Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

tron

„Ak to neviete, ste nepotrební. Nepotrebných vecí sa človek zbavuje.“ Mám strach z výšok a obľubujem snežné filmy, takže za mňa pecka a jeden z najvýdatnejších akčniakov 90. rokov. Stallone si k nemu nezyvkle napísal scenár a urobil to tak dobre, že traumatizovaný záchranár Gabe patrí k jeho najlepším rolám. Je tam plno výrazných, silných (nielen akčných) scén, momentov a nápadov (úvodnú scénu neskôr skopíroval nielen Ace Ventura 2, ale i sám Harlin v Zradnej hlbočine). Kasting zločincov nie je úplne najprevratnejší, ale minimálne John Lithgow (ktorého sme vždy vnímali skôr ako komediálneho herca) je mrazivý a diabolský. K tomu ostré akčné scény (most), Michael Rooker v šokujúco kladnej úlohe a atraktívne prostredie zasnežených veľhôr. Produkcia stála fajnových 70 miliónov a je to na výsledku poznať, film následne na celom svete zarobil sympatických 171). Akurát mi nebolo jasné, prečo Gabea nesledovali pomocou stôp v snehu. Myslím, že ich tam bolo požehnane. A nad jeho pobehovaním v krátkom tričku treba privrieť oči. ()

B!shop

Jeden z tech lepsich Harlinovo filmu a Stalloneho nadprumer, sice to je porad jen takovy akcni becko, ale zatracene zabavny a napinavy. Presunout klasickou zapletku o lupicich a hrdinovi do hor byl totiz naprosto perfektni napad a co film ztraci na nedostatku prestrelek, bitek a podobne, to hodne vynahrazujou sceny v horach, ktery jsou natoceny fakt solidne a cely to je diky tomu hodne napinavy. Navic je tu Stallone fakt slusnej a Lithgow jako zaporak nezklame nikdy. Slusna zabava. ()

Slasher

I když nejsou devadesátky a vy už nejste někde mezi dítětem a teenagerem, dál je to zábavná béčková mačovina přesně jak to máme pořád rádi (hlášky, svaly, krev), Sly jako horal kouzlí úsměv na ksichtě, plus pár vydatných vedlejšek a pěkná dolomitská kulisa. [Aero 2018] ()

movie

Dalo by se zcela bez nadsázky říct, že CLIFFHANGER je jedním z posledních dobrých akčních filmů americké školy a rok 93 a 94 se stal cílovou rovinkou pro kvalitní akci. Ostatně v oněch letech Arnold natočil PRAVDIVÉ LŽI, Van Damme ŽIVÝ TERČ a Stallone CLIFFHANGERA a co bylo po tom? Už takřka nic. Doby se mění, ale díky četným tv reprízám si můžeme nostalgicky připomínat jaké to tehdy bylo když sem coby fracek vymetal lokální videopůjčovny a u CLIFFHANGERA jednoznačně platí fakt, že tenhle snímek zraje jako víno a ode mě zcela po právu dostane plných 5*. Jistě, svoje mínusy to má, partička zlodějů občas jedná skutečně nelogicky (ale zároveň je to banda solidních grázlů a jejich likvidaci si tak poprávu vychutnte) a to zabití toho sympatického dědy záchranáře (Ralph Waite) se mi teda vůbec nelíbilo, ale oproti tomu stojí výtečný Stallone (ve formě jako nikdy) & lehce zastíněný Rooker, dokonalá scénerie, v rámci žánru celkem originální náměť a precizní akce. Já to mám rád a pokud byste se me zeptali na jméno kvalitní akce let 90tých, CLIFFHANGER by bylo rozhodně jedno z prvních jmen! ()

Boss321

Slušný akčňák, na kterém kromě zajímavého námětu zaujme překrásné prostředí hor, ve kterém se příběh odehrává. Akční scény jsou na velmi vysoké úrovni což jen dokazují nominace na Oscary a některé z nich jsou nezapomenutelné (lezení přes údolí na lani, Stallone pod ledem). Obsazení Johna Lithgowa do role záporáka byla trefa do černého. Sylvester Stallone tímto filmem a Demolition manem potvrdil svůj comeback po sérii neúspěšných snímků....... ()

Faidra

Skal a sněhem divočinou, hladový a roztrhán, s cepínem v ruce a s ohněm v srdci (takže se může směle vykašlat na teplé oblečení) uhání vpřed Sylvester Stallone za další bandou vyvrhelů, která potřebuje ukázat, zač je toho pěst. Sama o sobě debilita popírající všechny zásady přežití v horách i zdravého rozumu, celkově ale docela zábava a zcela jistě jeden z těch lepších filmů se Stallonem, které jsem viděla (viděla jsem tři a nevím, zda to číslo zvětším), který mě v pauzách mezi záchvaty smíchu z představ, jak by dopadl ten, kdo by se pokoušel některé Sylvestrovy kousky zrealizovat, dokázal občas i napnout a chvilkami přesvědčit, že pokud existuje frajer, kterému můžou být takové malichernosti jako zásada tří opěrných bodů zcela ukradené, mohl by možná vypadat i takhle. Ale doufám, že nevypadá. P.S. Tak jsem to číslo tři zvětšila. Chyba. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel." Metr nad zemí ztrácím svou jistotu, ve dvou metrech přichází na řadu stres a ve třech metrech se stávám majitelem regulérní závrati. Patrně proto jsem spokojen, když vidím chlapácký kousky svalnatýho hrdiny mezi strmými skálami a s pevnou zemí pod nohama mohu snít o tom, že při troše představivosti bych ten bourák zachraňující kámoše mohl být já. A když mě film dokáže z reality vytrhnout až k takto debilním úvahám, tak evidentně splnil svůj účel. ()

EdaS

To byly časy, když Harlin se Stallonem vládli (akčnímu) světu. Při pohledu na místní komentáře jsem se lekl, jestli jsem si Cliffhangera v paměti moc nepřikrášlil, ale už jsem zase klidný. Slyovi to v divoké přírodě vždycky slušelo a Harlin válí jednu vypiplanou akční scénu za druhou se zručností zkušeného mistra. Kdybych už měl být hnidopich, párkrát na nás zařve blue screen a z některých záběrů vykoukne studio, ale jinak je to opravdu nestárnoucí klasika s parádním soundtrackem Trevora Jonese. ()

H34D

Skvělá atmosféra devadesátek a parádní prostředí zasněžených hor, které se svou netradičností pokouší o to, aby film nebyl označen jen jako horší kopie Smrtonosné pasti (2). Styčných bodů mají totiž několik, nejvíc vynikne samozřejmě to, že charismatický hlavní hrdina likviduje záporáky postupně chytrou partyzánskou válkou. Ano, je to tak, Stallone zde své svaly využije snad jen k horolezectví, jinak je to téměř obyčejný muž. Prožitek je o to intenzivnější a záporaci s už tak ďábelským plánem působí hrozivěji. Obzvláště chválím vyrovnané tempo a takřka nulová hluchá místa, na druhou stranu by si film zasloužil, právě po vzoru Smrtonosných pastí, zvýšit realističnost na maximum a přidat Slyovým protiútokům ještě více sofistikovanosti. 8/10 ()

igi B.

Rutinní akčňák s nepochybně velikým rozpočtem, efektními scénami a spoustou stupidit, klišé a žvástů - a jinak nic a nic a nic... Nikdy nezapomenu na dávnou LFŠ, kdy jsme tuto pitomost sledovali v předpředpremiéře se simultánním překladem Dany Hábové, která při jedné uSLYntané sekvenci mimo překlad dialogů pronesla nezapomenutelnou hlášku: "...tak si s tím žij..." No a tak nějak no... Třetí hvězdička jen za ty krásné hory doly... Tak si s těma hvězdičkama žijte... :-) - - - P.S. Jediný výborný film se Stalonem je Rocky. Zkrátka a dobře prostě proto, že je to výborný film. Tomuhletomu tři hvězdičky s odřenejma kolenama... ()

dobytek

Cliffhangera mám rád a to hlavně kvůli dokonalýmu záporákovi (John Lithgow). Ten ukrad celej film pro sebe, Stallone hraje jenom druhý housle. Občas teda film působí trochu hloupě a hlavně v závěru dost Béčkově, ale jednou za čas se na to rád podívám. Slabší 4 hvězdy. ()

BadoXXII

Eric Qualen: Ztratilo se nám tady v horách pár kufrů. Vy nám je najdete. Gabe Walker: Co v těch kufrech bylo? Eric Qualen: Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci...... Rozhodne jeden z najlepších Stalloneho filmov a jeden z najlepších akčných filmov 90-tych rokov. Veľmi atraktívne prostredie hôr, zaujímavý dej a skvelá akcia. ()

Shit

Cliffhanger sice neni nejlepší film Slye, ale já na něj stejně nedám dopustit, protože se řadí mezi ty moje oblíbený filmy z 80 a 90 let, kdy řádili borci jako Schwarzenegger, Van damme nebo právě Stallon a krom toho je to i tak dobrej film, kterej určitě nestojí jenom na svalech a drsných hláškách Stallona. Prostě skvělý akční béčko ()

Dragoni

Nezapomenutelné scény, neuvěřitelné záběry, výborná hudba i efekty, propracovaný děj (rozhodně co se týče filmů se Slym). Pro mě jeden z nejlepších filmů se Stallonem. Vydařené Akční Béčko. Hlášky - Co v těch kufrech bylo? Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci. || Zabiješ pár lidí a jsi vrah. Zabiješ milion a jsi dobyvatel. Přeber si to. // 80 % ()

choze

Po dvojce Smrtonosné pasti si Harlin připisuje další zasněžený akčňák o osamělci bojujícím s přesilou, zatímco kolem padají a explodují letadla, tentokrát zasazený do atraktivního horského prostředí. To je celou dobu scenáristicky i vizuálně maximálně prodáváno, od úvodního pádu, přes houpání se a skákání na skalních stěnách, souboj v jeskyni, blbnutí s visutým mostem, nebo Slye pod ledem. Z toho filmu je vám fakt zima a Sly pobíhající v mrazu jen v triku mi nikdy nepřišel blbý, ale naopak velice cool. Zdůrazňuje se romantičnost hor, s výjimkou scény nabodnutí padoucha na krápník je pryč krvelačnost 80. let a hrdina dokonce za celou dobu nepoužije střelnou zbraň (nepočítáme-li nastřelovač skob). S bandou perfektně vycvičených a vyzbrojených profíků se vypořádá vybavený jen zpuchřelým lanem, znalostí hor a důvtipem a většina protivníků tak hyne vinou vlastní posedlosti jeho likvidací, případně rukou svého bezskrupulózního šéfa (studený hajzl John Lightgow). A ve výsledku je to hodně sympatická záležitost a jeden z nejlepších devadesátkových akčňáků i Slyových filmů. A spolu s Demolition Manem z téhož roku Slyův velký comeback po rozpačitém pátém Rocky a komediích Stůj, nebo maminka vystřelí a Oscar. Paradoxně ve stejném roce, kdy se Sly po svých komediálních nezdarech úspěšně vrací k akčnímu žánru, v komediích dosud úspěšný Arnie natáčí propadák Poslední akční hrdina - který je parodií na akční filmy. ()

Dudek

Ani po těch pár letech co jsem tenhle film viděl poprvé neztratil nic ze svého kouzla. Renny Harlin v plné síle ukazuje, jám má vypadat pořádný akční film, který chce udržet diváka v permanentním napětí od začátku dokonce. Záporáci sice nejsou nijak výrazní, ale díky skvěle napsanému scénáři to ani tak nevadí. Je z nich jasně cítit po čem jdou a všechno ostatní je tak trochu mimo, nezáleží na tom. Hlavní postavy jsou sympatické přesně tak jak by měli být a zároveň se jim daří být vždy na těch správným místěch. Celé dvě hodiny je děj brutálně nadupaný a je stále se na co dívat, neboť stále o něco jde. Nebezpečí tady nehrozí pouze od nebezpečných teroristů, ale také od přírody, která za nimi příliš nezaostává, o co se nepostará mráz, to s radostí dokončí gravitace. A hlavně se nedočkáme oblíbeného nekonečně natahovaného konce, i když i tentokrát příběh nekončí v tu chvíli, kdy by se mohlo hrdinům zdát - divák však moc dobře ví co se děje, tvůrci před ním namají co tajit, a tak to má být. Musím se přiznat, že ve scéně kdy se Sylvester Stallone bez bundy potýká s ukrutnou okolní zimou, mi běhal slušný mráz po zádech. Skvělá práce, jen škoda, že pro podobné filmy musíme sahat do filmotéky a nového přírustku se již nejspíš nedočkáme. ()

Gilmour93

Zázračně osvícený Harlin ze sebe vydal to nejlepší a tak ani tolik nevadí, že hlavního hekajícího a toporného (zřejmě omrzliny) hrdinu Slye zastiňují záporák Lithgow i italské Dolomity. Uvažoval vůbec někdo o možném použití distribučního názvu "Stallone na horách"..? ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)