Lopezka1982

Super, jsem nadšená, film se mi moc líbil! Kromě tedy zbytečně dlouhého začátku byl film plný napětí, líbily se mi záběry země, lodi i družice. Několikrát během filmu jsem se příjemně lekla a očekávala co bude dál. Docela mne tedy zamrzelo, že nejlepší herec i postava umře hned jako první a na začátku filmu, nechápu proč nedostat větší prostor....I ta příšerka se mi líbila... Jinak dobrá podívaná doporučuji :) ()

David.Darco

Okrem kvalitného obsadenia a celkom dobre postrihaného záveru (nie ako tie dialógy..) toho life zas tak veľa neponúka. Alebo inak, neponúka nič čo sme už nevideli, nijakým spôsobom aký sme ešte nevideli. Ale nemôžem tvrdiť, že by som sa nudil. ()

Cedr

V jednoduchosti je někdy krása. Life je sázkou na sci-fi jistotu bez zbytečných ptákovin okolo. Zápletka nenadchne, ale ani neurazí... šlo to určitě podat trochu lépe... třeba takový jinak naprosto průměrný a jinak nedotažený Arrival uvedení a postupným odhalováním zápletky vyloženě vynikal. Life prostě mohl být v úvodu... napínavější... tajuplnější. Závěr ale vše zachránil. ()

chelseaman22 odpad!

Hvězdné obsazení s tak ubohou zápletkou, že i metráž se zdá nekonečná. Vážně mě uchvacuje paradox podobných filmů, kdy při nebezpečí infekce nikdo z posádky nechce ponechat infikovaného svému osudu. Proto se vždy najde nějaký ten ňouma porušující protokol, jehož vinou pak zhynou všichni. Jediné, co lze ocenit je závěr samotný, kdy něco na způsob vetřelce nehodlá chcípnout. A to si lidstvo vyžere. Do dna. odpad! ()

Triple H

Espinosa a spol. majú piči. Originalita či snaha o čokoľvek svojské sem ani nepáchnu. Na hulváka sa vykráda Prometheus, Gravitácia, Votrelec, Marťan, Sunshine. Vizuál, design, zábery, postavy - guláš zložený stopercentne z vecí videných niekde inde. Hlavné monštrum inšpirované asi Prometheom a nijak zvlášť neuchvátilo. Obsadenie učebnicovo multi-kulti. Máme sexi Švédku, sympatickú Bielorusku, štramáckych Amíkov - belochov, ochrnutého Amíka - černocha a rozumného Aziata (ukradnutého zo Sunshine). Každý kontinent si príde na svoje. Neexistujú žiadne artové ambície, či hĺbavé ezoterično nad tajomnami vesmíra. Toto je čisté béčko. Postavy sa správajú miestami ako idioti, ale mal som pocit, že menej ako napr. v poslednom Votrelcovi. Mínus je, že film je tak šablonovitý a neambiciózny, že miestami nudí a postavy vám budú komplet ukradnuté. Nevytrhnú ich ani známe ksichty, na ktoré je možno v takomto výplachu aj škoda. Výnimka je Rebecca Ferguson, ktorej akýkoľvek možný appeal vynikne aj v kombinéze a ktorá sa aj pomerne snaží. V porovnaní s Covenantom na poli sci-fi o obludách funkčnejšie. Scott síce vie atmosféru a jeho film má predsa len punc niečoho osobitejšieho a sofistikovanejšieho, ale Life aspoň neští zbytočne na legendu. ()

VaHo

Dobrá vyvražďovačka, ale závěrečnou pointu (dost pitomou), jsem odhadnul několik minut před koncem. ()

Honzíno

Smíchejte Vetřelce, 2001, Sunshine a Gravitaci, udělejte ze vzniklého mišmaše slabší vývar a po chvilce bublání dostanete Life. Ani okatě (ale příjemně) vykrádající hudba, snažící se, sympatičtí herci a skvělé vizuálno (kamera, triky) nezakryjí banální režii a chaboučce hyperneoriginální scénář. Jednotlivé scény fungují dobře, kolikrát skvěle a atmosféricky, dohromady však BOHUŽEL nevytvoří konzistentní celek. Vzniká průměrný a nelogický mišmaš, který je dokola zachraňován jmenovanými herci, již ale nemají moc co hrát. Naštěstí mě to zvrhle bavilo, k tomu láska k žánru, úvodní a závěrečná sekvence zachraňují vetché tři hvězdičky. ()

DaUr

Guilty pleasure a zároveň jeden z nejnepříjemnějších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Závěr srovnatelný s geniální The Mist. ()

Tosi

Velmi dobrá a napínavá sci-fi jednohubka bez happyendu. Možná béčkovější scénář, ale natočit dnes film z vesmíru, aby ho chytrolíni s ničím předchozím nesrovnávali, už nejde. Pěkný vizuál a nenudící budování atmosféry, tak přineslo docela povedenou vyvražd'ovačku. 80% ()

Trenslation

Proč se všichni na palubě chovají jako uplní kreténi? Proč film od půlky vypadá jako laciné hororové béčko? Proč film, který vypadá vizuálně, tak dobře a stál "jen" 58 milionů dolarů skončí jako výplach Vetřelce, Gravitace, Vesmírné odyssey, Horizontu události a dalších žánrovek, kdy divák vlastně vůbec neví jestli se má u filmu smát debilitě posádky nebo se bát měňavkovitého Marťana (pozn. ne, Matt Damon ve filmu naštěstí nehraje). ()

Mirokukii

Žila? Byla jedna chobotnička, jejíž zárodek si s velkou slávou a pompézností vzali na palubu kosmonauti ISS. Sympatická to posádka, zejména Rakeťák Ryan ctíc pravidlo o tom, že sympaťáci umírají mladí/první, jež na přizpůsobivosti, inteligenci a touze žít svého nového člena, nebyla ani zdaleka připravena. Parádní thriller tipu Vetřelec, vizuálně dokonalý, u kterého jsem se skvěle bavil. ()

Mrkvič

Tomuhle béčku chybí snad jen kulervoucí epická hudba (ve srovnání s Interstellarem a Gravitací). Podstata scifi je tu naplno naplněna a doprovází ji pár lehce naznačených filozofických otázek. Kdo chce, najde si je. Kdo nechce, nebude tou promrhanou minutkou snad znechucen. Při "záchraně" Sojuzem sice došlo k nějakému krkolomnému a podivně divokému přehmatu ve střižně, ale to je jediná vada na kráse. ()

ivan_drago

Tak tady už je od začátku cítit takové to ... na levačku... atmosféru se nepodařilo příliš navodit, k postavám jsem si nevytvořil potřebnou emoci, takže mi bylo úplně u prdele co se s nimi stane, onen Život také není z nejzajímavějších a hloupý konec filmu také nepřidá... ()

DJ Rocco iNc

Novodobý "Votrelec" ma príjemne prekvapil. Skvelé spracovanie, atmosféra, dej. Človek by si povedal, čo už je len zaujímavé na tom, že 6 ľudí šantí vo vesmírnej stanici s nejakým organizmom z Marsu. Odpovedal by som, všetko. Podľa môjho názoru to prevýšilo kvalitou aj oscarovú Gravitáciu. ()

Johnny.ARN

Uff, nehrajte sa vo vesmíre s formami života, ktoré nepoznáte. Vykľuje sa z toho niečo škaredé s krídlami a budete mať niekoľko dní obavu byť sám v izbe alebo otvoriť chladničku. Desivé sci-fi zahrávajúce sa s našimi zmyslami a pritom zasadené len niekoľko km nad našimi hlavami. Záver skvelý, obsadenie skvelé, efekty skvelé. Zimomriavky boli, vystrašený ešte som. Nedá sa inak. 4 z 5 ()

LordSnape

Moc fajn scífko. Nic nového pod sluncem, ale řemeslně skvěle odvedené. Skvělá kamera a práce s atmosférou. Kombinace Gravitace a Vetřelce více než výstižná. Hudba výborně podtrhuje už tak napjatého diváka. Jake Gyllenhaal byl docela trapnej, ale Rebecca Ferguson to zachraňuje. Konec správně dorážející. V posledních letech hned po Moon film z menší produkce, co má ambice. ()

PF 2017

PF 2017