Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

HollyMolly

Moje životní láska. V dětství jsem se každou sobotu ráno tiše vykradla z postele a šla doplnit svou povinnou dávku Pána Prstenů v krvi. Jednalo se jenom o první 2 díly, které už byly nejlepšími filmy mého života. Se třetím dílem přišel zároveň důkaz, že to, co jsem považovala za absolutní vrchol může být překonáno. Scéna, kde Rohanští vyjíždějí ze úsvitu do boje patří k těm nejlepším mezi všemi filmy. Přesto mi zde chybělo několik věcí z knihy, hlavně zabití Angmary mohlo mít větší grádu a Aragorn byl zbytečně moc důležitý. To je jediné, co můžu vytknout a hlavně všechno ostatní je tak dokonalé, že na cokoliv, co takové není rádi zapomenete. ()

Lojz@

Závěrečný a zároveň také nejdelší díl, hlavně v prodloužené verzi, která by neměla chybět ve sbírce žádného fanouška nabízí opravdu luxusní podívanou a nádherné bitvy. Zpracování je na vysoké úrovni a jako třešnička na dortu jsou tu vynikající scény v prodloužené verzi. ()

zodiak217

Záverečná časť, kde sa všetko skončí a všetko sa vyjasní. Tak sa má končiť správny príbeh, aby mohli ľudia odchádzať z kina s pocitom že všetko je urovnané. Táto časť je vrcholom a čerešničkou na torte dlhoročnej práce všetkých aktérov, ktorý toto obdobie prakticky žili v nádhernej prírode Nového Zélandu. Už len fakt že tento film sa natáčal v tak úchvatných exteriéroch mu dáva na hodnote. Mne osobne stačilo vidieť túto časť len raz aby som si dokonale utvoril svoj názor, koľko námahy a finančných prostriedkov, koľko driny pri vytváraní simulovaných bojových scén, kostýmov a animácií tento film pohltil. Je to jednoducho moje naj a vždy aj bude pretože tak dobré prenesenie z knihy na plátna kín som už dávno nevidel a zasluhuje si to plnú úctu. Klobúk dole pred všetkými čo sa podieľali na celej trilógií a veľká vďaka za to! ()

Neuroxerus

Jedna velká a nekončící bitva. Kdybych měl shrnout celou trilogii, tak je úžasná. Svět plný přírody, hradů, nadpřirozena, magie a kouzel. Na jedné straně Elfové, lidé, hobiti, trpaslíci, enti a Gandalf proti železnému pásu, mordoru, nazgúlům a Sarumanovi. Jasné rozdělení mezi dobrem a zlem. Postava Smeagola byla také zajímavá a asi mě nejvíce zaujalo její zpracování. 4*...1. díl prostě vede. ()

Infalín

Tolik konců v jednom filmu člověk často nevidí. Ten nastavovaný patos volá po parodii. Ne že by mě to nezasáhlo, ale občas jsem se musel usmívat a volat: "Proboha, tak se už hněte!" Samovi jsem ovšem věřil všechno a na Gluma nezapomenu. Tak rád bych dal pět hvězdiček, první část filmu je skvostná, ale pak tomu spadne řemen. ()

kishi_SO

perfektne vyvrcholenie trilogie!!!! Boje o Minas Tirith ci pred branami Mordoru boli pastvami pre oci. Ta beznadej Vas dusila, to stastie a radost Vam vhanalo slzy do oci. Ostava iba dufat, ze i ostatne Tolkienove knihy neostanu Jacksonom nepovsimnute. Hobit uz pomalicky prichazda :-) ()

morwen

Třetí a zárověn poslední díl této serie to zakončil tak jak měl od nejmonstroznější bitvy o Minas Tirith po bitvu u Černé brány. ()

B3njamin

Perfektní závěr trilogie. I když nemusíte milovat fantasy tak tenhle film Vás musel okouzlit. Bitva o Minas Tirith se zapsala do světa filmu asi jako Ben Hur a závod čtyřspřeží ()

Carlos.Meo

Přeci jen trošičku utahaný závěr nádherné trilogie, leč naprosto důstojný svých předchůdců. Ale tuto trilogii nelze hodnotit po částech, nýbrž jako celek. A ten je v rámci žánru těžce překonatelným. Dokonce se nebojím napsat, že se překonat již nikomu nepodaří. Kdyby ano, nedovedu si představit, co by se dělo :-) ()

