Ghoul

• Slovensko Ghoul

1mara2

Nevim, no, celkem nuda. Na to, že to je "naše" tvorba, tak to šlo, rozhodně to nebyla uplná trapárna, ale ani jsem se moc nebál, pár levnějších lekaček a jediná opravdu dobrá pětiminutovka ke konci v lese. V porovnání s dobou a tehdejším přínosem to byl slabší Blairwitch. ()

Romeroo

Jákl to celkem slušně zvládnul, s kamerou jsem problém neměl, vyloženě hloupé to nebylo. Největší slabinou Ghoula ( pro někoho to může být silná stránka ) je to, že neukáže vůbec nic a spolehá na zvukové lekačky a na to prostě nemá film patřičnou atmosféru. Na druhou stranu viděl jsem dost hororů o dost horších a musím přihlednout k tomu, že Ghoula natočil český rejža. Slabounké 3. ()

Ivoman odpad!

Tragedie. Ještě, že jsem za film nemusel platit, ale vstupenky jsem vyhrál. Alespoň mě nebylo líto odejít z kina. Vykrádačka ZBW jako vyšitá. Dávám tomuto podivnému počinu, který je s titulkama, což teda je úplná zhůvěřilost, stejně jako ZBW odpad. Zlatej Kájínek ... ()

Mr.nachos

Pripad Cikatila znam a tak jsem se na film docela tesila a dala jsem si to ve 3D a odesla jsem tezce zklamana. Nema to s Cikatilem vubec nic spolecnyho. Jediny plus na tom bylo to 3D, jinak to stoji za velky h... Nejake to napeti, ktere sem tam probehne presekne urvany zvuk a to je asi tak vsechno, ze bych byla vydesena tak jak lici reziser a jak se to snazi nastinit trailer tak to rozhodne neee. A ten kdo k filmu delal titulky by zaslouzil kopat do zadku od vychodu slunce do zapadu za tak zprdelenej preklad. ()

Solverino odpad!

Otřesný zážitek v kině a dokonce ve 3D! Prachsprostá vykrádačka Blair Witch, neumětelsky natočená, sázející na lekání pomocí otřesného zvuku (rány jak žhavým drátem do uší) - no chápu, že odcházejí lidé z projekcí, také jsem měl 100 chutí se na to vysrat, ale vydržel jsem až do konce a hořce litoval vynaložených prostředků :( ()

Barghest

Jaké příjemné překvapení! I když použít slovo příjemný v souvislosti s tímhle filmem není úplně na místě. Možná je to tím, že Ghoul je můj první found footage horor, ale podle mě to Jákl prostě zvládl. A to píšu jako člověk s neskrývanou averzí vůči současné české kinematografii. Přestože režisér používá provařené hororové postupy (hlasité zvuky, zúžené zorné pole, snížená viditelnost) a o logice postav by se dalo párkrát zapochybovat, dobrý dojem zůstává. Může za to hlavně tísnivá atmosféra a depresivní prostředí ukrajinského venkova. Stará samota uprostřed hlubokých lesů, holé stromy a šedivá mračna navozují perfektní dojem místa, kde by se člověk rozhodně nechtěl octnout. (Následuje mírný spoiler.) Konec přišel docela nečekaně a i když budí dojem, že film kvůli tomu zůstal neuzavřen, nemůžu se zbavit dojmu, že v tomhle případě je to jen dobře. ()

ratpile

Psal se rok 1999 a mladý režisér Petr Jákl.. Bohužel, píše se rok 2015 a Jákl přichází s 1:1 kopií záhady Blair Witch. Kopie je to navíc méně sofistikovaná (lacinější lekačky, vypatlanější scénář, béčkové charaktery) a patnáct let poté působí celý ten tradiční found footage konstrukt děsně uměle. Třesoucí se kamera uprostřed lesů tu už zkrátka párkrát byla a Jáklův hype musí snášet přísnější kritéria, nežli nějaký středoškolský projekt točený na iPhone. Atmosféra se ale tvůrcům nechat musí. ()

intro

Ghoul se povedl, a to dost. Většinou found footage horory nemusím, ale Petr Jákl ml. odvedl vynikající práci. Film má správnou mrazivou atmosféru, dokonce se dostavil i pocit strachu :) Podobný pocit jsem už hodně dlouho u mého oblíbeného žánru nezažil. Dávám 80% ()

stone

Ani nový pohled na problematiku Andreje Čikatila neposunul tento film jinam, než do propadliště dějin. Je to jenom v tomto žánru po desáté přebíraná čočka. ()

Pitryx odpad!

