vydumnica

Love the Coopers je celkom fajn vianočný film, viac dráma ako komédia. Myslím si, že má dva významy: Love, the Coopers a Love the Coopers :-). Rodinka Cooper to sú všetko známe hviezdy, vtedy ešte možno nie príliš známy Timothée Chalamet, sympatická Diane Keaton, krásne herečky Amanda Seyfried a Olivia Wilde, ďalej Alan Arkin a ďalší. Rozprávač je pes, dôvod prečo som veľmi nepochopila, ale našťastie nemá vo filme veľa priestoru. Najprv som sa zľakla, že to bude ďalší film o psovi. Love the Coopers je také rodinné puzzle, kde všetko do seba zapadá, len som veľmi nepochopila rolu Amandy Seyfried a jej vzťah k Alanovi Arkinovi. SPOILER: Myslela som si, že to bude jej otec, teoreticky by to mohol byť jej starý otec. Tu SPOILER končí. Amandu Seyfried považujem za talentovanú herečku, ktorá má ešte aj nádherný hlas, mohli ju tu využiť aj ako speváčku! Som preto prekvapená, že dostala nomináciu za najhoršiu herečku. Nechápem, ako môže mať tá istá herečka nomináciu na Oscara (za Mank) a zároveň byť niekým považovaná za najhoršiu. Naozaj to nie je zlý film, nemá najlepšie hodnotenie, no mne sa páčil a videla som ho už 2x!!! Ešte dodatok: Za každým oknom snežilo, taký mini bonus. Za mňa 75%. ()

Streeper

Čekala jsem od toho něco naprosto odlišného a něco horšího, takže jsem s výsledkem hodně spokojená. Ráda jsem si zase připomněla Vánoce, je to hodně podobné filmu Na sv.Valentýna, až na to, že tady je několik příběhů, které se nakonec spojí v jeden jediný a navíc bylo úžasné vidět pohromadě tolik skvělých herců. Velmi příjemný, dojemný a vtipná vánoční film, u kterého jsem se bavila a dojala. ()

Pajky3

Taková obyčejná vánoční komedie o tom, jak komplikované je se sejít a Vánoce si užít. Není to ani romantika a ani komedie, ale na nudné vánoční odpoledne to dokáže zabavit. Nejzajímavější je linka Olivie Wilde a Jakea Lacyho. ()

angel74

Moc se mi líbila romantická linka mezi Olivií Wilde a Jakem Lacym, která byla velmi dobře zpracovaná a ještě lépe zahraná. Ostatní příběhy mě místy trochu otravovaly, ale potěšilo mě pozitivní vyznění celého filmu, bez něhož si vánoční čas snad ani nedokážu představit. (65%) ()

SeanLSD

Nie že by to nebol vykonštruovaný vianočno-vzťahový klišovitý doják, ale niet dôvodu nestráviť s ním nejaký ten čas, a zvlášť vhodné je to tesne predtým, ako človek ide na sviatky navštíviť rodinu... (Teoreticky) tým totiž môže zabrániť okamžitému spusteniu kolotoča krvavých hádok, vzájomných výčitiek a triumfálneho odhaľovania pokrytectva, plných pocitov stiesnenosti a napätia, hnevu, sebaľútosti a zmaru dobrých úmyslov... Je tu plno krásnych drobností a príjemných scén, a okrem iného tým môžem sláviť narodeniny svojho brata, ktorého som práve kvôli takejto povahe našich rodinných vzťahov nikdy nevidel... ()

vesper001

Je fakt, že kolem Vánoc lidi stráví skoro všechno. Ale to neznamená, že můžete do bramborového salátu nacpat, co vás napadne. Naopak, když ho uděláte přesně tak jako vždycky, nebudou výhrady. Tady místo aby se tvůrci drželi osvědčeného receptu „rolničky-humor-patos“, pokusili se o umění, a na to je o Vánocích minimum prostoru, do kterého se u většiny našinců vejde jen Popelka a Rybovka. ()

