Syrový příběh líčí osudy dvou životních ztroskotanců, mravně nahlodaného alkoholika a prostitutky, kteří se po mnoha karambolech a ubližování sblíží... Pošmourné prostředí velkého průmyslového podniku, výborně souznějící s laděním příběhu, a vynikající herecké výkony činí z tohoto snínku pozoruhodnou výpověď i nyní. (oficiální text distributora)

Wallas

Herecká symfonie Rudolfa Hrušínského odehrávající se v ponurém prostředí povrchových dolů a jejich okolí. Sociální drama o alkoholikovi a lehké ženě, kteří našli společnou řeč. ()

Skuby47

Tento snímek jsem viděla kdysi před lety a zůstal mi v paměti dodnes. Ráda jsem se znovu podívala na pochmurný dramatický příběh dvou osamělých lidí virtuózně ztvárněný dvěma špičkovými herci. Skvělá ukázka toho, jak velkého efektu lze dosáhnout ve filmu jen několika málo výrazovými prostředky. Civilní úsporné herectví Rudolfa Hrušínského, který hraje i když nehraje, ukazuje, že člověk může být i uprostřed lidí sám. I když snímek dobře znám, nebyl to ztracený čas. Dneska by něco takového sotva někdo natočil, ale když televize začala zařazovat do vysílání takové filmy, je tu ještě naděje. ()

HonzaBez

Říká se, že naděje umírá jako poslední. Těžko říct kolik naděje ještě zbývá alkoholikovi Lucinovi (Ignáci) v podání jako vždy geniálního Rudolfa Hrušínského. Možná ta poslední naděje v jeho životě plyne ze setkání s prostitutkou Magdou. Vůbec jsem netušil, že Hana Hegerová kdy ztvárnila takto charakterní roli. Z jejího hereckého výrazu stojí za zapamatování především její široký úsměv a krásné zářivé oči. V celém jinak dost depresivním filmu o tom, že "alkohol je metlou světa", patří chvíle, kdy Magda vykouzlí na tváří úsměv, mezi ty nejpozitivnější. Jakoby právě v onom úsměvu se skrývala ona naděje v lepší život. ()

farmnf

Film jsem viděl 2x a je to nářez. Rudolf jako opilec je neodolatelný. Je nesmírně lidský. Potkal jsem mnoho takových lidí. Nesmírně je chápu. Kachyňa vytvořil ponuré kulisy komunistické stavby zcela věrně. Kdyby to točili Američané, byla by z toho fraška. Je to opravdu syrový pravdivý příběh. ()

Svata

Nadčasové....každodenní šeď průmyslového centra se dá přeskočit, jen díky výborným hereckým výkonům a skvělé režii ()

Endyis

Kachyňa byl prostě mistr českého filmu, zvlášť v této době. Sálá z toho italský neorealismus po česku. Prvotřídní film šedesátých let světové úrovně. Skvělé herecké výkony a KK pro mě znamená našeho tvůrce úrovně Feliniho. ()

dANo

Ponurý príbeh, temné prostredie, život na okraji spoločnosti a láska v podaní dvoch hereckých legiend - Hrušínský a Hegerová. Zaujímavý filmový zážitok. ()

Autogram

Toľko beznádeje vo filme s takým názvom bolo na mňa priveľa. Hrušínský, ako vždy bezchybný, len z tej nálady filmu ma šlo roztrhnúť, aspoň to malé svetielko nemuselo stále zhasínať. Hegerová by sa ako profesionálna herečka určite nestratila. Na filme mi nejako chýbalo to, o čo by som sa oprel a čomu by som držal palce. –––– Tos' Edisone mohl vědět, že když vymyslíš žárovku, tak se bude dělat i v noci. ()

ghatos

Vztah dvou lidí v zajímavém exteriéru chladného rozkopaného industriálu. Naděje tam moc není a poetiky také ne. 64%, ()

Sdoom

Nezajímavá, i když dobře natočená a zahraná výpověď o dvou zatracencích v časech a prostorách vskutku nemilých. Postrádal jsem nějaké známky bezútěšnosti doby, tohle se klidně může odehrávat i dneska. (TV) ()

brooklyn73

Pani Hegerova mi prijde jako by se narodila pro tuto roli. Pan Hrusinsky dalsi koncert.Pan Kachyna velky potlesk.Chvilkami jsem tam videl zablesky dila Frantiska Vlacila. ()

velkyvezir

Panebože, ten film je neskutečný nářez. Skvěle zachycená atmosféra hornického prostředí a do toho strhující výkon Rudolfa Hrušínského, kterému zdatně sekunduje Hegerová. Šedesátá léta byla pro český film opravdu zlatá, to už se nebude nikdy opakovat. ()

Sygi

Z filmu mi bylo jedno velké smutno. Všudypřítomná beznaděj v kontextu šedivého prostředí nekonečně se rozléhajícího průmyslového podniku, v němž nic nezačíná ani nekončí, ale jen stále běží, na člověka snad ani nemůže působit jinak. Rudolf Hrušínský více než zářil... nemám ponětí, jak to dělal, jak dokázal tak věrohodně vyzařovat každou roli, kterou ztvárňoval. Nádražní scéna mi připomněla Švejka, dokonce seděl ve stejné pozici jako v Poslušně hlásím s Maďarem... a přitom byl někým úplně jiným. ()

Bohemák

Depka. Chmura. Depka. Chmura. Dobrá hláška. Depka. Násilí. Chmura. Ale na závěr opravdu - naděje! Vynikající drama. ()

Rozjimatel

Úžasne depresívna atmosféra sa vinie celým filmom. Podieľa sa na nej ponuré priemyselné prostredie veľkého lomu, v ktorom prebieha príbeh dvoch životných skrachovancov. V roli beznádejného alkoholika exceluje fantastický Rudolf Hrušinský. Celé to životné zúfalstvo je podfarbené patrične skľučujúcou hudbou. Ďalší z rady výborných Kachyňových filmov. ()

conery1

Dvaja. Nie sú sami, iba osamelí. On to rieši alkoholom, ona ... Jedného dňa sa ich osudy pretnú a oni pocítia nádej. Veľmi príjemne ma prekvapila pani Hegerová ako " trochu cigánka " , majster Hrušínský zvládol alkoholika s dokonalosťou jemu vlastnou. ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny