Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.8.1996, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 1996) = BOHUMIL MARTINÁK - Stalloneho dabuje JOZEF VAJDA, Lithgowa dabuje EDUARD VITEK (26.9.2009) ()

SOLOM.

Renny Harlin točit kvalitní akční thrillery umí, o tom nás přesvědčil nejen tímto filmem, takže Cliffhanger patří mezi moje TOP v tomto žánru. Akcí nabitý film si mě získal již od prvních minut a kvalitní scénář držel vysokou laťku po celou dobu. Našlo se tu jen opravdu málo slabých (nudnějších) míst. Sylvester Stallone a John Lithgow podali skutečně solidní výkony a minimálně o jednu až dvě třídy převyšovali zbytek hereckého ansámblu. Sly v tílku uprostřed zasněžených hor – to bylo sice opravdu úsměvné, ale jinak prodat to co z něj udělalo STAR – čili svaly. Navlečený v bundě by sotva lozil a tak srát na logiku. Každopádně se mu nedivím, že se vrátil pro Janine Turner, taky bych si s ní hodil jedno číslo (a nejen jedno) vysoko v horách. Nějak se přece zahřát musel… ()

ARI50

Nebezpečná zima a jenom v tričku, trošku přetažené ale síla chytrost a vytrvalost udělal tenhle film slušný. ()

Bauer

Tak tohle to je FILM.Od začátku do konce akce která ani na chvíli nepostrádá tempo.Sylvester Stallone v roli , která mu jde moc dobře.John Lihgow je výborný záporák.Renny Harlin se mi postaral celkem o dva akční zážitky a to DIE HARD 2 a CLIFFHANGEREM.Jeden z málá akčních filmů kterému bych i více než 5*. ()

MeanWhile

Suprovej akční film se Stallonem. Asi se Stallonem můj nejlepší film. Pořádná akce se vidí málo, hlavně když je to až moc přehnané, to je vždy hrůza, ale v tomto případě je všechno jak má být. Dobré scénky, nabušenej Stallone, který umí vše, hold když někdo umí dobře natočit akční film, tak z toho vyjde poté todle povedené dílo. I dobrej scénář a hlavní role, moc se mi to zamlouvá. ()

duklak2

Film je vynikající. Pan Stallone se zde opravdu zaskvěl a nabídl divákům téměř vše ze svého umění. Je to prostě pan herec. Někteří ho nedoceňují a je to škoda. Snímek Cliffhanger hodnotím lepšími čtyřmi hvězdami. ()

JASON_X

Vzpomínám si, že když jsem tenhle geniální film viděl kdysi dávno poprvé, čuměl jsem překvapeně jako vrána, protože jsem si najednou uvědomil, že Sly není jen hrouda svaloviny, ale že je i docela dobrý a hlavně sympatický herec. Navíc ty dechberoucí horské exteriéry, výborný příběh a po všech stránkách kvalitní filmařská práce. Cliffhanger je nestárnoucí, ani po dvaceti letech na mě nepůsobí nějak zastarale (tedy možná až na ten prdelní sestřih hlavní ženské hrdinky). Jasná pětihvězda, kdybych měl udělat svou top tenku akčních thrillerů, byl by stoprocentně v ní. Nejmilejší scéna - naražení mimořádně protivného kafra na stalaktit. ()

Mordenroth

Je pre mňa veľkou záhadou, že Renny Harlin dokázal v minulosti natočiť tak dobré filmy, ako napr. Die Hard 2 alebo Cliffhanger a dnes akoby to už nedokázal. ()

ScarPoul

Ďalší z poctivej zbierky akčnákov, tentoraz s takým spider manom stallonem ktorý lezie z miesta na miesto, snaží sa prekonať traumu a plus kope zadky debilným zlodejom. Mierne chabé na hlášky ale celkové prostredie a atmosféra sto bodov, Stallone je skvelý aj po hereckej a aj po scénaristickej stránke a celkovo suchých miest je tu strašne málo. Harlin pracuje s osvedčenými prvkami a funguje to navýbornú. Aj keď hlavný záporák v podaní Litgowa mohol byt slizkejší. Hudba je na mňa moc jednotvárna a tiež neustále na vrtuľníky my liezli na nervy. Ale konfrontácie z bad guys boli fantastické - ľad, jaskyňa, finále. Opäť som si raz pripadal ako chlapec čo je fajn. Stalloneho mám celkovo dosť rád pretože aj napriek tomu jeho super break out tvári a umelým svalom má tie niečo čo robí jeho podstavy ľudské aj keď sú to spidermani čo lezú z jednej hory na druhú, majú svaly na rozdávanie ale nevedia zasadit ten správny úder. Troška ku koncu naťahované ale inak oddychovka ako sviňa a taká zláta spomienka na akčné 90 roky ktoré boli pre žáner dosť fajn ()

Lacike

Solidny mix akcneho a horolezeckeho filmu. Sly po dlhsej dobe nasiel scenar v ktorom mohol naplno predviest svoje fyzicke schopnosti a zaroven ukazat nieco nove. Skoda len, ze tu hra znova vazneho hrdinu s mindrakom. Sice ho hra dobre, ale Arnieho nahlaskovany styl mam radsej. Na drsne hlasky tu je aspon slizky zaporak John Lithgow. Zvysok zaporakov je taky tuctovy. Akokeby nestacilo, ze mindrak ma Sly tak ho ma este aj jeho kamarat Michael Rooker. Takze obidvaja su cely film nonstop nasraty a skrípu zubami nielen od zimy. Tradicne akcne sceny tu prilis nie su. Sem tam nejaka ta krvava bitka, ale väcsinou sa jedná hlavne o originalne kaskaderske kusky na skalach alebo pod vodou. Skoda len, ze v klucovych scenach s hviezdnymi hercami casto vidno triky. K2 s Biehnom ma uchvatnejsie a realnejsie horolezecke sceny. Pri tragickom uvode sa mi zakazdym vybaví scena s myvalom z Ace Ventury 2. :-) Nakoniec pochvalim este peknu hudbu. Tento film nikdy nebol mojou srdcovkou. Radsej mam klasicke akcne filmy, ale je to nadpriemerny film a raz za cas si ho rad pustim. Fanusikovia horolezectva a prirody si ho asi uziju viac. 7/10. ()

5150

Další dnes už klasický akční thriller, kterému nechybí napínavý příběh a dokonalé herecké obsazení - mj. skvělí záporáci John Lithgow a Rex Linn. Podobných filmů z vysokohorského prostředí by mělo být rozhodně víc. ()

BoPo

Tu sa rozpadla jedna z istôt môjho detstva. Ísť do videopožičovne a vybrať si VHS s nabušeným „Rambom“ už prestalo znamenať nabušený zážitok. ()

Beast odpad!

Nějak nerozumím 5ti* hodnocením lidí u tohoto filmu... - podle mě je film něuvěřitelně slabý, hloupý a neuvěřitelný - ostatně jako většina se Stallonem... ()

JohnCZ

Zábavný oldschool thriller ve vysokých nadmořských výškách. Jó, to je něco pro mě. Jednoduchá zápletka, adrenalinové sekvence a opravdu zmrdský záporák slibují dobrý akční film a ten jsem také dostal. Stalloneho mám rád a tentokrát si zahrál trochu nevšední roli, kde není bouchač lvl99, ale "pouze" namakaný horolezec-záchranář bojující o život svůj a svých přátel. Snaha o psychologii v úvodu je vzhledem ke zbytku filmu trochu nadbytečná, byť kdyby tam ta úvodní scéna nebyla, tak bychom se nejspíš ochudili o nejlepší scénu v celém filmu. A velké plus za krásný soundtrack. ()

corpsy

Na dlho rokov dopredu posledný Stallonov hit. Bombastický vo všetkých smeroch ( veď na rozpočte sa rozhodne nešetrilo ), s jedným z najsrthujúcejších úvodov v histórii filmu. Zlatá klasika 90tych rokov. ()

Marek1991

Už prakticky historická adrenalínová pilulka, ktorá má slušný dej a príbeh. Sylvester Stallone je známy skôr filmami zo sérií Rambo a Rocky, ale ja som si ho obľúbil skôr v tomto filme, avšak asi nikdy nebude mojím obľúbencom, tak ako tento film. Síce mu treba uznať určité zásluhy a postavenie, ale zaujal najmä scenériami a jedinečnou akciou v horách. Profesionálna práca s dávkou emócií. ()

Falcor

Ano, výborná akční podívaná, kde je na otužilce Slyho asi nejhezčí pohled ze všech jeho filmů. I samostatný sountrack od Trevora Jonese stojí za to koupit, při jeho poslechu odpustíte filmařům i pár těch do očí bijících nedotažeností. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)