fimler

Dost nekonkrétní obsah a popis filmu, který je tu napsán!Čekal jsem něco hezkého vánočního nedostal jsem ani jedno.Ano bylo tu spousta dobrých herců a kdyby tomu tak nebylo šlo by zdejší hodnocení ještě dolů.Jako vánoční film na vánoční atmosféru bych to nedoporučoval. ()

lobo87

Očakával som bláznivú komédiu v štýle Grizwoldovcov, ale dostal som niečo úplne iné. Tvorcovia nás nalákali na kopu známych tvárí (hlavne Oliviu a Amandu, že?), ale bol som trošku sklamaný. Nie je to zlý film, ale určite nenapĺňa potenciál. Viac ako komédia, je to dráma s viacerými príbehovými linkami, ktoré sa spoja do jednej veľkej šťastnej rodiny. Príbeh s Oliviou jednoznačne najlepší. Ten mal na to utiahnuť samostatný film. Inak priemer. Nenadchne, ale ani neurazí... 60% ()

blondboss

Tento snímok budem hodnotiť v rámci vianočného žánru a v rámci komédií. Dosť opierajúce sa o snímok Láska nebeská, ale napriek tomu istým spôsobom jedinečné a unikátne spracované. Niektoré čiastkové dejové sekvencie boli naozaj slušné a ako celok to celkom pekne dalo zmysel. Nie celkom som pochopil rolu Amandy Seyfried, ktorú ale ako takú mám veľmi rád. Okrem príjemnej vianočnej atmosféry zaujme aj pestrá plejáda kvalitných hercov. Celkom podarená vianočná podívaná. 70 % ()

Jamall

Označit tenhle film za komedii je hodně odvážný. Ne, že by tam komediální momenty nebyly, ale jasně převládají ty dramatické a často dost depresivní. K tomu si přidejte standardní dávku klišé a scenáristických oslích můstků a vyjde průměrný film s luxusním obsazením. ()

shi_sha

Výborný snímek pro tento předvánoční čas. Náramně jsem se v tom pusto prázdném kino sále bavila :) a vlastně i odpočinula od těch přeplněných obchodních domů. Nejvíc mě dostala dějová linie mezi Joyem a Eleanor :) ()

Rhod

Zámerom komédie, okrem iného, je rozosmiať divákov. Tejto "komédii" sa to ale v žiadnom prípade nepodarilo. Ani raz som sa nezasmial. Skôr by som to charakterizoval ako polotragédiu, aspoň by som viac pochopil ten film. Po neuveriteľne natiahnutom úvode sa konečne podarilo všetkým stretnúť, ale to asi tak 30 minút pred koncom filmu a myslel som si, že konečne to začne naberať na vtipe. No absolútne nezačalo. Ani neviem, čo to má až tak spoločné s Vianocami - asi jedine, že sa stretnú na konci pri vianočnom stole a behajú počas filmu hore dole Santa Clausovia. Veľmi podpriemerná "vianočná komédia". ()

topvideo

Skoro som podlahol dojmu, že to režíroval Woody Allen. Konverzačná úsmevná historka jednej rozvetvenej rodiny. Mimochodom - porozpráva vám o nej pes... ()

belinko

Ako komédia to nie je zlé - jednoduché s happy endom. Ako dráma to má dier viac, jak ementál. Kľudne sa to mohlo volať Láska Nebeská 2. Tiež plno príbehov, ktoré zapadnú do seba, nemá to však také grády, ako už spomínaný snímok. A hlavne mi to zas príde taká americká propaganda, čo všetko sa môže stať, keď veríš v zázraky. Nebolí, neuškodí, ale nespasí. ()

bonovox

Toto sa príliš nepodarilo, nemá to patričný náboj, vývoj deja (až na linku Olivie Wild) a chabú réžiu. Lásku nebeskú sa nedá napodobniť... ()

andrewXx

Film som chcel komentovať sám, no napísal by som niečo v tom zmysle čo tu už je. Takže prvý krát v živote si dovolím citovať už daný komentár, pretože plne vystihuje môj názor. Snáď sa na mňa užívateľ M.a.t.t. nenahnevá. "Množstvo nezaujímavých a podivných dejových línií poskladaných do striedavo funkčného a nefunkčného celku, kde sa nakoniec všetky vážne problémy a traumy vyriešia samé - pretože Vianoce. Ak sa Jessie Nelson snažila o americkú odpoveď na Lásku nebeskú, tak jej to veľmi nevyšlo. Jediným ozaj svetlým bodom je iba vynikajúca línia Eleanor a Joea v podaní Olivie Wilde a Jaka Laceyho, ale tí mali žiariť v samostatnom filme." ()

