Syrový příběh líčí osudy dvou životních ztroskotanců, mravně nahlodaného alkoholika a prostitutky, kteří se po mnoha karambolech a ubližování sblíží... Pošmourné prostředí velkého průmyslového podniku, výborně souznějící s laděním příběhu, a vynikající herecké výkony činí z tohoto snínku pozoruhodnou výpověď i nyní. (oficiální text distributora)

Mikino00

Pošmourný příběh o lásce, alkoholu a tom, že lidé se nemění. Těžké podmínky i chmurné počasí, ale nezachrání přímočarý příběh, který nemusí sednout každému. ()

Renfield

Romance z povrchového dolu, tedy domova a svým způsobem i celého světa, ústřední zvláštní dvojice. Magdaléně jsem se trochu divil, proč Lucina nadobro nevyhodila hned po prvním "incidentu". Měl jsem pocit, že ona na tom přeci není tak špatně a nechápal jsem, co na něm (v něm) vidí. Děj postupně odpověděl, beznaděj a samota, kterou svým svérázným způsobem on narušil, možná poslední možnost něco změnit, pro oba. Ostatně, já v Lucinovi také za všemi lži, krádežemi a myslivci viděl dobrého člověka, doufal jsem v něj. Rudolf Hrušínský byl v jeho roli klasicky famózní... a to jsem nezmínil opilecké monology! Hana Hegerová mě jako herečka příjemně překvapila, v této její "profesi" jsem jí ještě neměl možnost vidět, klobouk dolů. Když se vrátím na začátek, Karel Kachyňa z jejich světa, či domova vytěžil maximum, Naděje má svou naději možná ještě někde pod povrchem dolu. Deprese a samota číší z každého záběru fantastické kamery, která hlavní hrdiny prakticky neopustí. A přesto má čas na spoustu okolního průmyslu. 80% ()

arcticsky

Jako vždy vynikající Hrušinský a k tomu výborná Hegerová, která dokazuje že je nejen skvělá zpěvačka, ale i herečka.... ()

Haniczka

Ponurý film, kterému dvojice Rudínek a Hanička dodává vzlet a noblesu ušmudlanou od uhlí. Obecně filmy s alkoholiky nemám ráda, ale Hrušínský se role chopil natolik geniálně, že mi jeho myslivečkování ani nevadilo. Kachyňův režijní rukopis se zde již naplno vykresluje a divák je filmem zcela uhranutý, přestože je prostředí ohavné a lidé v něm na první pohled nezajímaví. ()

Vesecký

Tyhlety snímky z pošmourných prostředí průmyslových podniků neurčitého určení s mnoha kovpvými konstrukcemi, které jsou ve filmu zcela nefunkční, navíc řada záběrů noirových, ty mě prostě tolik nesedí, i když je nutné vyzdvihnout herectví Rudolfa Hrušínského proti velice nudnému zosobnění prostitutky v provedení Hany Hegerové. Napoprvé to byla dost nuda. ()

HouseMK

Film těžký jako těžební stroj, Rudolf Hrušínský těžký jako naložená tatrovka a Hana Hegerová lehká holka jako ptáček... Ale prostitutka? ()

J R C Pecuchet

Tento snímek Vás naprosto uchvátí a doslova se "přilepíte" na plátno. Alespoň mě se to stalo. Vynikajícím způsobem natočené drama, výborně herecky obsazené a nesmím zapomenout na vynikající scénickou hudbu Jana Nováka. Velmi doporučuji ! ()

tragos

Příběh plyne odnikud nikam, ale Kachyňovi šlo především o vykreslení charakteru dvou lidí. A to se mu, jak bývá zvykem, povedlo náramně. LFŠ, červenec 2013. ()

Rizek75

Zajímavé psychologické drama. Napjaté momenty obou postav umocňuje jednak černobílý snímek, jednak prostředí dolu. Navíc pro mě překvapení herecké role paní Hegerové, kterou mám rád jako zpěvačku. ()

FOCKE_WULF

Zima, dřina, dluhy, chlast a hádky, sáňkování na bedýnce od margarinu - takový je život na haldách. Černobílá strohá kamera, industriální kulisy, rajcovní klisnička Hana Hegerová a odulá vepřová hlava našeho nejtalentovanějšího herce pana Hrušínského, to vše dohromady funguje a dává vzniknout něčemu magickému, neopakovatelnému... ()

anitae

Další pravdivý film. Alkoholik Lucin - pro mě jedna z nejlepších Hrušínského rolí - má dluhy kam se podívá a kořalka mu úplně zničila život. Smutná a opuštěná prostitutka Magda, která nedokáže být sama. Pro oba je jediná šance na normálnější život v nově otvíráném lomu, kde je nikdo nezná. ()

Rockerman

Až do předvčerejška jsem o filmu neměl ani páru, pak mi na něj dal tip můj bratr a nelitoval jsem. Typicky Kachyňovský příběh dvou životních ztroskotanců, alkoholika a "rádodajky" je jakoby bez nosného děje, ale přesto je to film zajímavý. Velmi mě potěšil i ten lehce otevřený konec, kdy tvůrci nechávají na divácích, aby si to vyřešili, jak kdo chce. Zážitek! ()

GIK

Dojemná socialistická propagace „nejkrásnějších křesťanských svátků“: 23:24 – vánoční ozdoby; 40:10 – vánoční stromeček; další symbolika: 36:50 – čert; 1:28:29 – one eye symbolism; Perfektní Hana Hegerová a Rudla Hrušínský. Krásný zpěv na začátku a na konci. Skvělá sestřička v nemocnici. Ke konci je to na plný počet, v průběhu velmi dobré. Zprůměrováno: lepších 80 %. ()

Fido

Film, který stojí za povšimnutí. Při vší socialisticko-budovatelské euforii roste ve vzájemném vztahu Lucina a Magdy z lásky, oběti a odpuštění, zejména na Magdině straně, skutečná naděje pro oba. Kde se vzala? Všímaví objeví při Lucinově hledání peněz v Magdině kabelce nápovědu - snítku kočiček, symbol velikonoc a vítězství Toho, který je Láska. Díky panu Kachyňovi. A také ČT art, která nám tento film dva dny před Květnou nedělí nabídla. ()

Astrebleue

I po tom co Rudolf Hrušínský přibral na váze je tady vidět, že má stále určité charizma. Nedovedu si představit nikoho, kdo by se pro tuhle roli líp hodil. O Haně Hegerové jsem netušila, že je nejen dobrá zpěvačka, ale i herečka. ()

Belsazar

U tohoto hlubokého příjemně pomalu plynoucího filmu jsem si (konečně!) ujasnil, proč tak pana Hrušínského zbožňuji. Odpověď je skryta v dialogu: ON: "Jak můžeš spát s takovým blbcem?" ONA: "Já s ním nespím." ON: "Ale spíš." ()

JeanMarthan

Čím hlouběji se nořím do filmografií mých oblíbených československých tvůrců, tím větší klenoty objevuju. A čím hlouběji jsem, tím víc mě pohlcuje splín, že podobně brilantní filmy již nejsme schopni natočit. Nemáme herce takových kvalit, nemáme režiséry s podobně vytříbeným stylem, nemáme lautr nic, hlavně asi ani chuť podobné filmy točit. Raději namatláme tisíc kriminálek, ordinací a podobných jalovin. Nezbývá, než ta naděje... ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny