Syrový příběh líčí osudy dvou životních ztroskotanců, mravně nahlodaného alkoholika a prostitutky, kteří se po mnoha karambolech a ubližování sblíží... Pošmourné prostředí velkého průmyslového podniku, výborně souznějící s laděním příběhu, a vynikající herecké výkony činí z tohoto snínku pozoruhodnou výpověď i nyní. (oficiální text distributora)

G04T

Na podruhý se mi to líbilo ještě víc. Dobrá výstraha pro ty, kteří před alkoholem nemaj respekt a kteří jeho vliv na člověka bagatelizujou. ()

Hollister

Herectví pana Hrušínského je prostě famózní a paní Hegerová nezůstává pozadu. Pro nás později narozené je tento film i zajímavou sociologickou sondou do období 60. let ()

Pitryx

Taková ochutnávka. Jak známo, z mého pohledu hrají naši herci opilce špatně. Je jen pár výjimek. Tady to pan Hrušínský zvládl vcelku velice slušně. Film nemá nějak zvlášť ucelený děj, ale vůbec mu to není na škodu, právě naopak. *** A PŮL ()

krokodlak

Bohužel spíše opomíjené dílo jedinečné autorské dvojice Kachyňa & Procházka je strhujícím svědectvím o životě na okraji společnosti. Jestliže v pozdější době byl pro Kachyňu typický venkov, zde úžasně pracuje s industriálním prostředím. Hana Hegerová byla opravdu výborná herečka a role jí sedla lépe než Hrušínskému, který je občas příliš tvrdý. Štěpánek nebo Smolík dokázali v Dnes naposled zahrát alkoholiky autentičtěji. ()

ostravak30

Špatná doba a k tomu špatné místo, které to ještě umocňuje. A nakonec morálně pochroumaní lidé. Přiznám se, že filmů odehrávajících se v srdci fabriky moc ve světě kinematografie nenajdete. Proto mě to prostředí ohromilo. Je to originální místo a zároveň neskutečně zajímavé. Hana Hegerová sice není herečka, přesto její výkon rozhodně nebyl špatný, ale Rudolf Hrušínský předvedl svůj standart, což bylo v jeho případě mimořádně skvělý. Film je dlouhý tak akorát a myslím, že v 90. letech a někde i dnes, je aktuálnější než jindy. Rozhodně to nebyla špatná podívaná. Skvělý scénář. ()

huzgi

Utajený skvost. Naprosto v duchu ranného Bergmana. Jak vypovědět tolik mnoho o životě tak prostým příběhem a způsobem. ()

SAINTS

Nadeje dalši skvely film od dvojice Prochazka Kachyna.Vo filme exeluje R.Hrušinsky,ktory skvelo zahral beznadejneho alkoholika,vyborne mu sekunduje H.Hegerova ako robotnička Magda. ()

Fajt

Proč točit filmy o hajzlech i třeba rádoby polepšených, když je jich kolem nás mnoho a jen přibývají. ()

Pete

Tmavě šedá beznadějná atmosféra hustě odkapává z každého políčka, geniální Hrušínský do sebe hází jednoho Myslivce za druhým, střídavě si balí kufřík, a zas ho zpáky vybaluje, utíká před věřiteli, a je přitahován k Hegerce. Ta jeho ošuntělá postava krásně splývá s prostředím dolů a putyk. Tohle je Kachyňou nádherně vystižené, ale já jsem od Naděje po stránce příběhu čekal víc. ()

honzic

Hrušínský se na roli hodil se vším všudy, skvěle ztvárnil roli alkoholika. Jen ta Hegerová mi tam neseděla a herecky to nebylo úplně ono. Každopádně dobře režírované, hudba opět trochu diskutabilní, asi není Novák moje krevní skupina. Hodnocení: 65 % ()

