Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Mičl

Jasně místy trochu, vlastně hodně přitažené za vlasy, ale to u typickýho akčního béčka devadesátek musíme brát v potaz. I příběh působí zajímavě, svižně plyne, ideálně na sebe navazuje a tak akorát dávkuje napětí a akci do divákových žil Každopádně to patří k tomu vydařenému co Stallone natočil. ()

AdamesWWE

[8/10]Sylvester Stallone vo skvelej forme podal úžasný výkon a záporáci sú takisto perfektný. Nádherný výber lokácií, krásne horské prostredie, veľmi dobrá akcia, originálna, nápaditá a veľmi dobre spracovaná, ako aj celý film ktorým nás sprevádzajú krásne vizuálne efekty a do skvelého tempa pasujúca hudba od T.J. ()

Paity

Proč ten Sly pořád na ty hory leze. Nic dobrého mu to nepřinese a ještě se může zranit. A ty filmy, z těch se mám pak tendenci zranit sám. ()

ti88na

Skvelý thriller, ktorého dej je vsadený do veľmi pútavého prostredia, čim sa stáva vo svojom žánri výnimočným a pre mňa prakticky neopozerateľným. Skutočne sa k nemu vždy rada vraciam a stále ma nezačal nudiť. Výborná akcia od začiatku dokonca so skutočne skvelým Stallonem, ktorému táto úloha mimoriadne pristala. Je zaujímavé, že pri mene Sylvester Stallone sa mne osobne vybaví ako prvý práve tento film, a nie Rocky či Rambo. ()

pjotr76

Prd nejlepší Stalloneho film - Stalloneho standard řekl bych, ale kam se hrabe na klasiky Rocky a Rambo 1. Mimochodem všichni kdo něco vědí o horolezectví mají tenhle film za jednu z nejlepších komedií. Děj se mi zdá taky trochu chaotický, ale joo, jdem do akce. ()

Haymar

Rok '93 by si Sly Stallone mel nechat vytesat do kamene zlatým písmem, neb to byl absolutní vrchol v jeho kariéře, kdy natočil hned 2 své nejlepší fimy vůbec - Cliffhanger a Demolition Man... na obojí se můžu koukat pořád a pořád a pořád dokola... a stále se skvěle bavím! Navíc v obou případech nechybí výborný záporák (vynikající Litgow zde, resp. o neco horší - leč pořád výbornej Snipes, v DM)... bravo!!! ()

mirkaaa

Povedený akční film se Sylvestrem Stallonem, na který se dá dívat i po letech a přesto bude pořád působivý. ()

Prochy38

Moc dobře natočený a po všech stránkách dobře zahraný film. Sly se vytáhl (nejen nad každou římsu). Ani nevím, na co bych poukázal. Fakt se mi to líbilo! ()

Hanes88

Velice kvalitní dobrodružný thriller!! Mohlo by se takových natáčet více. Stallone jako vždy skvělý a i vedlejší herci včetně Johna Lithgowa, který roli záporáka zahrál opravdu znamenitě :-). Za mě dávám 80%. ()

Paldiny

Adrenalínová pecka, aká odštartovala úspešnú dráhu trhákov a zároveň Sylvestrovi prinavrátila vedenie v maratóne o trón nesmrteľných. Sly si pre rolu horského záchranára vybrúsil na chrbte posledný sval a pod drobnohľadom režiséra druhej Pasce sa pustil do zločincov, čo by si radi skrátili čakanie na dôchodok. Lenže to by proti ním nemohol stáť minulosťou poznačený Walter Gabe a drsná matička príroda. A je to práve ona, kto je tu pánom diania, skalnaté hory, lavíny, jaskyne, okrídlené myši, jednoducho prežiť môžu len tí najsilnejší. Dejová linka je poprepletaná zvratmi, hlavný záporák vypúšťa jednu perlu za druhou a do toho hrmí výborný hudobný doprovod. A síce, dnes už odlíšime, čo natáčali v horách a čo v štúdiu, originalita, drsnosť, sympatickí hrdinovia a slizkí bastardi robia z Cliffhangera nervydrásajúci thriller, ktorý za svoju existenciu môže poďakovať Johnu McClanovi. ()

Lefty86

Zkouknul jsem film po létech, tenkrát mě nezaujal a dnes taky moc ne. Film není špatný, není moc přehnaný ale zvlášť mi nesedí. Hold od zlaté éry Slye čekám víc! A všimli jste si té obšlehlé hudby z Predátora?? ()

Gray Wolfman

Pro mě prostě nejlepší film se Sylvestrem, viděno aspoň stokrát a rád se na to vždycky podívám! GRAVITACE JE PĚKNÁ SVINĚ!!! ()

Disease

Sice je to v těch akčních scénách přepálené, ke konci už na hranici parodie, ale hory hrajou. Lithgowův záporák i přes občasný křečovitý humor standardně výborný. ()

Skalda

Trochu mi tenhle film připomíná Seagala a Přepadení v Pacifiku. Taky po jeho natočení spadl "kamsi". Ale ve své době to byla PECKA co 5 minut sekvence nad kterou člověk zamhouřil oko a procedil skrz popcorn: BOMBA. Bohužel dnes na Nově s odbíháním do ledničky v pauzách na Azurita už se kouzlo vytrácí. Ale i tak tam dneska zůstává pár originálních nápadů, které snad ostatní ani ještě nestačili vykrást. Ale na prvních 5 kouknutí to zůstává fajn. ()

Dallas

Výborný akčný film. Jeden zo Stalloneho najlepších (v 90' rokoch najlepší). Krásne prostredie, napínavý scenár, perfektné akčné scény a slizký záporák. Vyšmyklo sa mi to na 75% ()

Cement73

Velmi slušný akčák točený v krásnych scenériach. Veľa sa deje, je na čo pozerať. Vadili mi tam málo realne scény, hlavne teda ta rozsypávajúca sa skoba... Inak ale si to môžem kedykoľvek pozrieť ešte raz. ()

Dragonlanc

Výborný film. Fantastická scenéria talianskych Dolomitov kombinovaná s perfektnou akciou. Osobne som pochodil takmer všetky miesta, kde sa film odohráva, húpal sa na visiacich rebríkoch, šplhal po kopcoch. Pri každej návšteve Dolomitov sa mi vždy pri túre vybavia scenérie a zábery z tohto filmu. Podľa mňma jednoznačne najlepší Stalloneho film. Neskôr sa pokúšali viacerí režiséri a producenti vykrádať jeho nápady a akcie, dokonca celé filmové sekvencie boli použité v jednom braku, ale Cliffhanger je proste neprekonateľný. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi akciu, fantastickú prírodnú scenériu a originalitu. Väčšina akčných filmov vyprodukovaných v posledných rokoch je v porovnaní s týmto filmom obyčajným odpadom. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)