bambiz

Byla jsem na film hodně zvědavá, klasický český Atentát mám stále pod kůží, ty postavy v něm byly živé, opravdové. Tady mi byl Murphyho Gabčík vyloženě nesympatický, Dornan naštěstí nebyl úplně šedivý, ale vadil mi dabing, celé mi to přišlo takové strérilní, not touching. Nedokoukala jsem. ()

benji66

Srovnávat tenhle film se Sequensovým Atentátem je asi jako srovnávat Ordinaci v růžové zahradě s Nemocnicí na kraji města. Faktické nesrovnalosti nemá cenu rozebírat, ale jedna věc mně zarazila opravdu hodně. Kolik prostoru dostala komická figurka odboje, kofident gestapa, následně agent StB Ladislav Vaněk. Za závěr v kostele a kryptě dvě hvězdy. ()

Bbulli042

Milujem druhú svetovú. Film sám o sebe je zvládnutý perfektne, čo sa týka atmosféry, vystihol ju dobre. Strašne som bol zvedavý, ako bude spracovaná téma. Samozrejme trošililinku prikrášľená a kaľkulovane dramatická. Film mi sadol ako "riť na šerbel". Neviem prečo, možno farebnou kompozíciou, ...dosť mi to pripomínalo Hodiny. Akurát toto je o niečom inom. Je to dobrý film a treba si s ním pripomenúť krutosti druhej svetovej vojny. Jasné, nie je to Valkyria a ani Šindler. Ani Dunkirk, či Ryan. Ale má to zrozumiteľný dej a je to napínavé, má to atmosféru. Dnes môžete jásať nad nezmysľamy tejto doby. No vtedy ste mohli jásať len nad tým, že vám váš život prikazuje chorá myseľ, aby ste žili podľa "jeho" predstáv... Edit: Hudba bola inak nič moc, ako cez kopirák z Interstellar. ()

SatanHell odpad!

Film,ktorý ospevuje to,čo sa v súčasnej dobe tak odsudzuje....Terorizmus s akýmkoľvek poslaním či cieľom ostáva furt len terorizmom.Film sám o sebe je jednoduchý ba priam až primitívny.Som si istý,že viac krát si ho už nepozriem. ()

m62

Bál som sa prúseru, ale bolo to celkom slušné. Musíme si uvedomiť, že to nebol dokument a hlavnou cieľovou skupinou boli diváci mimo Československa. Autori museli okrem pútavého spracovania samotného atentátu aj vysvetliť historické pozadie, zachytiť protektorátne reálie, zľudštiť hrdinov. A celkom sa im to podarilo bez väčších kopancov, realisticky a bez zbytočného pátosu. Akurát to, že 40-ročná Geislerová mala robiť s Gabčíkom mladý párik, bolo úsmevné. ()

burg

Oproti mnohem staršímu Atentátu je vidět vyspělost téměř ve všem, co se před kamerou a za ní děje a co se z reproduktorů line. Mnohem příjemnější na pohled, poslech, i jako zážitek. Samotné finále v kostele by zasloužilo minimálně návrh na Řád Bílého lva, nebo alespoň na šestou hvězdu v místním hodnocení. ()

krysarr

Já nějak nevím,  jestli tři nebo čtyři. Asi nakonec čtyři, za celkem věrné zpracování. Ale, místy jsem si klepal na čelo, ale s tím jsem nějak počítal,  že to občas ujede trochu do absurdna. Na ten náš starý ČS to i přes vše moderní ovšem nemá. Naštěstí jsem viděl v českém dabingu, což v tomhle případě byla spíš výhoda. Geislerku bych tam opravdu mít nemusel. A co nemám rád v žádném filmu, to je příliš šmrdlavá kamera, a toho bylo v poslední půl hodině na epileptikuv sen ()

PavolJay

Vizualne pekne spracovane, ale dej je dost plytky a skratkovity. Zhodou okolnosti som si film pozrel popri citani knihy Dva proti Risi a keby som mel odporucit co je lepsie, jednoznacne by zvitazila kniha. ()

quido.morava

Podle mého zpracování nejméně na stejné úrovni jako Atentát z r. 1964 (samozřejmě s přihlédnutím na rozdílnou dobu vzniku obou snímků). Dokonale vyjádření různých lidských povah ve stresových situacích a dlouhodobým strachem té doby v této zemi. Nikdo zde není odsuzován ani chválen - názor, ať si udělá divák sám.  Současné musím pochválit výbornou kameru, vynikající masky a dokonale zpracované akční scény (přestřelky), kdy granáty dělají paseku, jakou mají, a ne ohnivé koule známé z amerických akčňáků, kdy střelba z ručních zbraní odpovídá zvukově i vizuálně reálně. A co nejvíce oceňuji, je vynikající závěr, dojemný, ale ne kýčovitý. Za mne jeden z nejlepších válečných filmů a dosud nejlepší zpracování tohoto tématu. ()

Giorgione

Anthropoid je super. Není dokonalý, ale je super. Už jenom proto, že velmi dovedně a věrně ukazuje, jaká byla dobová atmosféra a napětí kolem celého atentátu. S čímž souvisí další vynikající věc, kterou ve filmech málokdy uvidíte - umírají tu hlavní postavy. Je těžké popřít, jak je po několika shlédnutích začáteční uvádění do děje před atentátem trochu nudné, pak se to ale vše rozjede a příběh dostane pořádný spád. Zajímavá a velmi hodnotná je rovněž nejednoznačnost atentátu, jehož následky byly zkrátka strašné. Nicméně jak bylo ve filmu správně řečeno: "Vy za tohle odpovědnost nenesete. My víme, kdo za to může, a spravedlnost je dostihne. Všechny." Osobně bych kladně hodnotil i to, jak málo se zde ukáže sám Heydrich - krásně to podtrhuje jeho aroganci, nepřístupnost a zrůdnost, a navíc ze způsobu natočení atentátu na něj máte prostě strach a respekt, co bude. Stejně je strašně super být Čech, nejen proto, jaké máme hrdiny, ale i proto, jak film o nich nakonec vytvoří Britové ve spolupráci s našimi herci. Anthropoid jako operace je v každém případě důvod, proč můžeme být my, češi a slováci, jen a jen hrdí, koneckonců nikomu jinému se tak vysoce postaveného nacistu sejmout nepodařilo. Odveta, která potom následovala, byla nepochybně tvrdá, ale tvrdit, že za to mohou odvážní parašutisté, je zkrátka pitomost odtržená od reality. A navíc dokazuje, jak tvrdou ránu všichni hrdinové operace nacistům zasadili. Natočit film podle jejich pohledu na svět byl každopádně asi nejlepší způsob, jak látku uchopit - ať už sledujete jejich strachy, smutky, obavy, napětí nebo to, jak se statečně brodí špínou té zkurvené války dokud jeden po druhém hrdinsky a společně neumřou. A abych nezapomněl: oceňuji, že existuje film, který je schopný ukázat lásku dvou lidí i bez sexu. Nesnášíte nacisty a chcete něčím oslavit 18. Června? V tom případě je Anthropoid vynikající volba, která ve Vás určitě něco zanechá. ()

freebob

Tak tohle jsem docela nečekal, že se toho zahraniční tvůrci chopí takhle bravurně a natočí věrnou rekonstrukci tehdejších událostí.Hlavní herci perfektní a jejich interakce s našimi je opravdu vydařená.Atmosfera snímku je famózní a stejně tak závěr. ()

Jezek_68

Když jsem viděl film v r. 2016 poprvé, nelíbil se mi. Zápletky, situace a dialogy mi přišly školácky triviální a nepřesvědčivé. Také jsem věděl, že se děj filmu silně odlišuje od prokázané skutečnosti. Korunu tomu tehdy dala "britská čeština". Když jsem viděl, jak vysoko si jej cení zdejší glosátoři, rozhodl jsem se jej dnes shlédnout ještě jednou s odstupem a v českém dabingu. Bohužel- nepomohlo to. Nepomohla tomu ani ta čeština, protože šroubované věty statických panáků nezní o nic životněji, než původní angličtina. Problém vidím v rozvleklém, odfláklém scénáři, který dělá vše pro to, aby ze skutečně zajímavého a napínavého příběhu skupin Anthropoid a Silver "B" vytvořil naivní, bezbřehou nudu. Režisér se bohužel nepokouší situaci zachránit. Postavy se unyle plouží ze záběru do záběru, aniž by kromě plytkých dialogů měly cokoli jiného na práci. Ta nakašírovanost skutečného života se ostatně týká zcela všech postav, včetně komparzu v ulicích. Kameraman si v 95% záběrů na hlavní postavy vystačí s polodetailem. Únavné střihy z jedné mluvící hlavy na druhou potom úspěšně vytváří dojem levné ateliérové televizní inscenace s neměnným rytmem.  Herci se zjevně na scéně nemají čeho chytit a mechanicky, s patosem odříkávají nepřesvědčivé dialogy. Ještě Geislerka se mi zdá, že se snaží tu šeď trochu rozsvítit. V polovině filmu je dobře zrežírovaná a sestříhaná akce s atentátem i na konci filmu akce v kryptě pěkně funguje. Nebyl zde přítomen jiný režisér akčních scén? Rozumím změnám v autentickém příběhu pokud je to ku prospěchu tempa, emočního vyznění, použití atraktivnějšího vizuálu, silné výpovědi . To však není, bohužel,  tento případ. Zdejší nadhodnocené počty hvězd přičítám spíše ocenění výběru tématu, než skutečným filmovým kvalitám. Dvě hvězdy za hezké záběry Prahy a akční scény. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál