryan Gosling jsou jako detektivové většinu času trochu mimo a obvykle moc neví, kdo na ně zrovna střílí a proč, Black má však pochopitelně celý scénář dokonale pod kontrolou a v pravý čas vyloží karty na stůl. Celé je to ale sympaticky „mimózní“, takže nejen že hrdinové občas netuší, co se kolem nich děje, ale Black si může dovolit i hodně trhlé (a zároveň skvělé) akční scény plné nápadů, bizarních vtipů a point, které byste nečekali. Správní chlapi jsou chytrá krimi, která ale chce dělat věci malinko jiným způsobem a nebojí se vedle poctivých bitek a přestřelek sázet i na většinou dost drsný a cynický humor a hraní si s diváckým očekáváním, díky čemuž baví až do poslední chvíle. Nikdy nebudete totiž tušit, co na vás Black vytáhne v další scéně. Jen budete vědět, že to bude super. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $36,261,763Tržby Celosvetovo $62,788,218 Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,842,414Tržby za predaj DVD v USA $2,334,288║ Čakal som po výbornom trailery o dosť štavnatejší spád. Prvá polovica filmu sa miestami až nepekne vlečie, lepší rozbeh nastane až keď príde na scénu nájomný zabiják. Potom to začne mať poriadne grády, škoda Shane Black má na viac (čo už predviedol v Kiss kiss bang bang). /videl v kine: 60/ ()

Renton

Vlastně docela zklamání. Nezajímavý krimi děj, občas tak strašně unylé vyprávění a některé vtipy nefunkční (navíc trailery je lépe podaly) - ale je jich tam opravdu spousta, stejně jako hlášek a různě vtipných scének, takže pozitivní zábava se i tak dostavuje. Hned po projekci ale všechno strašně rychle vyprchává a celkově film bohužel zapadne, páč nevidím důvody vidět znovu. ()

KarelR

Správní chlapi jsou až příliš podobní Poslednímu skautovi, na kterého (už kvůli zákeřné nostalgii) bohužel nemají, a nejspíš by jim prospěla o něco údernější a méně zmatená zápletka. Shane Black si ale s diváky (i hrdiny) hraje záměrně a nakonec to do sebe celé zapadne, takže to není zas takový průšvih. No a co všechno kolem? Tady je na místě spousta chvály, protože jsme dostali bombasticky nahláškovanou komedii, která ždíme maximum hlavně z Goslinga a vždycky má v kapse nějaký nečekaně ujetý nápad. Black si zkrátka hraje s žánrem jako rozpustilé malé děcko. A jelikož nekašle na akci ani na postavy, mají Správní chlapi solidní potenciál na další nadšené projekce! (8/10) ()

DaViD´82

Starsky & Hutch by Shane Black. What's not to love? Snad jen nepoměr mezi škorpící nahláškovanou buddy komediální linkou (dlouho jsem se v kině nesmál tak z plna hrdla) a regulérní kriminální linií z drsné školy, která je vyloženě do počtu, přitom se však dlouho dělá mnohem rafinovanější než jakou ve výsledku je a ve finále již vyloženě zdržuje. Čili jak po dějové stránce poněkud "skutek utek", tak po komediální nelze namítnout ani to nejmenší možné ň. A doufám v dvojku, těm dvěma to pospolu po stránce vzájemné chemie šlape natolik nebývale a unikátně (ostatně se přesvědčte sami), že by byl učiněný hřích jim nedat náležitý prostor. Nejlepší "blackovkou" roku je však i nadále Zootropolis. ()

Superpero

Už od kuňkavé melodie v úvodních titulcích jsem věděl, že to bude super. Shane Black nezklamal a servíruje vtipně nedokonalé duo, které se zaplétá do absurdně komplikovaného případu. Russell Crowe je takovej klasickej bouchač dobrák, ale Gosling je fakt skvělá komická figura. Fakt jsem se u toho bavil, ať šlo o vypointované dialogy a situace nebo obskurní kostýmy na pornoparty. Mám radost, že se stále točí skvělé akční filmy bez mamlasů v kostýmech a se superschopnostmi. ()