Jděte s tou imbecilní kamerou už fakt někam. Zvukově to taky stojí za vyliž něco. K tomu klasické blikání, jen aby divák náhodou něco nezahlédl a nedej bože se nepolekal. Závěr je už tímto přeplácán tak, až je to otřesné. A vůbec, pokud hodnotím, jak hodnotím, tak ten závěr to zabil definitivně. Už nikdy více foundfotáž. ()

donnovann

Přesně jak jsem čekal, tolikrát nastavovaná kaše přece nemůže už ničím překvapit. Blair Witch a Paranormal aktivity, zbytek filmů na tento způsob už ztrácí kouzlo. A nezmění to ani česká snaha. ()

Mamlas odpad!

Samé typické rysy filmů nejnižší kvality: amatérští herci, otřesné herecké výkony, mizerný děj, amatérská ruční roztřepaná kamera, mnoho roztřepaných nočních a nic neříkajících záběrů, nuda, žádná atmosféra, minimální náklady atd. Prostě amatérská slátanina té nejnižší možné úrovně. Nedívatelný odpad. ()

Mr_Moon odpad!

Tak to sem teda necekal! Na film sem cucel v noci at z toho teda neco mam.... pul filmu sem kroutil hlavou jak je to dementni a slabe a druhou uz se jen smal. Tohle proste byla srabarna nejvetsi Jakl by udelal lip kdyby nekde zboril par trabosu nez udelat takovy otres.... ()

XXXXXXXX

Stylem snad nejvíc podobné přehypované Blér sračce. Bohužel, další český pokus o vytvoření něčeho, co by konečně vyšvihlo čechy na vrchol z té žumpy, ve které se české filmy už nějaký ten pátek topí a ještě zřejmě dlouho topit budou. Je fakt, že takhle mě ještě obyčejný záběr na holínky pod kabátem v žádném jiném filmu nevyděsil, ale to je tak všechno. I když ona za to, spíš místo strachu, může naspídovaná kamera, v kombinace s přespříliš hlasitým zvukem ve sluchátkách. Konec totiž diváka zanechává s mnohem více nezodpovězenými otázkami, než na začátku. Co třeba ten Ukrajinec, v jehož chatě se to celé odehrávalo? A Čikatilo se tma jako jenom tak zhmotnil ze vzduchu? Případné zájemce o kvalitní camera footage horor odkazuji spíše na loňský As Above, So Below ()

Kimkong

Naštěstí je film krátkej. Roztřepená kamera a rozhádaná parta mladíků. Tempo se přiměřeně stupňujě, tudíž, ač od počátku je jasné, že film je kravina, stejně jsem to dokoukal. ()

zubrik66

Až opäť započujem šum lístia po ceste ku kadibútke tiež si natočím horor. Natočím rozmazané zábery, rozbehnem sa bez hlavo do lesa a potom si šupnem hlavičku rovno do jamy... ()

ostravak30

Co říci, abych neurazil? Film je natočen z větší části kamerou, takže dost připomíná Záhadu Blair Witch. Ale od této chvíle se podobnost rozchází. Chybí opravdová děsivost. Samozřejmě, že pokud si film pustíte v noci někde v opuštěné chatě v horách, asi vás to klidným nenechá, ale jinak se tam toho moc neděje. Skupina lidí pobíhá pořád kolem chaty a zase do ní. Scénář je takový mdlý. Chybí tomu taková ta hororová jiskra, která by konečně všechno zažehla a pořádně odstartovala. Kdo je tam opravdu děsí je duch a ten si jen bere těla. Možná, že nápad nebyl špatný, ale to provedení trochu pokulhává, na můj vkus. ()