Dvojirakri

Závěrečný díl Kachyňovy volné trilogie Trápení - Závrať - Naděje. Všechny tři filmy spojuje silná až osudová přitažlivost děvčete či ženy k nespoutanému, zakázanému, zkrátka k něčemu co může jejich životy udělat spíš horším, zatímco ony můžou životy svých protějšků vylepšit, což je v tomto snímku nejmarkantnější. Magda je rohožkou pro sexuálně nevybité dělníky, není s tímto údělem spokojená, přišla o děti, je plná citu a má dojem že by alkoholik a netáhlo Ignác mohl být tím, kdo o něj bude stát a schopný ho i oplácet. Hovořit o bezchybném výkonu Rudolfa Hrušínského je naprostá zbytečnost. Velké překvapení přináší výkon Hany Hegerové, která byla známější spíš jako šansonová zpěvačka. Celý film je protknutý beznadějí a momentů kdy je veseleji se dočkáme pomálu. Konec ale potěší. Z trilogie jde o nejlepší dílo, k absolutnímu hodnocení chybí opravdu malinko, třeba si to v budoucnu rozmyslím a tu pátou hvězdu přidám, naděje tu je... ()

gizi

Kachyňa jako vždy nezklamal, tentokrát se mu podařil opravdu velmi dobrý film. Hrušínský je dle mě jeden z nejlepších českých herců a zde to jen dokazuje. Působí naprosto přirozeně. 75-80%. 1.12.10. ()

vito_s

39. LFŠ. V jakém jiném filmu hraje hlavního hrdinu ztroskotaný Švejk, největší záporák je Krakonoš a barman je pan Tau? Depresivní must seen. ()

carnacv

Jo ten chlast. To je metla a když se ještě skloubí s láskou protějšku... Solidní drama. Jen se na tyhle trosky těžko kouká. 3,5 hvězdy. ()

the_weaver

Realistický a uveriteľný film zo života alkoholika Lucina, ktorého obdivuhodne stvárnil Rudolf Hrušínský. Potešili i občasné komické scénky aj otvorený koniec, ktorý dáva nádej na vybŕdnutie z vyjazdených koľají. ()

Alvin

Zatímco v tolik oslavovaném Spalovači mě Hrušínský svým výkonem zas tak neodrovnal, tady je to fakt Lucinův koncert, do toho ty vytěžené haldy, Hegerka a pan Tau za výčepem... silné. ()

joywork

Něco tak depresivního jsem už dlouho neviděl. Nevím, co tím autoři chtěli říci, ale musel to být nářez, přijít do kina a koukat v roce 1964 na příběh z ostravského povrchového dolu, kde hlavní roli ztvárńují alkoholik a prostitutka. Všude prach, rámus, alhohol a beznaděj.... Hlavní hrdinka přežívá v jednom z posledních domů z vystěhované vesnice, která musela ustoupit těžbě. Ten se nachází na okraji propasti - těžební jámy. Nad propastí balancují i oba hlavní "hrdinové" příběhu - hrozí smrtelný úraz,kriminál, léčebna.... Naději tam vidí opravdu jen kovaný a zapřísáhlý optimista a sluníčkář. Být v té době cenzorem, rozhodně bych to mezi lidi nepustil :-) ()

90125

O tom, ze kazdy by mal dostat sancu polepsit sa a nepremarnit svoj zivot. Uzasné, ze v sedo-ruzovom Ceskoslovensku smeli vzniknut aj taketo hodnotné filmy. Natocit takyto depresivny film o dvoch amoralnych odpadlikoch v casoch zuriveho budovania socializmu, ked sa vo filmoch ukazovali len komunusticke vitazstva, to urcite nebolo len tak. Kachyna svojich hrdinov nekára, nekádruje, len majstrovskym sposobom, mnohokrat bez pouzitia dialogov, citlivo rozprava ich pribeh. Pri takomto peknom filme nevadia ani inak otravné a neprirodzené postsynchrony. Velmi sa mi pacilo, ze film neskoncil socialistickym happyendom. Nádej pre Magdu je prave odchod nespolahliveho Lucina. Rudolf Hrusinsky bol Pán Herec a pan Kachyna Pán Reziser. P.S. Vobec si nemyslim, ze postava, ktoru hrala Hana Hegerova bola prostitutka. Bola to len osamotena zena zufalo hladajuca cit a lasku. Tučné tri. 74 % ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny