Kalidor_

Namíchané ingredience z osvědčených scifi i hororů nabízí průměrnou podívanou včetně průměrné hudby (která nejvíc zapůsobila v závěru). Nebýt závěru, který upadající křivku zábavy vyzdvihnul, by to bylo rychle zapomenutelné scifi. Takhle mi zůstává příjemný pocit zneklidnění z celkového vyznění filmu. ()

vyfuk

Znechucen, pohoršen a šokován. To jsou atributy, které by měl mít každý správný horor. Proto mi zde zůstává záhadou, že tento film je ve výsledku tak nedoceněný a pohoršovaný. Ano, samozřejmě, že to není nic skvělého. Nicméně ta atmosféra s dokonalým a neznámým skladatelem podkreslila film zcela perfektně. V rámci celku je prostě naprosto uchvacující i jenom to, že tento film je vlastně něco jako novodobý Alien, akorát novější a po svém. To ve výsledku nemá chybu. Nějakým způsobem, ale cítím, že nešlo úplně o můj typ filmu, ale natož, že to všichni propagují jako tvrdé béčko, tak já to považuji za prvotřídní hororový nášup, který vlastně dělá to, co horor dělat má. Má člověk vypsychnout. Má ho vyschýzovat, aby se cítil nepříjemně ze všeho kolem něho. Aby ho atmosféra vystrašila jen při vzletu motýla. Tohle vše se dělo. Naložte s tím jak chcete. Za mě skvělý kousek. ()

Autogram

Votrelec sa dokázal vrátiť na obrazovku aj bez Ridleyho Scotta. S vizuálom Gravitácie a s dokonalou vesmírnou hudbou mi vytvoril atmosféru strachu ako už dlho nič. A stále som veril, že to musí dopadnúť dobre. Nebudem mať z toho dobrý spánok, ale silné štyri hviezdy sú zaslúžené. ()

Hugo01

Na hvězdně obsazené vesmírné 'scífko', které se už od trailerů honosilo tou lehce vetřelčí atmosférou, jsem se velmi těšil. Paradoxně o hodně víc než právě na nového emzáka, kterého pro nás letos pan Scott chystá. Po Prometheovi už na něj nějak nemám moc náladu, ale už radši přestanu s kritikou úplně jiného filmu, než kterým by se měl zaobírat můj komentář. Life se vám může líbit nebo (nevěřím, že to říkám) nelíbit, ale rozhodně se u něj nemůžete nudit. I když jsem měl chvíli z ukázek pocit, že snímek bude koketovat s atmosférou herní série Dead Space (prostě, že se budeme bát), nakonec jsem usoudil, že mít noční můry asi nebudu, i když té krvelačnosti od hlavního..'záporáka'? tam také není málo. Chemie na vesmírné stanici ISS funguje skvěle, mužským charakterům velmi zdatně sekundují ženy, vypíchnul bych hlavně mně velice sympatickou Rebeccu Ferguson. No a co se týče těch 'zpráv' o tom, že by to mohl být prequel ke komiksovému Venomovi? No, jako je to asi blbost, ale v Hollywoodu je nejspíš všechno možné, tak se necháme překvapit. ()

Hollohlaway

Nebyl jsem schopen to dokoukat. Imbecilita astronautů, kteří asi nemají žádný výcvik, a mimozemský organismus si pěstují, hladí, div že si ho nestrčí do pusy a pak se díví jeho náhlé rychlosti a vražednosti, protože to přece NIKDO nemohl tušit !! Něco se pokazí, začne řev, velitel křičí " Neotvírejte ty dveře!" a někdo jiny zařve že na to prdí a dveře otevře a překvapivě zajde a vetřelec uteče. Toto se opakuje několikrát!! Neskutečný. Nikdo nedělá co má, nikdo neposlouchá.Dal jsem to do poloviny. ()

manonfire

Soft verze Vetřelce, bezzubá, o poznání méně krvavější, ale snad o to zákeřnější. Celkově si tvůrci vystačili s jedním nadopovaným zavináčem na solidní porci, sice nenáročné, ale nikoliv tupé zábavy. Nic přelomového to není, to by nesměla Vetřelčí sága ( a nejen ta) vůbec existovat, ale v rámci komerčního sci-fi v podstatě příjemné překvapení. 60% ()

jefff

Špatný scénář. Ten podráží celý film, který by nebyl špatnou žánrovkou. Herci fajn, ale většina scén je zoufale sterilní. I ty akční jsou hodně vlažné a až ke konci se objeví pořádné napětí. Postavy jsou zoufale ploché a příliš jim fandit nelze. Konec dobrý, ale trochu lacině pojatý. ()

jenik71

Pro mě je "Život" celkem příjemné překvapení. Děj se sice rozjíždí pomalu, jenže jak na vesmírné stanici roste buňka v laboratoři, tak ve mně postupně rostlo i napětí a já očekával, jak se nový život bude postupně vyvíjet a jaké problémy posádce přinese... Zajímavé sci-fi, které si ponechalo otevřená vrátka pro případné pokračování. ()

P1tr

Moderní nástupce Vetřelce se povedl dobře a ačkoliv nepřináší do žánru nic nového, s osvědčenými postupy pracuje šikovně a dokáže udržet pozornost a napětí úspěšně po celou stopáž a v závěru překvapí odvážným zakončením příběhu, díky kterému kvalita zážitku o něco vzroste. Ústřední hrozba je zajímavě zpracována a působí jako opravdu nebezpečný soupeř, se kterým má dle očekávání posádka dost přáce. Posádka jako taková není charakterově příliš zajímavá, ale plochost postav bohatě vynahrazují skvělí herci, kteří i s málem dokáží umně pracovat. Život není žánrovou revolucí, ani evolucí, ale příjemnou stagnací v dobrém slova smyslu, která se díky konci stane nezapomenutelnou. ()

Fox85

Jsou v tom vidět prachy, takže si mohli dovolit najmout i partu známých herců, ale to je asi tak všechno. Už stokrát ohrané téma, které bohužel nepřináší nic moc nového ()

herr_carter

Jsem opravdu mile překvapen a s větší mírou nadsázky lze dokonce říci, že nadšen. Po plytkých úvodních asi 30 minutách, kdy sledujeme klasické plácání jater a pro laika hodně atraktivní záležitosti typu popisování senzorů v lodi, vysvětlování kolonizování na Marsu, pro tyto filmy již trošku typické seznamování se s posádkou lodi, kterou nutně musí tvořit běloši, černoch, ženské a asiat a během těchto úvodních sekvencí filmu se člověk ztotožňuje s mnohými recenzemi typu "béčkový film, hrající si na áčkový", "sračka zabalená v áčkovém hávu", "film,který vykradl co se dalo a nemá už co nabídnout".....se náhle ale vše zlomí a to sice v momentě, kdy je představen mimozemský organismus a jakmile tvůrci začnou popisovat jeho fungování, začíná být člověk přikován k obrazovce. O to větší grády to pak nabere, když náš milý E.T. mimozemšťan zdrhne s inkubátoru a začne dělat na vesmírné lodi pěknou paseku. Bylo mi vskutku zle z jeho stále se lepšící inteligence, parazitování postupně na všech členech posádky a ruku v ruce s tímto i jeho postupné zvětšování se. Bylo to kurva napínavé ! Z hvězdného hereckého obsazení bych si dovolil vypíchnout účast Džejka, jelikož ten kde se mihne, tak většinou zanechá zapamatovatelnou filmovou stopu a tradičně skvělý byl můj asijský oblíbenec Sanada, který si moje filmové srdce získal hlavně v Posledním samurajovi. Závěrečná vývrtka, jež pro mnohé mohla být předvídatelná, mě zůstala naprosto utajená, tudíž jsem zůstal, v momentě závěrečných titulků, sedět s otevřenou držkou na pohovce - a tak to asi mělo celé být !......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Kdo si počká, ten se dočká. Jojo, už je to v supr kvalitce ke stažení. Jako respekt… Hodnocení tomu sice moc nenaznačuje, ale to mě naštěstí neodradilo. Minulej tejden novej Vetřelec a včera novej Život. Obrovská pochvala za ten konec, kterej byl tak beznadějnej, že se to jen tak nevidí. Taky chválím za to, že se v tomhle vesmíru chovaj tak jak by ve vesmíru měli – lítaj. Nechoděj tam jako „šašci“ po svojí lodi. Na tomhle se nešetřilo, což je jedině dobře. Hodil bych to někam na půl cesty od Gravitace k Vetřelci. Pohledy na vesmírnou stanici berou dech, neméně bere dech nová forma života, která se s lidskou posádkou příliš nemazal. Myslel sem, že se u toho budu mnohem víc bát, páč přízvisko horor většinou nemusím, ale vlastně to bylo jako ten novej Vetřelec, u kterýho se člověk prostě nebojí. Herci na jedničku, takže vlastně ani nevím proč tomu dávám „jen“ 4*. ()

