Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

rostsoft

Asi nejlepší fantasy zpracování všech dob. I když bylo zpracování dobré, bohužel kniha byla mnohem lepší, ale to ostatně, tak většinou bývá. Málokdy jde do filmu dát vše co je v knize. I tak ovšem jde o nejlepší zpracování fantasy, jaké jsem doposud viděl. Co se týče vizuálního zpracování nemám k tomu naprosto žádnou výtku. Prostě jedním slovem „dokonalé“. Opět kino verze byla pokrácena o 61 minut, což je nejvíce ze všech dílů a musím ještě podotknout, že tak, jak končí film Kniha rozhodně nekončí. Kniha totiž pokračuje dále, úplně klidně by se dal natočit další díl, o návratu Froda do kraje, kde se musel vypořádat s dalšími problémy a až poté odjel s elfy do jejich země. Opět, pokud bych hodnotil zkrácenou verzi rozhodně by pět hvězdiček nedostal. ()

hmyzovrah

Napíšu jen toto:: Film zkažený příchodem armády nemrtvých. Kdyby zachovali bitvu, podle knižní předlohy, udělali by mnohem lépe. ()

Elam

Kdybych měl shrnout všechny tři filmy do jediné věty, tak asi použiji slova mého kolegy, který docela výstižně řekl, že "Pán Prstenu je film, ve kterém všichni někam jdou a v jednom kuse brečej, ať už dojetím, nebo smutkem." A já mám takový podezření, že pan Jackson tak trochu vypočítavě tlačil na pilu, aby ve filmový akademii byla velká spotřeba kapesníků. Nicméně se mu to vyplatilo, Pán Prstenu sbíral oscary, jako křemenáče po průtrži mračen. Což o to, natočené je to s takovou řemeslnou bravurou, až z toho člověku klesá čelist, ale na mně je tam těch emocí až moc a nějak to nefunguje. Dobrý film, je to i díky skvělé předloze. Sečteno a podtrženo 70% a nedovedu si představit, že bych dobrovolně shlédl všechny filmy v jednom kuse, to by byla skutečně tortura. ()

Janie83

Velké finále celé trilogie. I když bych se obešla bez závěrečné asi půlhodiny, která je na mě až moc emotivní, tak nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček. Víc se rozepisovat nebudu, vše důležité jsem napsala ke komentářům k předchozím dvěma filmům. ()

Marcel25

Posledná časť série z knižného fenoménu Tolkiena. Pre mňa osobne najlepšia, najepickejšia a najdojímavejšia z celej trilógie. Úžasný film, ktorý si, podľa môjho laického názoru, zaslúži všetky tie ocenenia. ()

MrdDoHrnce odpad!

zklamani. objektivne ale lepsi nez lepsi serial hobitit. delam si z vas prdel hoši, i ten byl objektivne lepši než tato prdelní sračka. pičovina ()

Markusak

Za mě tohle je nejlepší díl trilogie. Za mě řežba jako prase. Tady už jde jen o prsten, tady jde o všechno. Mordor už svolal veškeré vojsko a chce zlikvidovat lidstvo. Za mě nejohromnější díl ze všech. Tomuhle říkám završení. Spousta zoufalých situací a spousta záchran těchto situací. Na konci místy až dojemné. Jako nevím, co bych k tomu filmu řekl. Musíte se jako vždy podívat, abyste pochopili! ()

MatoPalkes

Prvý diel je môj najobľúbenejší film vôbec. Toto je pravdepodobne číslo 2. Veľká vďaka pán Jackson, vďaka celému tímu ktorý natočil niečo tak úžasné. Najlepšia séria môjho života. ()

TomasBoy

Naprostá legenda co se filmů týče. Věřím, že tohle Tolkienovo dílo by měl každý alespoň jednou za život vidět. I na to jak je film starý je poměrně kvalitní co se kamery i efektů týče. Není divu, že dostal tolik Oscarů. ()

ttknezu

Naprosto epická podívaná, k níž se dodnes žádný film ani nepřiblížil. Mistrovská filmařina, které se nedá nic vytknout. Natočeno před téměř dvaceti lety a přesto to stále vypadá mnohem lépe než většina dnešních filmů. V tomto filmu zkrátka všechno funguje... skvěle odvyprávěný příběh, brilantní herecké výkony, neuvěřitelné efekty, skvostná hudba. Perfektní závěr perfektní trilogie, který byl zcela zaslouženě korunován jedenácti Oscary. ()

CSGoddess odpad!

Návrat korunovaného kokota a konec téhle debilní fantasy trilogie co mě stála už v mém dětství, hlavně když to porovnávali s Harry Potterem což je oproti tomuhle skvost hodný Oscarů ale co naplat zase to dostala takhle píčovina jelikož kritici jsou stejně jako většina lidí paf z téhle dětinské kokotiny s kterou se nedá nijak ztotožnit a je o hovmě. Ještě že tomu byl na dlouhé roky konec dokud nezačli točit vypatlanýho Hobita kterého aspoň většina lidí po právu zhejtovala. ()

gapa466

2* za to, že jsem to dokoukal. Neskutečně se příběh vleče. Nebavilo mě to. Herci dobří. Kostýmy, masky a scény fajn. ()

cartouche

Tolik peněz, práce a triků vyplýtvaných na takovou infantilní ptákovinu... I když uznávám, že splácat dohromady tuto neskutečnou hovadinu je taky svým způsobem umění. Chorá mysl profesora Tolkiena tu nepochybně byla značnou výhodou. ()

JenTR

Asi fakt nejlepší díl, ačkoliv ten závěr....deset proti milionu a stejně pohoda, nic se nikomu nestane, skřeti nějak spadnou do propasti, jsou tam jen do počtu..budiž. Dost mi tady ale vadí, jak se Frodo chová. Jistě, pod vlivem prstenu, ale je to naprosto neschopný a hloupý hajzlík, jak malé dítě. Vše za něj odmaká Sam Křepelka a další. Paradox, že. Hlavní hrdina a nedělá nic jiného, než že blbě čumí a nechává se zachraňovat. ()

unitedfan

Jedenácti oscary oceněný klenot, možná nemá tak nádhernou atmosféru jako Společenstvo prstenu, ale zato je pravděpodobně nejepičtějším filmem, který byl kdy natočen. Bitva u Minas Thirith, Frodovo zůčtování s prstenem v Hoře osudu nebo dojemný závěr jsou jenom zlomkem scén, které vám po shlédnutí zůstanou navždy v paměti. Když se řekne velkofilm, Návrat krále by měl být rozhodně na předních místech. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert