Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Heero

Duo Russell Crowe a Ryan Gosling a celkem dobré hodnocení uživatelů byl ten důvod, proč jsem to stahoval. Ale asi jsem tu jediný, kdo se u této komedie nesmál. Jo, vlastně jednou, něco jako "CH-CH". Absolutně stupidní krimi zápletka, která mě vlastně na tom celém srala asi nejvíc, byla vážně jenom na obtíž a zbytečně zamotávala hlavu. Moje trpělivost nevydržela, někde po půlce vypnuto, možná to někdy dokoukám, ale spíše ne. ()

toi-toi

Ryan a Russel sú dokonalá dvojka. Humor aj akcia im sedia. Kvalitný buddy movie, ktorý by chcela prestrihat a zjednodušiť dej. Slabšie ako Kiss Kiss Bang Bang no stále nadpriemer. Shane Black jednoducho vie ako na to. ()

Illy

Hodně zábavná záležitost. Shane Black tyhle filmy prostě umí, nacpané hláškami, absurdní a překvapivě pointované situace. Obě hlavní role skvěle zahrané. S přehledem 4/5 ()

TheSpearCZ

Parádní komedie se vším všudy a navíc po delší době film, který ani chvilku nenudí. Výborní herci, super hlášky a cool příběh to vše doplňuje. Čisté 4* ()

Greg25

Mám Shane Blacka ráda, je to v současnosti jediný tvůrce akčních komedií, který je skutečně vtipný, jehož postavy fungují v interakci s parťákem, jehož scény svojí absurdností dokáže přivést až k uvěřitelnosti a v jednom kuse se pořád hláškuje, navrch příběh, který je schopen držet pohromadě. V tomto žánru se svébytným nadhledem je Shane Black prostě jako doma a Správní chlapi jsou toho důkazem - na první zhlédnutí se mi to líbilo hodně a jen mi v duchu přelétla myšlenka, že to mohlo být jen o malinko lepší a byl by to ten pravý hláškovací nářez, na druhé zhlédnutí mě to dostalo ještě o kousek víc, ve svém žánru brilantní jednohubka se skvělou dvojkou Crowe-Gosling. Prostě s nadhledem. 100% ()

Standic1

Celý dojem filmu kazí jen ta hloupá Emilia, která kdyby hned od začátku počkala na místě, tak to s ní dopadne jinak, ale víte co? Dobře jí tak! Co mě na filmu ale zatraceně bavilo, tak to rozhodně duo Crowe a Gosling, které fungovalo naprosto přirozeně. Gosling roli zvládl o třídu lépe než jeho parťak a opravdu jsem se pokaždé bavil! A klasik Matt Bomer, ten snad nikdy nezklame, zasloužil by víc prostoru, protože role zabijáka byla pro něj přímo ušitá. ()

Randwulf

Russell úspěšně pokračuje v tradici řezníka a Ryan k romantickým a krimi polohám přidává, pro mne novou, komediální, v níž naprosto exceluje. Nález mrtvoly, hrst mentolek, osobního řidiče nebo Pocahontas korunuje scéna ve vyhořelém studiu experimentálních filmů a ogar na kole. Dobrá práce. ()

Pawlisman

Poměrně dost originální krimi na způsob anglického suchého humoru, ale v americkém podání. Tedy stále nevíte, zda vyprsknout smíchy či nic. A zda vůbec chápete myšlenku a je vůbec čemu se smát. Navíc pěkný detektivní příběh, který díky pěknému vystupňovaní a skvělé režii rychle utíká a najednou je hodina čtyřicet za vámi a je konec snímku. Moc pěkný flow. Smíchu tolik nebylo, ale určitě nadprůměrný počin. ()

majec4

Brutalita, nebyt tej blbej zapletky. Niekde v 3/4 filmu som si uvedomil, ze je to tak trochu bullshit. Inak ale vsetko fungovalo, len keby tam je ina kostra pribehu. Cital som, ze vo filme bola dobra retro atmosfera. Neviem, nezdalo sa mi to az tak retro. V urcitych momentoch to vyzeralo praveze velmi sucasne. Vtipy vsak boli super, fakt som sa nasmial. Zda sa mi, ze v komentari viac hejtujem, ako chvalim, no vnutorne som s 4* stotozneny. Musim sa priznat, ze sa mi to pacilo hlavne kvoli vykonom Crowa a Goslinga. Vidiet tychto dvoch pokope v takomto funny filme bol fakt zazitok. Tie ich dialogy boli obcas poriadne uletene. Ocenujem aj to, ze ked raz niekto spravil nieco neuvazene, okamzite mal gulku v cele. Tie nahodicky tiez pobavili. Pre mna je to fakt taky zvlastny film, no skor s pozitivnym dojmom. Asi si to este budem musiet pozriet druhy krat. ()

petikacka

Musím říct, že napoprvé jsem z tohoto filmu vůbec nebyla odvařená...Ovšem teď když jsem ho viděla znovu, tak jsem se opravdu bavila a někdy i řezala smíchy...Postavy Goslinga a Crowea se úžasně doplňují a i když je děj poněkud pitomý, tak když se na to jeden povznese královsky se pobaví...Za mě 85% ()

Muel

| Warner Bros. | Príjemná oddychovka od Shanea Blacka s Goslingom a Croweom. Obaja super, aj keď mi viac sadol Gosling. FIlm baví, lenže zápletka je celkom nezaujímavá. A cez to sa celkom neviem prekúsnuť. Ale po komediálnej stránke je to lahoda. | Hodnotenie: 6/10 | ()

nonick1

Zpočátku slibně vypadající film, v němž dvojice hlavních protagonistů řeší záhadu přibývajících mrtvol, a diváci si lámou hlavu otázkou who-is-who. Bohužel, snímek se postupně zvrtne ve stupidní parodii a neuchopitelný žánrový galimatyáš s nesmyslnou environment-porno zápletkou. Kromě oněch dvou již zmíněných „správných chlapů“ (věčně nalitý Ryan Gosling a obtloustlý Russel Crowe), kteří se při objasňování případu chovají podobně jako Pat a Mat, je ve filmu ještě hafo dalších postav, které tam scénárista nabrnkal zřejmě jen proto, aby mohly hustě hláškovat, chovat se nelogicky a nakonec zhebnout. Ovšem the winner is... botoxová Kim Basinger se strnulým výrazem blonďatého aligátora. Ani se nedivím, že na konci filmu začal chlastat i Mat. Jedna hvězda za povedený retro vizuál. ()

Flopik

Skvelá oddychovka s výbornou ústrednou dvojicou. Crowe s Goslingom si sadli, chémia medzi nimi fungovala a ja som sa dobre nasmial. Ako komédia to funguje skvelo, či už v slovných vtípkoch alebo samotných scénach. Zbavenie sa mŕtvoly a celkovo finále nemali chybu. Akčné v rámci normy. Samotný prípad vyšetrovania veľmi fádny a po filme som ani nevedel čo vlastne vyšetrovali. Ale premyslený prípad som od tejto jednohubky nečakal, 4* zaslúžene. ()

avitakova

Už hodně dlouho jsem neviděla takhle povedenou komedii. Trošku jsem se bála souhry Ryana a Russella, ale teda musím říct, že jsem byla nad míru překvapená. Strasně jsem se bavila. Film sice jako celek byl takový průměrný dějově možná trochu pokulhával, ale vždycky se to nějak dorovnalo těmi vtipnými scénkami. No každopadně do teď jsem byla toho názoru, že teď už se moc dobré komedie netočí, tak jsem opravdu ráda, že si zase chvilku budu myslet díky tomuhle filmu něco jiného. ()

adriane9

Čekala jsem cokoliv, ale rozhodně ne toto a byla to pecka! Goslinga znám jen z vážných rolí, ale v téhle komediální byl stejně tak dobrý. Přiznám se nachlámala jsem se jako blázen, prostě ddechovka co nezklame a rozhodně se podívám znova :). ()

theSaint

Trestuhodně nefunkční. Celý film působí jako série scének, které někdo jednoduše slepil dohromady a moc si nelámal hlavu s tím, že to nedrží pohromadě. Ani jedné z hlavních postav jsem její charakter nevěřil. Crowe/Gosling si vůbec, ale vůbec nesedí. Buddy hašteření a špičkování zcela jistě skvěle vypadalo na papíře, ale v dvojici Crowe/Gosling se naprosto minulo účinkem a zbyl z toho pouze výpar původního záměru.Téměř bez vyjímky jsem si všechny počiny od Blacka oblíbil, tato křečovitá a snadno zapomenutelná buddy "hitovka" mezi ně určitě nezapadne. ()

barteca

Za mě plná. Po Matkách na tahu další velmi zdařilá komedie. Ti dva si sedli jak Pat a Mat, Gosling předvádí špičkové etudy, nechybí ani konverzační humor ! Vizuál sedmdesátek nemá chybu. Každopádně bude po čase opáčko. Souhlas Matty. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)