Sabrewulf

Vůbec nechápu, co má být vtipné na rodince, kde každý člen (snad krom Goodmana) je buď protivný, nebo zamindrákovaný, či sebelítostivý. Pošahaná rodinka, která ve výsledku nemá žádné skutečné starosti a jen si je cucá z prstu svým debilním chováním. Konec je pak klasický americký kýč, kde si všichni uvědomí, jak se vlastně mají rádi a najednou jsou lusknutím prstu všichni šťastní a zazvonil konec... ()

A.Beech

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál. ()

Johnny.ARN

Ono vôbec nie je dôležité, o čom je dej ( povedzme si pravdu, nič prevratné, nič nové, happyend ) ale dôležité je robiť tie správne detailné zábery na krásne mačacie oči Olivie a dať každému z tej partie hercov približne rovnaký čas na plátne a aspoň jednu vyduchcenú scénu. A to sa podarilo. 3 z 5 ()

Lachtaan

Pestré obsazení mě nalákalo ve vskutku nic neříkajícím traileru. Amandu mám rád (nemůžu se dočkat druhého Mamma Mia!), Olivii také, a proto jsem zpětně nechápal, že se vyskytly nominace (a pokud si pamatuju nakonec i proměněné) na Zlaté maliny. Musím uznat, že jsem se těšil na klasický vánoční film, od kterého nelze nic extrémního očekávat, ale v druhé polovině to byla pekelná nuda o jakýchsi rodinných nesrovnalostech. Napodruhé bych se už uzíval. ()

venison

Mám ráda sentimentální kýčovité vztahové komedie zasazené do americké vánoční pozlátkové atmosféry :-) Rodinná komedie "Trable o Vánocích" rozhodně není žádný kinematografický majstrštyk, ale svou odlehčenou a vřelou náladou mne po pár scénách absolutně nakazila.. Film pojednává o jedné větší rodince, která mezi sebou nemá za běžných okolností ty nejrůžovější vztahy, ale vánoční kouzlo je všechny samozřejmě spojí a zahřeje láskou.. Přesně tak, je to typická přeslazená limonáda plná vlídného prvoplánového humoru a laciných dialogů.. Ale zasáhla přesně tam kde měla a splnila svůj účel - rozněžnila, pohladila, pobavila.. Pro všechny, kdo mají chuť na slabší odvar "Lásky nebeské" to pravé ořechové :-) ()

ivan bohatyr

Taková rodinná lehce nahořklá komedie, nic extra, ale od takovýchto filmů se moc nedá čekat hluboká myšlenka a promyšlený děj, takže docela dobré. ()

Mishqo

40% ... Jedným slovom "uneventful". Viac nefungujúcich scén ako tých fugujúcich. A zase nevyužitý potenciál skvelého castu. ()

LEGACY

Po přežití uplynulého pracovního týdne se na Cranborne oslavuje. Vánočnímu kouzlu už pomalu podléhám a každoročně mu dopomáhám výběrem vánoční filmové nabídky. Ze Santavy dílničky mi letos po pásu přijel první film a já musím konstatovat, že jsem byl do Cooperova rodinného kruhu vtažen a s chutí mou vlastní jsem sledoval životní kličkování každičkého člena rodiny. Olivia má šarmu a takové té jemné ženskosti, při které se muži zakoktávají, na rozdávání a přes fakt, že je to slaďák, který originalitou asi moc nehýří. mě tyto filmy s vánočními koledami, teplými huňatými svetry, jmelím a pořádnou rodinou vždy zahřejí u srdce i v ty nejmrazivější dny. Jsou zase Vánoce, snad se každá rodina sejde aspoň na tento jeden magický večer. ()

VasaX

Destilát tuctových vánočních "family reunion" komedií, paradoxně naředění podřadnými hereckými výkony jinak schopných herců, který jde od nikud nikam. Jessie Nelson má asi za bratra Willieho Nelsona, který donesl na natáčení pořádný balík trávy a v tom se utopila veškerá režie. Výsledek je bohužel hrozná ztráta času pro všechny, kdo za to nedostali zaplaceno (tzn. hlavně diváky). ()

bobiša odpad!