Holusacek

Tak tomuto filmu se už celovečerní říkat dá.Téměř minutu za minutou se na mě valily jedna akční nebo dobrodružná scénka za druhou,nemluvě o velkolepé bitvě o středozem.Tímto filmem si Jackson ,,zarobil´´ na pár dalších trháků,nebot jedenácti násobek vkladu do filmu si vysloužil třetí nejlépe vydělaný film vůbec,přesunme se však k filmu.Opět skvělá hudba,film taktéž (už předem bylo však jsté jak to,až na pár detailů,dopadne).Skvělé výkony ještě více obohacovaly Peterovo dílo,a myslím že Pán prstenů:Návrat krále se u mě vecpal mezi první a druhý díl a zochoval se u mé TOP desítky.=85% série dobře skončila!Smůla však mohly být další. : ( ()

Chonka

Nejúžasnější fantasi trilogie která kdy byla doposud natočena.Dokonale propracovaný Tolkienův svět se spoustou národů a jejich jazyky nabízí velkolepou podívanou.Jak kniha tak film dokonale pohltí diváka či čtenáře do svého děje.Dále dokonale propracovaný příběh,celý svět a vše cokoliv naleznete tu naleznete.Opravdu vrcholné dílo jak filmových pláten tak knih.S tím že finále celého děje bylo opravdu velkolepé! ()

lisma

Peter Jackson se tímto dílem stal vpravdě nesmrtelným a kdyby už nenatočil nic jiného, nesmazatelně se zapsal do dějin jako režisér s obrovskými tvůrčími schopnostmi. Nehodnotím jednotlivé filmy, ale kompaktní celek který tato trilogie vytváří. Za předpokladu této premisy je Pán Prstenů dokonalý. ()

Dekovnik

Viděl jsem to v osmi letech v kině s titulky. Dřív jsem měl nejraděj bitevní scény, ale dnes si užívám film jako celek - Dokonalé sloučení filmu, hudby a příběhu. ()

Elassar

Well, I am back. Závěrečný díl celé série se mi líbí ze všech tří dílů nejvíc. Váhal jsem mezi prvním a tímto dílem, ale nakonec zvítězil tento, neboť zde všechno vygraduje v dokonalost. Některými kritizovaný "zdlouhavý" konec se mi líbí ze všeho nejvíce (závěrečné scény mě vždy dojmou a při titulkové skladbě Into the West stále brečím, jako malý děcko). Je jasné, že vše z knihy se do filmu dostat nemůže, ale v prodloužené verzi se nám toho dostane požehnaně, PJ odvedl skvělou práci, stejně jako celý štáb, Nemá asi cenu zde všechny chválit, snad si jen dovolím zmínit soundtrack, který je podle mě nejlepší za poslední roky. Zkrátka tvůrci zfilmovali kult fantasy literatury a tím dali vzniknout kultu fantasy kinematografie, který se mi vryl do paměti navždy. ()

Bornd

Jackson stejně jako u minulých dvou dílů si příběh trochu posvojil. Sice jsem fanoušek knih Tolkiena ,ale vůbec mi nevadila změna děje oproti knize. Film mně uchvátil neuvěřitelnými efekty, hereckými výkony, scénářem a skvělou hudbou v podání Howarda Shora. Stejně jako u předchozích dílů to prodloužená verze zdvihla ještě víš a vyplatilo se 4 hodiny dívat. Jediné co mi na filmu vadilo bylo asi 20 různých konců ,takže v posledních 40 minutách film pořad jen končil. ()

osslik

Viděli jsme ho s dětmi snad desetkrát. Perfekní využití filmových prostředků ke ztvárnění perfekní předlohy. Skutečný vrchol trilogie. Vrchol vítězství i pádu . Např teď uvažujeme nad scénami smrti a) Gluma a b)Froda.: a)Nešťastně končící příběh posedlého závisláka, bojujícího marmě se svým stínem vrcholí překrásně ztvárněným pádem . Záběry šťastného Gluma mazlícího se s s „miláškem“ , který pomalu, velmi pomalu,ale nezadržitelně končí v ohnivé propasti, jsou poezií hrůzy. Úžasně ztvárněný odstrašující příklad hloupé, naplněné touhy po moci. A Frodovo nepochopitelné milosrdenství, které se jevilo jako hloupá nesmyslná lítost se tak zároveň proměňuje v záchranu celé mise. b/ Tajuplný něžný úsměv Froda a natěšený Bilbo před plavbou do světla je krásným obrazem naděje, že na tyto cestující čeká velké překvapení… a my si vzpomeneme na již dříve pronesená Gandalfova slova : „ nee….. To není konec…. „ ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert