Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

cheyene

Spolu s Nájemnými vrahy nejlepší film Stallonea od Ramba a Rockyho. Pěkné prostředí, dobří záporňáci a jejich skvělé hlášky (ne třeba vypisovat, protože je jich moc) : )) ()

kinej

Cliffhanger je taková milá blbůstka, která však potěší. Mimoto je to jeden z nejlepších Stalloneho filmů. Z horolezeckého hlediska je to samozřejmě sled nesmyslů, ale laik si to asi užije. Už jen poster co se mi tu zrovna zobrazil (Stallone leze zády ke skále) je nesmysl. Takhle se absolutně neleze, je to hloupost. Hloupust je i to, aby mohl být člověk se Stalloneho konstitucí dobrý lezec. Ale když člověk vypne mozek a nemyslí, tak se docela dobře pobaví. Tenhle film si také cením proto, že se v něm mihla jedna z největších legend horolezenctví a to Wolfgang Gullich. Ten dubluje Stalloneho v úvodu při lezeckých scénách. Gullich to opravdu leze bez jištění, byl jedním z průkopníků free solo lezení. ()

Fiftis

Jeden zo skvelých filmov Sylvestra Stalloneho. Kde sú tie časy, kedy sa ešte nemuseli robiť všetky tie výbuchy a špeciálne efekty na počítačoch, ktoré sú pre dnešného diváka povinnosťou pri akčných filmoch. Zlaté filmové deväťdesiate roky. V tomto filme musím jednoznačne pochváliť okrem Sylvestra aj skvelého záporáka Rexa Linna a tiež ku podivu kladnú postavu skvelého herca Michaela Rookera, v súčastnosti známeho hlavne vďaka seriálu The Walking Dead a tiež filmu Guardians of the Galaxy. Cliffhanger je skvelý film, ktorý odporúčam všetkým milovníkom akcie. ()

Hunt

Chápu, že může byt pro někoho pět hvězd moc, ale je to dobry akcni film se vsim vsudy, co spravny akcňak má mít. Tento má nejen zajímavé prostředí, ale i zajímavé postavy včetně Stalloneho v nejlepší formě:) prostě srdcovka, kterou vždy rád znovu shlednu ()

Shakers

Stallone a Harlin pri Cliffhangerovi boli ešte vo forme, pretože po tomto filme prišli suchoty a ani jeden nič lepšie nenatočil. Cliffhanger je film, ktorý ma nielen nebezpečných záporákov, ale kde ma Stallone aj nebezpečné povolanie. Hory sú síce krásne, ale nebezpečné a presne tu sa Sly stretne zo svojími protivníkmi v strhujúcej naháňačke o prachy. 80% - 4* ()

Pepinec

Vprostřed zimy pobíhá ve Skaliských horách týpek v tričku s krátkým rukávem a holýma rukama šplhá po stěnách, že by mu ani Spiderman nestačil. To nezachrání ani sebelepší zpracování. První hvězda je za krásnou přírodu, druhá pak za geniální větu; "když budeš chtít něco říct, tak mlč!" ()

Jacinda

Hra svalů a náhled na horolezecké vybavení před dvaceti lety není jediná věc, která je hlavní stránkou tohoto filmů. Vcelku originální myšlenka, skvělý Sly a pěkná příroda je tou další...a chtě nechtě, ta scéna se spadnutím přítelkyně, to na mě prostě zapůsobilo a občas když visím na laně, taky si vzpomenu... ()

DaliX

Jeden z najlepších, najvzrušujúcejších a najnapínavejších akčných filmov aké som kedy videl. BOMBA! ()

JohnnyD

"Zabiješ pár ľudí a si vrah. Zabi ich milión a si dobyvateľ." Krásne moralne skazený záporák, Travers, atraktívne horské prostredie, drsný a ešte drsnejší Stallone! Film má skvelé tempo, je napínavý a akoby nakrútený v 80tych rokoch. Od kamery, cez účesy postáv, až po štýl. Záporáci sú hajzli, Stallone drsný, dialógy stupídne, k tomu množstvo príjemne nezmyselných scén (Stallone lezúci po horách v krátkom tričko), či mnohé úsmevné vraždy. Proste husté béčko, ktoré sa na nič nehraje a je jeden z najlepších post-80s akčných filmov. ()

sheen

Na takový film se jen tak nezapomíná. Sly v nejlepší formě (ten nehorázný triceps!!). Nabouchaný horolezec, který bojuje nejen s nepřáteli ale i sám se sebou. Akční podívaná od začátku až do konce, jeden z největších klenotů Slye. Parádní atmosféra, napětí, adrenalin, akce, originální nápad na příběh, lákavé prostředí! ta úvodní píseň je božská, jedna z nejlepších znělek vůbec! Bylo super vidět jeden ze svých nejoblíbenějších filmů se Slyem na velkém plátně - Kino Aero 2018. ()

petaspur

Vzdušným pirátům se rozkutálely poctivě ukradené US babky po zasněžených vrcholcích hor. Nezkušený bandita by z dutiny ústní vypustil šťavnatou nadávku a šel by si uloupit další bankovky, ale Eric Qualen se na to dívá jinak. 100 milionů USD je třeba najít a proto ke svým kolegům hledá nějaké nedobrovolné dobrovolníky, kteří umějí běhat po horách. Přivolat si horské záchranáře vypadá na první pohled jako rozumný nápad, ale to se rychle mění po jejich příchodu, protože jeden z nich (ten se psím pohledem) nápadně připomíná křížence Rockyho s Rambem, což pro padouchy znamená velké problémy na skalním převisu. ()

salahadin

Cliffhanger aneb Anděl na horách v krátkém tričku. Tak snad nejprve výčet, co filmu neslušelo - otravně unylá hudba, ubrečený Stallone, co dostává v jednom kuse přes držku, vůbec pokus o romantiku těmto filmům fakt nesedí, na to se nedá koukat, dále Kokoti na sněhu (tedy záporáci včetně jednoho skutečného Kokosu na sněhu, důvěrně seznámeného se stalaktitem pomocí řádné penetrace). Hlavní záporák (Lithgow) je mimořádně humoreskní postavička, mohl by účinkovat v dopoledních programech pro děti. Film je sice barevný, ale vše v něm je černobílé (a teď nemám na mysli přímo kontrast holé skály se sněhem). Tohle že je akční hit? No proti vkusu zavřu pusu. A co filmu slušelo? Asi jen půvabná Janine Turner, jen na sobě měla moc oblečení. Její přítomnost aspoň dává trochu smysl Stalloneho motoru šplhajícího po trochu větších šutrech kdesi v Dolomitech. Ostrov hrdlořezů mě bavil víc, a to je co říct. Dodatek - nedoporučuji Slyovy nahlouplé kaskadérské kousky, protože jestli je čirou náhodičkou přežijete, dostanete zlatého Darwina od pana Cacáka! (https://www.csfd.cz/film/367007-darwinovy-ceny/komentare/) ()

Ruut

edit po deseti letech: sakra fajn béčko. -------------Jeden z posledních Stalloneho dobrých filmů. Ne tak akční, ale se správnou dvojicí záporáků jako vyšitých ze zlatých akčních osmdesátých let. A hlavně se správně béčkovitým scénářem a Stalloneho nadhrdinstvím. Co víc si přát :-) ()

S.Quentin QUALE

Jeden z nejlepších Stalloneho filmů a jeden z mála horolezeckých filmů, který mě bavil. Díky akci a Stallonemu se jedná o parádně napínavou jízdu po Skalistých horách. Myslím, že se nepletu, když si vzpomínám, že tímto filmem začínala svoji existenci TV Nova... :) ()

HAL

Poslední špičkový Slyův film v jeho vrcholné formě - po Cliffhangerovi měl ještě několik velmi kvalitních návratů, ale všechny přišly v době kdy už neměl fyzičku na to aby mu někdo věřil že dokáže skákat mezi skalami a stromy jako hodně nasraná veverka. A zároveň i vrchol pro Harlina, kterého nevím proč lidé považovali za tehdejšího akčního specialistu, přitom krom tohoto má jen čtvrtou nejslabší Smrtonosnou past, a víceméně guilty pleasure Dlouhý polibek na dobrou noc... a velkou řádku větších či menších srágor na které se zbytek světa rychle snažil zapomenout. Tady se mu ale povedlo natočit komorní, ale díky nádherné krajině epicky působící, akční nářez který i bez desítek mrtvol nezastavuje v solidním napětí ani na vteřinu a nemá žádná hluchá místa. Jednoduchý příběh stačí, když má charismatické herce a dobré nápady na to co s nimi na vrcholcích hor dělat. 8/10 ()

mzss1

Skvělý akční film tentokrát odehrávající v horách. Role padla Stallonovi jako horalovi dost dobře. Najde se tu dost dobrých akčních scén, střílení a pár výbuchů. Příběj je dobrý, ne moc složitý. Herecké obsazení dobré a i hudba poutavá. Filmu chybí akorát více akce a víc nápadů. Přesto u mě 86% = **** ()

johnys

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších Stalloneho filmů, stejně tak jako režiséra Harlina. Velkým kladem tohoto snímku kromě prostředí (doporučuji při sledování si vzít svetr) je snad nejlepší záporák, jakého jsem kdy viděl. John Lithgow si to opravu užívá! :) Oceňuji i občasný dobrý humor a propracované akční scény. Existují nejméně dvě verze dabingu, ta s drsnější mluvou více odpovídá originálu. ()

Legas

Renny Harlin občas umí. Cliffhanger je snad jeho nejvydařenější film (hned po Smrtonosné pasti 2 samozřejmě). Spolu s prvními díly Ramba a Rockyho poslední Stallonův koukatelný film. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)