Strašná,nudná až otravná slátanina.Vánoční filmy beru s nadhledem a jsem spokojená s málem pokud je film alespoň trochu o něčem a má pěknou vánoční atmosféru, tento se ale opravdu nepovedl. Tady jsem měla jiná očekávání o to větší zklamání tento výtvor byl. ()

zsn

Naprosto zbytečný film, snad trapná novodobá náhražka něčeho na způsob Lásky nebeské. Nulový humor, romantika, vánoční atmosféra. Přitom vcelku kvalitní herecké obsazení.Olivii Wilde hned vzpomenu třeba ve filmu "Third Person", kde hrála milenku Liamovi Neesonovi a hned mám před očima vášeň, ale toto je opravdu děs. A ten petrolejový filtr filmu tomu taky nepomohl. ()

sedm.1

Původně jsem do tohoto snímku šel s vidinou navození příjemné sváteční pohody a atmosféry, komedie, u které se pobavím, nasaju ducha vánoc a tak nějak se hodím do pohodičky. Samozřejmě to ale dopadlo zcela opačně, takže já si šel po skončení této „úžasné vánoční komedie“ dát pár frťanů, abych se alespoň částečně dostal z pořízené depky. Nevím tedy o co tvůrcům tímto svým produktem šlo, ale něco tak depresivního a pesimistického jsem už dlouho neviděl, a jestli to měl zachránit ten závěrečný, kýčovitě přiblblý happyend, tak já na to jen hahaha, naserte si jantaři, vánoce jste mi už stejně zkazili. Každopádně, co se zápletky týče, tvůrci se snažili být zřejmě originální, čímž si ve výsledku ale nejsem zrovna dvakrát jistý, jestli jim to úplně vyšlo, hvězdné herecké obsazení pak film sice alespoň částečně zachraňuje, nicméně určitě nikterak neoživuje, atmosféra vánoc zde zachycena tedy je, ale svůj význam kvůli pojetí filmu naprosto ztrácí, navozené emoce na mě též zapůsobili nechtěným způsobem, zábavných momentů jsem během celé té podívané zaznamenal zhruba dva, jinak jde o čistokrevné rodinné drama, výčitky, hádání, obviňování, prostě samé příjemné vánoční záležitosti, takže reálné to možná je, o to jsem ale v tomto případě skutečně nestál. Zkrátka pozor, Love the Coopers není ani náhodou vánoční poklidnou zábavnou komedií, je to nevýrazné vánoční drama, které nepřináší nic, čím by stálo za pozornost. ()

borec999

Typická, predvídateľná vianočná komédia plná klišé, ktorá z hľadiska príbehu nepríjemne prekvapí svojou nekonzistentnosťou. Zameriava sa totiž súčasne na príliš veľa postáv a snaží sa o každej povedať strašne veľa, pričom nakoniec o každej nepovie skoro nič a aj tých pár zaujímavejšie vyzerajúcich dejových liniek (vzťah starca a mladej čašníčky, samotárskosť a neschopnosť mladej a peknej ženy nájsť si plnohodnotný vzťah, či vyprahnuté a nefunkčné manželstvo po 30 rokoch) sa ukončí najviac možným konvenčným, predvídateľným a "správnym" koncom, aký si viete predstaviť. Prekvapený som bol aj z toho, koľko hviezd a známych hercov sa podarilo tvorcom do filmu zohnať( čo bolo však koniec koncov zbytočné, keďže vďaka nezaujímavému scenáru vo svojich úlohách vyniknú maximálne tak Olivia Wilde a Amanda Seyfried). No a zrejme najviac prekvapený bude ten, kto sa tešil na dobráckosť a šediny Stevea Martina... ten bude naozaj škaredo podvedený. Lepšie 2* a skôr podpriemer. 40% ()