Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (CinemArt)

Bordoshut

5,5/10 – Anče, Kubo, hajnej sem! Celovečerní filmový debut Dana Trachtenberga, za kterým navíc stojí zkušený producent J.J. Abrams, začíná poněkud netypicky němou pasáží, běhen níž vyhrává dramatická hudba. Hlavní hrdinka se před našima očima sbalí a odjede autem, do kterého jí na telefon zavolá rozohněný přítel, a já se ptám – "Copak nemá Handsfree?!" Ne, neptám se na nic, Mary Elizabeth Winstead se totiž navzdory uspěchanému střihu snaží vnést do scény alespoň trochu atmosféry, jenomže vtom to do ní z boku vrazí nějaký nepozorný řidič (asi taky telefonuje za jízdy) a její auťák vyletí z cesty a už si válí sudy ze svahu. Michelle se následně probudí uvězněná v nějaké podzemní kobce, přivázaná k posteli, leč ošetřená, a zde pozvolna začíná slíbený psychologický thriller. Dovolte mi do toho vstoupit. Už v tomhle bodě jsem z toho byl nesvůj. Hlavní postava nám nebyla vůbec představena, prvotní režisérův pokus o nastolení nějaké atmosféry u mě selhal a jakýkoliv další se tak jevil být předem odsouzený k selhání. Navíc jsem podlehl obavám, že půjde o nějakou pásovou variaci na parádní psychologický horror Misery nechce zemřít. A světe div se, něco takového se z Ulice Cloverfield 10 nakonec i vyklubalo, akorát že. Trachtenberg nejenže se úplně vyprdl na nějaké před a uvrhl naše postavy rovnou do situace po a diváka odsoudil ke zpětnému pídění se po informacích (a jakože Mary Elizabeth Winstead není dostatečně schopná herečka, aby tohle utáhla a dokázala si jen tak bez ničeho přitáhnout divákovu pozornost), on se navíc rozhodl zakomponovat do svého Michelle nechce zemřít ještě chemickou apokalypsu, která navíc funguje na principu Schrödingerovy kočky, tedy nevíte jestli je skutečná, anebo vás jenom strejda Howard vodí za nos (bazinga!). Tím vlastně Trachtenberg stvořil takového křížence mezi Misery nechce zemřít (já si nedám pokoj) a Mlhou, která se shodou okolností rovněž zakládá na Kingově knižní předloze. Oba náměty jsou přitom příliš silné, vždyť každý by bohatě vystačil na vlastní příběh, a tak si po celý film jen navzájem kradou pozornost jeden od druhého a naopak a výsledkem je solidní mišmaš. Jo a to jsem vám ještě nepředstavil třetí ingredienci. Nechcete? Už máte dost? Tak poslouchejte. Pokud ještě pořád máte pocit, že 10 Cloverfield Lane je mistrovsky zrežírovaný psychothriller, jak to tu někdo označil, a nikoliv překombinovaná slátanina, která dohromady nemůže dobře fungovat a zachovat si jakés takés tempo a pospolitost, jak tvrdím já, hádejte, co pejsek s kočičkou ještě přidali do dortu. – Mimozemšťany. Ne, nedělám si legraci. Z důvodu neznámého a mě nepochopitelného se v závěru ještě dočkáme sci-fi vložky ála Válka světů. Takže to už máme 3 věci, co Michelle nechce: A) zemřít; B) radioaktivní mlhu; C) válku s E.T. Chudák holka. Nechci vám to spoilerovat, ale... řekla ne a dostala nášup. A ano, viděl jsem předchozí Cloverfield. A ne, neopravňuje to scénáristy k tomu dělat takovéhle brikule. Rada na dobrou noc: "Pište scénáře a brikule nechte Novbymu." Verdikt: "Himlhergotdoneveterkrucajselement!" () (méně) (více)

Alementina

2/3 filmu to vypada na normalni prumerny thriller, ale pak se to zvrtne a stane se z toho totalni blbost s prisernejma trikovejma efektama. Ten konec je proste filmovy beckovy peklo. ()

R.A.D.A.R.