Fr

„ONI VÁS NAJDOU. A PAK ODKROUHNOU TOHO DETEKTIVA. A CELOU JEHO ZASRANOU RODINU. A PAK PŮJDOU PO TOBĚ. DLOUHO UŽ ŽÍT NEBUDEŠ.“ … „VÍŠ, KÁMO, TO ANI TY…“ /// Vážně míněná parodie na kriminálky let 70(80)tejch. Frajersky hláškující duo C+G (Shane Black furt umí!) těží ze scénáře, ve kterým není nouze o náhody (když to nebudete brát tak vážně, je to dobrá prdel!) a kreténský nápady, který skrejvaj (alespoň pro jednu projekci) jednoduchej scénář. Jeblej film, se kterým naložte, jak nejlíp umíte. Bavil jsem se parádně, ale 4* jsou i na mě moc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Starej je vod pohřbu nezvěstnej. 2.) Jsem rád, když ve filmech vo péčku hrajou malý holky. 3.)Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Dever

// Distributor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 2,835 // Otvárací Víkend v USA: $11,203,270 // ()

EvilPhoEniX

Mírné zklamání. Správní chlapi se nesou v krásném retro stylu se solidní ústřední dvojicí, byť Gosling zde kňučí až moc jak malá holka, což mi místy vadilo, ale naštěstí Crowe je správně drsný a nekompromisní. Akce je velmi zdařilá, ale bylo ji bohužel poméně, což se podepsalo na častých hluchých pasážích a posledních 20 minut už filmu vyloženě docházel dech. Vtipný mi film nepřišel téměř vůbec a dialogy mezi ústřední dvojicí téměř nefungovali, chyběla správná chemie. Potěšilo light rko a pár originálních scén, ale rozhodně se dalo vytřískat z filmu více. Přidat více akce, nějaký zajímavější zvrat, zrychlit tempo a byl bych spokojenější. 65% ()

novoten

Black je mi sympatický už jen tím, jak i po letech stále sází svoji nahláškovanou, voiceoverem provázenou formu, ale tentokrát mu to vyšlo jen o fous. Dějové nůžky totiž rozevírá značně doširoka a pořádně s nimi střihne až za minutu dvanáct. Nitky zaplétá zbytečně komplikovaně a než nám konečně začne být jasné kdo, s kým a jak, uplyne pěkných pár desítek minut. Naštěstí se v tomhle arzenálu schovává jedna zbraň, která podle očekávání silně kope. Je to Ryan Gosling, který opět dělá vše pro to, aby se nenechal nijak zaškatulkovat a díky zde předváděné antiinteligenci mě dokázal několikrát spolehlivě poslat do kolen. Jeho March je natolik upřímně zapálený a přitom zcela nepoužitelný, že zastiňuje i spolehlivého buldoka vedle sebe. 70% a čtvrtá hvězda s přimhouřenýma očima přistává za to, jak očividné je, že si ústřední trojka tohle blbnutí užila vážně s gustem. ()

tron

Vyrastal som na filmoch, ktoré mali niečo spoločné so Shaneom Blackom (Predátor, Smrtonosná zbraň, Posledný skaut...) a zbožňujem buddy movie, ak je vydarené. Toto vydarené nie je. Toto je čistá katastrofa. Nepochopiteľne mdlý film, brutálne zostrihaný (pýtam sa dobre, ak sa pýtam, že pri bitke s Croweom jeden z magorov nechtiac zastrelil oproti bývajúcu ženu a tvorcovia sa tomu následne už nijako nevenovali?), Crowe je vyložene nevhodne obsadený, Gosling nudí a s ostatnými je to ešte horšie. Scenár je jedným slovom strašný a hoci obvykle chápem, že každý má na film iný názor, v tomto prípade skutočne nechápem, čo sa komu na tom páčilo - akcie málo a o ničom, chémia medzi hrdinami prakticky nulová, scenár zhmotnené klišé a retro atmosféra snímke nič nedala; mohlo sa to pokojne odohrávať v súčasnosti a bolo by to rovnako nudné, slabé, biedne a o ničom. Ani divákom sa to nepáčilo, pri rozpočte 50 miliónov to celosvetovo zarobilo 62. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)