LencaN

Zvláštně natočené. Často jsem z toho filmu měla nepříjemný úzkostný pocit. Všechny postavy hrozně vyšilovaly. Na označení komedie to bylo příliš melancholické. Žádný zázrak se nekonal. Tenhle snímek je tak lehce zaomenutelný, až to hezké není. A nepomůže tomu ani skvělá herecká parta. Scénář a kamera tomu prostě dali divnou pachuť. A často jsem si dokonce přišla citově vydíraná. Že některé věci byly prostě přehnané, ale přitom neosobní a nesrdečné. Takové chladné, asi jako psí čumáček, i když se všichni chovali tak, že z nich emoce přímo stříkaly. ()

Igy007

To byl tak krásnej film, že jsem ho skoro celej probrečela dojetím ... taky jsem se několikrát slušně zasmála, my lidi jsme vážně kokoti, po většinu života. Asi nejhezčí vánoční film, co jsem za to skoro půlstoletí viděla. "TOLIK ŠTRÁCHŮ, KDYŽ VŠECHNO CO CHCEME, MÁME CELOU DOBU POD NOSEM !" (Bucky) ()

breebee

Dokonalost. Říkala jsem si, jestli není na vánoční film trochu brzy (viděno v předpremiéře 25.11.) ale jsem ráda, že jsem šla. Vskutku emotivní zážitek. Kromě miloučké kýčovitosti, kterou nás amerika každé vánoce obdařuje aspoň z obrazovek, jsem se mohla potěšit také realistickým pohledem na lidi. Film je plný mini příběhů lidí, kteří jsou z nějakého důvodu nešťastní, jsou nejistí, nedokáží si užívat maličkostí. Vlastně se nic tak moc překvapivého nestane, nejspíš po Vánocích všechno zůstane při starém. Nekoná se ani rozuzlení všech osudů, nevíme, zda spolu jedni zůstanou nebo se jiní dají dohromady, ale na tom nezáleží. Tenhle film vám prostě připomene tu pravou pointu vánoc - kromě těch světýlek, dárků a jídla, jde především o to, vážit si okamžiků s lidmi, které milujeme. Film tedy vlastně není o Vánocích. Ale garantuju vám, že po odchodu z kina budete o něco šťastnější. Doporučuji všem! Merry Christmas everyone! ()

bigmatko

Dramédia o vianociach. humorné a vtipné situácie sú vždy doplnené aj určitou mierou trpkosti a drámy v príbehoch ľudí, ktoré sú navzájom prepojené a skončia v jednom veľkom uprimom objatí. Je to pekný predvianočný príbeh o vianočnej atmosfére a rodinných problémoch jednej americkej rodinky. nie je to klasický vianočný príbeh z americkej produkcie a v podstate sa tam nič takého ani nestane ale jednotilvé situácie majú svoju silu aj myšlienky a hlavne nie je to nasilu tlačené do trapného humoru. ak chcete zažiť v kine pohodu tak tento film Vám ju ponúkne. ()

Slida79

Nechápu nízké hodnocení filmu zde na ČSFD. Snad že divák očekává komedii a dostává se mu film spíše melancholicko-romantický. Uvěřitelné postavy a vztahy nás nutí k zamyšlení nad vlastními rodinnými vztahy. Za mne 5* za první dvě třetiny filmu, poslední část trochu emotivně zpomalí tam bych se spíše přiklonila k 4*. Ale dávám 5* pro zvýšení hodnocení do "červených":) pokud chcete pohodový jemný předvánoční film jděte do kina. ()