Soweek

Vcelku solidní vyvražďovačka, které možná i přebývá rozpočet a hvězdná jména a ( jak už tomu tak u těchto hororů bývá ) chybí logika. Na to, že se jedná o vyškolené astronauty mi přišlo, že dělali vše co mohli, aby umřeli. Jejich jednání bych přirovnal člověku, co si vezme triko "Sparťani jsou kurvy" a jde do sparťanské hospody v domnění, že se tam v klidu napije. ()

Kelly2502

SPOILERS AHEAD!!! Ako tu už niekto predomnou písal, životu chýba život. Celý film je veľmi neosobný, postavy, hoci ich hrajú A-čkový herci sú ľahko zabudnuteľné a ničím výnimočné. Jake len doktor, Reynolds hrá sám seba a veľa toho nestihne. Jediný, kto ma ako tak zaujímal a komu som fandil bo Sho pretože pri ňom som sa aspoň niečo dozvedel. Narodila sa mu dcéra a teší sa domov, to je fajn. Zvyšné postavy boli len akési formy na zabíjanie čo je škoda, pretože Calvin mi prišiel svojím vzhľadom dosť cool. Mínusom je aj nelogičnosť niektorých scén, predovšetkým záveru. Jednak bol predvídateľný a navyše nezmyslený. Ako je možné, že keď sa ženská vystrelí smerom k zemi a jediné čo musí urobiť je posunuť páčkou, neskončí v atmosfére, ale odhodí ju to do vesmíru? Áno, boli boli tam kúsky lode, ktoré ju oťukali aj tak to ale nedáva zmysel. Viac cool by to bolo, keby na zemi pristáli obe lode. Ďalšia vec je, že Vietnamci videli celé vnútro modulu obrastené niečím čo nepoznali a ešte im aj Gyllenhaal kričal aby to neotvárali a oni sa do toho s radosťou nahrnuli. Neviem, príde mi to trochu odveci, Veľkým plusom je pre mňa tempo a atmosféra. Film v podstate nemá hluché miesta, keď som sa prvýkrát pozrel na čas aby som zistil, kde už som, bola už takmer hodina za mnou. Je to napínavé a vizuálne pekne prevedené...ako však väčšina filmov v dnešnej dobe aj tento sa zadrháva práve na príbehu a postavách, nie na technickom prevedení. 3 hviezdy, 70% ()

Circumscriptor

Je poznať, že sa tvorcovia inšpirovali Votrelcom, ale je to celé v akomsi temnom a mysterióznom pozadí. Vo filme sú asi všetky poznatky z väčšiny vesmírnych sci-fi, ako už predom spomínaného Votrelca, tak aj cez Gravitáciu. Na podobných filmoch ma len rozčuľuje podobný záver bez čo i len náznaku satisfakcie a zadosťučenenia ako tu, ktorý som naposledy zažil asi až pri filme Prichádza Satan (samozrejme nie až v takom extrémnom vyvrcholení). Záverečné "Spirit in the sky" však dáva tomu záveru úplne iný rozmer a divák z toho všetkého nemá až taký pocit beznádeje. ()

PF 2017

PF 2017