Kvalitní komorní napínák s pár skorohororovými okamžiky. Plusem je super Goodman, mínusem poslední desetiminutovka, která se k filmu vůbec nehodí a slušně kazí celkový dojem. Každopádně název Cloverfield je zcela zbytečný a filmu spíš ubírá než něco dává. ()

kaylin

„Ulice Cloverfield 10“ je snímek, na který se rádi podíváte, protože je jiný, má skvělou atmosféru, výborné herce, kteří si svoje role užívají, ale nepřehánějí, no a pak je zde také závěr, který možná až tak čekat nebudete. Takže po zhlédnutí už docela chápu, co na něm lidé vidí, protože tohle je přece jen velmi příjemné zjevení, které se tváří komorně, ale přitom dovede nadchnout. ()

Tirion

Dobré dráma do doby, než scénárista nevěděl kudy kam a tak tam vrazil emzáky. Děsná škoda. Ale ono ani předtím se to pár kiksům v logice a vyznění neubránilo. Jinak Goodman byl docela dobrý, ale beztak jsem mu to moc nevěřil ;-) ()

Kaluž

John Goodman už není ten legrační veterán z Vietnamu, který za vším vidí konspiraci a peskuje Stevea Buscemiho, aby držel hubu. Ne, John Goodman je nyní velmi děsivý muž. A má bunkr, který se nebojí použít. Čistokrevný psychologický thriller s výživnou tečkou jaká tady nebyla od Goddardovy Chaty v lesích. Dan Trachtenberg je nový Gareth Edwards, dejte na má slova. ()

topi

Komorní minimalistický thriller o třech lidech, u kterého když vůbec nic nevíte, je pointa překvapivá. Jednu věc tvůrci nevychytali a to, když Michelle utíká z místnosti v bunkru a bere sebou nezbytné věci, tak je stále na boso, ale ihned v dalším záběru jak prchá, už má boty. Asi bych si toho normálně nevšimnul, ale vzhledem k tomu, že byla Michelle celou dobu bosky, tak mě to prásklo hned do očí. V celkovém souhrnu však převažuje spokojenost. ()

PogoJoe

1) John Goodman Rulez! __ 2) Skvělá hudba - už ten hudební úvod mě hezky naladil a hlavní motiv je skvěle atmosférický, tesklivý a k tématu padne jako ulitý. __ 3) Ani chvilku nenudí. __ 4) Zdá se, že nápad není moc originální - trojice zavřená v bunkru, jeden z nich magor, druhá hysterka, třetí sympaťák, nicméně způsob natočení a finále filmu -> prostě lahůdka. __ 5) Výborná gradace příběhu a děje. Celkově: bezva film, který jsem si v kině užil a doufám, že vyjde pokračování. ()

Helo

Nemůžu si pomoct, ale na malým prostoru to bylo rozehraný přímo parádně. M.E. Winstead to v poho táhne, mladej vidlák slušně přitrubuje a u starýho tlustýho vidláka člověk chvílema neví, jestli mu věřit nebo ho litovat a brát ho jako takovýho smutnýho moulu. A Medvěd - ač nevybočil ze svýho stylu - tak složil příjemně komorní, ale atmosférickou a chytlavou muziku. ()

stration

Já jsem se bavil obstojně. Ačkoliv se film odehrává skoro celý v podzemí, nenudí a nápadů je dost. John Goodmann po dlouhé době mile překvapil a celou dobu jsem si nebyl jist, jestli je fakt úplnej magor, nebo jenom poloviční. Závěrečná dvacetiminutovka je pěkně svižná a posouvá film lehce jinam. To se ale dalo čekat, takže zklamaný rozhodně nejsem. Na Ulici Cloverfield 10 jsem se těšil a je dobře, že se má očekávání naplnila. Jo, líbilo se mi to. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 71% | Je to průměrný film s logickými pasážemi, které vás vtáhnou dovnitř děje a nepustí vás, nebýt tak blbého zakončení s pěti minutovou zaměřeností na mimozemšťany, dal bych čtyři hvězdy. Bohužel, si tenhle film ani trošku neškrtl o původní scénář Cloverfieldu. 50% ()

gegina31

Pěknej nervák. Dala bych plný počet, ale konec mohl být trochu lepší. Je pravda, že tohle jsem opravdu nečekala, ale už to na mě bylo trochu moc. Ale jinak jsem celý film neodlepila prdel od gauče. ()

Hamaradža

(Budem spoiliť) Poriadny oriešok toto ohodnotiť. Na jednu stranu skvelý klaustrofobický thriller, na druhú ten lacne (a čisto z komerčného dôvodu) našróbovaný záver pôsobí ako zlý vtip a spoľahlivo zabíja to, čo film dovtedy budoval. Ale za to ako ma prvých 80 minút držalo v napätí a za WOW scénu s "odpustením" tie 4* dám. A VÝBORNÝ Goodman! ()

JohnMiller

Na mysteriózne prvky a paranoickú atmosféru tak rýchlo nezabudnem. Mix klaustrofobickej kidnapping drámy a post-apokalyptického sci-fi ma nesmierne bavil. Miestami neuveriteľne napínavé. No, počas celého trvania to tak nebolo. Klišé začiatok ma moc nebral, herecký výkon, po tom, čo všetko hlavná úloha zažije, bol nevierohodný a nelogickosť spolu s neuveriteľnými kúskami hlavných hrdinov ma vyslovene vytáčala. V jednom momente majú IQ 80 a v druhom si vymyslia skafander, molotov koktail na počkanie, atď, atď. Škoda aj konca, myšlienka vynikajúca ale zase to je iba Hollywoodsky paškvil, aj keď uznávam, jeden z tých lepších sci-fi za posledné roky. ()

Duotone28

Veľká škoda nevyužitého potenciálu. Minimálne o polovicu skrátiť úkryt, dať viac outdooru, a následne o jeden level určite väčšia zábava. Každopádne som zvedavý na pokračovanie, nazdar ()

AlistairMir

Hororů, kde pár lidí přežívá v bunkru s vědomím, že svět tam venku se změnil, už tu pár bylo a tak jsem byl celkem i zvědavej, jak si v konkurenci hororů jako The Divide nebo Hidden, Ulice povede. A i když jí stejně jako dvěma jmenovaným nakonec napálím 3*, tak je pro mě z této trojice nejslabší. Pomalej rozjezd a skoro až komickej konec tenhle film tahá dolů. Kdyby rejža a spol vypustili do světa dílko co už měli natočené a nerozhodli se to na poslední chvíli předělat s tím, že se to dá přece spojit s Monstrem, tak by to možná dopadlo lépe. Takhle je ta snaha o pokračování tak křečovitá až to bolí do očí...No a vy co sdílíte můj názor se stejně jako já obávejte hněvu zubatýho slimáka, určo už po nás jde... ()

Vědma

Nečtěte komentáře než na film půjdete. Já jsem to neudělala, o filmu jsem vůbec nic nevěděla, trailer jsem neviděla a napnutá jsem byla. Ovšem i když se neustále mění úhel pohledu, od začátku je jasné, že je Howard psychopat. Ten, kdo někoho zachrání, ho nepřipoutá řetězem k trubce. Takže je to jasné a jde jen o rozhodování mezi pobytem ve sklepě s psychopatem a neznámou hrůzou na povrchu, která možná je a možná není. Připomínalo mi to sklepní sekvenci z Války světů. Rozhodně nejde o špatný film. Doufám, že v pokračování se objeví Ben, o kterém jsem v titulcích zjistila, že jde o Bradley Coopera. ()

Tyckin

Předně je celý příběh dosti průhledný. Dále jsem nějak nedokázal najít racionální důvod, proč tam ta holka pořád běhala v tílku - pochybuji, že v autě neměla něco na sobě. Nu což, ono se na ni divákovi asi takhle lépe dívá že, dost laciné. Jak už to tak v USA produkci bývá, je nám naservírována opravdu kupa zbytečných keců, jen aby se ta nepříliš dlouhá stopáž nějak vycpala - kdyby tak ty rozhovory nějak přispívaly k atmosféře dílka, nemám nic proti, ovšem to zde neplatí. Logiku musíme občas taky zahodit - např. když v bunkru je přístup k filtraci vzduchu jaksi nepřístupný - eh, kvalitní práce. No a ten směšnej obleček co si slečna spíchne, ten by vážně asi moc funkční být nemohl. Takže vzato kolem a kolem, děr je tu vážně hodně, ale se skřípěním zubů se na to koukat relativně ještě dalo. 60% ()

ilemas

Měl jsem tak trochu obavy a dlouho jsem váhal zhlédnout tento skvělý film, který mě neskutečně vtáhl do děje hned od první minuty do poslední. Dokonale mě pohltil svou atmosférou, režisér si od samého počátku zahrává s divákem, skvěle vybraní herci, hudba, pomalu stoupající napětí, i když jsem od samého začátku věděl kam film nakonec vyústí, díky naprosto odlišné jedničce, ani trochu jsem se nenudil. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)